• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך לבחירה וקנייה של מטחנת פלפל ומלח איכותית

דף הבית » מדריך לבחירה וקנייה של מטחנת פלפל ומלח איכותית

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 4 דקות

קורטוב של פלפל\מלח טרי טחון הוא המגע האחרון למתכונים. טחינת פלפלים ומלחים פותחת את הטעם של גרגרי הפלפל והמלח בדרכים שתחליף אינו יכול. בנוסף לטחינת פלפל, מלח ותבלינים אחרים, טחנות פלפל מוסיפות הצהרה על עיצוב המטבח או לשולחן האוכל. כתוצאה מכך, הקונים ימצאו מגוון רב של מטחנות בשוק.

קרדיט צילום ראשי: מתוך אתר Pixabay License.

*גילוי נאות: עמוד זה כולל מספר קישורים של תוכניות שותפים שלנו. אם תלחצו על הקישור ותרכשו דרכו את אחד מהשירותים, אנחנו נקבל על זה עמלה, שתעזור לנו לתפעל את האתר. הדבר נעשה ללא תוספת עלות עבורכם. תודה על העזרה!

סוגי מטחנות פלפל\מלח

ישנם שני סוגים של מטחנות פלפל\מלח: ידני וחשמלי. איכות הטחינה זהה במידה רבה, ולכן ההחלטה מבוססת על העדפת סגנון אישי ואיך אתה מתכנן להשתמש בטחנה.

  • מטחנות פלפל ידניות מופעלים על ידי סיבוב שני חלקים מחוברים של הטחנה בכיוונים מנוגדים או סיבוב ארכובה תוך החזקת בסיס יציב. פעולת הסיבוב הופכת את ההילוכים הפנימיים זה נגד זה ומועכת או פורסת את גרגרי הפלפל\המלח הבודדים לחתיכות זעירות בהתאם לגסות שהגדרת. הטחינה הידנית נותנת לך שליטה רבה יותר על המהירות והדיוק בכמות הפלפל שאתה מוסיף, מכיוון שאתה יכול לעצור מיד ולהפעיל מחדש ללא זמן עיכוב. טחנות ידניות נוטות להיות בעלות מראה מסורתי יותר והן זמינות במגוון רחב של סגנונות, ואין סכנה שנגמרות הסוללות ברגע לא נוח. טבחים בעלי יכולת תנועה מוגבלת בידיהם עשויים למצוא את המטחנות הללו קשה לשימוש, ואלו שלעתים קרובות מוסיפים תבלינים למזון בזמן שהם מבשלים ומערבבים עלולים למצוא את האחיזה הדו-ידנית מטרידה.
  • מטחנות פלפל חשמליות: טחנות פלפל חשמליות מופעלות באמצעות לחצן כפתור או מפעיל לחץ כדי להפעיל מנוע הטוחן את גרגרי הפלפל לגסות המועדפת עליכם. המנוע מופעל באמצעות סוללות; חלקן נטענות, חלקן דורשות החלפת בטריות, כך שההנאה והנוחות יכולות להיות מופרעות בגסות אם אין לכם סוללות רזרבי בקרבת מקום ברגע הלא נכון. בגלל הכוח הרציף שלהם, טחנות חשמליות נוטות לטחון באופן עקבי יותר. לעתים קרובות יש רגע מסויים בין מתי שאתה משחרר את הכפתור וכאשר המנוע מפסיק להתפשט. טחנות חשמליות אידיאליות לבשלנים וטבחים שצריכים להמשיך לערבב או לזרוק כשהם מוסיפים את הפלפל\המלח שלהם ביד אחת.

מטחנות פלפל\מלח באמזון

מבדיקות שנערכו במעבדות מקצועיות (למשל WHICH הבריטי), זה הטוחן הכי מומלץ והטוב. תואמים לו עולים בישראל פי שנים ויותר

Joseph Joseph 20157 Milltop סט מטחנת מלח ופלפל לא נשפך באמזון

יתרונות : פלפל גרוס או עדין טחון, טוחן הרבה מלח ופלפל במהירות, קל להתאמה הגדרה גסה, עמיד.

חסרונות : קצת חלקלק לשימוש כשיש לכם ידיים רטובות ושמנוניות.

לסיכום: קל מאוד להתאים את הגדרות הגסות על המטחנות האלה, הן יכולות לטחון פלפל דק או גס עקבי להפליא, וגם קל לשימוש.

מטחנת מלח ופילפל מהטובות שיש – Joseph Joseph 20157 Millto

מטחנות פלפל\מלח בעליאקספרס

מטחנות פלפל\מלח בבנגגוד

מטחנות פלפל\מלח ב KSP

מה לקחת בחשבון בבחירת מטחנת הפלפלים\מלחים הטובה ביותר

סִגְנוֹן מטחנת פלפלים/מלח

מטחנות פלפל /מלח יכולות להיות מסורתיות או מודרניות. חלקם הם עץ קלאסי עם פרופיל חטוב, בעוד שאחרים מעוטרים בעבודות מתכת כבדות, ואילו אחרים מעוצבים בקווים מודרניים חדים. מטחנות ניתן להשיג בצבעים רבים של עץ, צבע ועבודות מתכת בגימור טבעי. חלקן גם פלסטיק פשוט. עם כל כך הרבה אפשרויות, קל למצוא אחת שמתאימה לסגנון שלכם – או סוס עבודה למטבח ואחת יפה לשולחן.

גודל מטחנת פלפלים/מלח

לגודל המטחנה אין השפעה על איכות הטחינה, אך בהחלט יכול לשנות את מראה המכשיר. אם הוספת פלפל\המלח היא הדבר הסופי בארוחה המוגשת לשולחן, מטחנה גבוהה ואלגנטית עשויה להיות הבחירה הטובה ביותר.

קיבולת מטחנת פלפלים/מלח

האם זה משנה כמה מטחנת פלפל\מלח יכולה להכיל? כן ולא. אם בחרתם במטחנה מסיבות דקורטיביות והקיבולת שלה קטנה ממה שהייתם רוצים, הקיבולת הקטנה לא תשפיע על איכות הטחינה – זה רק אומר שתמלאו את הטחנה לעתים קרובות יותר. טחנת קיבולת גדולה יותר תהיה נוחה יותר בהקשר זה, אך אם הפלפל\המלח נמצאים במטחנה לאורך זמן, עלולות להתרחש מספר בעיות. הפלפל יכול להתיישנן מכיוון שהמטחנות, אלא אם כן צוין אחרת, אינן אטומות. כמו כן, אם מטחנת הפלפלים\המלחים שלכם מאוחסנת בסביבה לחה (כמו מטבח) גרגרי הפלפל יכולים למשוך לחות מהאוויר ולהתרכך, מה שהופך את המטחנה פחות יעילה ותביא לפתיתים לא אחידים של פלפל\מלח או לסתימה.

כוונון מטחנת פלפלים/מלח

מתכונים שונים יכולים לדרוש טחינות פלפל\מלח עדינות או גסות ספציפיות. לדוגמא, טחינת פלפל למרק דורשת טחינה דקה יותר כך שהטעם יכול להתפזר, כאשר הטחינה על גבי סלט עשויה להזדקק לדגנים גדולים יותר, כך שהסועד מקבל טעם עם כל ביס. ברוב מטחנות הפלפל\המלח המודרניות יש אפשרות להתאים את הטחינה דקה לגסה. לחלקן הגדרות רבות, חלקן רק שתיים או שלוש. ישנן כמה מטחנות קבועות מראש למה שהיצרן מרגיש שהוא נקודת אמצע סבירה. שקול עד כמה חשובה לכם תכונה זו בעת קניות, ובדוק אם ההגדרות, אם קיימות, קלות להתאמה.

שימושיות מטחנת פלפלים/מלח

טחנות פלפל רבות אינן מוגבלות לפלפל: הן יכולות גם לטחון מלחים ותבלינים וזרעים אחרים כמו כוסברה, פטרוזיליה וכמון. בעוד שרבים מהתבלינים הללו נמכרים טחונים מראש, כמו פלפל, הם טעימים יותר כשהם טריים. אתה יכול לבחור מטחנה ייעודית לכל תבלין או לנקות את המטחנה שלכם היטב לפני המעבר. חשוב לציין כי מטחנות פלפל מסוימות מציינות כי אינן מתאימות לטחינת מלח: גבישי מלח נשברים בצורה שונה מגרגרי פלפל, ויש מטחנות שמעידות כי מטחנת מלח ספציפית תהיה מתאימה יותר.

עֲמִידוּת מטחנת פלפלים/מלח

השחזה טובה מפעילה כוח גדול יותר על המנגנון של מטחנת פלפל\מלח. גרגרי הפלפל\מלח הם קשים ומרובדים, כך שהמנגנון הדרוש כדי לרסק אותם או לחתוך אותם מעמיס על הלהב ובסופו של דבר יישחק בקצוות חדים. בנוסף, יש מתכות המועדות לקורוזיה כאשר הן נחשפות ללחות. פלדת פחמן וקרמיקה הם החומרים העמידים ביותר למנגנוני השחזה מבחינת עמידות בפני קורוזיה וקשיחות, ונירוסטה אינה רחוקה מאחור.

שיטת מילוי מטחנת פלפלים/מלח

אם קשה למלא מטחנה, רוב הבשלנים ישתמשו בה ואז יניחו אותה למילוי מאוחר יותר. חשוב שהמילית שלכם תהיה קלה למילוי דרך פתח קל, מכסה הניתן להסרה בקלות, או הברגה מהירה בתחתית. ככל הנראה כל דבר שדורש כלים יהיה לא נוח מדי. זה גם מועיל כאשר החדר שמחזיק את גרגרי הפלפל ברור, כך שתוכלו לראות מתי הגיע כמעט הזמן למלא מחדש.

טיפים קטנים מאיתנו:

לפני שאתם ממהרים לרכוש קולפני ירקות, כדאי לעבור על ההמלצות וחוות הדעת בעיון כדי לבדוק שהכול בסדר. כדאי גם לעשות השוואת מחירים בין האתרים השונים כדי למצוא את המוצר במחיר הטוב ביותר. לרוב, אותם מוצרים קיימים באתרים שונים.

מדריך לקניית ציוד בחנויות האינטרנט המומלצות. כללים לחיסכון והבנת שוק החנויות ברשת האינטרנט.

טיפים איך לבצע קנייה נבונה באינטרנט

איך לזהות באינטרנט ביקורות מזויפות?

 


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם