• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך לבחירה וקניית ארגז כלים איכותי ומאורגן

דף הבית » מדריך לבחירה וקניית ארגז כלים איכותי ומאורגן

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 4 דקות

מומלץ לשמור על אוסף הכלים שלכם בצורה מאורגנת וזאת באמצעות ארגז כלים.

קרדיט צילום ראשי:  רישיון Pixabay

*גילוי נאות: עמוד זה כולל מספר קישורים של תוכניות שותפים שלנו. אם תלחצו על הקישור ותרכשו דרכו את אחד מהשירותים, אנחנו נקבל על זה עמלה, שתעזור לנו לתפעל את האתר. הדבר נעשה ללא תוספת עלות עבורכם. תודה על העזרה!

ללא כלים אינכם יכול לסיים (או אפילו להתחיל) עבודות הבית וחוץ רבים. אז מה הדרך הטובה ביותר לאחסן? לארגן ולהעביר את הכלים שלך לארגז

במשך דורות של אנשי מקצוע, התשובה תמיד הייתה זהה. ברגע שאתם צובר יותר כלים ממה שאתה יכול להכניס בנוחות על החגורה ובכיסים שלך, הגיע הזמן להשקיע בארגז כלים עשוי היטב.

אבל ארגזי כלים אינם פתרון אחד שמתאים לכולם. בבחירת ארגז הכלים הטוב ביותר, יש לשקול כמה גורמים, כולל סוג, חומר, גודל, משקל, ניידות, אבטחה, ארגון ועוד.

מומלץ לקנות ארגזי כלים איכותיים באמזון ארה”ב או בKSP ישראל

סוגי ארגזי כלים

לפני שאתם קונים את ארגז הכלים הטוב ביותר, הכירו את הסוגים השונים בשוק, החל מארגז המתכת האדום הקלאסי ועד לתחנות עבודה מלאות שיכולות לארגן סדנה שלמה. 

ארגזי כלים לנשיאה ביד

ארגז הכלים הקלאסי ממתכת עם מכסה נפתח הוא ארגז כלים לנשיאה ביד. קופסאות אלה קשוחות, עמידות וקלאסיות, מצוינות עבור מקצוענים ובעלי בתים כאחד.

תיבות אלה מגיעות במגוון אורכים ועומקים. נגרים למשל, אוהבים ארגזים ארוכים וגדולים כדי להתאים למסורי הידיים שלהם, בעוד ששרברבים עשויים להעדיף ארגז קומפקטי יותר למפתחות צינורות ולצבת המשאבות. למתקן עשה זאת בעצמך עשוי להעדיף קופסה בינונית, אך קומפקטית מספיק כדי לא להיות מסורבלת מדי.

ארגזי כלים מתגלגלים

ארגזי כלים מתגלגלים עוזרים להוריד את העומס – תרתי משמע. במקום לסחוב ארגז כלים כבד סביב, פשוט דחפו קופסת כלים שמתגלגלת קדימה ואחורה.

הסוג הראשון של ארגז כלים לגלגול הוא הסוג בחנות מכונאים או מחלקת אחזקת מבנים. בארגזי הכלים הללו יש כמה מגירות, המאפשרות אחסון כלים באזורים נפרדים של הקופסה. לעתים קרובות יש להם כמה מגירות דקות למפתחות, שקעים וצבת, אך יתכן שיש להן קטע גדול ופתוח עם מנעול לכלים גדולים יותר כמו מקדחות ומסורים.

הסוג השני של ארגז כלי הגלגול הוא תחנת העבודה המתגלגלת. קופסאות כלים אלה מארגנות כלים וחלקים, אך הבנייה הפלסטית שלהם הופכת אותם לקלים, מה שגורם להם לשמש עבור אנשי עשה זאת בעצמך. תיבות אלה נפרשות, וחושפות את כל הכלים והחלקים לשימוש קל.

ארגזי תיק / דלי

תיק או דלי הם אחת הדרכים הטובות ביותר עבור עובדי עשה זאת בעצמך לעשות את כלי העבודה שלהם. אפשרויות אחסון כלים קלות אלה מספקות לא מעט ארגון, עם כיסים מובנים, חריצים ולולאות לכלים ספציפיים. הם מגיעים בשקיות עצמאיות המדמות צורה של ארגז כלים קלאסי מעץ עם ידית עליונה ועיצוב מגש פתוח. גרסאות אחרות מסתובבות סביב מכסה הדלי.

שקיות כלים קלאסיות כבדות עם אחסון רב זמינות גם כן. לשקיות אלה לעיתים קרובות יש תחתוני עור כדי להפוך אותם לעמידים יותר בפני נקודות חדות של מברגים וכלים מחודדים אחרים.

מה לקחת בחשבון בבחירת ארגז הכלים הטוב ביותר

גודל ומשקל ארגז הכלים

שניים מהגורמים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון כאשר קונים את ארגז הכלים הטוב ביותר הם גודל ומשקל. רוב עושי זאת בעצמך עושים צורך בארגז כלים גדול מספיק כדי לשאת את הכלים שבהם ישתמשו בתדירות הגבוהה ביותר. לנגרים, חשמלאים ואינסטלטורים יש צרכים שונים בארגזי כלים, כלומר גדלים רבים ושונים נמצאים בשוק. משקל הוא חלק חשוב בבחירה. גם כאשר הם ריקים, ישנם ארגזי כלים מסורבלים וכבדים.

חוֹמֶר ממנו עשוי ארגז הכלים

יצרנים משתמשים בסוגים שונים של חומרים לבניית ארגזי כלים, בדרך כלל פלסטיק או מתכת. יש ארגזי כלים מפלסטיק עמידים מאוד, ויש להם יתרון: הם אינם מחלידים. חסרון: לא יעמדו מול כלים חדים כמו אזמלים ומסורים. ולכן יש לחפש דגם עשוי מפלסטיק עמיד.

מתכת ארגז כלים הוא אופציה אחסון כלים מהאסכולה הישנה שיכולים להחזיק הרבה משקל. נירוסטה ואלומיניום עמידים בפני חלודה אך יקרים, בעוד שפלדה היא במחיר סביר אך יכולה להחליד כאשר נשרטים.

מגירות ומחיצות בארגז הכלים

מי שמחפש הרבה ארגון זקוק לארגז כלים עם מגירות ומחיצות. דגמי פלסטיק רבים מגיעים עם תאים נשלפים עם מכסי הצמדה המסייעים לאבטחת חתיכות, חלקים, מחברים וחומרה קטנים יותר. בחלק מארגזי הכלים יש מגשים נשלפים, המסייעים בשמירה על כלים ידניים קטנים יותר, תוך השארת החלק התחתון פתוח לכלים גדולים יותר כמו פטישים ומסורים.

לקבלת ארגז הכלים האולטימטיבי, שיקלו תחנת עבודה מתגלגלת. אפשרויות אלה לרוב כוללות תיבות מדורגות או מודולריות המחלקות כלים למספר תיבות קטנות יותר, עם אחסון כלי חשמל מתחת.

גלגלי ארגז הכלים

כמעט כל הכלים עשויים פלדות עמידות או מתכות אחרות, כך שהוספת אפילו כמה כאלה לארגז כלים יכולה להקשות על ההרכבה. גלגלים יכולים לעשות את ההבדל לגדול.

חפשו גלגלים עמידים בסגנון נושאות כדור שמתגלגלים בקלות ומסתובבים. גלגלים אלה מאפשרים לתיבת הכלים להתגלגל ולתמרן בקלות.

בתחנות עבודה מתגלגלות לרוב גלגלי שרף מפלסטיק גדולים. גלגלים אלה הם בדרך כלל עמידים מספיק, וגודלם הגדול מקל על משיכתם מעל מדף או סף מדרגות.

שולחן עבודה של ארגז הכלים

ארגזי כלים מתגלגלים כוללים לעיתים משטח ישר מעל לשימוש כלים או חלקים קטנים. חלקם מגיעים אפילו עם משטחי עץ קשים כדי למנוע פגיעה מכלים חדים יותר.

מנגנון נעילה בארגז הכלים

רוב אנשי המקצוע יודעים שלכלים יש נטייה “להעלם” מאתר העבודה. כדי למנוע זאת, בחרו תיבת כלים הניתנת לנעילה.

מנגנוני נעילה מגיעים בצורות וצורות רבות. לחלקם יש כוסות מובנות שננעלות ונפתחות באמצעות מפתח בכמה ארגזי כלים מפלסטיק יש חורים פשוטים להחלפת מנעול כדי לסגור את המכסה.

איטום ארגז הכלים

בעוד ארגזי המתכת עובדות היטב לאחסון כלים, דגמי פלסטיק כבדים חדשים מגנים גם על הכלים מפני האלמנטים, שיקול חשוב עבור מי שתיבות הכלים שלהם יבלו זמן רב בחוץ.

בארגזי כלים אלה יש אטמים ותפסים חסונים הנצמדים למטה כדי למנוע מים, שלג או לחות שעלולים לפגוע בכלים יקרי ערך. ארגז כלים מסוג זה עשוי להיות אטרקטיבי במיוחד עבור בעלי מלאכה עם כלי יד יקרים. הארגז תסייע במניעת התחמצנותם הכלים ממזג האוויר.

טיפים קטנים מאיתנו:

לפני שאתם ממהרים לרכוש ארגזי כלים, כדאי לעבור על ההמלצות וחוות הדעת בעיון כדי לבדוק שהכול בסדר. כדאי גם לעשות השוואת מחירים בין האתרים השונים כדי למצוא את המוצר במחיר הטוב ביותר. לרוב, אותם מוצרים קיימים באתרים שונים.

מדריך לקניית ציוד בחנויות האינטרנט המומלצות. כללים לחיסכון והבנת שוק החנויות ברשת האינטרנט.

טיפים איך לבצע קנייה נבונה באינטרנט

איך לזהות באינטרנט ביקורות מזויפות?


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם