• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך לטיולים הטובים ביותר בפרו

דף הבית » מדריך לטיולים הטובים ביותר בפרו

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

אם אתם חושבים על נסיעה לפרו ולקוסקו בפרט. תוכלו להשתמש במאמר זה, ולשאוב ממנו מידע על החודשים הכי טובים והכי מתאימים למטרות הטיול שלכם.

זמן קריאה משוער: 3 דקות

החודשים הכי טובים והכי מתאימים למטרות הטיול שלכם

פברואר (שפל עונה)

בדרך כלל החודש הרטוב ביותר של השנה בקוסקו, במהלך חודש זה מסלול האינקה שהוא אחד המסלולים הכי פופולריים בדרום אמריקה, טרק המתחיל בצ’ילקה ומסתיים בעיר האינקה מאצ’ו פיצ’ו סגור לרגל תחזוקה שוטפת של המקום

עם זאת עדיין ניתן לבקר בבירת האינקה מאצ’ו פיצ’ו בעזרת רכבת או דרך אחד הטרקים האלטרנטיביים באזור כמו וילאקאבאמבה Vilcabamba  או טרק אחר המוביל למקום סאלקאנטאי Salkantay צפו להרטב בשביל וגם בעיר שכן פברואר הוא חדש הקרנבל בו פצצות מים נזרקות חופשי בעיר.  אם אתם מבקרים בפונו PUNO אל תפספסו את הריקודים המרהיבים באתר בתולת הקנדלריה  Virgen of the Candelaria .

חודש מארס תחילת עונה

חג הפסחא נופל במארס השנה, לכן כדאי לכם להיות בקוסקו בשביל לצפות בתהלוכות המרהיבות שנערכות לכבוד אדון רעידות האדמה בשבוע שלפני פסחא, מנהג אינדיאני עתיק שהשתמר. אם אתם ממש ננעלתם על לחוות חווית פסחא יחודית קחו את המוצ’ילה וצאו לאיאקוצ’ו Ayacucho שם התהלוכות והמצעדים מיוחדים עוד יותר. בחודש זה הגשם נחלש וזו תקופה טובה לצאת לאיזור הכפר ולטייל. בגלל כמות האנשים המעטה בעונה תקבלו בלעדיות על המסלולים

אפריל – תחילת עונה

באפריל בדרך כלל אין אירועים גדולים או מיוחדים בקוסקו אבל אי אפשר לומר שלא תהיה פעילות תרבותית בעיר שופעת ותוססת זו. שמיים בהירים, שדות ירוקים של אביב, אפריל הוא חודש מצוין לטייל בחיק הטבע עם טמפרטורות נוחות וימי שמש מרובים .

מאי –תחילת העונה

ככל שמתבהרים השמים ונעלמים להם ענני הגשם כך גם גוברת כמות התיירים שמגיעה לאזור. עם זאת חודש מאי מבורך בדרך כלל עם שמים בהירים ומזג אוויר נעים. השנה פסטיבל צבעוני המכונה קורפוס קריסטי נופל במאי כמו גם חגיגות אדון ה-קולוריטי  Qollur’ritty

המתרחשות גבוה על קרחוני האנדים המושלגים. תיירים הרפתקנים יוכלו להשתתף בעליה לרגל לאתר החגיגות , טרק הרים מאתגר בהחלט אך גם חוויה בלתי נשכחת. תלוי בעונות אך הקציר מתחיל במאי ונמשך עד לאמצע יולי.

חודש יוני שיא העונה

אם אתם לא אוהבים קבוצות תיירים גדולות עדיף שתתרחקו מקוסקו ביוני. הביקוש הגדול הופך את התחבורה ומקומות הלינה להתמלא במהרה ולהעלות מחירים בהתאם. עם זאת זהו גם חודש המארח את פסטיבל השמש המפורסם וגם את היום הקצר בשנה. צפו לימים קצרים אך שטופי שמש ושמים בהירים וכחולים. בימי יוני החמים והיבשים הוא אמצע קציר התירס וניתן לראות תירס מוכן בשדות סביב.

יולי –שיא העונה

השמים הכחולים והבהירים יוצרים ניגוד מרהיב לצבען הלבן של פסגות ההרים המושלגות. זהו חודש אידיאלי עבור טרקים וליהנות מאוויר פסגות צלול בחיק ההרים. זהו גם החודש של המארח את פסטיבל הצבעים הבהירים המכונה  virgin de Carmen ב- פואקארטאמבו paucartambo

משהו שמאוד מומלץ לתכנן אם אתם הולכים ישירות לקוסקו בחודש זה. לקראת ה-28 ליולי העיר  תתמלא ברוח לאומיות פרואנית וצבעי הדגל האדום והכחול יבלטו ברחבי העיר ובמהלך החגיגות והפסטיבל של יום העצמאות הפרואני פיאסטס פאטריס – Fiestas Patrias

אוגוסט- שיא העונה

בהרי האנדים, הראשון לאוגוסט מסמן את השנה האנדית החדשה. במהלך חודש אוגוסט רבות מהמשפחות הפרואניות מכינים “פאגו” או מנחות עבור פאצ’מאמא או אמא אדמה. אוגוסט הוא גם חודש המבורך עם מזג אוויר בהיר וחסר גשם וגם הוא פופולרי מאוד לטרקים.

ספטמבר

לאחר מספר חודשים יבשים במהלך חודש זה עלולים להיות כמה ממטרים על מסלולי הטיול אבל בדרך כלל הם מעטים ויש מרווח בין הממטרים. זהו חודש טוב לבקר בו א ת קוסקו עם כמות מבקרים נמוכה משיא העונה ואפשרות לצפות בפסטיבל וואראצ’יקוי Warachikuy

שהוא פסטיבל דומה מאוד ל-אינטי ראימי Inti Raymi

אבל עם אווירה יותר ריאליסטית. עם בוא הגשמים הראשונים ניתן לראות גם הרבה פעילות בשדות כאשר ה קאמפסינו- האיכרים המקומיים נוטעים שדות תירס , צמח השוקולו, תפוחי אדמה וחיטה.

אוקטובר

מכונה גם החודש הסגול בפרו, ונקרא כך מאחר שתראה הרבה אנשים לובשים סגול כמחווה “לאדון הנסים” שנחגגים בלימה ובעיירות הממוקמות גבוה בהרי האנדים כמו קוסקו.

יכולים להיות ממטרים אחר הצהריים ומזג אוויר רטוב יותר מהחודשים הקודמים תוכלו לפצות על כך במסלולים ריקים מתיירים ותוכלו לחוות בעונת הזריעה במלוא יופייה. אם אתם ברי מזל מספיק להתהלך בזמן הנכון, גם הזריעה באזור קוסקו מלווה בחגיגה אז האנשים אוכלים מאכל חגיגי הנקרא מריאנדה שמורכבת מטורטיות, תירס קלוי ובשר שרקנים.

נובמבר

בראשון לנובמבר מצוין “יום המתים” בו פרואנים מציינים ונותנים כבוד לאלו שכבר לא בין החיים. ככל שהממטרים נהיים תכופים יותר כך גם נעלמים התיירים מהאזור, אלו מבינכם שלא אוהבים קהל רב ייהנו ממסלולי טרקים ריקים ותוכלו להתמקח במלונות ובחנויות בשביל להוריד מחירים.

דצמבר

תקופת חג המולד היא תקופה נהדרת בשנה בשביל לבקר את קוסקו וסביבתה כאשר המקומיים חוגגים את הולדת ישו במגוון דרכים ייחודיות. בדצמבר של כל שנה אפוס פרו מציע “צ’וקולאטאדה” כלומר טרקים שבהם תוכלו להתמסר בדרך מאוד ייחודית ומאוד פרואנית על ידי להפוך לחלק מהקהילה בחגיגה הזו ברוח החג הנוצרית. בטרקים אלו מחלקים לילדים שוקולד חם, לחם וצעצוע. להשתתף בצ’וקולוטאדה בכריסטמס תקנה לכם חוויה בלתי נשכחת ודרך מיוחדת לסיים את השנה האזרחית.

רשימת הערים עם מקומות לינה שמומלצים בפרו


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם