• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך למטייל בטנריף – האיים הקנריים

דף הבית » מדריך למטייל בטנריף – האיים הקנריים

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

טנריף הינו האי הגדול והמתוייר ביותר באיים הקנריים. עם עיירות חוף שוקקות, חופים יפהפיים, ערים סואנות, נוף קסום ואטרקציות מגוונות לכל המשפחה, האי טנריף הינו יעד אידיאלי לטיולי משפחות שיספקו לכם עניין והנאה ללא גבולות וייחרתו בדפי יומן המסעות המשפחתי שלכם כחוויה בלתי נשכחת. שתי נקודות הפתיחה הבולטות של בקור בטנריף הם שני שדות התעופה הממוקמים באי. שדה התעופה הצפוני של האי הוא Los Rodeos, ואילו שדה התעופה הדרומי הוא Reina Sofia. טיסות אירופאיות ינחתו, בדרך כלל, בדרום, בעוד שדה התעופה הצפוני משמש בעיקר לטיסות פנים בין האיים הקנריים ולטיסות מספרד.

זמן קריאה משוער: 8 דקות

טנריף הינו האי הגדול והמתוייר ביותר באיים הקנריים. עם עיירות חוף שוקקות, חופים יפהפיים, ערים סואנות, נוף קסום ואטרקציות מגוונות לכל המשפחה, האי טנריף הינו יעד אידיאלי לטיולי משפחות שיספקו לכם עניין והנאה ללא גבולות וייחרתו בדפי יומן המסעות המשפחתי שלכם כחוויה בלתי נשכחת. שתי נקודות הפתיחה הבולטות של בקור בטנריף הם שני שדות התעופה הממוקמים באי. שדה התעופה הצפוני של האי הוא Los Rodeos, ואילו שדה התעופה הדרומי הוא Reina Sofia. טיסות אירופאיות ינחתו, בדרך כלל, בדרום, בעוד שדה התעופה הצפוני משמש בעיקר לטיסות פנים בין האיים הקנריים ולטיסות מספרד.

סיור בטנריף, האי בעל אלף הפנים, עשוי להיות מסחרר משהו. על כן, חשוב שתהיו מודעים מראש למאפייני האי, ובהתאם לכך, תתאימו את הסיור בטנריף לטעמכם המשפחתי, לגחמותיכם הספורטיביות או לקריזה הרגעית. בגדול, אזור החופים שונה באופן מהותי מחלקיו הפנימיים יותר של האי, כאשר אזור החופים מתוייר, רועש, גועש, צפוף, מודרני, ורוחש פעילות מסביב לשעון. באזורים המרוחקים יותר מקו החוף, בכיוון ההרים, תמצאו הרבה שקט ושלווה המתמזגים עם נפלאות הנוף, הרבה פחות מודרניזציה, והרבה יותר אותנטיות.

האי טנריף מנקודת מבט היסטורית:

אוכלוסייתו המקורית של האי טנריף הייתה מורכבת מגזע פרימיטיבי של דייגים ואיכרים שתלבושתם המסורתית התבססה על עור חיה ואשר הסתפקו במגורים במערות שבסביבה. עם הפלישה הספרדית, אשר התרחשה אי שם במהלך המאה ה – 15 לספירה, השתנו פני האי ללא היכר. תושבי האי האירופאיים נטעו באי קני סוכר אשר שגשגו באקלים הטרופי המאפיין את צפון טנריף, והפכו להצלחה מסחרית מסחררת. הנוף המדהים, המרחבים הקסומים שטרם פגמה בהם המודרניזציה ותנאי האקלים הנוח, הפכו את טנריף למוקד משיכה לסוחרים, אומנים ועשירים, שראו באי מפלט רוגע ומעורר השראה, כמו גם מיקום בעל פוטנציאל ממשי לפעילות מסחרית מניבה. במהלך המאה ה – 17 מסחר הסוכר בטנריף הואט, בעקבות חדירתו לשוק של גורם מתחרה בדמות ייצור סוכר באיי האנטילים הממוקמים בים הקאריבי באזור דרום אמריקה. כתחליף, ניטעו בטנריף יקבים, והיין הטנריפי הפך למותג יוקרתי, ונחשב, בזמנו, לטוב בעולם. משכורתו השנתית של וויליאם שייקספיר, למשל, כללה חבית יין מיקבי טנריף, וזו בהחלט עובדה שתוכל ללמד דבר או שניים על רמת היוקרה של היין, שההילה האופפת אותו לא נמוגה עם השנים.

בשל מיקומו האסטרטגי של האי טנריף, היושב על פרשת הדרכים בין אירופה והעולם החדש שמעבר לאוקיינוס, הפך האי לנקודת הגבול. עובדה זו שיפרה את רמתו הכלכלית של האי ללא היכר, ומנעמי העושר הפכו לחלק אינטגרלי ממרקם החיים באי. מנגד, מיקום האי הפך אותו ליעד אולטימטיבי לשודדי ים ולשאר טיפוסים בלתי רצויים אשר לטשו עיניים אל האי המשגשג. אך כאשר חווה האי ירידה כלכלית ובעקבותיה רעב, תושבי האי נמלטו אל הקולניות הצעירות באמריקה, וייסדו את הערים מונטבידאו, בירת אורוגוואי, כמו גם את העיר סן אנטוניו שבטקסס. אחרים נמלטו לארגנטינה ולקובה, וחזרו לטנריף כשהם עשירים מאי פעם. נכון להיום, חלקה הארי של אוכלוסיית האי קשור בעבותות לארגנטינה, שהתושבים מתייחסים אליה, בחיבה רבה, כ”אי השמיני של האיים הקנריים”.

בשלהי המאה ה- 19, הכירה טנריף לראשונה את שוק גידול הבננה, שהפך להצלחה ושרד כענף ייצוא המזון הבלעדי של האי. עלי הבננה הרחבים ובעלי הנוכחות מנקדים את הנוף הטנריפי בנקודות ירוקות – צהובות קסומות ומוסיפים לתמונת הרקע נופך שאין לו תחליף. עם היותו של האי יעד תיירותי פופולארי ומבוקש, כלכלת טנריף מבוססת על תיירות, כאשר ענף החקלאות משמש כגורם משני בלבד על המפה הכלכלית של האי.

בשנת 1936, כאשר המפקד העליון של צבא ספרד נחשד בניסיון לחתור תחת הממשלה הספרדית, הוא הוצב בטנריף, כמושל האיים הקנריים, וזאת במטרה להרחיקו מהזירה הפוליטית. עם זאת, ניסיון הדיכוי של גלי המרד לא צלח, ומכאן, מלב טנריף, שיגר גנרל פרנסיסקו פרנקו, לימים הדיקטטור הספרדי הנודע,  את חיציו המורעלים, אשר היוו את יריית הפתיחה של מלחמת האזרחים בספרד.

איך מגיעים?

דרך האוויר:

* חברת התעופה הספרדית “איבריה” (iberia) מפעילה טיסות תדירות לטנריף מספרד, כמו גם ישנם טיסות של חברות אחרות מיעדים מרכזיים אחרים ברחבי אירופה.

 

השכרת רכב בטנריף

אני ממליץ להזמין השכרת רכס בישראל, ודרך חברת אוויס. יש לבקש להיות מנוי אוויס פריפרד, מינוי חינם המקנה שידרוג אוטומטי בדרגה אחת למעלה ובחינם (אם יש רכבים במקום) וזמן קצר בהמתנה לרכב. כמו כן ממליצה לבצע ביטוח ביטול השתתפות עצמית שאצלם הכי טובה ונוחה. לי זה עזר!!!

אתר מומלץ ביותר להשכרת רכב בחו”ל

שירותי תיירות באזורים בו אתם מבקרים באיים האזוריים

אם אתם מחפשים, הסעות משדה התעופה וחזרה, סיורים, כניסות לאטרקציות, הופעות ועוד בטנריף.  אני ממליץ מניסיון אישי על >   VIATORTENERIF.COM 

אטרקציות שאסור לפספס:

* El Teide – הפארק הלאומי טיידה

הפארק הגיאולוגי טיידה, הממוקם בסביבות הר הגעש טיידה, מציע מגוון מסלולי הליכה ברמות קושי משתנות, כאשר המסלול המאתגר ביותר, והשווה ביותר, הוא זה המעפיל במעלה הר הגעש טיידה, לגובה 3,718 מטרים. הר הגעש טיידה הינו, ללא כל ספק, האטרקציה המרכזית באי, והוא מהווה רכיב משמעותי בהווי הטנריפי, מה שהופך אותו לאתר חובה שאם לא ביקרתם בו, לא הייתם בטנריף… ההר, המתנשא לגובה רב, הינו ההר הגבוה ביותר בספרד, משופעת ההרים. הוא מכוסה בשלג צחור בחלקה הארי של השנה, ויוצר פסיפס מטריף חושים של לבן צח על רקע לבה שחורה כפחם… אם אתם מחפשים קיצורי דרך בדרככם אל הפסגה, תוכלו להשתמש בשירותי הרכבל המעפיל מרגלי ההר עד לגובה 3600 מטרים, ומנקודה זו, להעפיל בכוחות עצמכם אל פסגת ההר. גלוית הנוף שתיפרש תחתיכם שווה כל מאמץ, ואם תצליחו לתזמן את ביקורכם בפסגת ההר במקביל לשעת הזריחה, תוכלו לחזות במו עיניכם בכדור הכתמתם העולה מן האופק במלוא הדרו ולהיות עדים לאחד המראות המפעימים ביותר עלי אדמות. על מנת שתוכלו להעפיל אל פסגת ההר לאחר הנסיעה ברכבל, יש לבקש מראש אישור באתר הפארק בכתובת http://www.telefericoteide.com/en

* Puerto de la Cruz –  פוארטו דה לה קרוז

פוארטו דה לה קרוז היא הבחירה הטבעית של כל תייר בטנריף. העיר ממוקמת בחופו הצפוני של האי ומציעה קשת ססגונית של אטרקציות מדהימות לכל גיל. בין האופציות המומלצות שלא כדאי לוותר עליהן, ניתן למנות את האתרים הבאים:

– פארק לורו ((Loro Park): פארק תוכים ססגוני, שהוא חגיגה מצייצת, עשירה וצבעונית שלא תשבעו ממנה. בפארק ניתן לצפות גם במופעי דולפינים, להשלמת החוויה.

– Jardin de Aclimatacion – הגן הבוטני: גן בוטני, מהמרשימים שנתקלתם בהם אי פעם, עם מגוון ייחודי של צמחים מכל רחבי הגלובוס.

*  Icod de los Vinos איקוד דה לוס וינוס

איקוד דה לוס וינוס היא עוד עיר נחמדה בטנריף, שההילה הכרוכה סביבה והופכת אותה לנקודה מומלצת על מפת טנריף, נעוצה בעץ הדרקון הגדול והישיש בעולם הממוקם בה. העץ מתנוסס לגובה שבעה עשר מטרים ומחלוקת מורכבת נסובה סביב גילו, וזאת בשל העובדה שגזע העץ נטול טבעות גיל עציות אופייניות שיגלו את גילו. בעוד הציניקנים טוענים כי גילו המופלג של העץ איננו עולה על מאות ספורות, הרי שמומחה גרמני טען בעבר כי העץ הינו בן מספר אלפי שנים. המומחים כיום מתארכים את העץ בכ – 2000 שנה, ותושבי העיר לא ממש מתחשבים בדעות הסותרות, והפכו את העץ לאטרקציה הבולטת בעיר, עם אין ספור שלטי הכוונה אל העץ האגדי, שגם אם איננו עתיק במיוחד, הוא שווה בהחלט ביקור בזק, וגם תמונה או שתיים, בשל המראה המרשים שלו.

https://youtu.be/R9oomcofu7k

* הכפר גוימאר

 הכפר ממוקם בחוף המזרחי, ובו תוכלו לצפות בפירמידות מדהימות המזכירות את הפירמידות של בני המאיה במקסיקו ומהוות סוג של אנדרטה לכוח הרצון ולחריצות שאפיינו את בני האנוש בעידן טרום המכניקה.

* Playa de las Americas : אתר נופש שוקק ומלא חיים הממוקם בחופו הדרומי של האי, ומנוקד במלונות יוקרה ובנחילי תיירים בלתי פוסקים המתענגים על חוף הזהב החולי או משתכשכים במים להנאתם.

* העיר גראצ’יקו

העיר גראצ’יקו שימשה עד לשנת 1706 כנמל הראשי באי טנריף, אולם עם התפרצות הר הגעש טיידה, התפרצות הלבה חסמה את המפרץ ושיתקה את פעילות הנמל, וכתחליף, העיר פוארטו דל קרוז התבססה כעיר הנמל הראשית באי טנריף. התצפית על העיר הינה חוויה מומלצת ביותר. פחות בשל עברה ההיסטורי של גראצ’יקו, ויותר בזכות הנוף הפנורמי מטריף החושים הנשקף מן הכביש היורד אל העיר מהטיידה. גראצ’יקו ממוקמת על קצה לשון יבשתית, לצד נקודות איים זעירים שחורים הנצפות במרחק קל מן החוף ומוסיפות נופך חינני לתמונת הנוף עוצרת הנשימה. עם בתים ציוריים, נמל דייגים ססגוני ואין סוף שלווה, גיחה קלה לעיר עשויה להפוך לאחת הפנינים היותר מדהימות ביומן המסע שלכם באיים הקנריים.

מזג אוויר

מזג האוויר האופייני לטנריף הינו יציב, בדרך כלל, עם טמפרטורה יומית אופיינית העומדת על בין 15°C לבין 25°C. אוגוסט הינו החודש החם ביותר, בדרך כלל, בעוד החודשים ינואר ופברואר הינם הקרים ביותר, ובמהלכם עשוי לרדת שלג באזורים הגבוהים באי. ככלל, צפון האי נוטה להיות קריר יותר בהשוואה לדרומו, ונצפים בו, בדרך כלל, יותר ימים מעוננים.

הלבוש הדרוש לטיול בטנריף: בגדול, לבוש קליל יעשה היטב את העבודה. עם זאת, ערבי החורף עשויים להיות קרירים. כמו כן, לסיור באזור ההרים בעונת החורף, דרוש לבוש מחמם וחורפי לכל דבר.

שופינג וחיי לילה

שופינג:

גם אם תמיד האמנתם כי ככל שנקודת היעד התיירותית שלכם תהיה פופולארית יותר, השופינג במהלך הטיול ירוקן את כיסכם בקצב מהיר יותר, הרי שבטנריף, עם היותה אבן שואבת לתיירים מכל רחבי העולם, ניתן בקלות למצוא עסקאות משתלמות, אם תתמקדו בשווקים הססגוניים הפזורים באי. בשווקים, אותם קשה לפספס במהלך הסיור בטנריף, תוכלו למצוא מגוון מוצרי עור בתעריפים נוחים, והודות לכך, טנריף היא היעד האולטימטיבי לרכישת נעלי איכות במחירים טובים. כמו כן, ניתן לרכוש מוצרי קוסמטיקה ובשמים איכותיים בתעריפים סבירים בהחלט. מוצרי חשמל שונים עשויים אף הם להיות זולים להפתיע, וכמובן – מותגי אופנה ידועים כמו “זארה” ואחרים, מחזיקים בסניפים באי, אשר יאפשרו לכם לחדש את המלתחה בקלות ובכיף.

– בעיר Puerto de la Cruz תמצאו מרכזי קניות מומלצים, בהם ניתן לרכוש מגוון מוצרי איכות, כמו בשמים יוקרתיים וציוד חשמלי במחירים אטרקטיביים. כמו כן, תמצאו סניפי רשתות אופנה ידועות, כמו “מנגו” ו”זארה”.

כתובת: Avenida de Aguilar y Quesada, 1, Puerto de la Cruz, Tenerife

– בעיר Santa Cruz מרכז הקניות המומלץ ממוקם מעל ל – Plaza de España. בסמוך, תוכלו למצוא מוצרי חשמל ובשמים, חנות אאוטלט של המותג הידוע “זארה” ושפע בוטיקים קטנים המציעים מחירים אטרקטיביים ומפתים בהחלט.

כתובת: Plaza de España, Santa Cruz, Tenerife

– בעיר Adeje תמצאו את Centro Comercial Plaza del Duque – מרכז קניות סגור בו תוכלו לבלות שעות, ללא תלות בתנאי מזג האוויר. אופציה מומלצת לימי סגריר או לימים חמים במיוחד.

כתובת: Calle Londres, Plaza Playas del Duque, Adeje, Tenerife

לפרטים נוספים: www.plazadelduque.com

אם פנינים מדברות אל ליבכם, אל תוותרו על גיחה ל – Tenerife Pearl. כאן תוכלו למצוא מבחר יוקרתי ועשיר של פנינים מכל רחבי העולם, במגוון צבעים, צורות ועיצובים מרהיבים. שווה ביקור בהחלט!

כתובת: Ctra. General del Sur, 12 Adeje, Tenerife

לפרטים נוספים: www.tenerifepearl.com

חיי לילה:

חיי הלילה בטנריף שוקקים למדי, עם קשת מגוונת של אופציות בילוי בכל הסגנונות.

Acanto Cocktail & Lounge Bar

אחד הברים הפופולאריים באזור, בו תוכלו להתרווח ולהתענג על קוקטייל טוב ועל ערב של שלווה.

כתובת: Av. Bruselas, Playa Fañabe, Costa Adeje, Tenerife

לפרטים נוספים: www.acantocostaadeje.com

Irish Times

בר אירי אשר שוקק חיים לאורך היום והלילה, ובכל שעה שתבחרו לקפוץ, תתקבלו בחום על ידי הצוות הידידותי המפעיל אותו.

כתובת: CC Jose Bas, Los Cristianos, Tenerife

לפרטים נוספים: www.irishtimestenerife.net

מזון

הודות לאדמה הפורייה בה התברך האי טנריף ולמלאי הדגים הבלתי מוגבל שבחופיו, המטבח הטנריפי ידוע בתוצרתו האיכותית. באזורי הנופש הממוקמים בדרום האי ובמערבו תמצאו תפריט מודרני אופייני, על טהרת הסושי היפני והמזנון האמריקני. לאופציות קולינריות אותנטיות יותר, יהיה עליכם להרחיק אל חלקיו הפנימיים יותר של האי, או לצפונו. כאן תמצאו תפריט מקורי, המבוסס, במרבית המקרים, על בשר בגריל או על דגים, לצד ירקות מבושלים. סלטים חיים יופיעו בדרך כלל, בגרסת עגבניות ובצלים בלבד.

בגזרת המשקאות, טנריף עשתה מזמן את הקמבק שלה לבימת היין העולמית, אך היבול איננו רב, כך שהמחירים בשמים, והייצוא דל.

תחבורה באי

* תשתית הכבישים המבוססת של טנריף, לצד השילוט הברור, הופכים את ההתניידות על הכבישים למשימה קלה בהחלט. צד הכביש: ימין. הכבישים באזורים ההררים, לעומת זאת, יהיו בדרך כלל צרים, ובאזורים הכפריים, תנאי השטח עשויים להיות מאתגרים למדי. מעבר לכך, בטנריף רשת כבישים מהירים פטורים מאגרה, אשר מקשרים את עיר הבירה ואת שדות התעופה עם מרבית אזורי הנופש הבולטים באי.

* השכרת רכב: יותר מ – 100 חברות להשכרת רכב מציעות את שירותיהן בטנריף, ביניהן רבות מחברות ההשכרה המובילות בעולם, אשר מחזיקות בסוכנות השכרה בכל אחד משדות התעופה בטנריף, כמו גם באזורים העירוניים המרכזיים באי. השכרת רכב מגיל 21 בלבד.

* מוניות: שירות המוניות מפוקח, וניתן למצוא מונית בכל פינה, כולל באזורים הכפריים. ניתן לעצור מונית ברחוב.

* אופניים: אופניים הם אחת הדרכים היותר חווייתיות לסיור מעמיק באי, ותוכלו לשכור לכם זוג בכל נקודת נופש ובכל עיר בטנריף. עם זאת, בגבעות היותר תלולות של טנריף, אופניים לא ממש יעשו את העבודה, ומומלץ ללכת על אופנוע, שניתן אף הוא להשכרה במגוון יעדים פופולאריים באי. נהיגה על אופנוע מותרת מעל גיל 18, לנהגים בגובה 1.75 מטרים ומעלה. קסדה הינה בגדר חובה.

* רכבת: רשת רכבות איננה פועלת בטנריף, למרות ששירות חשמלית פועל בין הערים הצפוניות של Santa Cruz ו – La Laguna.

לפרטים נוספים: www.tranviatenerife.com

* תחבורה במים: אופציה יעילה נוספת להתניידות ברחבי טנריף היא שימוש במעבורת. החברה המפעילה רחפות באי הן:

– Lineas Fred Olsen) www.fredolsen.es)

*תחבורה אווירית: חברת BinterCanarias וחברת CanaryFly מפעילות טיסות פנים בטנריף.

לינה

* בתי מלון: לרשותכם מאות בתי מלון ברחבי טנריף, כאשר רובם ממוקמים בנקודות הנופש היותר הומות בסביבות החופים בדרום האי. רוב המלונות משתייכים לרשתות בין לאומיות כאלה ואחרות, ואם אתם מתכננים גיחה לטנריף בעונת הקיץ, מומלץ בהחלט להזמין חדר זמן רב מראש. אם לא תעשו זאת, אתם עלולים בהחלט לגלות כי נזכרתם באיחור…

דירוג המלונות בטנריף דומה לזה המוכר לכם, באמצעות כוכב אחד עד חמישה כוכבים. עם זאת, בתי מלון מפוארים במיוחד זוכים לעיטור הכבוד של “5-star GL”, על שם היותם Grand Deluxe, לפינוק מושלם.

* בד אנד ברקפסט: בתי הארחה בסגנון ביתי, או Pensions בלשון המקומיים, מציעים תנאים בסיסיים, בתעריפים נוחים יחסית.

* קמפינג: קמפינג בחופים או באזורים אחרים המפוקחים על ידי ה – ” Canary Islands Protected Natural Spaces Act” אסור בהחלט. ניתן לקבל אישור מראש לשהות באחד מתוך 19 מתחמי קמפינג בפיקוח ממשלתי, אשר ברובם ממוקמים באזור יערות האורן שבהרים. כמו כן, ישנם מספר מתחמי קמפינג פעילים, בבעלות פרטית, הפועלים בתיאום מלא מול הרשויות.

* ווילות ודירות להשכרה: אופציה נוספת לשהות מוזלת יחסית בטנריף, אשר תספק לכם חוויה אותנטית יותר ותאפשר לכם לחוות לעומק את מרקם החיים המקומי, כוללת וילות ודירות להשכרה. את השכירות ניתן לבצע במקום, מול הבעלים, או בהזמנה מראש באמצעות האינטרנט.

* אכסניות נוער: מגוון מצומצם של אכסניות מיועד באופן עקרוני לתרמילאים וטרקריסטים.

יעדי לינה מומלצים בטנריף. לפי חיתוכים וסינונים

מאמרים וקישורים נוספים

מדריך למטייל בגראן קנריה – האיים הקנריים

האיים הקנריים – המדריך המלא

 

שינוי גודל גופנים
ניגודיות