• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך לבחירה וקניית אקדח ריסוס המומלץ לצביעה

דף הבית » מדריך לבחירה וקניית אקדח ריסוס המומלץ לצביעה

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 4 דקות

בעזרת אקדח הריסוס לצבע הנכון תוכלו להשיג גימור מקצועי עם צבע בפחות זמן מאשר בעזרת מכחול או גליל.

קרדיט לתמונה מאתר PIXABAY

*גילוי נאות: עמוד זה כולל מספר קישורים של תוכניות שותפים שלנו. אם תלחצו על הקישור ותרכשו דרכו את אחד מהשירותים, אנחנו נקבל על זה עמלה, שתעזור לנו לתפעל את האתר. הדבר נעשה ללא תוספת עלות עבורכם. תודה על העזרה!

לאקדחי ריסוס לצבע יש מוניטין נהדר. גרסאות HVLP מודרניות (נפח גבוה, לחץ נמוך) מיועדות בעיקר לעיצובי עשה זאת בעצמך, קל ללמוד כיצד להשתמש בהן, ויכולות להפחית משמעותית את הזמן הנדרש לצביעת גדרות, רהיטים או קירות.

אקדחי ריסוס צבע מומלצים עוזרים ליצור גימור אסתטי ואחיד ללא סימני מברשת או נתזים נרחבים שגלגלת יכולה לגרום. טכניקות ריסוס שונות מיושמות באופן ידני או אוטומטי בתהליכי ייצור שונים ומאפשרות לדפוסי ריסוס להפוך לפופולריים יותר ויותר, ישנם כיום מספר סוגים שונים של אקדחי ריסוס HVLP, מה שמקשה לדעת מי המרסס הנכון.

HVLP – High Volume Low Pressure

צביעה בהתזה היא טכניקה של התזת ציפוי דק של דבק, צבע, לכה וכו’ על משטח דרך האוויר בעזרת מכשור מיוחד. טכניקות ריסוס שונות מיושמות באופן ידני או אוטומטי בתהליכי ייצור שונים ומאפשרות לדפוסי ריסוס להפוך לפופולריים יותר ויותר, ישנם כיום מספר סוגים שונים של רובי ריסוס HVLP, מה שמקשה לדעת מי המרסס הנכון.

לקניית אקדחי ריסוס צבע, הסתכלו באתרים ישראליים: KSP

מה לקחת בחשבון בעת ​​רכישת אקדח ריסוס HVLP?

ישנם סוגים רבים ושונים של רובי HVLP המשתנים במידה רבה בהתאמתם למשימות מסוימות. כדי לעזור לכם לקבל את המידע שאתם צריכים לדעת בעת קניות, בהמשך יפורטו היבטים טכניים ומעשיים כולל אופן הפעולה של כל סוג של אקדח HVLP.

סוּגים של אקדחי ריסוס צבע

ניתן לחלק את אקדחי ריסוס צבע מסוג HVLP לשלוש קטגוריות בסיסיות: קומפקטי, טורבו ומדחס.

הדגמים הקומפקטיים

פשוט מתחבר לשקע החשמל הקרוב ביותר. יש להם משאבה קטנה שמספקת אוויר לחומר המרוסס. הם הטובים ביותר עבור אזורים קטנים.

יש סוג של אקדח HVLP אלחוטי זמין, רובם יקרים מאוד ועובדים כחצי שעה לפני הטעינה הבאה.

דגמי טורבינות באקדחי ריסוס צבע

דומים בסגנון לכלים מקצועיים מכיוון שהטורבינות הבודדות מספקות אוויר, מה שהופך אותן לעוצמתיות יותר מדגמים קומפקטיים. טורבינה היא יחידה קלה יחסית, אבל היא יכולה להיות מכונה גדולה שקשה לזוז אותה. רובי HVLP טורבו מעולים לרהיטים וחדרים, אך אינם מומלצים לבתים שלמים.

דגמי הנעת מדחס באקדחי ריסוס צבע

אלו כלים מיוחדים יותר ונמצאים בדרך כלל במוסכי פחחות.

היתרון הגדול ביותר של אקדחי HVLP מקצועיים הוא התאמה מוגברת ועמידות לטווח ארוך. הם גם מהירים, כך שזו כנראה האפשרות הטובה ביותר לצביעת שטחים גדולים על בסיס קבוע. יש להם עקומת למידה גדולה יותר ואיכות הגימור טובה מאד.

רובי מונעי מדחס דורשים גם צינור כדי לספק אוויר, אך צינורות קצרים עשויים להיות מוגבלים. בדגמים מקצועיים ניתן לרכוש צינורות ארוכים יותר.

זרבובית (פיה) באקדחי ריסוס צבע

בקצה אקדח ה-HVLP ישנה פיה או מכסה אוויר עם חור מרכזי המאפשר ריסוס הנוזל דרכו. יש לו גם שתי “קרניים” משני הצדדים המאלצות את זרימת האוויר לתוך הנוזל, מה שמפזר אותו והופך אותו לריסוס עדין.

גודל החור המרכזי נמדד בדרך כלל במילימטרים, וזה מאוד חשוב כי הוא קובע את סוג החומר שניתן לרסס. ייתכן שיהיה צורך לשנות אותו מפרויקט אחד למשנהו לקבלת התוצאות הטובות ביותר האפשריות. לכל כתם, לכה, פריימר וצבע יש צמיגות משלו, המעידה על עובי הנוזל. חומרים בעלי צמיגות נמוכה (דקה) עשויים לדרוש חור קטן מאוד, אולי אפילו 1 מ”מ.

חומרים בעלי צמיגות גבוהה (עבים) כמו צבע לטקס ידרשו חור גדול יותר, בערך 2 או 2.5 מ”מ. לצביעת רכב דרוש חור זרבובית של 3 מ”מ.

חלק מאקדחי HVLP מגיעים עם זרבובית אחת לשימוש כללי בלבד. בעוד שסוגים תואמים אחרים זמינים בדרך כלל תמורת תשלום נוסף, יש גם ערכות אקדח ריסוס המכילות חרירים רבים ושונים. לרוב רובי ה-HVLP המקצועיים יש בדרך כלל מכסה אוויר נפרד ומחט נוזלי, שכולם ניתנים להחלפה. רכיבים אלו מציעים התאמות מתקדמים רבים.

הזרבובית גם תשלוט בתבנית הריסוס. לרובי HVLP מקצועיים יש התאמות רבות, בעוד שדגמי עשה זאת בעצמך נוטים להציע מבחר של דפוסים אנכיים, אופקיים ומעגליים.

פקדים מתכווננים ונוחות שימוש באקדח ריסוס בצבע

בעוד שזרבובית הנוזל שולטת בצורת תבנית הריסוס, בקרת הלחץ משפיעה על גודל הצביעה. חומר בלחץ גבוה יותר, יכסה שטח גדול יותר.

יש הגורם השני שיש לקחת בחשבון. אם הלחץ מוגבר בזמן שזרימת הנוזל נשארת זהה, הכיסוי רחב יותר והשכבות דקות יותר. כדי לפצות, נדרשת בקרת זרימה. בקרת הזרימה נמצאת בדרך כלל על האקדח והיא קלה להתאמה.

אף אחד מהמכשירים הללו לא דורש שיקולי כוח מיוחדים. בדגמים קומפקטיים וטורבינות, ייתכן שיהיה צורך לבדוק את כוח המנוע. כל הספק מתחת ל-300 וואט עלול להקשות על הזנת חומרים בעלי צמיגות גבוהה ועמידות ירודה.

רעש זה נושא אחר. למרות שהיצרנים ממעטים לספק דירוג דציבלים בפועל, אף אחד מהמרססים אינו שקט במיוחד. אין צורך בהגנה על אוזניים.

תחזוקה של אקדח ריסוס צבע

ניקוי אקדח HVLP הוא לא תהליך קשה, אבל זה יכול לקחת הרבה זמן בגלל כמות הפירוק הנדרשת. דגמים קומפקטיים הם הקלים ביותר לניקוי, בעוד שדגמים מקצועיים מסובכים יותר ואולי לא מפתיעים.

חשוב לנקות מיד לאחר הריסוס. יש לעשות זאת ביסודיות בהתאם להוראות היצרן. כל חומר שמתייבש בתוך האקדח, במיוחד סביב פיית הנוזל, עלול לגרום לאקדח לירוק צבע או לסתום. מברשת זיפים, הנכללת בדרך כלל עם אקדח הריסוס, יכולה לעזור בכך.

כאשר אקדח ריסוס הצבע אינו בשימוש, מומלץ לאחסן את אקדח ה-HVLP בארון שלא יתלכלך או יתאבק. מתלים לאקדחים משמשים לעתים קרובות לאחסון אקדחים במסגרות מקצועיות, אך יש סיכוי קטן לבעיות הצטברות לכלוך שכן רובים אלה משמשים לעתים קרובות על בסיס יומיומי.

מתי כדאי להשתמש באקדח ריסוס צבע?

מתי להשתמש:

  • חללים גדולים (כמו צביעה של חדר או בית ריק)
  • למקומות שבהם מברשות ורולים לא יכולים להגיע

זְהִירוּת

יש להשתמש באקדח ריסוס צבע באזור מאוורר היטב ומומלץ ללבוש ציוד מגן למנוע נזק לעור ולעיניים.

מקורות מידע נוספים

איך לבחור אקדחי ריסוס לצבע

טיפים קטנים מאיתנו:

לפני שאתם ממהרים לרכוש אקדח ריסוס צבע, כדאי לעבור על ההמלצות וחוות הדעת בעיון כדי לבדוק שהכול בסדר. כדאי גם לעשות השוואת מחירים בין האתרים השונים כדי למצוא את המוצר במחיר הטוב ביותר. לרוב, אותם מוצרים קיימים באתרים שונים.

מדריך לקניית ציוד בחנויות האינטרנט המומלצות. כללים לחיסכון והבנת שוק החנויות ברשת האינטרנט.

טיפים איך לבצע קנייה נבונה באינטרנט

איך לזהות באינטרנט ביקורות מזויפות?


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם