• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך לבחירה וקניית בקבוקי האכלה איכותיים ופטמות מומלצות לבקבוקים לתינוקות

דף הבית » מדריך לבחירה וקניית בקבוקי האכלה איכותיים ופטמות מומלצות לבקבוקים לתינוקות

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 3 דקות

קרדיט לתמונה: בקבוק תינוק טבעי פיליפס אוונט

בין אם מאכילים תינוקות בחלב אם או בפורמולה, חשוב לבחור את הבקבוק הנכון. קיימים כמה סוגי בקבוקים ופטמות שצריך לדעת לבחור מביניהם את הסוגים הנכונים ביותר.

ה-NHS (שרות הבריאות הציבורי) בדרך כלל ממליץ להזין את התינוק בחצי השנה הראשונה לחייו בחלב אם, ובכך להעניק לו את ההתחלה הטובה ביותר של חייו. חלב אם מכיל את כל החומרים המזינים שהתינוק צריך ועוזר להגן עליו מפני מחלות וזיהומים.

בקבוקים לתינוקות ופטמות לבקבוקים באמזון ארה”ב

בקבוקים לתינוקות ופטמות לבקבוקים ב KSP

סוגי בקבוקי האכלה לתינוקות

בקבוקים סטנדרטיים

הבקבוקים הצרים והגליליים הם מראה נפוץ, ואפשר לקנות אותם פשוטים או מעוטרים בצורות שונות. הם מתאימים למגוון של פטמות סטנדרטיות ומגיעים עם מכסים אטומים. היתרונות שלהם הם שהם זמינים מאד ובדרך כלל מתאימים לאביזרים שונים כגון מקררי בקבוקים ומעקרים, והם זולים יותר. החסרונות הם שצוואר צר עשוי להיות קצת יותר מורכב למילוי, לעומת הגרסאות הרחבות יותר.

בקבוקים עם צוואר רחב

הם קצרים יותר ועבים לעומת הבקבוקים הסטנדרטיים, אך הם מכילים את אותה כמות של חלב. הם בדרך כלל מגיעים עם פטמות סיליקון ולא לאטקס ועם מכסים אטומים. הם קלים לניקוי ולמילוי, וחלקם אף תוכננו להיות בעלי תכונות נגד כאבי בטן. הם פחות תכליתיים ודורשים יותר מקום, מה שאומר שאולי אי אפשר להכניס כמה בקבוקים למעקר.

בקבוקים נגד כאבי בטן

מתוכננים כדי להפחית את כמות האוויר שהתינוק בולע בזמן היניקה, מה שנחשב כגורם אפשרי לכאבי הבטן ולבכי הלא נשלט של התינוק שזה אולי כתוצאה מהאוויר שהוא בולע. כדי להפחית את כמות האוויר, הבקבוקים הללו בדרך כלל מכילים מאווררי אוויר, צינורות או שקיות מתקפלות לחלב. אם התינוק עדיין לא רגוע לאחר האכילה, יתכן וכדאי לנסות אותם. חלק מההורים גילו שהבקבוקים הללו עוזרים להפחית את כאבי הבטן. יתכן שזה לא יעבוד אצל כל התינוקות, והם יקרים יותר משאר הבקבוקים וקצת יותר מורכבים לניקוי.

בקבוקים לתינוקות בצורות יוצאי דופן

חלק מהבקבוקים מעוצבים בצורה שמתאימה לידיים קטנות להחזיק אותם, כגון בקבוקים בצורת אליפסה עם חור באמצע, שנותן מקום רחב לאחיזה, מה שמעודד תינוקות גדולים יותר לשתות ללא עזרה, אך הם קשים יותר לניקוי ועשויים שלא להתאים להכנסה למעקר.

בקבוקים רגישים לחום

יש להם חיישן טמפרטורה מובנה שצבעו משתנה אם החלב חם מדי. הם מתאימים למי שחרד שהחלב עלול להיות חם מדי. הם נוטים להיות יקרים יותר מהבקבוקים הסטנדרטיים.

בקבוקים עם עיקור עצמי

זאת בתנאי שיש מיקרוגל, מאחר והבקבוקים לא דורשים כל ציוד נוסף לעיקור. מכניסים מים לבסיס התא מסדרים את הבקבוק ואביזריו למעלה ומכניסים למיקרוגל למשך 3 דקות. הם יקרים יותר.

סטים של בקבוקי תינוקות

חלק מהיצרנים מייצרים סטים של בקבוקים הכוללים אביזרים נלווים כגון ידיות ופיות שאותם אפשר להתאים לבקבוקים כשהתינוק מגיע לשלב המתאים. בקבוקים תכליתיים אם נשארים עם אותה מערכת של בקבוקים.

בקבוקים חד פעמיים

זה לא בדיוק בקבוקים חד פעמיים, אלא יותר שקיות מעוקרות חד פעמיות המתאימות לבקבוקים. מכניסים אותן לבקבוק, ממלאים בחלב ולאחר מכן זורקים כשהתינוק סיים לאכול. נוחים לשימוש כשנמצאים מחוץ לבית ולא צריך עיקור, אבל הם יקרים מדי לשימוש יומיומי ומייצרים פסולת.

בקבוקי זכוכית

אינם זמינים באופן נרחב, אך הורים שחוששים מהכימיקלים שנמצאים בבקבוקי הפלסטיק ומאיכות הסביבה, יעדיפו זכוכית. הם לא משאירים כתמים וידידותיים לסביבה אם הזכוכית ממוחזרת. שבירים.

פטמות לבקבוקי תינוקות

פטמות מיוצרות מסיליקון או מלאטקס. אין הבדל רב ביניהן, אך פטמות מלאטקס נוטות להיות רכות וגמישות יותר וצריך להחליפן בדרך כלל, בעוד שלפטמות מסיליקון יש מוניטין שהן עמידות יותר לאורך זמן. בקבוקים עם צוואר רחב יהיו בדרך כלל עם פטמות סיליקון, בעוד שבקבוקים סטנדרטיים יכולים להכיל  את שני הסוגים.

הצורה הרגילה של הפטמות היא או בצורת הפעמון המסורתית או בצורה יותר בועית והוא נועדו לדמות צורה של פטמה. לפעמים צריך לנסות את שני הסוגים כדי למצוא איזה סוג מועדף על התינוק.

כמות הזרימה

תלוי במספר החורים הקיימים בפטמה. זה לא בהכרח קשור לגיל התינוק. מומלץ להחליף את הפטמה לזרימה איטית יותר אם התינוק יונק מהר ונשנק, או לכמות זרימה מהירה יותר אם צורת היניקה חזקה אבל התינוק לא נראה מרוצה. כמו כן, אפשר לקנות פטמות עם כמות זרימה משתנה שפועלות בזרימה שמתגברת ככל שהתינוק מעלה את כוח היניקה או באמצעות סיבוב הפטמה והעברת הבקבוק למצבים שונים.

ניקוי ועיקור בקבוקי תינוקות

בקבוקים ופטמות לתינוקות יש לעקר כל פעם לאחר השימוש. תינוקות מתחת לגיל שנה רגישים במיוחד לחיידקים שהעיקור מחסל. לפני השימוש במעקר, צריך לנקות את הבקבוקים והפטמות ביד או במדיח כלים.

קיימים סוגים שונים של שיטות עיקור, אפשר להשתמש במיקרוגל או במעקר חשמלי לאידוי הבקבוקים שזוהי אחת הדרכים הקלות ביותר, אך אפשר גם להרתיח בקבוקים או לעקר אותם במים קרים באמצעות טבליות מיוחדות.

עצות עיקריות כשרוצים לרכוש בקבוקים ופטמות לתינוקות:

  • אם מזינים את התינוק בבקבוק החל מלידתו, מומלץ לרכוש שישה בקבוקים.
  • גם אם מזינים בחלב אם או מתכננים זאת, מומלץ שיהיו בקבוק או שניים בהישג יד, כדי לשאוב חלב אם.
  • בדרך כלל הבקבוק מגיע עם פטמה, אך אפשר גם לרכוש אותה בנפרד. כדאי שיהיו יותר פטמות מבקבוקים, מאחר וצריך להחליף אותן.
  • רוב הבקבוקים מכילים 225 מ”ל חלב, למרות שאפשר גם לרכוש בקבוקים קטנים יותר לתינוקות חדשים.
  • צריך לקנות מברשת לבקבוקים ומברשת לפטמות כדי לנקותם היטב לפני העיקור.

כשרוכשים בקבוקי פלסטיק, יש לבדוק שהפלסטיק אינו מכיל ביספנול A (BPA). קרן הלידה הלאומית (NCT) מזהירה מפני הסתננות ה-  BPA לחלב שספיגתו בגוף התינוק עלולה להפריע להתפתחותו הבריאה. מאז יוני 2011, זה הפך לא חוקי למכור בקבוקי תינוקות המכילים BPA באיחוד האירופי.

מדריך לקניית ציוד בחנויות האינטרנט המומלצות. כללים לחיסכון והבנת שוק החנויות ברשת האינטרנט.

טיפים איך לבצע קנייה נבונה באינטרנט

איך לזהות באינטרנט ביקורות מזויפות?


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם