• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך למטייל בעיר רוסטוק (Rostock), גרמניה

דף הבית » מדריך למטייל בעיר רוסטוק (Rostock), גרמניה

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 20 דקות

ויקיפדיה Martin Künze  CC BY-SA 3.0

רוסטוק היא עיר נמל מרכזית בגרמניה. לפני איחוד גרמניה הייתה עיר נמל מרכזית עוד יותר ואף עיר בעלת חשיבות רבה בתעשייה. היא ממוקמת באזור מקלנבורג- מערב פורמניה, ממש בצפון- מזרח המדינה. המיקום הנהדר שלה על חוף הים הבלטי וגם על גדותיו של נהר וורנו נתן לעיר תנופה להתפתחות וגם להתגברות על משברים שונים כמו מלחמת העולם השנייה. רובע וורנמונדה הוא הרובע הממוקם ממש על חופו של הים הבלטי ותיירים רבים המגיעים לרוסטוק במהלך קרוז מטיילים ברובע מקסים זה. את הפוטנציאל שבמיקומה של רוסטוק גילו כבר במאה ה- 11 אך התפתחותה כעיר תפסה תאוצה במאה ה- 14 כאשר התיישבו בה סוחרים גרמנים והקימו בה נמל ששימש כשער למדינות הים הבלטי ולכיוון אסיה. האוניברסיטה של רוסטוק היא מהעתיקות ביותר בצפון אירופה ונוסדה עוד במתחילת המאה ה- 15. בזכות מפעלים תעשייתיים שהתמקמו בה במהלך המאה ה- 19 ותחילת המאה ה- 20 היא הפכה לעיר בולטת מבין ערי מזרח גרמניה. איחוד גרמניה אמנם פגע במרכזיות הנמל שלה ובהיותה עיר תעשיה מובילה, אך קרבתה לים הבלטי הפכה אותה לעיר תיירותית בה מתארחות קבוצות תיירים רבות המגיעות בשיט. העיר ידועה בזכות הנמל והמרינה העתיקים והיפים שלה. יש בה בתים רבים העשויים לבנים שרופות שצבען אדום והיא נחשבת כחלק ממסלול הלבנים האדומות (The European Route of Brick Gothic Architecture) העובר גם במדינות אחרות לאורך הים הבלטי. הדרך כוללת בתוכה מבנים יפהפיים, כנסיות בעלות צריחים מחודדים, שערי עיר וחומות ערים עתיקות. בקרבת העיר נמצא אחד האתרים האטרקטיביים באזור והוא האי רוגן (Rugen) בו ישנם חופי ים לבנים ויפים, אזורים מיוערים וכפרים קטנים.מאה ה- 11

עובדות כלליות ומידע לתיירים

אוכלוסיה:  כ- 200000 תושבים.

מזג אויר: מיקומה של רוסטוק הוא צפוני מאוד ולכן אקלימה מזכיר את אקלימן של מדינות אחרות באזור הים הבלטי הנמצאות ממש מעבר למפרץ כמו דנמרק, אם כי ברוסטוק קר פחות. ניתן להבחין ברוסטוק בארבע עונות, כאשר חודשי החורף הם חודשים דצמבר, ינואר ופברואר. חודשים אלה הם הקרים ביותר בהם במהלך היום הטמפרטורה מגיעה למספר מעלות מעל האפס ואילו בלילה היא יכולה לרדת גם אל מתחת לאפס. במרץ מתחילה התחממות ובאפריל ההתחממות כבר ניכרת והטמפרטורה מגיעה במהלך היום ל- 14 מעלות בממוצע. האביב נמשך עד חודש יוני. חודשי הקיץ, יוני עד אוגוסט הם החמים ביותר והטמפרטורה יכולה להגיע גם ל- 23 מעלות במהלך היום. הסתיו נמשך מספטמבר עד נובמבר והטמפרטורות יורדות. במשך כל השנה יכול לרדת גשם ברוסטוק, כך שכדאי להצטייד בביגוד חם ובמטריה בכל עונה.

מתי להגיע: המיקום הצפוני של רוסטוק מביא לכך שיש בה הבדל ניכר באורך היום בין החורף לקיץ. ישנו גם הבדל לא קטן בטמפרטורות. עונת התיירות ברוסטוק היא עונת הקיץ, חודשים יוני עד אוגוסט. אז נעים לטייל בעיר, מזג האוויר קריר ופחות גשום ושעות האור הן רבות. ניתן להגיע גם בחודש ספטמבר או חודש מאי בהם עדיין הטמפרטורות נעימות יחסית ואורך היום סביר.

טלפוניה: קידומת החיוג לגרמניה היא 49 ושל רוסטוק 381

הפרש שעות: שעון גרמניה הוא שעה אחת פחות משעון ישראל.

מספרי חירום: בגרמניה מספר הטלפון של המשטרה, אמבולנס או כיבוי אש הוא 112.

שירותים קונסולריים- שגרירות ישראל בברלין

כתובת: Auguste-Viktoria-Str. 74-76.

טלפון: 030-89045511

טלפון חירום 24 שעות: 030-89045203

פקס: 030-89045519

שעות פעילות (קבלת קהל): שני- חמישי: 9:30-13:00, שישי: 9:30-12:30

אתר אינטרנט שגרירות ישראל בגרמניה

מיילINFO@BERLIN.MFA.GOV.IL  

מידע לתיירים: בלשכת התיירות המרכזית ברוסטוק ניתן לקבל מידע על סיורים מודרכים בעיר, רכישת כרטיס רוסטוק קארד המקנה לכם נסיעה חופשית והנחות עבור כניסה לאתרים ולקבל מענה לכל שאלה.

כתובת: Universitätsplatz 6 או Am Strom 59/Ecke Kirchenstraße Warnemünde

טלפון: 381 381 22 22

שעות פעילות: נובמבר- אפריל: שני- שישי: 10:00-17:00, שבת: 10:00-15:00, מאי-אוקטובר: שני- שישי: 9:00-18:00 (בוורנמונדה נפתחת ב- 10:00), שבת: 10:00-15:00, ראשון: 10:00-15:00

בתי מרקחת: ברחבי רוסטוק ניתן למצוא בתי מרקחת רבים בהם ניתן לקבל שירות. כמו כן ניתנים שירותי רפואה מתקדמים, וישנם מוקדי רפואה לילדים ומבוגרים מלבד מספר הטלפון לאמבולנס. מספר טלפון לשירותי רפואה לילדים: 0381 7620435. פרטים נוספים על בתי מרקחת תוכלו לקבל בלשכות התיירות.

חשמל: המתח החשמלי ברוסטוק הוא 230 וולט. התקעים והשקעים הם מסוג F הגרמני. בכל מקרה, אם אתם זקוקים למתאם, ניתן למצוא ברחבי העיר חנויות אלקטרוניקה בהן תוכלו לרכוש אותם.

דואר: בסניפי הדואר של רוסטוק תוכלו לקבל שירותי דואר שונים. סניפי דואר מפוזרים בכל רחבי העיר. ישנו סניף דואר בכתובת הבאה: Ulmenstraße 21A ושעות הפעילות שלו הן: שני- שישי: 9:30-13:00 ו- 14:00-18:30, שבת: 10:00-12:30

מטבע: אירו

שעות פתיחת חנויות: מרבית החנויות סגורות בימי ראשון, ביתר ימות השבוע רובן פתוחות משעות הבוקר עד שעות הערב, במיוחד החנויות הממוקמות בתוך מרכזי קניות.

תחבורה ברוסטוק

ברוסטוק ישנה תחבורה נוחה המרשתת את העיר לאורכה ולרוחבה. התחבורה בעיר כוללת טראם ואוטובוסים המופעלים כולם על ידי חברה אחת- VVW. ישלכך יתרון בכך שבאמצעות כרטיס אחד ניתן לעבור מאמצעי תחבורה אחד לאחר מבלי לקנות כרטיס נוסף. ישנו גם מטרו הנקרא S-bahn. ההתניידות בעיר באמצעות תחבורה ציבורית היא נוחה מאוד. אם ברצונכם לצאת אל מחוץ לעיר, היא מקושרת לערים אחרות בגרמניה באמצעות כבישים מהירים, רכבות- בעבר הייתה רוסטוק צומת מרכזי מאוד בין גרמניה לאזור סקנדינביה והמדינות הבלטיות ולכן רשת מסילות ענפה מחברת את רוסטוק עם ערים רבות בגרמניה ומחוצה לה. גם אוטובוסים יקשרו אתכם לערים בגרמניה ולמדינות אחרות. למדינות הנמצאות מעבר למפרץ הבלטי כמו דנמרק ואחרות ניתן להגיע גם באמצעות מעבורות. בכלל, הנמל של רוסטוק הוא אחד מסימני ההיכר שלה והוא פעיל מאוד. גם רכבות מקשרות את רוסטוק עם מדינות אחרות וכמובן נמל התעופה שלה.

נמל התעופה של רוסטוק:  נמל התעופה של רוסטוק הוא נמל תעופה קטן יחסית. ממריאות מממנו ונוחתות בו בעיקר טיסות פנים וגם טיסות ממדינות קרובות כמו דנמרק ושווייץ. ניתן להגיע לרוסטוק באמצעות טיסה ממינכן, ברלין, שטוטגרט, פרנקפורט, קופנהגן וציריך. נמל התעופה ממוקם כ- 20 ק”מ דרומית מרוסטוק. אמנם זהו אינו נמל תעופה מרכזי בגרמניה אך ניתנים בו שירותים רבים וניתן להעביר בו את הזמן בנעימים עד הטיסה. מבחינת שירותים, יש בו דלפקים להשרת רכב של חברות השכרת הרכב הגדולות, דלפק להמרת כספים ומקומות בהם ישנו אינטרנט אלחוטי בחינם. אם הגעתם עם ילדים, תמצאו גם פעילויות עבורם. במרפסת תוכלו לצפות בהמראות ונחיתות וכמובן ישנם בתי קפה ומסעדות וגם חנויות דיוטי פרי.

הגעה מהטרמינל אל העיר: הדרך העיקרית וגם הזולה יותר להגיע מנמל התעופה אל מרכז העיר היא באמצעות אוטובוס מספר 127 היוצא מנמל התעופה ומגיע אל התחנה שלו הסמוכה לתחנה המרכזית של רוסטוק. קו זה שייך לחברת האוטובוסים האזורית הנקראת GmBh המהווה חלק מחברת VVW. דרך נוספת להגיע מנמל התעופה אל העיר היא באמצעות רכבת. חברת הרכבות של גרמניה נקראת bahn ובאתר שלה ניתן למצוא מידע על זמני הרכבות המגיעות אל נמל התעופה וממנו. דרך נוספת להגיע אל מרכז העיר היא באמצעות מוניות המחכות לכם ליד הטרמינל. זוהי ללא ספק דרך נוחה אך גם לא זולה. אם אתם מתכננים לשלב את הביקור ברוסטוק עם טיול באזורים מחוץ לעיר ניתן לשכור גם רכב בנמל התעופה. הוא מקושר לעיר באמצעות שני כבישים מהירים A19 ו- A20.

הנמל של רוסטוק: הנמל של רוסטוק הוא כאמור אחד האזורים הבולטים בה. מיעדים מסוימים ההגעה אל העיר דרך הים היא נוחה ויעילה מאוד. ניתן להגיע מרוסטוק בדרך הים ליעדים כמו הלסינקי, טאלין בירת אסטוניה, טרלבורג שבשבדיה ועוד. הנמל נמצא ממש בתוך העיר ונחשב לאזור מרכזי בה כך שההגעה אליו וממנו היא נוחה מאוד. מלבד שיט למדינות שכנות, מן הנמל יוצאות גם מעבורות המגיעות למקומות אחרים בגרמניה הנמצאים לעל חופו של הים הבלטי כמו האי רוגן.

הנסיעה בתוך העיר

הנסיעה ברוסטוק היא נוחה מאוד. הטראם, האוטובוסים, מופעלים על ידי חברת WVV. יש לכך יתרון שבכרטיס אחד ניתן לעבור מאמצעי תחבורה אחד לאחר. ברחבי העיר כולה ישנן תחנות של טראם ואוטובוסים. החברה מספקת שירותי תחבורה ציבורית לתוך העיר ולכל האזור כך שההתניידות באמצעות התחבורה הציבורית היא נוחה מאוד. ניתן לרכוש כרטיס ליום אחד המקנה לכם נסיעה חופשית בכל אמצעי התחבורה לאותו יום וישנו גם כרטיס רוסטוק קארד המקנה לכם מלבד נסיעה חופשית גם הנחות או כניסה חינם למגוון אטרקציות ברחבי העיר ואפשרות להשתתף בסיורים מודרכים ללא תשלום. ניתן לרכוש רוסטוק קארד ל- 24 שעות או ל- 48 שעות.

S-bahn: חברתbahn , חברת הרכבות של גרמניה המפעילה קווים לכל רחבי גרמניה וגם אל מדינות אחרות, מפעילה את הרכבת התחתית של רוסטוק הנקראת S-bahn. את תחנות הרכבת הללו תוכלו לזהות באמצעות אות S לבנה על רקע ירוק. המטרו של רוסטוק כוללת שלושה קוים- S1, S2, S3. כל הקווים מגיעים אל וורנמנדה המהווה תחנה אחרונה (או ראשונה- תלוי בכיוון…). שני קווים, S2 ו- S3 יוצאים אל מחוץ לעיר  ומגיעים אל העיר גוסטרוב (Güstrow).

לאתר חברת WVV

רכב: כאמור, ניתן לשכור רכב באחת מסוכנויות חברות השכרת הרכבים הגדולות כמו יורופקאר, הרץ ועוד כבר בשדה התעופה, אך ישנם סניפים גם בתוך העיר. התנהלות בתוך רוסטוק ברכב אינה בהכרח כדאית. החניה שאינה זולה הופכת את ההתניידות באמצעות רכב למסורבלת ויקרה יותר לעיתים.

אופניים: אופניים הם כלי תחבורה נפוץ מאוד ברוסטוק. ברחבי העיר ישנם מסלולי אופניים אשר מאפשרים לכם להגיע למקום למקום בדרך נעימה.

  

רכבות בין עירוניות ובין מדינתיות: הרכבת היא אמצעי תחבורה יעיל וזמין מאוד ברוסטוק. בשל היותה עיר נמל מרכזית מאוד, עד איחוד גרמניה היא היוותה צומת אליו הגיעו רכבות מכל רחבי גרמניה ואף מדינות שכנות. חברת הרכבות הגרמנית bahn מפעילה קווים רבים ובתדירות גבוהה.

אטרקציות ברוסטוק:

רוסטוק הא בעיקר עיר נמל עתיקה בה הנמל הוא אזור מרכזי אשר מעבר לספינות היוצאות ממנו ונכנסות אליו, ניתן למצוא בו חנויות, דוכנים, בתי קפה ומסעדות וזהו אזור שוקק חיים גם אם מלחים אינם מסתובבים על המזח באופן קבוע כמו בעבר. אזור וורנמנדה אשר שוכן ממש על שפת הים הבלטי הוא אזור יפהפה ואטרקטיבי בעיר. בין היתר נמצא בו המגדלור המהווה אטרקציה בפני עצמה. מלבד הנמל ישנה העיר העתיקה המלאה במבנים ייחודיים, במיוחד מבנים בסגנון גותי הבנויים לבנים שרופות שצבען האדום נראה למרחוק. במזרח העיר העתיקה ישנו קטע ארוך מן החומה שכדאי טייל לאורכו. כמו בערים עתיקות רבות, המבנים העתיקים כמו המחסנים או בתי הדגים לא נשארו זנוחים ולאחרונה שוחזרו או שופצו והפכו להיות בתי קפה, מסעדות, פאבים, מועדונים ועוד. מלבד מבנים עתיקים, לרוסטוק יש דברים נוספים להציע כמו גן חיות, מוזיאון ימי מקסים, מרכזי קניות ודוכנים, מוזיאונים נוספים והרבה מאוד ים…

פארקים

ברוסטוק ישנם אזורי טבע כמו חוף הים היפהפה בוורנמנדה וישנם גם גנים ופארקים ירוקים בהם ניתן להעביר שעות רגועות ולהחליף את הנוף האורבני בנוף כפרי וירוק.

IGA Park: זהו הפארק המרכזי של רוסטוק. פארק זה הוא פארק ענק אשר כולל הרבה מעבר למשטחים ירוקים. כאן תוכלו לטיל בין גנים שעוצבו בסגנון מקומות שונים בעולם. בפארק אחד תטיילו בין גנים בסגנון סיני, יפני, טוניסאי והונגרי. בגן היפני והסיני ישנם אלמנטים כמו זרימת מים, אבנים המהוות חלק מן העיצוב, צמחיה עדינה ומינימליסטית. ישנו גן ורדים קסום בו סוגים שונים של ורדים. ובכדי לזכור כי אנו נמצאים ברוסטוק, בה הים מהווה חלק גדול ומרכזי, ישנם גנים כמו “הגן של פוסידון” ועוד אחרים שלוקחים את המטיילים בהם להרפתקה, כאשר הים הוא למעשה עשרות שיחי לבנדר בעלי פרחים כחולים או השיחים גזומים בצורת ספינה. מעבר לגנים היפהפיים, IGA פארק מציע אטרקציות רבות כמו פארק  מיניאטורי המהווה מעין מוזיאון פתוח המציג מבנים, טירות ואחוזות מכל אזור מקלנבורג. אם אתם מתגעגעים ללכת יחפים בטבע, בפארק ישנו שביל מקסים עליו תוכלו ללכת יחפים על גבי מצעים שונים כמו חלוקי נחל, בוץ וחול. אטרקציה נהדרת לילדים. בנוסף ישנם מתקני ספורט ושעשועים לילדים ומתקיימים במקום אירועים ומופעים שונים. ברחבי הפארק נמצא המוזיאון הימי המקסים שממחיש את חיי הים באופן חווייתי.

כתובת: Schmarl village 40

איך להגיע: S-bahn: לרדת בתחנת Lütten-Klein. אוטובוס: קווים 31 ו- 35.

שעות פעילות: אפריל- אוקטובר: כל יום 9:00-18:00, נובמבר- מרץ: כל יום 10:00-16:00

אתר האינטרנט של Park IGA (גרמנית)

הגנים הבוטאניים (Rostock Botanical Gardens): הגנים הבוטאניים של רוסטוק כוללים בתוכם אזורים אקולוגיים שונים, החל מצמחיה האופיינית לאזורים אלפיניים ועד לצמחיה טרופית הגדלה בתוך חממות. בטיול בין השבילים והמדשאות של הגן תוכלו לראות צמחים ייחודיים, החל מעצים גבוהים ורחבי גזע ועד שיחים, צמחי תבלין, צמחים רפואיים ועוד. הגנים הבוטאניים הם מקום נפלא לטיול עבור חובבי הצמחים אך לא רק עבורם. אל הגנים מגיעים מבקרים רבים המעוניינים במקום ירוק ושליו לטייל בו.

כתובת: אוניברסיטת רוסטוק, Schwaansche Strasse 2

איך להגיע: S-bahn: קווים S1 ו- S2 אוטובוס: קו 28, טראם: 1,4,5 לרדת בתחנת Holbeinplatz

שעות פתיחה: הגנים הפתוחים: פתוחים מאמצע מרץ עד דצמבר. שלישי- שישי: 7:00-18:00, סופי שבוע וחגים: 9:00-18:00

אתר אינטרנט של הגנים הבוטאניים

Warnemunde Kur Park: זהו פארק קטן אך מקסים הנמצא ברובע וורנמנדה. בפארק ישנם שבילים העוברים בין מדשאות ועצים גבוהים ועבותים. הפארק מוקף כוו בבתיו העתיקים של הרובע אשר מוסיפים לאווירה הרגועה והשלווה של הפארק. זהו אחד הפארקים אשר אין צורך לחפשם במיוחד, אך אם תגיעו אליהם ללא כוונה תזכו להפתעה נעימה שתיקח אתכם לכמה רגעים (או יותר) מן העיר אל מקום כפרי מלא טבע וירק.

כתובת: Schulstrasse 10, Warnemunde

שעות פעילות: כל הזמן

 

מוזיאונים

בהתאם לאופיה של העיר, המוזיאונים בה עוסקים בעיקר בתחומים הבולטים בה מכל כיוון והם היסטוריה והים. עם זאת, ניתן למצוא בה מוזיאונים נוספים ומעניינים.

Cultural History Museum: זהו אחד המוזיאונים המרשימים ביותר ברוסטוק האוצר בתוכו אוסף עצום של יצירות אמנות של ציירים גרמנים וגם פלמים מן המאה ה- 17 ועד המאה ה- 20. המוזיאון כולל גם שפע של ממצאים תרבותיים- היסטוריים הנותנים תמונה רחבה יותר על החיים ברוסטוק ואזור מקלנבורג בעבר. עם החפצים נמנים כלי קרמיקה, כלי כסף, שעונים, רהיטים וגם כלי נשק. אם הגעתם לרוסטוק עם ילדים הם בוודאי ישמחו לראות את אוסף הצעצועים שבמוזיאון. במוזיאון ישנן תערוכות קבועות ומתחלפות והוא מהווה בית לאמנות ולתרבות של אזור צפון גרמניה.

כתובת: Klosterhof 7

איך להגיע: המוזיאון נמצא במרכז העיר, קרוב לאוניברסיטה. ניתן להגיע עם אוטובוס, טראם וגם רכבת תחתית.

שעות פעילות: שלישי- ראשון: 10:00-18:00

אתר האינטרנט של Cultural History Museum

Shipbuilding and Maritime Museum: המוזיאון הימי כולל בתוכו את כל הקשור לחיי הים ולבניית אניות והבילוי בו הוא חוויה עצומה לכל אדם. אין כמו רוסטוק בכדי לשמש בית למוזיאון כזה המספר הכל על בניית אנייה על כל חלקיה וגם לתת לקהל את האפשרות להתנסות בהפעלת אניה באמצעות סימולציה. הבילוי במוזיאון הוא חווייתי מאוד. יש בו תערוכה פתוחה הכוללת דגמים שונים של ספינות, מנופים ואפילו מגדלור קטן. החלק הקשור לבניית ספינת מראה את ההיסטוריה של בניית הספינות לאורך תקופות ארוכות. במספנה המסורתית תוכלו לעזור לנפח בבניית סירה או ספינה. רוצים להתנסות בפיקוד על נמל? הנמל המיניאטורי יאפשר לכם לעשות זאת ולחיות את חיי הים בצורה הכי אמיתית שאפשר.

כתובת: IGA Park, Schmarl village 40

איך להגיע: S-bahn: לרדת בתחנת Lütten-Klein. אוטובוס: קווים 31 ו- 35.

שעות פעילות: שלישי- ראשון: 10:00-18:00

לאתר האינטרנט של Shipbuilding and Maritime Museum

המוזיאון של וורנמנדה (Heimatmuseum Warnemande): מוזיאון זה יראה לכם כיצד חיו תושבי וורנמנדה בעבר, כיצד נראו בתיהם של הדייגים והמלחים אשר חיו ברובע העתיק והייחודי הזה. מוזיאון ותיק זה שהוקם ב- 1914 מספר את סיפורו של המקום ואת סיפורם של אנשים באמצעות חפצים שונים, תמונות ושחזור בתיהם של התושבים באופן מדוייק אשר נותן למבקרים במוזיאון לחזור לתקופה בה וורנמנדה היה כפר דייגים על שפת הים הבלטי.

כתובת: Alexandrinenstr. 31

איך להגיע: המוזיאון ממוקם ממש במרכז החוף של וורנמנדה.

שעות פעילות: מאי- ספטמבר: שלישי- ראשון: 10:00-18:00, אוקטובר- אפריל: שלישי- ראשון: 10:00-17:00

אטרקציות לילדים באוסטוק

אמנם הרושם הראשוני שעושה רוסטוק הוא של עיר נמל בעלת מבנים עתיקים שאינם בהכרח מהווים אטרקציה לילדים. עם זאת, ילדים בהחלט מתעניינים במבנים מעניינים הלוקחים אותם לעולם של פעם, גם חומת העיר רוסטוק יוצרת עניין. בנוסף, ישנן אטרקציות שונות כמו גן החיות, פארקים וגנים וגם מוזיאונים המעניינים ילדים. אזור הנמל ורובע וורנמנדה הם אזורים שוקקי חיים והאווירה השמחה בהם סוחפת את כולם, גם ילדים.

גן החיות של רוסטוק (Rostock Zoo): ן החיות של רוסטוק הוא גן חיות מקסים ובעל שטח גדול הכולל בתוכו בעלי חיים רבים. מיקומו על שפת הים הבלטי הביא לכך שאוסף חיות הים הצפוניות בו כמו דובי קוטב, כלבי ים ואריות ים הוא גדול במיוחד. בנוסף ישנו שטח נרחב לאריות, יגוארים וטורפים נוספים, שטח גדול המיועד לקופים שונים, ביתן בעלי חיים מדרום אמריקה בו תשכחו לזמן מסויים שאתם נמצאים בצפון גרמניה ועוד. גן החיות של רוסטוק הוא ירוק מאוד, מעוטר בשפע של צמחיה ובעלי החיים בו זוכים לשטחים ירוקים נרחבים ולתנאים מצויינים. גן החיות נבחר לגן החיות הטוב ביותר בכל אירופה בשנת 2015 בקטגוריית גני חיות שמספר המבקרים בהם בשנה הוא בין 500 אלף למיליון. הטיול ברחבי גן החיות תספק חוויה נהדרת לילדים אך לא רק להם.

כתובת: Rennbahnallee 21

איך להגיע: אוטובוס: קווים 3,6,28

שעות פעילות: גן החיות פתוח כל יום עם הבדלים בשעות: מרץ- אפריל, ספטמבר- אוקטובר: 9:00-17:00, מאי- אוגוסט: 9:00-18:00, נובמבר- פברואר: 9:00-16:00

לאתר האינטרנט של גן החיות

Shipbuilding and Maritime Museum:  המוזיאון הימי הוא אטרקציה נהדרת לילדים. אין ילד שלא מתעניין בחיי הים המרתקים והמסתוריים. כאן ישנה הזדמנות מצויינת להתנסות בחיי הים, כולל עבודה במספנה מסורתית, תערוכה פתוחה בה יוכלו הילדים לראות דגמים שונים של ספינות ולהתרשם מגודלן העצום, תערוכה הקשורה להיסטוריה של בניית הספינות וגם להתנסות בפיקוד בנמל המיניאטורי אשר אמנם קטן מאוד בגודלו אך מתפקד כנמל אמיתי. המוזיאון אשר ממוקם בפארק IGA נותן לכם אפשרות לבילוי יום שלם  בפארק המלא באטרקציות לילדים.

כתובת: IGA Park, Schmarl village 40

איך להגיע: S-bahn: לרדת בתחנת Lütten-Klein. אוטובוס: קווים 31 ו- 35.

שעות פעילות: שלישי- ראשון: 10:00-18:00

לאתר האינטרנט של Shipbuilding and Maritime Museum

אטרקציות מחוץ לרוסטוק

Hansa Park: האנזה פארק הוא פארק שעשועים מקסים בו תוכלו לבלות עם הילדים כמה שעות של כיף אמיתי. פארק האנזה נמצא בסיקסדורף, כ- 30 ק”מ צפונית לעיר ליבק וכ- 100 ק”מ מערבית לרוסטוק. בהאנזה פארק יש עולמות שלמים של שעשועים: רכבות הרים מהירות, מתקני עולם הויקינגים, מתקני מים, אזור מקסיקו, אזור המערב הפרוע, טירה ענקית וכל מה שהדמיון מעלה. אחרי שלל ההרפתקאות המרגשות והמסעירות תוכלו להרגע ולנוח בגן של האנזה. הגן מלא בעצים ודשא וביניהם אגמים קטנים. בפארק ישנם גם מתקני אקסטרים וגם מתקנים רגועים וחלק שלם המוקדש לילדים קטנים.

כתובת: Am Fahrenkrog 1 Sierksdorf

איך להגיע: ניתן להגיע מרוסטוק ברכב בנסיעה בכביש A20 ללובק ומשם להמשיך צפונה עד להאנזה פארק.

שעות פעילות: הפארק פתוח בחודשים אפריל- נובמבר, כל יום בשעות 9:00-18:00. באוקטובר ישנם ימים שפתוח עד 21:00, התעדכנו באתר.

Wonnemar Wismar: זוהי ממלכת מים שלמה בה תרגישו כי אתם מתנתקים לחלוטין מקרירותו של הים הבלטי וכמו נמצאים בתוך נווה מדבר חמים אך מלא במים. קומפלקס זה כולל בתוכו בריכות, מגלשות מים, ספא ומרחצאות למבוגרים כך שזהו מקום בו כולם יכולים ליהנות הנאה גדולה. הג’קוזי, בריכות המלח, הסאונה, מגלשות המים בעלות המהירויות השונות- כל אלה הופכים את המקום לקסום. גם העיצוב האוריינטלי שלו משרה בו אווירה שונה מסביבתו.

כתובת: Bürgermeister-Haupt-Straße 38, 23966 Wismar

איך להגיע: מתחנת Hbf ברוסטוק לקחת אוטובוס לכיוון וורנמר. מהעיר ישנה הליכה של כ- 25 דקות עד פארק המים

שעות פעילות: מאי- ספטמבר: 10:00-21:00, ספא נפתח ב- 10:30. אוקטובר- אפריל: 10:00-22:00 ספא: 10:30-20:00

אתר האינטרנט של Wonnemar Wismar

פארק לאומי מוריץ (Müritz National Park): אם אתם מוכנים להתרחק מרוסטוק ולנסוע כשעתיים לכל כיוון זהו מקום נהדר לבלות בו. פארק לאומי מוריץ נמצא באמצע הדרך בין רוסטוק לברלין, מרחק כשעתיים נסיעה דרומה מרוסטוק. בשמורה זו המשתרעת על פני מעל 300 קמ”ר נמצא אגם מוריץ, האגם הגדול ביותר בכל צפון גרמניה יחד עם עוד אגמים רבים המפוזרים בה. סביב האגמים ישנם יערות של עצי אורן, עצי אשור ואדמות ביצה רחבות ידיים שבתוכן חיים בעלי חיים רבים. בתוך האגמים צומחים צמחי מים שונים כמו חבצלות מים. בשמורה קסומה זו ניתן לבלות יום שלם ורגוע, וליהנות מטיול בתוך טבע אירופאי ירוק ומלא במים.

כתובת: פארק לאומי מוריץ

איך להגיע: אוטובוס מתחנה מרכזית רוסטוק.

שעות פעילות: שני- חמישי: 9:00-15:30, שישי: 9:00-14:00

כנסיות ומבנים ברוסטוק

רוסטוק מלאה במבנים מיוחדים הלוקחים אותנו למסע שעברה הארכיטקטורה לאורך השנים. רוסטוק מאגדת בתוכה מבנים בסגנון גותי לצד מבנים בסגנון בארוקי וכאלה מתקופת הרנסנס יחד עם מבנים בסגנון חדש וייחודי כמו התיפוט הנמצא בוורנמנדה. מכון מקס פלנק שליד הנמל וגם מבנה הדויטשה מד שבנייתו הסתיימה רק ב- 2005. לצד המבנים המיוחדים עומדות כנסיות בולטות כמו כנסיית סנט מריה הגדולה והיפהפיה, כנסיית סנט פטרי בעלת הצריח המחודד אשר ממנה ניתן להשקיף על נופה של העיר ועוד כנסיות נוספות. כל אלה ביחד הופכים את העיר למיוחדת מבחינה ארכיטקטונית.

כנסיות:

כנסיית סנט פטרי (St. Petri Church): כנסיית סנט פטרי היא הכנסיה העירונית העתיקה ביותר ברוסטוק שהוקמה לראשונה במאה ה- 14. מאז היא ידעה הרס ובניה מחדש לאחר מלחמת העולם השניה. כנסיה זו מוכרת במיוחד בזכות המגדל המחודד שלה המגיע לגובה של 117 מ’. מלבד המגדל המרשים גם תוך הכנסיה הוא בעל עיצוב מרהיב הכולל ויטראז’ים ויצירות אמנות אותן הצליחו להציל לאחר שמרבית היצירות שעיטרו את הכנסיה נשרפו במלחמת העולם השניה.

כתובת: Alter Markt

שעות פעילות: כל יום, מאי- ספטמבר: 10:00-18:00, אוקטובר- אפריל: 10:00-16:00

אתר האינטרנט של כנסיית סנט פטרי

כנסיית סנט מריה (St. Mary’s Church): כנסיית סנט מריה היא הכנסייה הגדולה ביותר ברוסטוק, נחשבת לכנסיה היפה ביותר בעיר וגם ואחת הכנסיות הגדולות ביותר בכל האזור הבנויה בסגנון גותי ומלבנים שרופות. הכנסייה הראשונה במקום הוקמה כבר במאה ה- 13, והכנסיה במתכונתה הנוכחית הוקמה באמצע המאה ה- 15. מאז מהווה הכנסייה מקום תפילה, מקום בו מתקיימים אירועים וניתן לראות בו יצירות אמנות שונות. כנסיה זו מפורסמת גם במוזיקה שלה. יש בה שלושה אורגנים בעלי כמות רבה של צינורות כך שהצלילים יוצאים עוצמתיים במיוחד. במרכז הכנסייה מודבק לקיר שעון אסטרונומי ענק המראה את מצבם של הכוכבים ושל הירח.

כתובת: Bei der Marienkirche 1

שעות פעילות: אוקטובר- אפריל: שני- שבת: 10:00-16:00, ראשון וחגים: 11:15-12:15, מאי- ספטמבר: שני- שבת: 10:00-18:00, ראשון וחגים: 11:15-17:00.

St. Nikolai Church: כנסיה זו היא אחת הכנסיות העתיקות ביותר בכל האזור הבלטי. היא שימשה בית תפילה לדייגים ולמלחים אשר היו מגיעים לרוסטוק והייתה פעילה כבר בשנת 1257! היא בנויה בסגנון גותי מלבנים שרופות הבולטות בצבען האדום. מאוחר יותר נוסף לה המגדל הבולט שלה. הכנסייה ידעה הרס ובניה מחדש במהלך חייה הארוכים. היא נהרסה ונבנתה יותר מפעם אחת.

כתובת: Bei der Nikolaikirche 1

טלפון: 0381/49 34 115

מידע נוסף על כנסיית סנט ניקולאי

מבנים ברוסטוק

בניין העיריה: בניין העיריה הוא אחד המבנים החשובים והעתיקים ביותר בעיר. הוא עומד על תילו כבר 750 שנה! זהו מבנה בעל מאפיינים בארוקיים וגותים, צבעו אדום והכניסות אליו הן קשתות מרשימות. מעל גגות המבנה ניצבים צריחים מחודדים ושעון נמצא במרכז המבנה. אמנם היום משמש המבנה כעיריה אך תפקיד זה ניתן לו רק בשנים האחרונות. בהתחלה שימש לצורכי מסחר, מעין שוק מקורה. עד היום ישנו שוק במקום. מאוחר יותר נפתחה גם מסעדה שקיימת במקום עד היום. המבנה מרשים בגודלו, צבעו ומבנהו וכאשר תטיילו במרכז העיר לא תוכלו לפספס אותו.

כתובת: Neuer Markt 1 .

המגדלור ומבנה טיפוט (Teepott): המגדלור הוא אחת האטרקציות היפות ביותר בוורנמנדה ובעיר בכלל. כשהוא חולש על הים, ניצב המגדלור ומגיע לגובה של 30.9 מ’. ניתן לעלות למגדלור עם מדרגות לולייניות ולהשקיף על הנוף המרהיב הנפרש סביבכם. התצפית היא של 360 מעלות. מהמגדלור תוכלו לראות את הים ואת כל העיר. הנוף הפתוח הוא קסום, במיוחד בלילה כשכל האורות נדלקים. המגדלור הוא מבנה עתיק שהאיר למלחים והדייגים את הדרך כבר מ- 1897. לידו הוקם הטיפוט השונה ממנו לחלוטין. זהו מבנה חדיש בעל צורה מעוגלת ומצופה זכוכית בחלקו. במקום ישנה מסעדה ומספר חנויות.

כתובת: Am Leuchtturm

איך להגיע: S-bahn- כל הקווים מגיעים לוורנמנדה

הנמל של רוסטוק וורנמנדה: נמל היאכטות של רוסטוק אשר נמצא על שפך נהר הוורנה הוא אזור פופולארי מאוד. במקום זה ישנה תמיד אווירה תוססת והמקום שוקק חיים. יש בו חנויות, מסעדות, פאבים ודוכנים. רובע וורנמנדה דומה לאזור הנמל בבתי הדייגים העתיקים והמחסנים אשר רבים מהם הוסבו להיות מקומות בילוי. הליכה ברחובות הקטנים הסמוכים לנמל או לטיילת בוורנמנדה יגלו לכם מבנים מעניינים ואווירה מיוחדת.

שער קרופלין (Kropelin Gate): שער קרופלין אף הוא מבנה עתיק הבנוי מלבנים שרופות והוא היווה את השער לעיר מכיוון הערים ליבק וויזמאר. גובהו של המבנה מעל 50 מ’. במרכזו ישנו מגדל בולט. זהו השער המפואר ביותר מבין שערי ערים באזור. במקום ישנו גם מוזיאון העיר.

כתובת: קצה רחוב  Kröpeliner

שעות פעילות: שלישי- ראשון 10:00-18:00

מסעדות ובתי קפה ברוטסטוק

האוכל ברוסטוק, כמו בגרמניה בכלל, מורכב מהרבה מאוד בשר ובמיוחד נקניקיות מסוגים שונים- ישנה אפילו נקניקיה מעושנת הנקראת נקניקית רוסטוק… בנוסף לבשרים גם תבשילי ירקות חמים, במיוחד תפוחי אדמה וכרוב. באזור הנמל ישנן מסעדות רבות ממש על שפת המים בהן תוכלו לאכול אוכל גרמני, לשתות בירה (הרבה…) או יין מתובל לחימום הגוף מבפנים. עם זאת, נראה כי דווקא באזור זה ישנו רצון להרגיש את הדרום החמים. ברוסטוק ישנן פיצריות רבות, אוכל ים תיכוני ובכלל מסעדות עם מטבחים בסגנונות שונים.

Eiswerkstatt: מקום זה ידוע בזכות הקינוחים הנפלאים והמרעננים שלו. אם אתם באמצע טיול ברחבי העיר ומחפשים מקום לשבת בו ולאכול גלידה טובה, פרוזן יוגורט מרענן או ופל בלגי חמים זהו המקום האידיאלי לכך. זוהי גלידריה מצליחה מאוד כך שישנם מקומות נוספים ברחבי העיר בהם היא נמצאת בגרסה הניידת שלה- אוטו גלידה, אבל איכותי במיוחד.

כתובת: Kropeliner Strasse 18

שעות פעילות: כל יום 10:00-20:00

Borwin: זוהי מסעדה מצויינת המציעה אוכל מן המטבח הגרמני ונמצאת ממש על שפת הים. מן החלונות הגדולים והמקושתים תוכלו לצפות אל המרינה ואל הים הכחול. המסעדה נחשבת לאחת המסעדות המפורסמות ביותר בעיר ולכן כדאי להזמין מקום מראש. האוכל במקום מעולה והנוף נהדר. כדאי לקחת בחשבון כי המחיר לא זול אך התמורה הקולינרית שתקבלו בהחלט שווה את המחיר. המקום מציע בשרים, דגים ופירות ים, תוספות. תוכלו לאכול במקום ארוחת ערב רומנטית וגם ארוחת צהריים במהלך הטיול ברחבי העיר.

כתובת: Am Strande 2

איך להגיע: המסעדה נמצאת בלב אזור הנמל.

שעות פעילות: שני- שבת: 12:00-24:00

לאתר של מסעדת Borwin

Fellini’s: מסעדה איטלקית זו נמצאת בוורנמנדה ונותנת לכם לטעום טעמים איטלקיים אותנטיים. כאן תוכלו לאכול ארוחות קלילות הכוללות פיצות מגוונות הישר מתנור האבן עם תוספות מעניינות ופיקנטיות, סלטים העשויים חומרי גלם טריים, מאכלי ים, פסטות במגוון רטבים ועוד. במסעדה ישנן מנות מיוחדות גם לילדים.

כתובת: Am Bahnhof 1d

שעות פעילות: לברר בטלפון 0381 20793530

לאתר של מסעדת Fellini’s

Zum Stromer: מסעדה זו נמצאת בוורנמנדה בקצה כיכר קירצ’ן. מוגשות בה מנות המבוססות על חומרי גלם טריים כמו פסטה טריה יחד עם תוספות כמו בשרים, דגים וירקות, מנת צלעות טלה על הגריל עטופה בירקות שונים, חזה עוף על הגריל ועוד בשרים למיניהם. זהו מקום נהדר לשבת בו בכל עונה. בקיץ הנעים ישנה טראסה עליה תוכלו לשבת ולהרגיש את הרוח הנושבת מן הים ובחורף והסתיו תאכלו באווירה חמימה וביתית.

כתובת: Am Strom 32

שעות פעילות: כל יום מ- 17:00. טלפון להזמנות ובירורים 03818579787

לאתר של Zum Stromer

Teepott: מסעדה זו היא אחד מסימני ההיכר של וורנמנדה ואפילו של רוסטוק בכלל. המבנה הייחודי הממוקם ממש לצד המגדלור ומנוגד לו כל כך בחדשנות ובצורה שלו מושך תשומת לב רבה ומסקרן. גם תוכו של המבנה מסקרן לא פחות. טיפוט היא מסעדה המגישה אוכל קלאסי ממגוון סוגים. היא נמצאת על קו המים ממש ובעונת הקיץ ובימים נעימים של אביב וסתיו ניתן לשבת על המרפסת ולצפות בים. התפריט הוא עונתי כך שהירקות, הפטריות ושאר חומרי הגלם הם טריים. במקום מוצעות מנות בסגנון ים תיכוני, מנות דגים, בשר, תוספות וסלטים.

כתובת: Seepromenade 1

איך להגיע: ברכבת התחתית, או באוטובוס קווים 31 ו- 35

שעות פעילות: כל יום 11:00-24:00

לאתר של Teepott

חיי לילה ברוטסטוק

אמנם המלחים ושאר יורדי הים אינם מסתובבים באזור הנמל ומחפשים להם מקום להעביר בו את הלילה כמו בעבר, אך עדיין המסורת של חיי לילה, במיוחד בצורה של פאבים ובארים קטנים ומועדונים נשארה. בשנים האחרונות מקומות באזור הנמל כמו מחסנים ובתי דייגים שכבר אינם בשימוש שופצו והוסבו להיות מקומות בילוי. לכן, מקומות בילוי לשעות הקטנות של הלילה ניתן למצוא ברוסטוק בשפע. מעבר לכך רוסטוק היא עיר עתיקה בעלת היסטוריה של כשמונה מאות שנה בה התפתחה בה תרבות עשירה. גם תיאטרון, מוזיקה וקונצרטים ומופעי ריקוד הם חלק מחיי התרבות והלילה של רוסטוק.

תיאטרון ומופעי מוזיקה

Volcktheatre Rostock: תיאטרון מסורתי זה התחיל לאחרונה את העונה ה- 121 שלו. בתוך בית התיאטרון מועלים מופעים מסוגים שונים- מופעי מחול, מוזיקה ודרמה. זהו תיאטרון ותיק אשר הולך ומתרחב. הוא כולל בית תיאטרון גדול שבתוכו נפתח לאחרונה אולם נוסף וגם מועדון תיאטרון קטן יותר- קומדי קלאב. המופעים במקום זה הם מגוונים מאוד: עשרה קונצרטים המועלים במקביל בהם ינוגנו יצירות של מלחינים נודעים כמו צ’יקובסקי ומנדלסון, קונצרטים לילדים, קונצרטים בנגינת סולו ועוד.

כתובת: Patriotic Weg 33

איך להגיע: טראם מספר 1,4,5

שעות פעילות: לברר על פי המופעים באתר.

 

HanseMesse: במבנה זכוכית יפה זה מתקיימים מגוון אירועים כמו הופעות מוזיקליות חיות, קונצרטים, הצגות, תערוכות וגם כנסים וועידות. המקום נמצא בליבו של פארק IGA המהווה אף הוא מקום למופעים רבים הנערכים תחת כיפת השמים באזורי הבמות של הפארק. במקום נערכים גם אירועי ספורט, מופעים לילדים ועוד ועוד.

כתובת: IGA Park Südring 90

מועדונים:

Bunker Rostock: מועדון זה הוא אחד המועדונים החביבים במיוחד על ידי הסטודנטים הרבים הלומדים בעיר. בכל סוף שבוע נערכות מסיבות במועדון ההומה הזה הנמצא קרוב מאוד לחומותיה של רוסטוק. המוזיקה שבו היא מגוונת וייחודית- מוזיקת אינדי, רוק, ומוזיקה אלטרנטיבית. בימי שישי ישנן מסיבות מיוחדות. במקום ישנו גם פאב הפועל מימי רביעי עד שבת החל מ- 20:00

כתובת: Neptunallee 8, ליד רחוב קרופלינר.

איך להגיע: טראם קווים 1,4,5 או אוטובוס קו 28

שעות פעילות: פאב: רביעי- שבת, מועדון: שישי- שבת.

לאתר האינטרנט של Bunker Rostock

M.A.U Club: אוהבים מוזיקת רוק? מוזיקה אלטרנטיבית? בלוז? היפ הופ? מטאל? כאן תמצאו את כל סוגי המוזיקה. במועדון זה שנמצא ליד הנמל ניתן ליהנות מכ סוגי המוזיקה. כאן אין הגבלה באשר לסוגי המוזיקה וגם (כמעט) אין גבול לכמות האנשים- זהו מקום רחב ידיים היכול להכיל גם 900 איש. במועדון זה ישנו שילוב מצח בין מסיבות דיסקו וסוגי מוזיקה מגוונים לבין הופעות חיות.

כתובת: Warnowufer 56

שעות פעילות: על פי ההופעות והמסיבות המתוכננות. התעדכנו באתר.

לאתר האינטרנט של M.A.U Club

LT Club: מועדון ותיק זה קיים כבר משנת 1974. סטודנטים רבים העבירו בו שעות רבות של מוזיקה, ריקודים והנאה. המועדון פועל בימים שלישי עד שבת כאשר מדי שישי נערכת בו מסיבה ייחודית בסגנון ספציפי המיועד לקהל יעד מסוים או מוקדש לסגנון מוזיקה כלשהו. המקום נוח מאוד ורחב, יש בו שלושה אולמות שבכל אחד מהם מושמעת מוזיקה שונה וגם אזור מחוץ למועדון להירגעות וישיבה בכיף. מלבד מוזיקה יש בו גם בר עם משקאות שונים וגם אוכל קל.

כתובת: Tiergartenallee 1-2

שעות פעילות: על פי לוח הזמנים, להתעדכן באתר.

לאתר של LT Club

פאבים ובארים:

Zur Kogge: זהו בר- מסעדה השוכן במבנה אדום האופייני לרוסטוק ולערים בלטיות אחרות באזור הנמל העתיק של העיר. המבנה הוא בן 150 שנה והבר הוא החלק העתיק ביותר במבנה ונמצא בו מאז הקמתו. המקום מרוהט עץ ומשרה את אווירת חיי הים באופן ברור. חפצים הקשורים לים ולספנות תלויים ומפוזרים בו בכל פינה. גם מאכלי ים תוכלו לאכול במקום לצד מבחר משקאות. לרגעים תחושו שאתם נמצאים ממש בתוך ספינה בלב ים. מקום כיפי לשתות בו, לאכול משהו קל ולהרגיש את הים בכל פינה בו.

כתובת: Wokrenter Straße 2

איך להגיע: המקום נמצא בנמל הישן, קרוב למרכז העיר.

שעות פעילות: מדי יום החל מ- 11:30

Bresi’s Pub: פאב זה הוא פאב אלגנטי בסגנון אירי בו תוכלו לשתות בירה מלאת קצף בכוסות גבוהות, לשתות כוס יין או קוקטייל לבחירתכם מתוך מגוון הקוקטיילים המוצעים במקום. לא פחות חשוב- כאן תוכלו לצפות במשחקי ספורט כמו משחקי כדורגל שישודרו על המסך הגדול שבמרכז הפאב. אם לאחר המשקה מתחשק לכם דווקא כוס תה, קפה או קפוצ’ינו, המקום ישמח לפנק אתכם גם בהם.

כתובת: Peter Bresemann-Hardroad 17

שעות פעילות: שני- שבת החל מ- 18:00

Pub Mambo No. 1: זהו פאב אירי בו תוכלו לבלות כמה שעות של כיף אמיתי, לשתות בירה טובה, ויסקי או כל משקה אחר שתרצו, ליהנות ממוזיקה טובה או ממשחק כדורגל המוקרן על מסך טלויזיה ענק. לצד המשקאות המגוונים תוכלו לאכול ארוחה הכוללת צ’יפס, המבורגר, סלטים ועוד מגוון מנות מן התפריט שישלימו את הבילוי.

כתובת: Fritz Rauter 39

שעות פעילות: שני- שבת מ- 17:00

קניות ברוסטוק

רוסטוק מכילה בתוכה לא מעט מקומות לשופינג. יש בה שווקים עתיקים יותר או פחות, חנויות קטנות ודוכנים בעיקר באזור הנמל וגם מרכזי קניות חדישים בהם תוכלו למצוא חנויות אופנה השייכות לרשתות עולמיות לצד חנויות מסוגים שונים וגם מסעדות ובתי קפה. בעיר המשלבת ישן עם חדש ניתן למצוא בין המחסנים ובתי הדייגים באזור הנמל חנויות קטנות שהיו בעבר מחסן או מבנה אחר. במיוחד ברובע וורנמנדה ניתן לראות את החנויות הטריות והרעננות המסתתרות ברחובות הקטנים בין הבתים העתיקים.

שווקים

שוק חג המולד: אם אתם בוחרים להגיע לרוסטוק בחורף, אל תפספסו את שוק חג המולד. זהו שוק חג המולד הגדול ביותר בכל צפון גרמניה ומראה כאילו זהו מקום הנלקח מן האגדות. אורות צבעוניים, קישוטי חג המולד, ביתני עץ קסומים, במות ודוכני אוכל בהם ניתן לאכול מאכלים שונים וקינוחים ולשתות משקה מחמם את הלב והבטן- את כל אלה ניתן למצוא בשוק חג המולד המתקיים בכיכר השוק החדשה הסמוכה למרכז העיר. השוק מתקיים באופן מסורתי וכולל את כל האלמנטים האהובים של חג המולד, כולל מתקני שעשועים לילדים כמו גלגל ענק המותקנים במקום באופן מיוחד. זוהי בהחלט חוויה מחממת את הלב למגיעים לרוסטוק בחורף.

כתובת: כיכר השוק החדשה.

שעות פעילות: מסוף נובמבר עד חג המולד, ימים שני- חמישי: 10:00-20:00, שישי- שבת: 10:00-21:00, ראשון: 11:00-20:00

Citti Market: זוהי רשת של סופרמרקטים בסגנון שוק באזור צפון גרמניה אשר בה תוכלו למצוא מזון טרי כמו דגים, בשר, ירקות ופירות, יינות ועוד. במקום ניתן לאכול גם מנות טריות וחמות

כתובת: Handwerkstraße 1

שעות פעילות: שני- שבת: 8:00-20:00

מרכזי קניות

Kropliner Tor Center: מרכז קניות זה נמצא בתחילת רחוב קרופלינר והוא מושך אליו אנשים רבים מכל האזור. זהו מרכז קניות חדיש בעל מבנה מודרני אשר כולל בתוכו מגוון רחב של חנויות אופנה, דברים לבית, צעצועים ועוד וכמובן גם מסעדות ובתי קפה. המקום מעוצב באופן חדיש במיוחד עם לבני זכוכית שהופכות את המקום למואר. החנויות והמסעדות מתפרשות על פני מספר קומות.

כתובת: Kropliner 54

שעות פעילות: מרבית החנויות פתוחות בימי שני- שבת בשעות 9:00-20:00

לאתר האינטרנט של KTC

Ostee Park: מרכז קניות זה ממוקם בפארק הים הבלטי. על פני כ- 60000 מ”ר פרושות 70 חניות אופנה ואקססוריז, חנויות מתנות ומוצרי תינוקות, חנויות ספרים, חנויות רהיטים, שעונים ותכשיטים וכמובן מסעדות.

כתובת: Ostsee-Park-Straße 3

איך להגיע: בטראם, קו 4 או 5 ל- Reutershagen ומשם אוטובוס 33 אל Baltic Park

לאתר האינטרנט של Ostee Park

פסטיבלים ואירועים ברוטסטוק

פסטיבל סרטים: באביב מתקיים פסטיבל סרטים הנקרא FISH Film Festival. הפסטיבל מתקיים כבר משנת 2004 במל של רוסטוק ומהווה במה ליוצרים ובמאים צעירים להתחיל את דרכם בקולנוע. בפסטיבל מוצגים מלבד סרטים גרמנים גם סרטים מאחת מהמדינות הבלטיות הנבחרת בכל שנה. במסגרת הפסטיבל מתקיימת גם תחרות לסרטים קצרים של יוצרים צעירים.

כתובת: Friedrich 23

אתר פסטיבל FISH Film

KOMMT ZUSAMMEN: זהו פסטיבל למוזיקה ותיאטרון המתקיים מדי שנה באזור הנמל של רוסטוק. הוא מתקיים בתחילת האביב מסוף מרץ לתוך השבוע הראשוון של אפריל. המופעים מתקיימים במקומות שונים, מועדונים כמו בית פטר ווייס, M.A.U ואחרים. הפסטיבל מגוון וכולל סוגים שונים של מופעים כמו מופעי מוזיקה ותיאטרון, סרטים ייחודיים, וסדנאות בכל תחומי האמנות והתרבות.

כתובת: Doberaner-Straße 21

אתר פסטיבל KOMMT ZUSAMMEN

ZUPARKEN: זהו פסטיבל המוזיקה הסוחף ביותר בכל האזור הבלטי. הוא מתקיים בחודש יוני מדי שנה בחופים של רוסטוק. זוהי מסיבת מוזיקה וריקודים ענקית על חוף הים שמביאה אליה לא רק את צעירי רוסטוק והסביבה הקרובה אלא אנשים רבים מכל הגילאים ומהמדינות השכנות שרוצים ליהנות ממסיבת קיץ אמיתית. הפסטיבל מתקיים בחופי Kägsdorfer וניתן להגיע למקום בתחבורה ציבורית מרוסטוק.

לאתר פסטיבל ZUPARKEN

Rostock Rockt: זהו פסטיבל רוק קיצי המתקיים במהלך יומיים באמצע חודש יולי מדי שנה. זהו פסטיבל רוק לצעירים המתקיים בלב IGA Park באזור הנרחב שישנו להופעות ופסטיבלים. במסגרת הפסטיבל מופיעות להקות שונות, מוכרות יותר או פחות אך בכל מקרה האווירה בפסטיבל היא תוססת במיוחד, ממש כמו הבירה הנמכרת יחד עם מאכלים ומשקאות נוספים כל ימי הפסטיבל.

כתובת: IGA Park

לאתר פסטיבל  Rostock Rockt

פסטיבל השיט: פסטיבל השיט הוא הפנינג אמיתי אשר החל את דרכו כבר בשנת 1990! במסגרת הפסטיבל נערכים משטים שונים, מופעי מוזיקה, שוק ותערוכות בנושא חיי הים. המשטים כוללים גם משט קטן לילדים. בעיר כמו רוסטוק בה הים מהווה חלק גדול כל כך מן העיר, פסטיבל השיט מורגש היטב בכל פינה ברחבי העיר, במיוחד באזור הנמל אשר שוקק חיים כל השנה אך בימים אלה הוא פורח במיוחד.

כתובת: Warnowufer 65

 –

אתרי תוכן לרוסטוק:

http://www.rostock.de  (אתר בגרמנית עם מידע מפורט)

http://www.rostock.de/en/index.html  (חלק מהאתר המכוון לתיירים ומתורגם לאנגלית)

 –


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם