• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך לבחירה וקנייה של אוהל קמפינג איכותי

דף הבית » מדריך לבחירה וקנייה של אוהל קמפינג איכותי

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 3 דקות

בחירת האוהל המתאים לתרמילאים הינה החלטה כבדת משקל אשר מושפעת ממספר גורמים עיקריים כמו יעד השהות העתידי שלכם, עיתוי הטיול שלכם וכמובן, סגנון השהות שלכם בשטח.

לרשות התרמילאי הממוצע עומדות מגוון אפשרויות לבחירה, כאשר הבחירה בין אוהלים עם מוטות ייעודיים לבין אוהלים קלי משקל תלויה במידה רבה בהעדפת הנוחות האישית שלכם. אם אתם מתעתדים לשאת את האוהל על גבכם בחלקים גדולים מהטיול ואינכם מתכוונים לשהות בו יתר על המידה, הרי שמומלץ לבחור באוהל קל שלא יכביד עליכם לכל אורך הדרך וימלא את הפונקציות הבסיסיות הנדרשות ממנו בתחנות העצירה הצפויות. לעומת זאת, אם חלק ניכר מהטיול שלכם מבוסס על שהות מהנה באוהל, הרי שתכונותיו של האוהל שתבחרו עשויות להשפיע במידה מרובה על הנאתכם בשטח ועל כן, מומלץ ביותר להתמקד בבחירת האוהל שימקסם את חוויית השהות בשטח ויתאים באופן מלא להעדפותיכם האישיות.

איך מטפלים באוהל קמפינג

אוהלי קמפינג ב KSP ל – 8 איש

אוהל קמפינג  ב KSP ל – 6 איש

סוגי אוהלים לבחירה:

אוהלים בעלי דפנות כפולות:

אוהלים בעלי דפנות כפולות מורכבים משלושה חלקים: אוהל פנימי בעל רצפה אטומה למים ובעל תקרה שאינה אטומה למים, אוהל חיצוני אטום למים ומוטות ייעודיים. בנוסף, אוהלים בעלי דפנות כפולות מגיעים בשלוש וריאציות שונות מתוכן תוכלו לבחור את זו המתאימה לכם ביותר. הווריאציה הראשונה כוללת אוהלים עם מוטות אשר מספקים תמיכה למרבית חלקי האוהל כאשר חלק אחד או יותר זקוקים לתמיכה אחרת. הווריאציה השנייה מציעה אוהלי מנהרה אשר יהיו מצוידים במוט אחד או יותר בצורת חישוק וזקוקים ביותר למוטות תמיכה. אוהלים מסוג זה מציעים את רמת העמידות ואת רמת הנוחות האופטימליות ביחס למשקלם. הווריאציה השלישית כוללת אוהלים עצמאיים אשר עומדים בכוחות עצמם בלבד ואינם זקוקים לתמיכה נוספת.

מרביתם של האוהלים בעלי הדפנות הכפולות יהיו בלתי מורכבים להקמה, יעניקו למטייל מחסה מושלם מפני פגעי הסביבה ויהיו נוחים ביותר. עם זאת, לאוהלים אלה חיסרון ניכר המתבטא במשקל כבד בהשוואה לאוהלים אחרים.

סוגים שונים של אוהלים בעלי דפנות כפולות לבחירתכם:

  • אוהל בעל שתי דלתות: כולל מסדרון אחד ושני פתחי גישה נפרדים המעניקים יתרון של נוחות.
  • אוהל בעל כניסה קדמית: מצויד בדרך כלל במוט בעל עיצוב פשוט יחסית אשר חוסך במשקל האוהל, שיהיה קל יחסית.
  • אוהל בעל כניסה צדדית: אוהל מסוג זה יהיה הזול ביותר אך גם נוח פחות משאר האופציות.

אוהלי ברזנט

אוהלי ברזנט אינם בעלי קירות כפולים ומגיעים עם רצפה מובנית ועם רשת נגד חרקים. הם מהירים להקמה, מציעים הגנה מושלמת מהסביבה, אך נוטים לצבור לחות פנימית. אוהלי ברזנט מגיעים עם מוטות ייעודיים או ניתנים להקמה עם מוטות הליכה. אוהלי ברזנט מסוימים משלבים את שני סוגי המוטות כאחד.

אוהלים קלים במיוחד (Ultra-Light)

בקטגוריה זו ניתן לכלול את כל האוהלים שאינם מגיעים עם מוטות ייעודיים גמישים.

  • אוהלי ברזנט בצורת A: נחשב לנוח ביותר ומציע את הביצועים הטובים ביותר לתרמילאים במרבית תנאי השטח. אוהלים אלה יהיו בדרך כלל רחבים יותר בראשם מאשר בחלקם התחתון ויש להם שני קצוות פתוחים כך שהמשתמשים בהם זקוקים לשהות באתר קמפינג מוגן במקרה של רוחות חזקות או גשם שוטף.
  • אוהלי ברזנט בצורת פירמידה: ישנם הטוענים כי אוהלים מסוג זה הם החזקים ביותר ומספקים הגנה אופטימלית מפני פגעי מזג האוויר. הם מוקמים בעזרת מוט אחד או שניים (מקלות הליכה, משוטים או מוטות ייעודיים), סגורים מכל הצדדים, בעלי קירות תלולים המגוננים מפני רוח ושלג ומציעים הגנה מצוינת מפני פגעי מזג האוויר. סוג זה של אוהלים כבד יותר והם נוטים להיות עבים יותר משאר אוהלי הברזנט, אך הם מציעים את ההגנה המקסימלית מפני פגעי מזג האוויר ואף מספקים יתרון יחסי של פרטיות ביחס לאוהל בצורת A.
  • רכיבים מודולאריים לאוהלים קלים במיוחד: בשונה משאר האוהלים בעלי הדפנות הכפולות, אוהלים קלים במיוחד ניתנים לשימוש בפני עצמם או בתוספת חלקים מודולאריים שונים. חלקים נלווים משפרים בדרך כלל את רמת ההגנה של האוהל מפני פגעי מזג האוויר ומשדרגים את חוויית השהות בתוך האוהל.

פרמטרים שמומלץ לקחת בחשבון במהלך בחירת האוהל שלכם:

יציבות:

אוהלים בעלי דפנות כפולות מספקים הגנה מעולה מפני כל פגעי הסביבה אך אינם חזקים ויציבים כמו אוהלי ultra-light. אוהלים רבים מנסים להיות רחבי ידיים וקלים כאחד, אך בעקבות כך הופכים ליציבים הרבה פחות. אוהלים רבים המיועדים לשימוש רב עונתי אינם עמידים בפני סופות משמעותיות ויהיו כבדים יחסית בדרך כלל.

נוחות:

מבחינת רמת הנוחות של השימוש באוהל, אוהלים בעלי דפנות כפולות מציעים הגנה גבוהה יותר מפני הסביבה ונוחות רבה יותר, אם כי מטייל שנהנה מחשיפה מסוימת לטבע במהלך השהות באוהל יוכל ליהנות בהחלט גם באוהל מסוג ultra-light אשר בתוספת האקססוריז הנכונים מציע חוויה נוחה ואיכותית בהחלט. עם זאת, יש לקחת בחשבון שהעזרים הנלווים הופכים את האוהל לכבד יותר ואת הרכבתו למסובכת יותר.

גמישות בשטח:

מטבע הדברים, אוהל שמתאים את עצמו לנתוני הסביבה הוא הבחירה האידיאלית. אוהל שיספק הגנה מושלמת מגשם, מרוח ומחרקים ויעמוד יציב גם כשתנאי השטח אינם חלקים, הוא האוהל האופטימלי למטייל. מרבית האוהלים בעלי הדפנות הכפולות יהיו פחות גמישים לסביבה וצורתם חייבת להיות קבועה ביותר בכל פעם שהם מוקמים.


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם