• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך למטייל בשמורות הטבע המרכזיות ביוטה, ארה”ב

דף הבית » מדריך למטייל בשמורות הטבע המרכזיות ביוטה, ארה”ב

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

אם אתם חובבי טבע, מדינת יוטה (Utah) שבארצות הברית היא ללא ספק מדינה שצריכה לעמוד באחד מהמקומות הראשונים ברשימת החלומות שלכם.

זמן קריאה משוער: 18 דקות

טייל ובנה מסלול: יאיר בר זוהר.  כתבה וערכה: ליאור קן לי

אם אתם חובבי טבע, מדינת יוטה (Utah) שבארצות הברית היא ללא ספק מדינה שצריכה לעמוד באחד מהמקומות הראשונים ברשימת החלומות שלכם. יוטה היא מדינה מלאה באוצרות טבעיים ובנופים מרהיבים, ותוכלו למצוא בה לא פחות מחמש שמורות טבע מיוחדות במינן, עליהן נפרט בהמשך. המדינה מתאפיינת בנופים מדבריים, שחלקם מתכסים בלבן במהלך החורף, כך שאם אתם חובבי סקי, תוכלו למצוא ביוטה 14 אתרי סקי ברמה עולמית שבהם תוכלו להעביר את זמנכם בשמחה רבה.

כללי זהירות לפני שאתם מתחילים לטייל בפארקים:

1. תשמרו על עצמכם מהשמש- אם אתם מטיילים בקיץ, אל תשכחו לקחת איתכם כמות מספקת של בקבוקי מים. כשאתם בוחרים מה תלבשו באותו יום, נסו לבחור בבגדים הקלילים ביותר שיש לכם ואל תשכחו לשים על הראש כובע. מרחו על עצמכם קרם הגנה. ובכלל, נסו להימנע מהליכה במסלולים בשעות הצהריים, כשהשמש לוהטת במיוחד.

2. שמרו על בעלי החיים ותישמרו מהם- כשאתם צופים בבעלי חיים, שמרו מהם מרחק בטוח, שכן בעלי חיים שחיים בטבע יכולים לשאת מחלות שעלולות להזיק לכם או להיות אגרסיביים כשהם מרגישים מאוימים. כשאתם מצלמים את בעלי החיים, אל תתקרבו אליהם יתר על המידה ותאמרו לילדיכם שאסור לרדוף אחרי בעלי חיים. כמו כן, אל תרימו סלעים, שכן נחשים ארסיים עשויים להסתתר מתחתיהם.  

3. טפסו בזהירות- כשאתם עושים את דרככם במסלול שעובר בסמוך לקצה של צוק, השתדלו להיצמד כמה שיותר לצד המרוחק מן הקצה, בייחוד כשהשביל רטוב או מכוסה בקרח. כשאתם מטפסים על סלעים, שימו לב שכל הסלעים מחוברים למקום.

4. הימנעו מטיול בזמן שיטפון- קניונים במדבר הם אחד מהמקומות המסוכנים ביותר לטייל בהם בזמן שיטפון. אם אתם יודעים על כך שצפוי להתקיים שיטפון או לרדת כמות גדולה של גשמים בזמן הקרוב, הימנעו מטיול באזור הקניונים.

5. ספרו לקרובי משפחה מהן התוכניות שלכם- אם אתם מטיילים לבדכם או עם מעט אנשים אחרים, אל תשכחו לעדכן את קרובי המשפחה שלכם לגבי התוכניות שלכם: היכן אתם צפויים לטייל, באילו מסלולים ולכמה זמן. כך, אם יקרה לכם משהו, קרובי המשפחה שלכם יידעו היכן לחפש אתכם.

בסוף המאמר רשימת מלונות מומלצים, סיורים מומלצים ואפליקציות חשובות

הפארק הלאומי ציון (Zion National Park)

“הפארק הלאומי ציון,” הממוקם בדרום-מערב יוטה, היא שמורת הטבע הראשונה עליה נספר לכם.  הפארק מתפרס על פני שטח של 593 קילומטרים מרובעים, והאזור הבולט ביותר בפארק הוא הקניון הגדול העובר דרך מרכזו, דרכו זורם,’בימים גשומים במיוחד, נהר וירג’ין (Virgin River). הקניון הגדול הזה מגיע לעומק של עד 800 מטרים ונמשך על פני כ-24 קילומטרים.  האקלים והתנאים הגאוגרפיים של אזור הפארק מאפשרים את התפתחותם וקיומם של מגוון בעלי חיים, צמחים ועצים.  אם אתם אוהבים להסתובב עם מגדירי בעלי חיים,צפו לפגוש בפארק כ-289 סוגי עופות, 75 סוגי יונקים -32 סוגי זוחלים. בין בעלי החיים שתוכלו למצוא בשטח הפארק נמנים כבשי בר, סוגי איילים, נשרים וכמובן, הפומה הטורפת.

למידע נוסף, בקרו בעמוד פארק לאומי ציון באתר האינטרנט של שמורות הטבע של יוטה.

הפארק הלאומי ציון – היסטוריה על קצה המזלג:

האזור שהיום אנו מכנים “הפארק הלאומי ציון” היה לפני כ-8,000 שנים מקום מושבם של שני שבטים אינדיאנים גדולים. השבט המרכזי יותר מבינם נקרא שבט אנאס’אזי. באופן מסתורי ביותר, שני השבטים נעלמו מאזור הפארק בשנת 1300. כשהשבטים האינדיאנים האחרים שחיו באזור הבינו ששני השבטים לא יחזרו אל המקום, הם החליטו לקחת את עצמם ולהגר לאזור הקניון.

רק בשנת 1858 אנשי המערב גילו את הקניון ומספר שנים לאחר מכן, בשנות השישים המוקדמות של המאה, החלו להתיישב באזור. בשנת 1909 אנשי המערב הכריזו על האזור שסובב את הקניון שמורת טבע וכינו אותה ” האנדרטה הלאומית מוקון-טו-וויפ (Mukuntuweap National Monument” “) עשור מאוחר יותר, בשנת 1919, הכריזו עליו רשמית כעל פארק לאומי ונתנו לו את השם שמשמש אותו עד היום, “הפארק הלאומי ציון”. אם שאלתם את עצמכם מהי פירוש המילה “ציון”, נספר שפירושה “מקום מבטחים” או “מקלט”.

הפארק הלאומי ציון- נקודות הציון המרכזיות בפארק:

מרבית מן המטיילים שמגיעים לפארק הלאומי ציון מגיעים כדי לראות את “קניון ציון” (Zion Canyon). כדי להגיע אל הקניון, תוכלו לעלות על ההסעה המאורגנת של הפארק,שנוסעת במעגלים סביב הקניון ועוצרת באטרקציות פופולאריות בשטח הפארק. אז באילו אטרקציות שווה לכם לעצור?  בשביל שלא תצטרכו “לשבור את הראש”, הכנו בעבורכם את רשימת נקודות הציון המרכזיות ביותר בפארק:

1. מרכז המבקרים בכניסה לפארק– אם אתם רוצים להוציא את המרב מטיול בפארק, אנו ממליצים לכם לעצור במרכז המבקרים שסמוך לכניסה של הפארק. כאן תוכלו להשיג מפות ולהיעזר בפקחי השמורה, שישמחו לענות על כל שאלה שלכם. אם אתם רעבים, תוכלו למצוא ליד מרכז המבקרים שפע של מסעדות.

מרכז המבקרים פתוח מדי יום באביב בין השעות 8:00 ל-18:00; בקיץ בין השעות 8:00 ל-20:00; בסתיו בין השעות 8:00 ל-18:00 ובחורף בין השעות 8:00 ל-17:00.

2. מוזיאון ציון– אם אתם מעוניינים ללמוד על אופן היווצרותו של קניון ציון, מומלץ לעצור לביקור במוזיאון. המוזיאון פתוח מ-10:00 עד 17:00, כשבקיץ הוא נפתח לשעות מאוחרות יותר.

3. נחיתת המלאכים (Angels Landing)- השביל שמוביל אל מעלה “נחיתת המלאכים” הוא אחד מהשבילים היפים ביותר בפארק ובעולם כולו, שרבים נמנעים ממנו כיוון שהם סובלים מפחד גבהים. אם אתם לא מפחדים מגבהים, תעלו לראש “הנחיתה” ותראו איך המלאכים זוכים לראות את קניון ציון. זהו ללא ספק מראה שכדאי לראות!

המסלול לנחיתת המלאכים מתאים לאנשים שמסוגלים לעבור מסלול אשר דורש מאמצים פיזיים במקומות מסוימים. לקראת סוף המסלול, תצטרכו ללכת על פני שביל תלול במיוחד, אשר מלווה בשרשראות. במהלך החורף, כשמצטבר קרח על המסלול, הטיפוס הוא כמעט ובלתי אפשרי ויותר מזה, מסוכן!

משך המסלולכ-4-5 שעות מסלול מעגלי של כ-8 קילומטרים.

4. האבן הבוכייה (Weeping Rock)- הדרך אל האבן הבוכייה נחשבת לאחד מהשבילים האהובים ביותר על המטיילים בקניון ציון. האבן הבוכייה היא גומחה שנוצרה בצוק על ידי מים. המים זולגים דרך הצוק ונופלים מטה, כמו דמעות, כך שהן יוצרות מעין “ווילון” שמסתיר את הגומחה. שביל הטיול מוביל לתוך הגומחה, מאחורי “ווילון” המים,כך שגם בימי קיץ חמים במיוחד, תוכלו למצוא שם מחסה קריר. אם אתם מגיעים לפארק בחורף, הפקחים עשויים לאסור עליכם להיכנס אל המסלול, שכן נטיפי קרח עשויים ליפול עליכם בתוך הגומחה.

המסלול לאבן הבוכייה מתאים לכל המשפחה.

משך המסלולכ-20 דקות )מסלול מעגלי של כ-0.6 קילומטרים.

5. חצר הפטריארכים (Court of the Patriarchs)- במרחק קצר ממוזיאון ציון, תוכלו למצוא שלושה אבני חול גדולים, אשר שימשו לפני שנים רבות כמקום פולחן. האבנים קרויות על שם שלושה אנשים גדולים מהתנ”ך: אברהם, יצחק ויעקב.

6.הצרים (The Narrows)-   מסלול “הצרים”  הוא המסלול הפופולארי ביותר בפארק ציון, והינו אחד משבילי הטיול המובילים בעולם. השביל מוביל לנהר וירג’ין, כך שאתם יכולים להתכונן מראש ולהביא איתכם בגדים להחלפה, שכן כמעט שבוודאות ייצא לכם להירטב. בערך 60 אחוז מן המסלול עובר דרך המים והשאר, לאורך הגדה. לאורך רוב המסלול, המים מגיעים עד לברך, אבל צפו להפתעות. אם זו הפעם הראשונה שלכם במסלול, אנו ממליצים לכם להתחיל אותו מלמטה ולהתקדם כלפי מעלה, עד לנקודה שבה תרגישו שהספיק לכם, ואז לחזור חזרה מטה. מנגד, אם כבר יצא לכם לבקר בפארק או שאתם מרחיקי לכת, אתם יכולים להתחיל את המסלול מהנקודה הגבוהה ביותר ולעשות את דרככם כלפי מטה, לאורך יום טיול שלם. שימו לב שבשביל להתחיל בנקודה הגבוהה של המסלול,  עליכם לקבל אישור מפקחי השמורה.

מסלול הצרים מתאים לכל המשפחה. יש להתקדם בו בהתאם ליכולות האישיות שלכם, שכן בתחילה הוא נחשב בדרגת קושי של “קל” ולאחר מכן מתחיל להיות “קשה”.

משך המסלולאורך המסלול הוא כ-26  קילומטרים, אבל אינכם מחויבים לעבור את כולו. אתם יכולים להתקדם בהתאם ליכולותיכם ולחזור אחורנית בשעה שבה לא יהיה לכם עוד כוח להמשיך. אם אתם מתכננים לעבור את כל המסלול, תתכוננו להישאר בו במשך כיום שלם.

הפארק הלאומי ציון- מסעדות מומלצות בסביבה:

Deep Creek Coffee Co.בכניסה לפארק הלאומי ציון תמצאו את המסעדה המקסימה הזו, שמגישה את כל מה שאתם צריכים לארוחת בוקר. התפריט כולל מאפים, כריכים, קינוחים שונים, תה וכמובן, קפה.

המחירים זולים

שעות הפתיחה של המסעדה: מדי יום בין 6:30 ל-14:00.

למידע נוסף, בקרו באתר האינטרנט הרשמי של Deep Creek Coffee Co.

Café Soleil מסעדה נוספת שמתמחה בקפה ונמצאת בסמוך לכניסה לפארק הלאומי ציון היא “קפה סאול-איל”, שמגישה לא רק קפה, אלא גם מגוון כריכים, סלטים, מרקים ופיצות. ואתם יכולים להגיע למסעדה לא רק בשביל האוכל, שכן היא מציגה בתחומה יצירות אומנות רבות של אמנים מקומיים. תוכלו למצוא כאן כמעט הכול, החל מכדים וכלה בסבונים. אם תרצו לקחת איתכם מזכרת מהמדבר, תוכלו למצוא כאן מגוון תצלומים, גלויות וציורים מרשימים של האזור, כולם פרי יצירתם של אמנים מקומיים.

המחירים זולים

שעות הפתיחה של המסעדה: מדי יום בין 7:00 ל-19:00.

למידע נוסף, בקרו באתר האינטרנט הרשמי של Café Soleil.

3. Whiptail Grillאם אתם פחות בעניין של קפה ומאפה, אתם יכולים לעצור במסעדה המעולה הזו, שנמצאת גם היא במרחק קצר מהכניסה לפארק הלאומי ציון. במסעדה זו תוכלו לאכול אוכל מקסיקני, בורגרים, כריכי בשר, פסטות, סלטים ועוד מגוון מאכלים. אם אתם צמחוניים, תוכלו למצוא בתפריט כמה פריטים שיתאימו לכם.

המחירים סבירים

שעות הפתיחה של המסעדה: מדי יום בין 12:00 ל-22:00.

למידע נוסף, בקרו בעמוד הפייסבוק של Whiptail Grill.

 

הפארק הלאומי ברייס קניון (Bryce Canyon National Park)

במרחק של כשעתיים נסיעה מהפארק הלאומי ציון, תמצאו את הפארק הלאומי ברייס קניון, שנחשב גם הוא לאחד משמורות הטבע היפות ביותר במדינת יוטה. הפארק הלאומי ברייס קניון מפורסם הודות לצריחים הטבעיים הצבעוניים שלו ולאמפי-תיאטרונים הטבעיים הרבים שניתן למצוא בשטחו. אם יש לכם דמיון מפותח, תוכלו לחפש צורות מיוחדות בסלעים שנמצאים ברחבי הפארק. בפארק תוכלו למצוא גם מגוון צמחים ובעלי חיים: למעלה מ-1,000 סוגי צמחים, עשרות יונקים ולמעלה מ-100 מיני עופות. אם אתם אוהבים להסתכל על השמיים ולחפש אחר מערכות כוכבים, וודאי תשמחו לדעת ששמי הלילה של הפארק הלאומי ברייס קניון הם מהשמיים החשוכים ביותר ברחבי כל המדינה.

למידע נוסף, בקרו באתר הבא, המספק מידע על הפארק הלאומי ברייס קניון.

הפארק הלאומי ברייס קניון- היסטוריה על קצה המזלג:

בני אדם החלו, לפני למעלה מ-10,000 שנים, להתיישב באזור שאנו מכנים היום “הפארק הלאומי ברייס קניון”. הראשונים שהתיישבו באזור היו אינדיאנים, אשר האמינו שהצריחים הצבעוניים שברחבי הפארק היו למעשה אנשים אגדיים שנהפכו לאבן על ידי זאב הערבות התכסיסן.

רק בשלהי המאה ה-18 ובתחילת המאה ה-19 החלו האירופאים הראשונים להגיע ולחקור את האזור. וב-1873, “חברת הבקר קנארה” החליטה להשתמש באזור כמרעה לבקר. אבל המקום קיבל את שמו הנוכחי רק אחרי שהכנסייה של ישו הקדוש שלחה את המהגר הסקוטי, אבנעזר ברייס, ואת אשתו להתיישב באזור, שכן האמינה שכישורי הנגרות של ברייס יתרמו רבות לתושבי המקום. ברייס ואשתו החליטו להקים את ביתם ממש בסמוך לאמפיתיאטרון ברייס קניון. ברייס, שגידל את הפרות שלו באזור שמאוחר יותר זכה להיקרא על שמו, תמיד אמר שזהו “המקום המטורף ביותר לאבד בו פרה”. ברייס השקיע רבות בביתו, סלל כביש למישור הקרוב, וחפר תעלה שהובילה מים ליבול ולבעלי החיים שלו. בגלל שהוא כל כך השקיע במקום, התושבים האחרים שחיו באזור החלו לכנות את המקום “הקניון של ברייס”.

הבעיה של ברייס קניון הייתה שהוא ממוקם באזור מרוחק, שקשה להגיע אליו. ב-1916 התפרסמו מספר מאמרים במגזינים, אשר שיבחו את הנופים המרהיבים של הפארק, אבל בשל המיקום הגרוע ומחסור במקומות לינה, לא הגיעו תיירים רבים אל המקום. בשנות ה-20 של המאה ה-20, הוקמה תנועה שקראה להגן על השטח של הקניון, ובמהרה הוחלט, ב-8 ביוני 1923, להכריז על האזור כעל “שמורת הטבע הלאומית ברייס קניון”. באותה שנה הוקם כביש שהקל על הגישה למקום.

הפארק הלאומי ברייס קניון- נקודות הציון המרכזיות בפארק:

1. מרכז המבקרים של ברייס קניון- אנו ממליצים לעצור במרכז המבקרים של הפארק הלאומי, על מנת לאסוף משם מפות מפורטות של המסלולים ולברר פרטים חשובים, אם צריך, עם פקחי השמורה אשר נמצאים במקום. שעות הפתיחה של מרכז המבקרים: ממאי עד ספטמבר בין השעות 8:00 ל-20:00; באוקטובר בין השעות 8:00 ל-18:00; מנובמבר עד מרץ בין השעות 8:00 ל-16:30; ובאפריל בין השעות 8:00 ל-18:00.

2. לופ גן המלכות (Queens Garden Loop)- מסלול הטיול הזה הוא אחד מהמסלולים הקלים ביותר בפארק הלאומי ברייס קניון, ומאפשר לכם לראות את הנופים המרהיבים של הפארק, אשר כוללים סלעים בצורות שונות. בין היתר, תוכלו לראות לאורך המסלול את “המלכה ויקטוריה” ואת “טירת המלכות”.

מסלול לופ גן המלכות הוא אומנם מסלול קצר, אבל קיימים לאורכו קטעים תלולים, כך שאתם צריכים להתכונן בהתאם.

משך המסלול: כ-3 וחצי שעות (מסלול מעגלי של כ-4.7 קילומטרים).

3. נקודת השראה (Inspiration Point)- זוהי אחת מנקודות התצפית המרשימות ביותר בפארק הלאומי, אשר מאפשרת תצפית על “העיר הדוממת” (Silent City), אשר מורכבת מעשרות שורות של צריחים צבעוניים הניצבים, דוממים, על רקע “סירת מסה” (Boat Mesa). בואו ותראו אם גם אתם, כמו מטיילים רבים אחרים, תקבלו מהנוף המיוחד הזה השראה.

4. לופ פיקה-בו (Peek-A-Boo Loop)- זהו אחד מהמסלולים האהובים ביותר על פני המטיילים בפארק הלאומי, שלוקח אתכם מהמישור העליון ועד לקרקעית “הקניון”. כדאי לכם לקחת בחשבון שהמסלול פופולארי לא רק בקרב הולכי רגל, אלא גם בקרב רוכבי סוסים. בתחתית המסלול תוכלו לנוח קצת באזור פיקניק שהוקם במקום.

מסלול לופ פיקה-בו מתאים לאנשים שמסוגלים לעבור מסלול שבחלקו הגדול הינו תלול במיוחד. המסלול מוגדר “קשה”.

משך המסלול: כ-4-6 שעות (מסלול מעגלי של כ-8.5 קילומטרים).

5. נקודת הקשת בענן (Rainbow Point)- פקחי שמורות הטבע של מדינת יוטה ממליצים להיכנס אל הפארק הלאומי ברייס קניון ולפני הכול, לנסוע כל הדרך אל קצהו הדרומי של הפארק, שם נמצאת נקודת התצפית “קשת בענן”. נקודות תצפית אחרות לאורך הפארק יתמקדו בצריחים הטבעיים שמאפיינים את הפארק, אבל בניגוד לכל נקודות התצפית האחרות, “קשת בענן” תעניק לכם נקודת מבט מיוחדת ורחבה יותר על הפארק.  

6. לופ ארץ האגדות (Fairyland Loop)- אם אתם מוכנים להליכה ארוכה, אנו ממליצים לכם לעלות על מסלול הלופ של ארץ האגדות. המסלול לוקח אתכם מהמישור העליון ועד לתחתית “הקניון”, כשהוא עובר על פני מספר סלעים מיוחדים במיוחד, כמו “החומה הסינית”, “גשר המגדל” ו”סירת מסה”.

מסלול לופ ארץ האגדות מתאים לאנשים שלא מתייאשים ממרחקים ארוכים.

משך המסלול: כ-4-5 שעות (מסלול מעגלי של כ-12.9 קילומטרים).

 

הפארק הלאומי ברייס קניון- מסעדות מומלצות בסביבה:

1. Bryce Canyon Pinesבמרחק של דקות נסיעה ספורות מהכניסה לפארק הלאומי, תמצאו את המסעדה הזו, שממוקמת בתוך מוטל “Bryce Canyon Pines”. המסעדה מדורגת כמסעדה מספר 1 באזור הפארק הלאומי ברייס קניון, ומציעה ללקוחותיה, בין היתר, מגוון רחב של עוגות, סטייקים, מרקים ותפוחי אדמה. העוגות של המסעדה נחשבות לטובות ביותר באמריקה, ועשויות ממגוון מוצרים, כגון בננות, תותים ופירות יער.

טווח המחירים: 35-105 ₪.

שעות הפתיחה של המסעדה: מדי יום בין 7:00 ל-21:30.

2. The Lodge at Bryce Canyonבאכסניית ברייס קניון תוכלו למצוא מגוון אפשרויות סעודה. המסעדה שבתוך האכסניה מתאימה במיוחד למשפחות עם ילדים, ומגישה מדי יום ארוחות בוקר, צהריים וערב.

 המחירים סבירים

שעות הפתיחה של המסעדה: המסעדה מגישה ארוחת בוקר בין השעות 7:00-10:30; ארוחת צהריים בין השעות 11:30-15:00; וארוחת ערב בין השעות 17:30-22:00.

למידע נוסף, בקרו באתר האינטרנט הרשמי של The Lodge at Bryce Canyon.

3. Foster’s Family Steak Houseבית הסטייקים של משפחת פוסטר, אשר ממוקם במוטל פוסטר בסמוך לכניסה של הפארק הלאומי, הוא המסעדה המושלמת לאוהבי הבשר. במסעדה תוכלו למצוא מרקים, כריכים, מאפים ואיך לא, סטייקים.

המחירים סבירים

שעות הפתיחה של המסעדה: ממרץ עד נובמבר בין השעות 7:00-22:00.

למידע נוסף, בקרו בעמוד של מסעדת Foster’s Family Steak House ב-yelp.

 

הפארק הלאומי שונית קפיטול (Capitol Reef National Park)

בדרום-מרכז מדבר יוטה, במרחק של כארבע שעות נסיעה מהפארק הלאומי ציון נמצא הפארק הלאומי שונית קפיטול, שמאפיין בצוקים ובקניונים עשויים מאבן חול, ובגבשושית שנמשכת לאורך של כ-160 קילומטרים על פני קרום כדור הארץ, אשר זכתה לשם “קיפול כיס-המים” (Waterpocket Fold). הקטע הציורי ביותר ב”קיפול כיס-המים” הוא “שונית קפיטול”, אשר נמצא בקרבת נהר פרמונט (Fremont River). אם שאלתם את עצמכם מדוע קוראים למקום “שונית קפיטול”, הנה לכם ההסבר: הקפיטול, כידוע, היא בית הנשיא הלבן שנמצא בוושינגטון די. סי, ובנוף של הפארק תוכלו למצוא אבני חול לבנים שיזכירו לכם את המבנה המרשים בעיר הבירה של ארצות הברית. “השונית” מתייחסת לצוקים הסלעיים שיוצרים יחדיו מעבר ומדמים את המעברים שקיימים בשונית אלמוגים. בשטח הפארק תוכלו למצוא כ-900 סוגים של צמחים, ביניהם מספר רב של צמחים מוגנים או תחת סכנת הכחדה. 

למידע נוסף, בקרו באתר האינטרנט הרשמי של הפארק הלאומי שונית קפיטול.

הפארק הלאומי שונית קפיטול- היסטוריה על קצה המזלג:

הראשונים שהתיישבו באזור שהיום אנו מכנים “הפארק הלאומי שונית קפיטול” היו האינדיאנים, אשר הקימו את האוהלים שלהם בצדו הצפוני של “קיפול כיס-המים”, בקרבת נהר פרמונט, בסביבות שנת 1000 לספירה. במהלך המאה ה-13, האינדיאנים נטשו את האזור, ככל הנראה עקב בצורת ארוכה.

בשנות ה-70 של המאה ה-19, מתיישבים אירופאים החלו להקים יישובים באזור. ובשנות ה-20 של המאה ה-20, שני משקיעים מקומיים החליטו לכנות את האזור “ארץ הפלאות וויין” (Wayne Wonderland). ב-1933, אחד מן המשקיעים, אפרים פי. פקטול, נבחר לרשות המחוקקת וביקש באופן כמעט מידי להכריז על “ארץ הפלאות” כעל שמורת טבע. כארבע שנים לאחר מכן, ב-2 באוגוסט 1937, נשיא ארצות הברית דאז, רוזוולט, הכריז על האתר כעל אנדרטה לאומית. מאוחר יותר, שמו של האתר שונה ל”פארק הלאומי שונית קפיטול” ב-1971.

הפארק הלאומי שונית קפיטול- נקודות הציון המרכזיות בפארק:

1. מרכז המבקרים של הפארק הלאומי שונית קפיטול- לפני שאתם יוצאים לטייל בפארק, אנו ממליצים שתעצרו לביקור במרכז המבקרים, תאספו מפות רלוונטיות ותקבלו את כל המידע הדרוש לטיול שלכם. מרכז המבקרים ממוקם במרכז הפארק, לצד כביש מהיר מספר 24. בתוך המרכז תוכלו למצוא את המוזיאון של הפארק, שמציג בתוכו מצגות ותצוגות המספרות על ההיסטוריה, הגיאולוגיה והארכיאולוגיה של האזור. שעות הפתיחה של מרכז המקרים: במהלך הקיץ פתוח בין 8:00-18:00; ביתר השנה פתוח בין 8:00-16:30.

2. כביש שביל בור (Burr Trail)- הכביש הזה, שבעבר שימש כשביל הליכה לבקר, מתחיל בעיריית בולדר (Boulder) ונמשך עד לפארק הלאומי קלן קניון (Glen Canyon). כ-8.5 קילומטרים מהכביש עוברים דרך הפארק הלאומי שונית קפיטול, כך שאם אינכם מעוניינים מהרכב, תוכלו לראות את מה שיש לפארק להציע דרך הגלגלים. קטע הנסיעה היפה הזה כולל מספר רב של קטעים תלולים ומפותלים, שלעיתים מגיעים לגובה של כ-244 מטרים. אם אתם מגיעים לפארק עם קרוונים, אנו ממליצים לכם בחום שלא לנסוע בכביש זה, שכן הוא אינו מתאים לרכבים מסוג זה. ובכל מקרה, כדאי לברר עם פקחי השמורה לגבי תנאי הכביש לפני שאתם עולים עליו, שכן בחלקים רבים ממנו הוא אינו סלול, אלא כביש אפר.

3. שביל ערוץ קפיטול (Capitol Gorge Trail)- זהו מסלול קל יחסית, שעובר בדרך שבין קירות הקניון, אשר לעיתים נהיים קרובים במיוחד האחד לשני. זהו היה הערוץ המרכזי דרכו עברו אנשים אשר רצו להגיע מהקצה הדרומי של הפארק אל עיריית נוטום (Notom), אשר יושבת מצדו המערבי של הפארק, בימים שלפני הקמתו של כבשי מהיר מספר 24.

שביל ערוץ קפיטול מתאים לכל המשפחה. אם אתם מפחדים מאזורים צרים במיוחד, אתם יכולים לוותר על התענוג.

משך המסלול: כשעה (מסלול של כ-2 קילומטרים).

3. נקודה פנוראמית ותצפית צוואר אווז (Panorama Point & Gooseneck Overlook)- במרחק של כ-3 קילומטרים ממרכז המבקרים, תמצאו שביל אפר קצר שעושה את דרכו אל הנקודה הפנוראמית ותצפית צוואר אווז. השביל מוביל לנקודת תצפית בגובה של כ-240 מטרים, משם תוכלו לראות נוף עוצר נשימה של הפארק.

4. פרוטה (Fruita)- בניגוד לפארקים לאומיים אחרים, בשונית קפיטול תוכלו למצוא לא רק יצירות טבעיות, אלא גם יצירות של בני אדם. פרוטה היא התיישבות שנבנתה עוד בזמנם של המתיישבים הראשונים באזור, אשר בנויה לצד גדות נהר פרמונט ואפיק סולפור. אם אתם רוצים לראות חתיכה של היסטוריה בתוך סביבה מדברית, כדאי לכם לעצור בפרוטה ולבחון את המבנים העתיקים השונים, שכוללים חווה, בית ספר קטן ומחסה.

5. פטרוגליפים של הפרמונט (Fremont Petroglyphs)- פטרוגליפים הם ציורים פרהיסטוריים שנחרתו בסלע, ותוכלו לראות רבים מהם במקומות שונים ברחבי הפארק. ציורי הקיר הללו צוירו על ידי אינדיאנים משבט הפרמונט, אשר התגוררו באזור בין השנים 600-1300 בקירוב. אם אתם מעוניינים לראות ציורי קיר מרשימים במיוחד, אתם יכולים לעצור ולהתבונן בצוק התלול שעומד במקביל לכביש מהיר מספר 24, מזרחית למרכז המבקרים שבפארק.

6. סלע הארובה (Chimney Rock)- מערבית ממרכז המבקרים, תוכלו לראות את סלע הארובה, שנראה כמובן כמו ארובה. אתם יכולים לרדת מהרכב שלכם ולעבור את “מסלול סלע הארובה”, אשר מספק נופים יוצאים מן הכלל של הסלע. הקטע הראשון של המסלול עובר דרך שביל תלול ומפותל, אך חלקו השני הינו שטוח יותר.

מסלול סלע הארובה מתאים לאנשים שבנויים לעליות תלולות.

משך המסלול: כ-3-5 שעות (מסלול מעגלי של כ-5.6 קילומטרים).

הפארק הלאומי שונית קפיטול- מסעדות מומלצות בסביבה:

במרחק של כ-40 קילומטרים מזרחית ממרכז המבקרים של הפארק הלאומי שונית קפיטול, נמצאת מסעדת “שוק חוות מסה” (Mesa Farm Market). במסעדה תוכלו לרכוש מוצרים איכותיים, ביניהם גבינות משובחות, כריכים וסלטים.

המחירים סבירים

שעות הפתיחה של המסעדה: מדי יום בין 8:00 ל-18:00.

למידע נוסף, בקרו באתר האינטרנט הרשמי של מסעדת שוק חוות מסה.

 

הפארק הלאומי קשתות (Arches National Park)

במרחק של כשעתיים נסיעה מהפארק הלאומי שונית קפיטול ובמרחק של דקות נסיעה ספורות מהעירייה הסמוכה מואב (Moab), תוכלו למצוא את הפארק הלאומי קשתות, שלא קשה להבין מדוע קראו לו בשמו. בפארק לאומי זה תוכלו למצוא בעיקר קשתות, וליתר דיוק, למעלה מ-2,000 קשתות עשויות מאבני חול. הקשת המפורסמת מכולן היא “הקשת העדינה” (Delicate Arch), אשר מתנשאת לגובה של כ-20 מטרים. דרך קשת זו עבר נושא הלפיד של אולימפיאדת החורף 2002, והיום, תוכלו למצוא את הקשת על כל לוחות הרכב של מדינת יוטה ועל הבול שהופק לכבוד יובל המאה של המדינה, בשנת 1996. הפארק הלאומי קשתות אולי לא נראה כמו המקום שבו תוכלו למצוא בעלי חיים, אבל למען האמת, קיימים בו 273 סוגים של עופות, כ-50 מינים של יונקים, ומגוון רחב של לטאות, נחשים ואפילו צפרדעים.

למידע נוסף, בקרו בעמוד האינטרנט של הפארק הלאומי קשתות באתר שירות הפארקים הלאומיים.

הפארק הלאומי קשתות- היסטוריה על קצה המזלג:

בני האדם הראשונים שהתיישבו באזור שאנו מכנים היום “הפארק הלאומי קשתות” הגיעו לאזור לפני כ-10,000 שנים, בסיומה של תקופת הקרח האחרונה. עד לפני כ-700 שנים עוד חיו באזור אינדיאנים משבט הפרמונט והפואבלו. האירופאים הראשונים שגילו את האזור, בשנת 1775, היו חוקרים ספרדים, אבל הם החליטו שלא להתיישב במקום. רק בשנת 1855 האירופאים ניסו לראשונה להתיישב במקום, אך בתוך זמן קצר וויתרו על הרעיון ונטשו את האזור. בשנות ה-80 של אותה מאה, חוואים ובוקרים רבים הגיעו על מנת להקים את עיריית מואב, ששוכנת עד היום בעמק ריוורין (Riverine Valley) הסמוך לפארק הלאומי. המתיישבים החלו להפיץ את השמועה שבמרחק קצרצר מהעירייה נמצא אחד מהמקומות המופלאים ביותר במדבר, ואנשים החלו לחשוב על המקום כעל אתר תיירותי פוטנציאלי.

הראשון שלקח את הפרסום של האזור ברצינות היה אלכסנדר רינגאופר, סוחר במחצבים אשר התגורר בעמק המלח (Salt Valley). רינגאופר ראה את הפוטנציאל שבקשתות הטבעיות ושלח ל”חברת הרכבות המערבית דנוור וריו גרנד” מכתב בה ביקש מנציגים לבוא ולבחון את האזור, על מנת שבבוא היום יוכלו להקים בו מסילות רכבת. פרנק איי. וודלייך, נציג מטעם חברת הרכבות, הגיע אל האזור בספטמבר 1923 והגיע למסקנה שרינגאופר צדק בקשר לפוטנציאל. הוא הציע ליושב ראש שירותי הפארקים הלאומיים להכריז על המקום כעל אנדרטה לאומית.

באפריל 1929, לאחר התלבטויות רבות באשר לגבולות האזור, נשיא ארצות הברית הובר חתם על הצהרה בה הוכרז על הקמתה של האנדרטה הלאומית קשתות. בשנת 1938, הנשיא רוזוולט חתם על הצהרה בה הורה להרחיב את שטח “האנדרטה”, כך שתכלול נקודות ציון נוספות אשר זקוקות להגנה לאומית. השטח עבר מנשיא לנשיא, אשר הגדיל אותו או מנגד, הקטין אותו, עד שלבסוף הגיע, בשנת 1971, לידיו של הנשיא ניקסון אשר החליט להקטין את השטח של “האנדרטה” ולהכריז עליה כעל פארק לאומי. 

הפארק הלאומי קשתות- נקודות ציון מרכזיות בפארק:

1. השביל לקשת העדינה (Delicate Arch Trail)- אם אתם רוצים לראות את הקשת המפורסמת ביותר בפארק, אין דרך טובה יותר לעשות זאת מאשר ללכת בשביל הארוך עד לקשת וחזרה. בתחילה המסלול נראה רחב ופשוט, אך במהרה תגיעו אל קטע המורכב מסלעים חלקלקים. עלו במעלה השביל עד שתגיעו אל משטח שטוח, ממנו תוכלו לראות את הקשת העדינה בשיא תפארתה.

השביל לקשת העדינה מתאים לאנשים שאוהבים מסלולים אתגריים. יש לציין שאין צל לאורך המסלול, כך שכדאי להצטייד בכמות מספקת של מים.

משך המסלול: כ-2-3 שעות (מסלול מעגלי של כ-4.8 קילומטרים).

2. לופ קדמוני גן השדים (Devils Garden Primitive Loop)- זהו השביל הארוך ביותר בפארק, שמוביל אל שמונה קשתות מרהיבות למראה. לאורך המסלול תעברו דרך עורקים צרים במיוחד ותצטרכו לטפס על סלעים חלקלקים.

הלופ הקדמוני גן השדים מתאים לאנשים שרוצים לראות את המרב שיש לפארק להציע, ומוכנים להשקיע מאמצים בכדי לעשות זאת.

משך המסלול: כ-3-5 שעות (מסלול מעגלי של כ-11.5 קילומטרים).

3. החלונות (The Windows)- בכדי להגיע אל “החלונות”, יהיה עליכם לעבור דרך שביל חצץ קליל אשר מוביל היישר אל שלוש קשתות גדולות: קשת הצריח, החלון הדרומי והחלון הצפוני. תסתובבו בין הקשתות בכדי לראות אותן מכל נקודות המבט האפשריות.

שביל החלונות מתאים לכל המשפחה, שכן מוגדר בדרגת קושי “קלה”.

משך המסלול: בין חצי שעה לשעה (מסלול מעגלי של כ-1.6 קילומטרים).

4. קשת נוף (Landscape Arch)- קשת זו היא אחת מהקשתות המיוחדות ביותר בפארק, ורבים מהמטיילים במקום מכנים אותה “קשת יוצאת מגדר הרגיל” הודות לצורה הייחודית, הדקיקה שלה. הקשת היא הארוכה ביותר מבין הקשתות הטבעיות בפארק הלאומי, ומתפרסת על פני אורך של כ-88.4 מטרים. בכדי להגיע אל הקשת, אתם יכולים לעשות את דרככם דרך השביל שמוביל לקשת נוף, אשר הינו אחד מהשבילים השטוחים ביותר בפארק.

השביל שמוביל לקשת נוף מתאים לכל המשפחה.

משך המסלול: בין חצי שעה לשעה (מסלול מעגלי של כ-3.2 קילומטרים).

5. קשת דיונת החול (Sand Dune Arch)- זוהי אחת מן הקשתות האהובות ביותר בקרב הילדים, שכן הדרך אליה עוברת על פני שביל חול חמים ונעים.

שביל קשת דיונת החול מתאים לכל המשפחה.

משך המסלול: בין 15 ל-30 דקות (שביל מעגלי של כ-0.6 קילומטרים).

הפארק הלאומי קשתות- מסעדות מומלצות בסביבה:

אם אתם מגיעים אל הפארק ומתחילים להרגיש ברעב, עשו את דרככם אל העירייה הסמוכה, מואב (Moab). הנה לכם רשימה של שלושת המסעדות המומלצות ביותר בעיריית מואב:

1. Desert Bistroבלב לבה של עיריית מואב, תמצאו את המסעדה הקטנה והנהדרת הזו, אשר מגישה ללקוחותיה מגוון מאכלים אמריקאים, צרפתיים ומאכלים המורכבים מפירות ים. בתפריט תוכלו למצוא שפע סלטים, דגים, בשרים ועוד.

המחירים סבירים

שעות הפתיחה של המסעדה: ממרץ עד נובמבר, בימי שלישי עד ראשון בין השעות 17:30-22:00. סגורה בימי שני.

למידע נוסף, בקרו באתר האינטרנט הרשמי של Desert Bistro.

2. Sweet Cravings Bakery and Bistroבמסעדה הקטנה הזו תוכלו להזמין מאפים טעימים במיוחד, סלטים, כריכים, עוגות ועוד מגוון מאכלים.

המחירים זולים

שעות הפתיחה של המסעדה: ימי שני עד שבת בין השעות 8:00-15:00.

למידע נוסף, בקרו באתר האינטרנט הרשמי של Sweet Carvings Bakery and Bistro.

3. Quesadilla Mobillaהמסעדה הזו היא קצת שונה מיתר המסעדות שבסביבה, שכן היא נמצאת בתוך משאית קטנה ומוכרת את המוצרים שלה ללקוחות אשר נמצאים מחוצה לה. מסעדה זו מתמחה בטורטיות, כך שאם אתם בעניין של אוכל מקסיקני, זוהי ללא ספק האפשרות הטובה ביותר שלכם.

המחירים זולים

שעות הפתיחה של המסעדה: בימי ראשון, שני וחמישי בין השעות 12:00-17:00; בימי שישי עד שבת בין השעות 12:00-20:00. המסעדה נפתחת בעונות מסוימות, כך שכדאי להתעדכן באתר האינטרנט על מנת לראות האם תהייה פתוחה בזמן שאתם תבקרו במואב.

למידע נוסף, בקרו באתר האינטרנט הרשמי של Quesadilla Mobilla

 

הפארק הלאומי קניון-לנדס (Canyonlands National Park)

במרחק של כ-40 דקות מהפארק הלאומי קשתות, תמצאו את הפארק הלאומי הגדול ביותר ביוטה, הפארק הלאומי קניון-לנדס. הסופר אדוורד אבי, שביקר בפארק הלאומי לעיתים תכופות, תיאר את המקום כך: “המקום המשונה, המופלא, הקסום ביותר על פני כדור הארץ – אין עוד דבר כמוהו בשום מקום”. בתוך שטחו של הפארק תוכלו למצוא את נהר קולוראדו (Colorado River) ואת הנהר הירוק (Green River). אם תרצו לראות את כל הפארק, תצטרכו לבקר בארבעת המחוזות שבו: שני הנהרות, “האי שבשמיים”, “המחטים” ו-“המבוך”, ובשביל לעשות זאת תצטרכו, ככל הנראה, יותר מיום אחד.

למידע נוסף, בקרו בעמוד האינטרנט של הפארק הלאומי קניון-לנדס באתר האינטרנט של עיריית מואב.

הפארק הלאומי קניון-לנדס- היסטוריה על קצה המזלג:

הראשונים שהתיישבו באזור שאותו אנו מכנים היום “הפארק הלאומי קניון-לנדס” היו האינדיאנים, אשר הקימו את האוהלים שלהם בשנת 1200 לערך במחוז שנקרא היום “המחטים” Needles)). אבל, בשל מזג האוויר המשתנה אשר הקשה על גידול היבול שלהם, האינדיאנים עזבו את האזור בשנת 1300 לערך. במקומם, הגיעו אינדיאנים אחרים. שלושה שבטים של אינדיאנים נותרו בפארק עד עצם היום הזה.

בשנות ה-70 של המאה ה-18, חוקרים ספרדים הגיעו אל האזור על מנת לנסות ולמצוא מסלול שיקשר בין ניו מקסיקו לקליפורניה. בשנים הראשונות של המאה ה-19 סימנו לראשונה את “השביל הספרדי הישן”. צוותי מחקר רשמיים החלו להגיע אל נהר קולוראדו והנהר הירוק רק בשנת 1869.

ומתי הכריזו על האזור העצום הזה כעל פארק לאומי? זה קרה ב-12 בספטמבר 1964, כשהנשיא האמריקאי דאז, ג’ונסון, חתם על הצהרה שהכריזה על האזור כעל “הפארק הלאומי קניון-לנדס”. מספר שנים לאחר מכן, ב-12 בנובמבר 1971, הוסיפו לשטחו של הפארק את מחוז “המבוך” (Maze), את “ארץ האבנים העומדות” (Land of Standing Rocks) ואת הקניונים דיוויס ולוונדר (Davis and Lavender Canyons).

הפארק הלאומי קניון-לנדס- נקודות הציון המרכזיות של בפארק

נקודות ציון מרכזיות באי שבשמיים (Island in the Sky):

האי שבשמיים הוא אחד מארבעת המחוזות של הפארק הלאומי קניון-לנדס, והינו המחוז הנגיש ביותר למטיילים. באי שבשמיים תוכלו לראות את הפארק ממגוון נקודות מבט, שלא תוכלו לראות משום מחוז אחר. הנה לכם רשימה קצרה של נקודות הציון המרכזיות ברחבי האי שבשמיים:

1. מרכז המבקרים באי שבשמיים- במרכז המבקרים תוכלו להשיג מפות ולשאול את כל מה שאתם צריכים לדעת. המרכז פתוח מדי יום בין השעות 9:00 ל-16:00, כששעות הפתיחה מתארכות באביב ובסתיו.

2. נקודת מבט גדולה (Grand View Point)- אם אתם רוצים לזכות בנקודת מבט רחבה במיוחד על הפארק הלאומי, אנו ממליצים לכם לעלות על השביל שמוביל אל תצפית “נקודת המבט הגדולה”.

השביל אל נקודת המבט הגדולה מתאים לכל המשפחה.

משך המסלול: כשעה וחצי (מסלול מעגלי של כ-3 קילומטרים).

3. קשת הר שולחן (Mesa Arch)- זהו אחד המקומות האהובים ביותר בפארק בקרב צלמים. קשת הר שולחן היא קשת יפהפייה, אשר מחוברת לקצהו של צוק מדברי. אם גם אתם אוהבים לצלם, אנו ממליצים לכם להגיע אל הקשת כמה דקות לפני הזריחה, בכדי לזכות בתצלומים הטובים ביותר.

השביל אל קשת הר שולחן מתאים לכל המשפחה.

משך המסלול: כחצי שעה (מסלול מעגלי של כ-0.8 קילומטרים).

4. תצפית הנהר הירוק (Green River Overlook)- אם אתם רוצים לראות את הנהר הירוק מנקודת מבט טובה במיוחד, אין מקום טוב יותר לעשות זאת מאשר בתצפית הנהר הירוק.

5. תצפית הכיפה ההפוכה (Upheaval Dome Overlook)- “הכיפה ההפוכה” הוא מכתש גדול, בעל קוטר של כ-5 קילומטרים, אשר נחשק רבות במשך השנים. מדענים משערים שהמכתש הוא בן פחות מ-170 מיליון שנים. התצפית המרכזית מאפשרת לכם לראות את המכתש בשיא תפארתו. אם תרצו לראות גם את “הקניון ההפוך”, תוכלו להתקדם במעלה השביל במשך כ-15 דקות נוספות ולהגיע לנקודת התצפית השנייה.

השביל שמוביל אל התצפית מדורג בדרגת קושי “בינוני”, הודות למעט קטעים תלולים לאורכו.

משך המסלול: כ-45 דקות (מסלול מעגלי של כ-3 קילומטרים).

 

נקודות ציון מרכזיות במחטים (The Needles):

בצדו הדרום-מזרחי של הפארק הלאומי קניון-לנדס תוכלו למצוא את “מחוז המחטים”, שנקרא כך בזכות האבנים המחודדות הצבעוניות אשר מאפיינות את האזור. בניגוד למחוזות האחרים בפארק, מחוז זה מלא בשבילי הליכה, אשר מאפשרים טיולים ארוכים בשטח. הנה לכם רשימה קצרה של נקודות הציון המרכזיות במחוז המחטים:

1. מרכז המבקרים במחטים- במרכז המבקרים תוכלו להשיג מפות של האזור, ללמוד קצת יותר על האזור באמצעות תערוכות ואם צריך, גם ללכת לשירותים. המרכז פתוח מדי יום בין השעות 8:30 ל-16:00.

2. גבעת הפיל (Elephant Hill)- במרחק קצרצר ממרכז המבקרים מתחיל כביש האפר שמוביל אל גבעת הפיל. אם אתם רוצים לראות את מחוז המחטים מלמעלה ומרחוק, אתם יכולים לנסוע על הכביש הזה ולעלות על גבעת הפיל. מומלץ לעשות זאת ברכב שטח. הכביש נחשב לאחד מהמאתגרים בפארק, ויציב בפניכם מספר מכשולים במהלך הנהיגה, ביניהם אבנים רופפות וקטעים תלולים במיוחד.

משך המסלול: כ-55 קילומטרים (מסלול מעגלי).

3. לופ שסלר פארק (Chesler Park Loop)- אם אתם מחפשים אחר מסלול טיול מאתגר במיוחד, קיימים רבים כאלו במחוז המחטים, אבל אחד מהמסלולים האהובים ביותר בקרב המטיילים הוא “לופ שסלר פארק”, אשר מתחיל על ראש גבעת הפיל. אחרי כ-5 קילומטרים על המסלול, תגיעו אל נקודת תצפית אשר משקיפה על פארק שסלר, שדה רחב של צמחייה מדברית מוקפת באבני חול צבעוניים ומחודדים.

לופ שסלר פארק נחשב למסלול “קשה”.

משך המסלול: כ-3-5 שעות (מסלול מעגלי של כ-18 קילומטרים).

מחוז המבוך (Maze):

אם תגיעו לפארק הלאומי קניון-לנדס, אנו משערים שלא תבקרו במחוז המבוך. זהו המחוז הכי פחות נגיש בשמורה, שמטיילים בו רק מרחיקי לכת או אוהבי קניוני מדבר מושבעים. לשם השוואה, מספר המטיילים במחוז “האי שבשמיים” הוא למעלה מ-264,000 מדי שנה, כשמספר המבקרים מדי שנה ב”מבוך” הוא כ-2,000 איש בלבד. מי שבוחר לטייל במחוז המבוך בדרך כלל עושה את הטיול בג’יפים ונשאר במחוז במשך למעלה משלושה ימים. בשביל להישאר לישון במחוז במהלך הלילה, עליכם להשיג אישור מיוחד מפקחי השמורה.

אטרקציה בסביבה: קניון הפרסה (Horseshoe Canyon)

צפונית ממחוז המבוך ומערבית מהנהר הירוק, שוכן קניון הפרסה, שבעבר היה ידוע כ”קניון המחסום”. אם אתם הרפתקנים ואוהבי אומנות, תוכלו לראות כאן, על קירות הקניון, באזור אשר מכונה “הגלריה הגדולה” (Great Gallery), ציורי קיר חרוטים באבן. מה שמיוחד בציורי הקיר הללו הוא העובדה שמדובר בפיקטוגרפים, סימנים גרפיים תמונתיים, שהינו סגנון ציור ייחודי לאזור זה של אמריקה.

קניון הפרסה נוסף לשטחו של הפארק הלאומי קניון-לנדס בשנת 1971, במטרה לשמור ולהגן על ציורי הקיר הנדירים אשר נמצאים בו. 

כל שירותי התיירות  המומלצים ביוטה

כל טיולי יוטה

אמנות ותרבות

חוגים וסדנאות

 אוכל ושתייה

 ידידותית לילדים

פעילויות חוץ

סיורים, ושייט

 שירותי נסיעות ותחבורה

 חוויות ייחודיות

אטרקציות

 דברים לעשות ביוטה 

אגם פאוול

פארק השבטים של עמק המונומנטים

הפארק הלאומי  -הקשתות

הפארק הלאומי קניונלנדס

כיכר המקדש

קפיטול מדינת יוטה

שביל הנקמה של הגיהינום

המלצות

כל ההמלצות

איך לבלות 3 ימים במואב

איך לבלות 3 ימים בגן הלאומי ציון

איך לבלות 3 ימים בסולט לייק סיטי

חקר הגנים הלאומיים האדירים של יוטה

נופי הסלע האדום ליד מואב

שבילי טיול מובילים ממואב

איך לבלות יומיים במואב

מואב 

עמק האנדרטה

קולורדו

אריזונה

ניו מקסיקו

הפארק הלאומי גרנד קניון

בואנה ויסטה

ברקנרידג ‘

ויומינג

נבאדה

קליפורניה

אורגון

מלונות מומלצים ביוטה

מקורות מידע שימושיים:

  1. האתר הרשמי של הפארק הלאומי ציון: http://www.nps.gov/zion/index.htm
  2. האתר הרשמי של הפארק הלאומי ברייס קניון: http://www.nps.gov/brca/index.htm
  3. העמוד של הפארק הלאומי ברייס קניון באתר של התיירותי של יוטה: פארק לאומי ברייס קניון
  4. האתר הרשמי של הפארק הלאומי שונית קפיטול: http://www.nps.gov/care/index.htm
  5. העמוד של הפארק הלאומי שונית קפיטול באתר של התיירותי של יוטה: פארק לאומי קפיטול רייף
  6. האתר הרשמי של הפארק הלאומי קשתות: http://www.nps.gov/arch/index.htm
  7. האתר הרשמי של הפארק הלאומי קניון-לנדס: http://www.nps.gov/cany/index.htm


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם