מדריך לקניית אקדח הריסוס הטוב ביותר לצביעה

בעזרת אקדח הריסוס הנכון שלתוכלו להשיג גימור מקצועי עם צבע בפחות זמן מאשר בעזרת מכחול או גליל.

לתותחי הריסוס יש מוניטין.  גרסאות HVLP מודרניות (נפח גבוה, לחץ נמוך) מיועדות  בעיקר לעיצוב עשה זאת בעצמך, קלות ללמוד כיצד להשתמש בהן ויכולות להפחית באופן דרמטי את הזמן שלוקח לצבוע גדרות, רהיטים או קירות. הם גם מסייעים ביצירת גימור יפה ואחיד ללא סימני מכחול או התזה רחבה שהגלילים יכולים לגרום.

HVLP – צביעה בהתזה היא טכניקה שבה מרססים בעזרת מכשיר ייעודי ציפוי דק של דבק, צבע, לכה וכדומה דרך האוויר על משטח. טכנולוגיות ההתזה השונות מיושמות בתהליכי ייצור שונים באופן ידני או אוטומטי ומאפשרות דפוסי התזה
עם הפופולריות הגוברת שלהם, קיימים כעת מספר סוגים שונים של אקדחי ריסוס HVLP, כך שזה יכול להיות מאתגר לדעת מי הוא המרסס הנכון לקנות.

אקדחי ריסוס צבע ב -KSP

אקדח ריסוס צבע בלאסטפרייס

מה לקחת בחשבון כשקונים את אקדח הריסוס הטוב ביותר של HVLP

לאקדחי ריסוס HVLP  יש מספר סוגים שונים,העושים הבדל ניכר בהתאמתם למשימות מסוימות. בכדי לעזור לחמש אותך במידע הדרוש בעת קניות, הסעיפים הבאים כוללים מגוון היבטים טכניים ומעשיים, כולל האופן שבו כל סוג של אקדח ריסוס HVLP שמתפקד.

סוּג

ניתן לחלק את אקדחי הריסוס HVLP לשלוש קטגוריות בסיסיות: דגמים קומפקטיים, דגמי טורבינה ודגמים מונעי מדחס.

  • דגמים קומפקטיים פשוט מתחברים לשקע החשמל הקרוב ביותר. יש להם משאבה קטנה המספקת אוויר לחומר שמותז. הם הטובים ביותר לאזורים קטנים. ניתן להשיג אקדחי ריסוס HVLP אלחוטיים מסוג זה, אם כי רובם יקרים מאוד ועובדים כחצי שעה עד הטעינה הבאה.
  • דגמי הטורבינה דומים בסגנונם לכלים מקצועיים בכך שטורבינה נפרדת מספקת אוויר, מה שהופך אותם להרבה יותר חזקים מדגמים קומפקטיים. הטורבינה היא יחידה קלה יחסית, אך היא יכולה להיות מכונה גדולה יותר שקשה להסתובב איתה. אקדחי ריסוס HVLP טורבינה נהדרים לעבודות רהיטים, לחדרים, אך הם בחירהלא מומלצת לבית שלם.
  • דגמים מונעי מדחס הם כלים מקצועיים יותר המצויים לעיתים קרובות במוסכי פחחות רכב. מכיוון שמדובר באקדחי ריסוס "בלחץ נמוך", הם אינם זקוקים למדחס גדול וגם מתאימים למשתמשים ביתיים רבים. היתרונות הגדולים עם אקדחי ריסוס HVLP מקצועיים הם כוונון מוגבר ועמידות ארוכת טווח. הם גם מהירים, כך שזו עשויה להיות הבחירה הטובה ביותר לצביעת שטחים גדולים באופן קבוע. יש להם עקומת למידה רבה יותר, אך איכות הגימור יכולה להיות ללא רבב.

גם אקדחי ריסוס מונעי מדחס זקוקים לצינור כדי להעביר אוויר, אך צינור קצר יכול להיות מגביל. בדגמים מקצועיים ניתן לרכוש צינור ארוך יותר. עם זאת, זה בדרך כלל לא אפשרי בדגמי טורבינה, ולכן זה תכונה חשובה שיש לבדוק לפני הקנייה.

זרבובית 

בקצה של אקדח ריסוס HVLP, יש את זרבובית או מכסה אוויר עם חור מרכזי שמאפשר לנוזלל רסס דרכו. משני הצדדים יש לו גם שתי "קרניים" שמכריחות לזרם אוויר לזרום לנוזל וובכך מפזרות אותו והופכות אותו לריסוס עדין.

גודל החור המרכזי נמדד בדרך כלל במילימטרים, וזה חשוב ביותר מכיוון שהוא קובע את סוג החומר שניתן לרסס. כדי להשיג את הגימור הטוב ביותר האפשרי, ייתכן שיהיה צורך לשנות אותו מפרויקט אחד למשנהו. לכל כתם, לכה, פריימר וצבע יש צמיגות משלהם, המעידה על עובי הנוזל. חומרים עם צמיגות נמוכה (דקה) עשויים להזדקק לחור קטן מאוד, אולי 1 מילימטר. חומרים עם צמיגות גבוהה (עבים) כמו צבע לטקס זקוקים לחור גדול יותר, סביב 2 או2.5מילימטרים. למרכב לרכב זקוקים לחור זרבובית של 3 מילימטר.

כמה אקדחי ריסוס HVLP מגיעים עם זרבובית אחת לשימוש כללי בלבד. בעוד שסוגים תואמים אחרים זמינים לעיתים קרובות בעלות נוספת, ישנם ערכות אקדח ריסוס הכוללות מספר חרירים שונים. לרובה אקדחי ריסוס HVLP מקצועיים יש בדרך כלל מכסה אוויר נפרד ומחט נוזלים, שכולם ניתנים להחלפה. רכיבים אלה מספקים חלק ניכר מההתאמה המתקדמת שלהם.

זרבובית תשלוט גם בדפוס הריסוס. לאקדחי ריסוס HVLP מקצועיים יש הרבה כוונון, ואילו דגמי עשה זאת בעצמך נוטים להציע מבחר של דפוסים אנכיים, אופקיים ועגולים.

פקדים מתכווננים ונוחות שימוש

בעוד שזרבובית הנוזל שולטת בצורת תבנית הריסוס, בקרת הלחץ משפיעה על גודל הצביעה. חומר בלחץ גבוה יותר, יכסה שטח גדול יותר.

יש אלמנט שני שיש לקחת בחשבון. אם הלחץ מוגבר וזרימת הנוזלים תישאר זהה, יהיה כיסוי רחב יותר עם שכבה דקה יותר. כדי לפצות, נדרשת בקרת זרימה. בקרת הזרימה היא בדרך כלל על אקדח הריסוס, שם קל להגיע להתאמות.

אף אחד מהמכשירים הללו אינו דורש שיקולי כוח מיוחדים. בדגמים קומפקטיים וטורבינות, ייתכן שיהיה צורך לבדוק את הספק המנוע. כל מה שמתחת ל -300 וואט עשוי ללעבוד קשה בכדי להזין חומר עם צמיגות גבוהה, ועמידות לא טובה.

רעש הוא נושא אחר. אף אחת ממכונות הריסוס אינה שקטה במיוחד, אם כי לעיתים רחוקות מספקים היצרנים את דירוגי דציבלים בפועל. הגנה מפני אוזניים אינה הכרחית, אך מומלץ לבצע ריסוס לתקופות ממושכות.

תחזוקה

ניקוי אקדחי ריסוס HVLP אינו הליך קשה, אך הוא עלול לקחת זמן רב, שכן יש צורך בכמות מסוימת של פירוק. אולי לא מפתיע שדגמים קומפקטיים הם הפשוטים ביותר לניקוי, ודגמים מקצועיים מורכבים יותר לניקוי.

חשוב שהניקוי יבוצע מיד לאחר סיום הריסוס. זה צריך להיעשות ביסודיות, בהתאם להוראות היצרן. כל חומר שמתייבש בתוך האקדח, במיוחד סביב פיית הנוזל, עלול לגרום ליריקתו או לסתימתו. מברשת זיפים, אשר בדרך כלל כלולה עם אקדח הריסוס, יכולה לעזור בכך.

כשאינו בשימוש, מומלץ לאחסן אקדח ריסוס HVLP בארון שבו הוא לא יתלכלך או מאובק. מדפי אקדחים משמשים לעתים קרובות לאחסון אקדחי ריסוס בסביבות מקצועיות, אך אין סיכוי קטן לבעיות הצטברות לכלוך, מכיוון שבדרך כלל משתמשים ברובים אלה על בסיס יומי.

 

עכשיו, כשהייתה לך הזדמנות ללמוד על ההיבטים השונים שישפיעו על בחירתך, הגיע הזמן לבדוק כמה מאקדחי הצבע HVLP הטובים ביותר בשוק. הבחירות המובילות האלה מציעות מגוון אפשרויות וביצועים, כך שיש משהו שיתאים לכל סוג של משתמש. כל דגם מוקצה לקטגוריה יעזור לך למצוא במהירות את אקדח הריסוס הטוב ביותר HVLP למשימות מסוימות.

מדריך קניה והמלצות לציוד טיולים, בית ומשרד מדריך קניה, מרסס צבע

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות