• תַפרִיט
  • תַפרִיט
בגדי סקי

מדריך לקניית ביגוד סקי מומלץ

דף הבית » מדריך לקניית ביגוד סקי מומלץ

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 2 דקות

הביגוד המתאים לסקי מבודד את הגולש מהסביבה ומאפשר ליהנות גם בתנאי מזג אוויר הנחשבים, מנקודת מבטו של הישראלי הממוצע, כקיצוניים: הטמפרטורה באתר הסקי יכולה להגיע למינוס 10 מעלות ואף פחות, ובנוסף הרוחות יכולות להגיע ל- 30 קמ”ש ומעלה. ההצטיידות בבגדים מתאימים מבטיחה את ההנאה מהגלישה גם בתנאים אלו. בנוסף לפירוט שלהלן מומלץ להתייעץ עם גולשים מנוסים ולבקר בחנויות ספורט הסקי לפני היציאה.

כובע סקי
מיוצר מחומר שאינו סופג רטיבות אך מאפשר לזיעה להתאדות. אין להסתפק בכובע גרב. בימים חמים במיוחד ניתן לחבוש כובע מצחייה רחב שוליים, להגנה מפני שיזוף הפנים.

משקפי שמש
מיועדות להגנה בפני החזר קרני השמש מהשלג. מומלץ לבחור משקפיים עם עדשות בעלות מקדם שבירת קרניים גבוה ומסגרת בעיצוב המעניק כיסוי מכל הכוונים.

משקפי סערה (Goggles)
משקפיים אלו דומים בצורתם למשקפת צלילה בים. הם האוטמים את כל אזור העיניים ויעילים בעיקר בסופת שלגים. מומלץ לבחור במשקפי סערה בעלי משקף כפול למניעת הצטברות אדים.

כפפות חורף
המטרה עיקרית של הכפפות היא להגן בפני הקור. בגלל הרוח ותנועת הגולש, מומלץ לבחור בכפפות הטובות לטמפרטורות של עד מינוס 30 מעלות. יש לבחור כפפות עמידות בפני רטיבות המאפשרות לחום כף היד להיפלט החוצה. יש ללבוש כפפות בכל מזג אוויר, גם כאשר חם בחוץ, כי הן מגנות על כף היד בלפיתת רצועת מוט הסקי. לילדים קטנים ניתן לרכוש כפפות ‘ללא אצבעות’.

חליפות סקי
חליפת הסקי, או המעיל והמכנסיים מגנים מהקור ומהרוח. בנוסף, הם מאפשרים לחום הגוף להיפלט החוצה. יש לבחור ביגוד המותאם במיוחד לסקי, ולא דובון או מעיל חורפי רב שימושי. על הביגוד התחתון להגן בפני הקור ולהיות קל ואוורירי כדי לא להגביל את תנועת הגוף ופליטת חום הגוף.

גרביי סקי
גרבי הסקי הן ארוכות, ומגיעות כמעט עד הברך. הן מגנות בפני הקור אך אינן עבות. גרבי הסקי הטובות מכילות ריפודים בנקודות חיכוך מועדות ועל כן הן שונות עבור רגל שמאל ועבור רגל לימין.

קרם הגנה נגד שיזוף לגוף ולשפתיים

כדי להגן בפני השמש, יש למרוח את הפנים, העורף, והאוזניים מספר פעמים ביום בקרם הגנה בעל מקדם סינון גבוה. את השפתיים מורחים בשפתון להגנה בפני התייבשות.

רכיבי הלבוש הבטיחותיים
בעוד שבחירת רוב פריטי הלבוש היא אינדיבידואלית לכל גולש, הכפפות ומשקפי השמש או הסערה נחשבים כפריטים בטיחותיים. מומלץ לגלוש איתם בכל מזג אויר.

המידע באדיבות ובאישור איגוד מדריכי הסקי בישראל

צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם