• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך למטייל בקדיז CADIZ, בקוסטה דל סול

דף הבית » מדריך למטייל בקדיז CADIZ, בקוסטה דל סול

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 13 דקות

 

קדיז – עיר הבירה של מחוז הקרוי על שמה, מחוז קדיז היא עיר נמל גדולה וככזו מציעה למבקרים בה הכל מכל וכל: מונומנטים, נופים, תיאטראות, מוזיאונים, מסעדות, חיי לילה ורובעים מרתקים. בעיר הזו אפשר לבלות הרבה מאד ימים או הרבה מאד שעות. שוב- במסלול הזה אתם, המטיילים, אחראים לחלוקת הזמן שלכם.

העיר קדיז היא אחת הערים העתיקות באירופה שקיימת בגלגולים שונים כבר למעלה משלושת אלפים שנה.
קדיז היא עיר ונמל על חוף האוקיאנוס האטלנטי. היא מוכרת כמקום ההתיישבות העירוני העתיק ביותר במערב אירופה. מקור השם נובע מהתיישבות הפיניקית במקום, שכינו את היישוב בשם גדיר (או גדר) שפירושו “קיר מתחם”, או באופן כללי יותר “מעוז חומה”. תאריך יסודה המסורתי הוא בשנת 1104 לפנה”ס, למרות שאין במקום עדות לישוב הקודם למאה הט’ לפנה”ס. מקובל בין החוקרים, על-סמך מקבילות מתחנות מסחר דומות בחופי הים התיכון להניח שגדיר היה תחנת סחר עונתית קטנה בימיה הראשונים. המקדש לאל הפיניקי מלקרת היה אחד מהמבנים החשובים בעיר והיה מוכר עוד במאה הא’ לספ’. היוונים קשרו את מלקרת עם הרקולס ומכאן המסורת שהעמודים של מקדש זה היוו את מקור המיתוס על עמודי הרקולס (מיצר גיברלטר). העיר הקדומה נוסדה על אי שהגן על מעגן נוח לספינות הצי הפיניקי, במהלך המאה ה8-9 נשפכה סוללת עפר שחיברה את האי עם החוף, כיום כביש הגישה הראשי לעיר, נסלל על סוללת העפר (בדומה לעיר צור בלבנון).

שם העיר בפי היוונים היה Gadira או Gadeira. על פי המיתולוגיה היונית העיר נוסדה בידי הרקולס לאחר ביצוע משימתו העשירית – הריגתו של הטיטן גירון בעל שלושת הראשים. בתחילת המאה הג’ לפנה”ס הצביעו על טומולוס גדול ליד קדיז, כמקום מנוחתו האחרון של גירון.

במאה הה’ לפנה”ס עברה העיר לשליטת קרתגו. ונמל קדיז הפך בסיס לפעולותיו של חניבעל בדרכו לכיבוש דרום איבריה. בשנת 206 לפנה”ס נכבשה העיר בידי הצבא הרומי בפיקודו של סקיפיו אפריקנוס. תחת שלטון רומא השם של העיר שונה ל-Gades. העיר שימשה כבסיס חשוב של צי רומי דבר שהביא לפריחתה. עם שקיעת האימפריה הרומית ירדה חשיבותה המסחרית של קדיז.

הכיבוש בידי הוויזיגותים בשנת 410 לספ’ גרם להרס כמעט מוחלט של העיר הרומית עד כי נותרו כיום רק שרידים מועטים מתפארתה הקודמת. העיר נכבשה מחדש על ידי יוסטיניאנוס בשנת 550 לספ’ והייתה חלק מהמחוז הביזנטי של ספניה ( Spania). בשנת 572 לספ’ חזרה העיר לשליטת הוויזיגותים.

המוסלמים שלטו בעיר פרק זמן ארוך 711–1262. אז נקראה העיר קאדים ומשם זה נגזר השם המודרני-ספרדי קדיז. השלטון המוסלמי בעיר הסתיים עם כיבושה על ידי אלפונסו הי’ מלך קסטיליה.
במהלך תקופת המסעות הימיים והתגליות במאות הט”ו–ט”ז חוותה העיר פיתוח מואץ ונבנו בה בניני צבור, חומות, נמל חזק ובתי מסחר. אלה משכו תושבים וסוחרים רבים לבוא ולהשתקע בעיר. כריסטופר קולומבוס הפליג מקדיז למסעותיו השני (24 בספטמבר 1493) והרביעי (11 במאי 1502). העיר הפכה מאוחר יותר לנמל הבית של צי האוצר הספרדי. כתוצאה מכך, הפכה העיר כיעד מרכזי לאויביה של ספרד. במהלך המאה הט”ו נערכה סדרה של פשיטות כושלות על ידי שודדי ים ברברים. החלק הארי של העיר העתיקה נשרף בהתלקחות בשנת 1569. באפריל 1587 נפגעו ספינותיו של הצי הספרדי בפשיטה שערך האנגלי סר פרנסיס דרייק שכבש את הנמל למשך שלושה ימים. הוא לכד שש ספינות והרס 31 אחרות. בנסיגתו לקח כמות גדולה של מזון (אירוע הידוע בכינוי “החריכה של זקן המלך הספרדי”) . ההתקפה עכבה את הפלגתה של הארמדה הספרדית בשנה. פשיטות תכופות נערכו במאה הי”ז על ידי הצי הבריטי על נמל קדיז והצי הספרדי שעגן בנמל העיר.

במאה השמונה עשרה הייתה קדיז הנמל העיקרי של ספרד, ובעלת אוכלוסייה קוסמופוליטית ומגוונת. בין השנים 1814-1810 בזמן המלחמה נגד נפוליון ישבה ממשלת ספרד החופשית בקדיז. באותן שנים התכנס בה הקורטס (הפרלמנט) המפורסם אשר נקרא בשם “הקורטס של קדיז”, שחוקק בשנת 1812 את חוקת ספרד. במסגרתו גם בוטל מוסד האינקוויזיציה. עד היום פזורים בעיר מונומנטים מאותה תקופה כגון מוזיאון הקורטס, כנסיית סן פליפה נרי שבו התכנסו המחוקקים וכן המונומנט לקורטס ולכרזת החוקה הספרדית שנבנה בשנת 1912 (כיכר ספרד).

במהלך המאה הי”ח העיר חוותה תור זהב, תוך ששלושה-רבעים מכל הסחר הספרדי עם אמריקה עבר בעיר. קדיז הפכה לאחת מהערים החשובות והעשירות, ובית לקהילות מסחר ממדינות רבות. רבים מהמבנים ההיסטוריים שנראים כיום בקדיז נבנו בתקופה זו שבה העושר “זרם ברחובות”.

בחפירות יסודות למבנים בעיר, החל מהמאה ה-18, נחשפו שרידים קדומים השייכים לראשית ההתיישבות בעיר, כך נחשפו קברים, מבני ציבור, חלקים מחומות העיר, חלקים מאמת המים לעיר ותיאטרון. שני הסרקופגים הגדולים, מהמאה החמישית לפנה”ס נחשפו במהלך חפירת יסודות למנה מגורים. אלה מוצגים היום במוזיאון המקומי.

כמו כל עיר אנדלוסית טיפוסית ששורשיה נטועים עמוק בהיסטוריה גם קדיז נחלקת לשני חלקים מרכזיים- קדיז העיר העתיקה וקדיז העיר המודרנית. את הסיור בקדיז נתחיל בעיר העתיקה. הבילוי בחלק זה של קדיז כל כך מרתק ומלא אופי כשההיסטוריה ניבטת מכל פינה- כל שיטוט ברחוב יכול להוביל להתקלות מקרית במוצגים ארכאולוגיים בעלי חשיבות. העיר העתיקה מוקפת חומה בחלקה, עטורה כיכרות יפות, מלאה במבנים היסטוריים בעלי חשיבות תרבותית ארכאולוגית וארכיטקטונית, משובצת סמטאות אבן צרות וזרועה בתי קפה, פארקים ופינות חמד. ובין לבין ישנם פתאום מקומות שבהם ניתן לצפות על הנוף עוצר הנשימה מסביב.

בעת הביקור בעיר תיחשפו להשפעות המגוונות של העמים והתרבויות השונים שחיו בקדיז שידעה גם ימים בהם הייתה רבת חשיבות. כך, למשל, הייתה קדיס נקודת המוצא של כריסטופר קולומבוס בכמה ממסעותיו ובשנים שלאחר מכן היא הפכה למרכז מסחרי אירופאי חשוב ביותר. כמו כן, קדיז אף שימש שימשה כבירת ספרד בין השנים 1810 ו-1813- אמנם תקופה קצרה אך חשובה. מדובר בשנים של המלחמה נגד נפוליאון אז קמה לה “ממשלת ספרד החופשית” שפעלה לשחרור ספרד וכינון דמוקרטיה. ממשלה זו קבעה את מקום מושבה בקדיז, מה שמעיד על חשיבות האזור ומה שהקנה לעיר חשיבות היסטורית תרבותית. באותן שנים התכנס בקדיז באחד מהמונומנטים החשובים שלה כנסיית סנטה קרוז סאן פליפה נרי הפרלמנט המפורסם אשר נקרא בשם “הקורטס של קדיס” ושם הוא חוקק את חוקת 1812 לה חשיבות היסטורית מרחיקת לכת מאחר שבין היתר במסגרתה בוטלה האינקוויזיציה ושונה מבנה המשטר הספרדי.

בשורה התחתונה קאדיז נחמדה ומומלצת לטיול ולו רק בשל היותה העיר המיושבת העתיקה ביותר במערב אירופה. אתם תיהנו מהביקור בקדיז, היא מיוחדת, קל מאד להתמצא בה ותושביה אדיבים, נחמדים ומסבירי פנים.

מלונות מומלצים בקדיז

טיולים מאורגנים בקאדיז ושרותי תיירות נוספים

העיר העתיקה של קאדיז מכילה מספר רובעים, ביניהם, רובע הדייגים La Viña ורובע הצוענים Santa María.

– 

את הסיור בעיר העתיקה נתחיל בכיכר סאן חואן דה דיוס PLAZA San Juan de Dios. זוהי הכיכר הגדולה ביותר בעיר. שם תבחינו בשני אתרים ראויים לביקור, האחד בית החולים הוותיק השוכן במבנה לבן והשני בית העירייה, שסימן ההיכר שלו הוא מגדל הפעמונים רב הרושם. בניין העירייה נבנה בשני שלבים, הראשון בשנת 1799 והאחרון בשנת 1861. המיוחד בו הוא העובדה שהוא משקיף על פלאזה סן חואן דה דיוס.

– 

מכיכר סאן חואן דה דיוס המשיכו לצעוד לעבר כיכר מינה (Plaza de Mina) שנמצאת במרכז העיר העתיקה. כיכר זו מרכזית, הומה, יפה ושוקקת ויש האומרים כי היא היפה ביותר בכל העיר קדיז. גם אם לא תחשבו כך ותמצאו יפות ממנה ודאי תיהנו לבלות בה, לשבת לקפה, לאכול ארוחה טובה או סתם לבהות בעוברים ושבים. בכיכר מינה שהדבר הבולט בה ביותר הוא עץ בניאן שגזעו עצום הממדים מרשים ביותר תבקרו בבית הולדתו של המשורר הספרדי הנודע מנואל דה פאייה (Manuel de Falla), הקבור בקתדרלה של קדיז; וגם תקדישו (אם תרצו כמובן) כמה שעות לביקור במוזיאון קדיס, המתעד את ההיסטוריה ארוכת השנים של העיר.

– 

בפלאזה מינה נמצא מוזיאון לאמנות וארכיאולוגיה Fine Arts & Archaeology Museum שנחמד לדעתנו לבקר בו ביקור קצר. המוזיאון הוא בן שלוש קומות. בקומת הקרקע מוצגים אוסף כלי אמנות ותכשיטים. מרתק למדי. בקומה השנייה מומלץ להתרשם מאוסף הבדים המשגע. בקומה השלישית יש אוסף נפלא של בובות המשמשות מחזות סאטיריים נושכים.

מידע שימושי:

המוזיאון לאומנות וארכיאולוגיה ממוקם בפלאזה דה מינה

פתוח בין הימים שלישי עד ראשון בין השעות 09:30-18:00

מחיר כניסה בתשלום

טלפון ליצירת קשר: 956 21 22 81

סמוך לכיכר מינה שוכנת כיכר סן פרנסיסקו (Plaza San Fransisco), בה תבקרו במנזר סן פרנסיסקו ובכנסיית סן פרנסיסקו.

– 

מכיכר סן פרנסיסקו נמשיך לכיכר יפה נוספת היא כיכר סן אנטוניו (Plaza San Antonio), שם תבחינו בבניינים נאים שהיו מאז ומתמיד בתים של בני המעמד הגבוה ויש שם כמובן גם כנסייה שמן הסתם נושאת את שמה של הכיכר הלא היא כנסיית סן אנטוניו. הכיכר יפה ונעימה והיא גם בעלת חשיבות היסטורית- היא הוכרזה כאתר בעל חשיבות היסטורית והמשמעות המעשית של תואר זה היא שהבנייה בה כיום אסורה.

– 

הכיכר הבאה שלנו במסלול הטיול בעיר העתיקה של קדיז היא כיכר קנדלריה (Plaza de Candelaria) שאין בה הרבה מה לראות וחשוב רק לדעת כי בעבר שכן שם מנזר שנהרס. אך נחלוף על פניה בדרכנו לכיכר אספנייה (Plaza de España) וחשוב שנדע לזהות איפה אנחנו.

– 

אז עכשיו הגעתם לכיכר אספנייה (Plaza de España) שהיא כיכר גדולה ומרכזית נוספת ומה נראה בה? את אנדרטת החוקה (Monumento de la Constitución).

https://www.youtube.com/watch?v=DIzN8B-Yk0M

– 

נעזוב את כיכר אספניה ונמשיך ליעד מרכזי בעיר קדיז- מונומנט חשוב ובולט הלא הוא הקתדרלה של קדיס השוכנת בפלאזה קתדרל ונקראת CADIZ CATHEDARAL וכן CATHEDRAL NUEVA. הקתדרלה של קאדיז נחשבת ככל הנראה לגולת הכותרת של כל המומנומטים שמצויים בעיר. מדובר במבנה גרנדיוזי שבולט בשל העובדה שהוא מחופה בכיפת זהב. הכיפה המצופה אריחי זהב בולטת למרחוק ומשווה מראה מלכותי לקתדרלה הוותיקה שהוקמה במאה השמונה עשרה. ככל המבנים הדתיים-תרבותיים של התקופה הזו גם הקתדרלה של קאדיז מעוצבת בסגנון הבארוק היאו קלאסי. בנייתה של הקתדרלה ארכה כמאה ועשרים שנה. המקום נוח לסיור ואפשר להתרשם מהמבנה, ממאפייניו ומעיצובו ובעיקר להתפעל מהקומה התחתונה העגולה שם תוכל לשמוע את ההד שלך בצורה צלולה וייחודית. במקום גם תוכלו להתרשם מאוסף מרשים של אוצרות הכנסייה הנמצא בחלק המכונה מוזיאון הקתדרלה ושם מוצגים פריטים וחפצי אמנות, לרבות,כלי תפילה, עבודות זהב וכסף, ציורי שמן, עבודות שיש ועוד; בעת הביקור בקתדרלה גם תוכלו להתרשם מקברו של המשורר הספרדי הנודע מנואל דה פאיה, יליד קאדיז. עוד נמליץ לכם לטפס אל המגדל הצפוני של הקתדרלה לנקודת תצפית מרהיבה על העיר. אגב, המבט הטוב ביותר על הקתדרלה הוא דווקא מחוף הים שם ניתן להביט על כיפת הזהב מרחוק.

הכניסה לקתדרלה עולה כסף.

https://www.youtube.com/watch?v=9LmGsXj_di8

– 

בית האדמירלים (Casa del Almirante)

כעת נשים פעמינו אל שכונת del Pópulo שם שוכן בית ותיק ויוקרתי שנותר עדות לתקופת שגשוגה של העיר במאות השמונה עשר והתשע עשרה. בהגיעכם לשכונה מיד תבחינו בקהל שמביט בבית האדמירלים- בית מפואר שזכה לכינוי זה כי נבנה על ידי משפחתו של האדמירל שעמד בראש צי האוצר של ספרד וכולו פאר, הוד והדר. הבית יפה ומיוחד, עיצובו מושך וסגנונו האדריכלי מרתק. אתם ודאי תתרשמו מחזית הבניין שמצופה בשיש איטלקי שצבעיו אדום ולבן. לאחר הביקור בבית נשים פעמינו ליעד הבא גם הוא בשכונת דל פופולו- התאטרון הרומי. פשוט המשיכו לצעוד עד שתגיעו לפלאזה סאן מרטין.

 –

התאטרון הרומי

זהו אתר היסטורי הכולל שרידים של תאטרון רומי עתיק שנחשף ונתגלה בעקבות שריפה שפרצה באזור. התאטרון הרומי שתראו שם נבנה במאה הראשונה לפני הספירה וחשיבותו עצומה משום שהוא נחשב לתאטרון הרומי השני בגודלו בעולם, אחרי התיאטרון בפומפיי.

מידע שימושי:

כתובת: כתובת: Pl. San Martín פלאזה סן מרטין.

 –

אורטוריה דה סנטה קרוז Oratorio de Santa Cruz

כנסייה מהמאה השמונה עשרה המתחלקת לשני חלקים: האחד כולל קפלה אליפטית עם פסל של ישו הצלובצ והשני כולל את הקומה העליונה המעוצבת בסגנון שונה לחלוטין מהקפלה ושם תמצאו עיצוב אלגנטי, ציורי קיר מעודנים שמתארים בין היתר את את נס הלחם והדגים, בצימרים בחתונה ואת הסעודה האחרונה. מדריך חינם מעולה ניתן בכניסה.

מידע שימושי

כתובת:  Calle Rosario

מחיר כניסה למבוגר: בתשלום

טלפון ליצירת קשר: 956 22 22 62

 –

כנסיית סנטה קרוז סן פליפה נריIglesia de San Felipe NERI

כנסייה זו מהווה מקום עלייה לרגל עבור הספרדים. מדוע? משום שעם שהיה תחת שלטון דיכויוהפצעים צקופה זו עודם שוטטים דם וטרם החלימו מעריך מא את הדמוקרטיה ומכבד את סמליה ואחד הסמלים הוא כנסיה זו. בימי המלחמה עם נפוליאון התכנסו בכנסייה זו השליטים החדישים בשנת 1812 ושם הכריזו על חוקה ליברלית. הכנסייה שנבנתה בשנים המאוחרות של המאה ה -17 מעוצבת בסגנון הבארוק

 –

בסמוך לכנסיה ניצב לו מוזיאון ההיסטוריה של האזור Museo Historico Municipal

מושיאון זה מתמקד בסיפור ההיסטורי החשוב הזה ומציג לראווה ציור קיר מהמאה ה -19 המתאר את הקמת ועדת החוקה בשנת 1812. כמו כן יש בו מוצגים היסטוריים שונים המסייעים לספר את דברי הימים של קדיז, לרבות מודל מרתק ויפפה של העיר העשוי מגוני ושנהב.

מידע מעשי: טלפון של המוזאון ליצירת קשר- 956 22 17 88 או 956 21 16 12

 –

כשתצאו מהמוזיאון תתחילו לצעוד לאורך רחובCalle Ancha קאלה אנצ’ה שהיה הרחוב הראשי של העיירה במאה השמונה עשרה ובמאה התשע עשרה וגם כיום הוא די מרכזי בקדיז- עמוס מסעדות ופאבים.

 –

אחרי שסימנו וי מהנה על כל אתרי הביקור המומלצים בעיר העתיקה נשים פעמינו לחלק החדש של קאדיז- העיר המודרנית. זהו החלק שמחובר ליבשה שהאטרקציה העיקרית בו הם החופים של קדיז, לרבות כמובן הנמל והטיילת. חוץ מאלה, בחלקה המודרני של קדיז יש גם אזורי מסחר, בנייני מגורים, בנייני משרדים והרבה מאד בתי מלון.

אז מאחר והעיר המודרנית של קדיז משמעה חופים שטופי שמש הגיעה העת לפרט על חופים בקדיז

– 

חוף דה לה קלֵטה פלאיה PLAYA DE LA CALETA

חוף קלֵטה ( PLAYA Caleta) הוא החוף הכי פופולרי בקדיז ומי שמחפש חוף מאובזר, הומה, אידאלי לשחיה וכזה שמציע גם ספורט מים חוף קלאטה פלאיה קלטה הוא החוף בשבילו. חוף זה הוא גם חוף מפורסם- זוכרים את הלי ברי בביקיני צהבהב זעיר עולה מן המים באחד מסרטין הפורסמים של ג’יימס בונד. בוודאי שאתם זוכרים כי איך אפשר לשכוח? ובכן הסצנה האלמותית ורבת החשיבות הזו צולמה בחוף זה בדיוק. חוף קאלטה שוכן שוכן בין שתי מצודות יפות ותיקות. מצודה אחת היא מצודת סן סבסטיאן (Castillo de San Sebastian) המצודה השניה היא מצודת סנטה קתלינה (Castillo de Santa Catelina). מצודת סאן סבסטיאן נוסדה במאה השמונה עשרה וכעת היא עומדת נטושה ורק מהווה תפאורה מיוחדת וקישוט נעים לחוף הפופלרי. מצודת סנטה קתלינה נבנתה במהלך המאה השש עשרה והיא משמשת כיום כמרכז לפעילויות מגוונות, בעיקר לתערוכות ולקונצרטים, עומדת מצודת סן סבסטיאן נטושה. סמוך לחוף פועל רובע וניה הוא רובע הדייגים שם תוכלו לצפות בדייגים ובסירותיהם, לטייל בינות לדוכני דגים ולסעוד את לבכם בארוחת דגים ופירות ים מצוינת מבין המסעדות הרבות אזור זה. החוף הזה הוא חוף יפה וחוץ מהיותו עמוס באמת שאין מה להלין עליו. הוא זכה בפרסים בזכות נקיונו ואיכות המתקנים בו הכוללים ברים, מקלחות, שירותים, שרותי הצלה, דוכנים, ספורט ימי ועוד.

– 

חוף סנטה מריה דל מאר PLAYA SANTA MRIA DEL MAR שידוע גם בשמותם פלאיה לוס קורלס Playa Los Corrales ולה פלאיטה דה לאס מוחרס LA Playita de las Mujeres.

חוף זה בעל השמות הרבים הוא חוף קטן, זהוב ומתוק ששני שוברי גלים נבנו בשני קצותי, מה שתורם לזרימה עדינה, מים חמימים ומשיכה למשפחות עם ילדים. החוף, ממוקם ליד La Victoria והגישה אליו נוחה כשיש אוטובוס שמגיע עד אליו ישירות.

– 

חוף פלאיה דה לה ויקטוריה PLAYA DE LA VICTORIA

חוף פלאיה דה לה ויקטוריה PLAYA DE LA VICTORIA נחשב לאחד החופים הפופולריים ביותר בקאדיז העיר, במיוחד בקרב המקומיים. זהו חוף עירוני אשר לאורכו ישנה טיילת יפה ומטופחת שמצידיה ישנו שפע של בתי מלון, בארים ומסעדות. אזור החוף ידוע גם בשל חיי הלילה התוססים שבו. חוף 2.8km La Victoria שמשתרע על פני 2.8 קילומטרים זכה שוב ושוב בפרס “דגל כחול” שמוענק על ידי האיחוד האירופי לחופים ששומרים על סטנדרטים גבוהים של ניקיון ומתקנים מעולים. אכן החוף נקי ללא רבב והמתקנים אחלה וכוללים שירותים ציבוריים, מקלחות ומלתחות, מצילים, הודעות מעקב, ברי חוף שפעילים בקיץ, דגלי אזהרת ים וכן ישנה אפשרות לשכור כסאות נוחים ומתקני ספורט ימי. בנוסף ישנם בחוף גם מתקני ספורט, כגון, מגרש כדורגל, מגרש כדור עף, מגרש רוגבי ועוד. ואם כל זה לא מספיק אז דעו לכם שבמהלך הקיץ פועל על החוף קולנוע פתוח. ליד החוף יש שפע חניה ומי שרוצהה להגיע הנה מרחבי העיר קדיז מוזמן לקחת את האוטובוס קו 7. בחוף ישנה גם לשכת תיירות.

– 

חוף פלאיה דה לה קורדוטה Playa de la Cortadura

חוף פלאיה דה לה קורדוטה Playa de la Cortadura הוא חוף גדול מאד השוכן מחוץ לעיר בכיוון דרום. חוף מטופח, נקי, נחמד, מלא במתקנים ומעוטר בטיילת ודיונות חול. גם חוף זה זכה בפרס הדגל הכחול של האיחוד האירופי בזכות הניקיון והמתקנים שבו.

– 

חוף דל צ’אטו Playa deL  CHATO

חוף דל צ’אטו Playa deL  CHATO ממוקם בצד החיצוני של הזרוע המחברת בין העיר לים. החוף משתרע לאורך הכביש לתוך העיר קדיז. בחוף זה המבקרים יכולים לראות שפע של צמחייה טבעית, הן בדיונות והן על פני המים, כמו חבצלות ים. החוף מציע מתקנים בסיסיים הוא נגיש בזכות קרבתו לכביש ולאורכו יש שפע של חניונים.

Playa de Torregorda חוף פלאיה דה טורגורדה הוא המשכו הדרומי של חוף פלאיה דל צ’אטו, ואורכם הכולל של שני החופים הוא שלושה וחצי קילומטרים.

 –

וחוץ מהאתרים החשובים שתראו והחופים בהם תבלו ודאי תרצו לאכול, אז הנה לכם פרטים על מסעדות בעיר קאדיז

מסעדות בקאדיז:

קדיז היא עיר משופעת במסעדות, ברים ובתי קפה. אם יש לצייו את המקומות בהם מרוכזות מסעדות רבות נציין את הנמל של קאדיז, את פלאזה חואן דה דיוס ורחובותיה הסמוכים, רובע לה ויניה שהוא רובע הדייגים והחופים המרכזיים. אז הנה לכם מספר מסעדות מומלצות:

El FarO RESTAURANTE מסעדת אל פארו

מסעדת פירות ים מפורסמת שנמצאת ברובע La Vina, ליד טירת סן סבסטיאן. יש למסעדה בעלת היסטוריה ארוכה זו מוניטין מצויינים בזכות מאכלי הים המעודנים המגוונים המצויים בתפריט שלה ובזכות היין המקומי הלבן וחביתות השרימפס המנצחות.

מידע מעשי:

כתובת: Calle San FELIX 15. קאדיז

טלפון ליצירת קשר והזמנות:+34 956 211 068

– 

מסעדת VENTORILIO DEL CHATO RESTAURANTE  ונטוריו דל צ’אטו

מסעדה השוכנת בבנין ותיק שנבנה בשנת 1780 וכבר מימי ההיסטוריה הקדומ הוא משמש כמסעדה בה ביקרו אישים חשובים, דוגמת המלך פרננדו השביעי שפקד אותה לעתים תכופות ביותר. על פי מסמכים היסטוריים, המקום הזה היה הראשון שהציג והגיש את המתאבן הספרדי הטיפוסי שאנו מכנים “טאפאס”.

מידע מעשי:

שעות פתיחה: המסעדה סגורה ביום ראשון בערב.

כתובת: Ctra. SAN FERNANDO, ק”מ. 684. קאדיז

טלפון ליצירת קשר והזמנות: +34 956 250 025

Mayores Méson Cumbres RESTAURANTE מסעדת מאיורס מייסון קאמברס

זוהי מסעדה נעימה וטעימה המתמחה בבשרים, ומציעה תפריט הכולל סטייקים, מאכלי גריל טעימים וצלעות טלה עסיסיות. נקניקים הנם גם אופציה פופולרית כאן ומבטיחים לכם שאם תלכו על האופציה הזו לא תתאכזבו כי מדובר בנקניקים באיכות גבוהה מאוד.

מידע מעשי:

כתובת: Calle Zorrilla, 4, 11004. קאדיז

טלפון ליצירת קשר והזמנות: +34 856 072 242.

La Marea RESTAURANTE מסעדת לה מאריאה

עם מרפסת ממנה נשקף נוף ללא תחרות של Playa Victoria קשה שלא להתאהב במסעדת לה מריאה שגם מציעה תפריט גוון ואיכותי של מנות דגים, סרטנים וצדפות. נציע לכם לטעום את מנת הבקלה מטוגן או את אחת ממנות השרימפס המיוחדות המוצעות.

מידע מעשי:

שעות פתיחה- מסעדת לה מריאה פתוחה כל יום לארוחת צהריים וערב.

כתובת: Paseo Maritimo, 1, 11010. קאדיז

טלפון ליצירת קשר והזמנות: +34 956 280 347.

 –

Restaurante Elcano מסעדת אל קאנו

מסעדה טעימה ונהדרת אוירה אחלה והבונוס- נופים משגעים של הנמל.

כתובת:C.N. Elcano, AVE DE RONDA Vigilancia, s / n, 11011. קאדיז

טלפון ליצירת קשר והזמנות: +34 956 205 099.

 0

ומה לגבי מקומות בילוי וחיי לילה בקדיז?

כמו רבות מהערים האנדלוסיות גם בקדיז בילוי לילי משמעו בילוי בטאפאס בר, קריוקי בר, בר חוף, בר רגיל מסורתי או מועדון לילה דיסקוטק. אז מה מאלה תמצאו בקדיז ואיפה נמליץ לכם לבלות בלילות שם?

מקומות הבילוי מתפזרים בין החופים וחלקים נוספים של העיר החדשה – בעיקר לאורך רחוב ארינאיאה מורנוס ARENIA MURNUS השוקק שמלא בברים – ובין העיר העתיקה. אנחנו היינו ממליצים לכם להתחיל את הבילוי בשעות הערב המוקדמות בבר חוף משם להמשיך לבר קוקטייל מסורתי ולסיים במועדון ריקודים.

לרקוד תוכלו במועדון הסוויטה  CLUB SUITE ששוכן בכתובת Calle Brasil, 7 11009 Cádiz ומספר הטלפון שם ליצירת קשר הוא +34 661 955 001

טאפאס בר נחמד מומלץ הוא לה פונטה דה סאן פליפה La Punta de San Felipe הנמצא בכתובת Paseo Almirante Pascual Pery Junquera, s/n ומספר הטלפון שם ליצירת קשר 34 673 251 325

טאפאס בר מומלץ נוסף הוא לה בודגווילה דה קדיז La Bodeguilla de Cádiz שנמצא בכתובת Calle San Pedro, 22 11004 Cádiz ומספר הטלפון שם ליצירת קשר הוא  +34 956 220 594

בר לאונג’ נחמד מומלץ הוא קוויליה Quilla על חוף פלאיה דה לה קאלטה ומספר הטלפון שם ליצירת קשר ולהזמנות הוא  +34 956 226 466

רוצים לרקוד עוד? נסו את מועדון הריקודים הבא- Mare’s מועדון מארס שנמצא בכתובת Avenida Fernandez Ladreda, 3 11008 Cádiz

ומה לגבי פאבים רגילים? נסו את רולינג רוק פאבRollin’ Rock Pub שכתובתו היא Calle Isabel la Católica, 2 ומספר הטלפון שם ליצירת קשר והזמנות הוא +34 956 046 250

וגם את טובא בר TOBBA שנמצא בכתובת Avenida Amilcar Barca, 47  ומספר הטלפון שם ליצירת קשר והזמנות הוא +34 956 275 125

לאונג’ בר מודרני אירופאי נוסף הוא בר נאהו ביץ’ Nahu Beach שנמצא בכתובת Av Vía Augusta Julia, 3

 

ומה עם עוד טאפאס ברס? כאלה יש בשפע בקאדיז:

נמליץ על שניים בולטים:

האחד הואCalesa 15 / 01 קאלסה חמש עשרה על אחת שהוא טאפאס בר קטן ופופולרי עם המון אישיות וקסם ואחלה תפריט.

מידע מעשי:

כתובת:

Calle Santa Elena, 1, 11006. קאדיז

מספר טלפון להזמנות: +34 626 467 154.

 –

והשני הוא La Taperia de Columela לה טאפרייה דה קולומלה המציעה טאפאסים מגוונים, חמים וקרים

מידע מעשי:

כתובת: Calle Columela, 4, 11001. קאדיז

מספר טלפון להזמנות: +34 956 07

 =

מה עוד יש לנו?

עוד פאבים בקאדיז

פאב קופה קבנה Pub Copacabana בכתובת Glorieta Ingeniero la Cierva, s/n ומספר הטלפון שם ליצירת קשר והזמנות הוא +34 956 262 268

פאב ארסניו מנילה  Arsenio Manila בכתובתPaseo Maritimo 12

בר ויקטוריה Bar Victoria בכתובת Calle Ejercito de Africa 15  ומספר הטלפון שם ליצירת קשר והזמנות הוא +34 956 280 704

 –

ועוד מועדוני ריקודים שמהם ראוי להזכיר את היפ הופ אר אנד בי און נוואבו אסטילו- אחלה מועדון ששוכן בכתובת בpaseo maritimo פאסאו מרטימו.

 –

ואי אפשר לסיים לספר על קאדיז מבלי לתאר את הפסטיבל שמתקיים בה: פסטיבל קאדיז הידוע שנחשב לאחד הפסטיבלים השווים ביבשת.

פסטיבל קדיס (Carnaval de Cádiz) הוא פסטיבל ידוע ומוכר באירופה אשר מתקיים בעיר קדיז מדי שנה ביום הראשון של צום ה”לנט”, בחודשים פברואר-מרץ. זהו פסטיבל דתי, עתיק וססגונים המתקיים כבר אלפי שנים וגם היום מושך אליו מבקרים רבים. הפסטיבל כולל חגיגות ומופעים, פעילויות ואטרקציות ברחבי העיר ובעיקר חגיגה שאינה נגמרת ותהלוכות של תושבים עטויי תחפושות ומסיכות. למי שמגיע לעיר קדיז במהלך ימי הקרנבל מחכות חגיגות רבות, מופעי פלמנקו,  מסיבות ענק והרבה מאד אנשים שמבלים שם. שימו לב- אם אתם מתעתדיםם להגיע לקדיז בזמן הקרנבל הזמינו מקום לינה זמן רב מראש כי מקומות הלינה בקדיז וסביבותיה מתמלאים זמן רב מראש בתקופה זו של השנה והתפוסה בעיר לגמרי מלאה.

בקרנבל התוסס לא זוכים לבקר ישראלים רבים שמעדיפים את קוסטה דל סול בחודשי הקיץ וחבל אבל חשוב לנו בכל זאת לספר אודותיו משום שזהו אחד הקרנבלים המובילים באירטפה וודאי הקרנבל המוביל ביותר בספרד שעל הכנתו והפקתו שוקדים רבים משך שנה שלמה. אם תזכו להיות בחגיגות תשתשפו במופעים, מסיבות, Chirigotas שהם מופעים של קבוצות הומוריסטיות המבצעות סאטירות על כל דבר, ובעיקר בנושאי פוליטיקה אקטואליה; מופעים של מקהלות ומופעים של Comparsas – אלו הם זמרים הרציניים ביותר בפסטיבל המציעים שירים בעלי תוכן עמוק המבוצעים באיכות גבוהה.

מסלול טיול בקוסטה דל סול הרבה יותר משמש וחופים מהממים

 המדריך למטייל בטורמונילוס, קוסטה דל סול

מדריך למטייל במרבלה, קוסטה דל סול

מדריך למטייל בכפר הלבן מיחאס, בקוסטה דל סול

המדריך למטייל ברונדה, בקוסטה דל סול

מדריך למטייל בכפר הלבן זהרה דה לה סיירה, בקוסטה דל סול

מדריך למטייל באולברה OLVERA, בקוסטה דל סול

המדריך למטייל בסטניל דה לאס בודגס והסביבה, בקוסטה דל סול

מדריך למטייל בקדיז CADIZ, בקוסטה דל סול

מדריך למטייל בכפר הדייג טאריפה Tarifa, קוסטה דל סול

מדריך למטייל בגיברלטר

מדריך למטייל בחרז דה לה פרונטרה (Jerez de la Frontera), קוסטה דל סול

מדריך קצרצר על נרחה Nerja, קוסטה דל סול


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם