• תַפרִיט
  • תַפרִיט
בגדי סקי

טיפים מקצועיים ומדריך מפורט לבחירה וקנייה של ציוד סקי איכותי ביותר

דף הבית » טיפים מקצועיים ומדריך מפורט לבחירה וקנייה של ציוד סקי איכותי ביותר

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 3 דקות

מרשימת הפריטים הדרושה לסקי מתקבל הרושם שיש “לשדוד בנק” לפני שיוצאים בפעם הראשונה לסקי. אז הנה מספר אפשרויות ל”רכך את המכה”: לגבי פרטי הביגוד היקרים, ובמיוחד לגבי ביגוד ילדים, כדאי לשאול מחברים בפעמים הראשונות. בנוסף, ישנן בארץ חנויות המשכירות חליפות סקי. את הפריטים שאין ברירה אלא לרכוש, יש לתכנן שיהיו בשימוש שנים רבות: 5 עד 10 שנים. כך “מקבצים” במשך מספר שנים את כל פריטי הביגוד, ולאחר מכין ממשיכים לרכוש בכל שנה רק את מה שהתבלה או התיישן.

המדיניות לגבי ציוד הסקי שונה: ציוד הסקי, ובמיוחד המגלשיים, משתפר משנה לשנה. לכן לא כדאי לשאול או לרכוש מגלשיים משומשות. הפתרון המומלץ לגולש המתחיל הוא לשכור את הציוד באתר הסקי. היתרונות ברורים: הציוד בדרך כלל חדיש, ואם אינו מתאים ניתן להחליף במקום וללא תשלום. והכי חשוב: נמנע הסרבול בהעברת הציוד מהארץ ובחזרה. קניית ציוד סקי יש לשקול רק לאחר שהחלטת שתמשיך לצאת לסקי באופן קבוע מדי שנה. נעלי הסקי הם הפריט הראשון שמומלץ לרכוש היות שהתאמתם האישית מבטיחה את נוחיות כף הרגל. אף במקרה זה מומלץ לא לחסוך ולרכוש נעליים טובות מסוג custom fit, אשר ישמשו שנים רבות. לפני רכישת המגלשיים והמקלות כדאי לעשות את השיקול הכלכלי: לבדוק מחיר הרכישה מול מחיר ההשכרה, ואז לרכוש אם ההשקעה ברכישת הציוד יותר זולה מהשכרה במשך שלוש עד ארבע שנים.

מדיניות רכישת ציוד סקי לילדים שונה, היות שהם גדלים מדי שנה. ככלל, מומלץ לרכוש עבורם ציוד סקי אם הם מתעתדים לגלוש לפחות 4 עד 6 פעמים בשנה. אם ניתן לשדרג את הציוד, כלומר לרכוש חדש תמורת ישן, אפשר לכסות את מחיר הציוד בשתיים עד שלוש נסיעות בשנה. כמובן שאם מתכוונים להשתמש בציוד לגלישה גם בחרמון, הכדאיות הכלכלית עולה.

הביגוד המתאים לסקי מבודד את הגולש מהסביבה ומאפשר ליהנות גם בתנאי מזג אוויר הנחשבים, מנקודת מבטו של הישראלי הממוצע, כקיצוניים: הטמפרטורה באתר הסקי יכולה להגיע למינוס 10 מעלות ואף פחות, ובנוסף הרוחות יכולות להגיע ל- 30 קמ”ש ומעלה. ההצטיידות בבגדים מתאימים מבטיחה את ההנאה מהגלישה גם בתנאים אלו. בנוסף לפירוט שלהלן מומלץ להתייעץ עם גולשים מנוסים ולבקר בחנויות ספורט הסקי לפני היציאה.

כובע סקי
מיוצר מחומר שאינו סופג רטיבות אך מאפשר לזיעה להתאדות. אין להסתפק בכובע גרב. בימים חמים במיוחד ניתן לחבוש כובע מצחייה רחב שוליים, להגנה מפני שיזוף הפנים.

משקפי שמש
מיועדות להגנה בפני החזר קרני השמש מהשלג. מומלץ לבחור משקפיים עם עדשות בעלות מקדם שבירת קרניים גבוה ומסגרת בעיצוב המעניק כיסוי מכל הכוונים.

משקפי סערה (Goggles)
משקפיים אלו דומים בצורתם למשקפת צלילה בים. הם האוטמים את כל אזור העיניים ויעילים בעיקר בסופת שלגים. מומלץ לבחור במשקפי סערה בעלי משקף כפול למניעת הצטברות אדים.

כפפות חורף
המטרה עיקרית של הכפפות היא להגן בפני הקור. בגלל הרוח ותנועת הגולש, מומלץ לבחור בכפפות הטובות לטמפרטורות של עד מינוס 30 מעלות. יש לבחור כפפות עמידות בפני רטיבות המאפשרות לחום כף היד להיפלט החוצה. יש ללבוש כפפות בכל מזג אוויר, גם כאשר חם בחוץ, כי הן מגנות על כף היד בלפיתת רצועת מוט הסקי. לילדים קטנים ניתן לרכוש כפפות ‘ללא אצבעות’.

חליפות סקי
חליפת הסקי, או המעיל והמכנסיים מגנים מהקור ומהרוח. בנוסף, הם מאפשרים לחום הגוף להיפלט החוצה. יש לבחור ביגוד המותאם במיוחד לסקי, ולא דובון או מעיל חורפי רב שימושי. על הביגוד התחתון להגן בפני הקור ולהיות קל ואוורירי כדי לא להגביל את תנועת הגוף ופליטת חום הגוף.

גרביי סקי
גרבי הסקי הן ארוכות, ומגיעות כמעט עד הברך. הן מגנות בפני הקור אך אינן עבות. גרבי הסקי הטובות מכילות ריפודים בנקודות חיכוך מועדות ועל כן הן שונות עבור רגל שמאל ועבור רגל לימין.

קרם הגנה נגד שיזוף לגוף ולשפתיים

כדי להגן בפני השמש, יש למרוח את הפנים, העורף, והאוזניים מספר פעמים ביום בקרם הגנה בעל מקדם סינון גבוה. את השפתיים מורחים בשפתון להגנה בפני התייבשות.

רכיבי הלבוש הבטיחותיים
בעוד שבחירת רוב פריטי הלבוש היא אינדיבידואלית לכל גולש, הכפפות ומשקפי השמש או הסערה נחשבים כפריטים בטיחותיים. מומלץ לגלוש איתם בכל מזג אויר.

המידע באדיבות ובאישור איגוד מדריכי הסקי בישראל


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם