מדריך לקניית גלאי חכם לדליפת מים

אם אתה יוצא לחופשה, עליך לשקול להרכיב בבית את אחד מגלאי נזילות המים הטובים ביותר לפני שאתם יוצאים. התקנת אחד המכשירים הללו תודיע לך אם יש לך צינור פרוץ או דוד מים, גם אם אתה נמצא במרחק של אלפי קילומטרים. חלקם אף יעזרו למתן אתמה שעלול להיות אסון פוטנציאלי. 

גלאי נזילות מים מתריע בפניכם אם הוא חש נזילה מצינור, מדיח כלים, דוד מים או מכונת כביסה, כך שתוכלו לטפל בבעיה לפני הצפת המרתף שלכם. רוב גלאי נזילות המים עולים פחות מ -100 דולר וניתן להתקין בעצמכם, מה שהופך אותם להשקעה חכמה מאוד. 

אתה יכול לחסוך כסף גדול על ידי גילוי נזילות מוקדם כדי לשמור על הבית שלך ללא שיטפונות. חיישני המים החכמים ביותר יתריעו מיד על נזילות ואף יכבו את אספקת המים לביתכם.

חושבים שאני מגזים? נזקי מים הנגרמים כתוצאה מכשלים בצנרת עולים מיליוני שקלים בכל שנה. אם יתמזל מזלך, חברת הביטוח תשלם עבור ההפסדים האישיים שלך, אך אם לא, אינסטלציה לקויה עשויה לעלות לך אלפי שקלים כשהיא תכה בך. לא רק זאת, אלא שנזילות גורמות לכמות עצומה של אובדן מים, דבר הרע לסביבה ולחשבונות המים הביתיים שלכם.

 

גלאי נזילות מים באמזון ארה"ב

גלאי נזילות מים בבנגגוד

גלאי נזילות מים בעליאקספרס

 

לא כל גלאי הדליפות החכמים  שווים. המכשירים הבסיסיים ביותר של עשה בעצמך הם מופעלים על ידי סוללה בקופסאות מרובעות קטנות שקל מאוד להתקין ומתוכננים להצבה על הרצפה בה עלולה להתרחש נזילה, כמו ישירות מתחת למקרר, כיור, שירותים או מכונת כביסה. בדרך כלל יש להם שני מסופי חיישן (רגליים) מתכתיים שנמצאים במגע עם הרצפה, ורדיו Bluetooth ו / או Wi-Fi מובנים לחיבור לטלפון שלך. החיישן מופעל כאשר הרגליים באות במגע עם מים, ובדרך כלל רק כמה טיפות יניעו אותו. לאחר ההפעלה, תישלח התראת דחיפה או דוא"ל (או שניהם) ואזעקה נשמעת במכשיר עצמו תישמע. חשוב לחפש חיישן המציע צפירה חזקה למדי שתוכלו לשמוע מכל מקום בביתכם.

כמובן, תמיד יש אפשרות שדלף מים יתחיל  באזור הסמוך למיקום החיישן. כדי לוודא שאתה מקבל התראה לפני שיותר מדי מים נערמו, אתה יכול לרכוש חבילה שמגיעה עם מספר חיישנים, ומאפשרת לך להרחיב את טווח זיהוי המים שלך. לחלופין, תוכלו לרכוש חיישן שמגיע עם כבל מאריך. ברוב המקרים, כבל המאריך כולו משמש כחיישן שיפעיל אזעקה כאשר כל חלק ממנו בא במגע עם מים. ניתן לתלות סוג זה של חיישן מים על קיר, כשהכבל מונח על הרצפה או להציב אותו ישירות על הרצפה יחד עם הכבל לכיסוי מקסימלי.

בעוד חיישנים קטנים יותר המופעלים על ידי סוללה מעולים לאיתור נזילות במקומות ברורים, הם לא יגידו לך אם יש נזילה בצנרת שנמצאת מאחורי הקירות שלך או בתקרה שלך. נכון, אם מים דולפים מצינור התקרה, בסופו של דבר תגלה זאת, אך עד אז אתה כנראה מתמודד עם אריחי תקרה פגומים וקירות גבס וריקבון עץ אפשרי. להגנה על כל הבית, חפשו מערכת לגילוי נזילות העוקבת אחר כל מערכת אספקת המים שלכם.

ישנם קומץ צגים חכמים מקוונים שעושים יותר מאשר רק להזהיר אותך מפני צרות פוטנציאליות: הם מייצרים דוחות שימוש יומיים, שבועיים וחודשיים ויגידו לך כמה מים כל מתקן (מקלחת, כיור, צינור גינה וכו '). ) משתמש. בנוסף, הם יערכו מדי יום בדיקות תקינות של המערכת תוך חיפושים אחר לחץ או קצב זרימה לא תקינים, ואם תתגלה בעיה, הם יכבו את כל אספקת המים לביתכם באופן אוטומטי. מערכות אלה הן אידיאליות אם אתה נמצא לעתים קרובות מחוץ לבית או שיש לך בית שני שיישאר ריק לפרקי זמן ארוכים.

 

מה הופך גלאי דליפות לחכם?

ישנן מספר דרכים שחיישן מים חכם יכול לתקשר עם הטלפון שלך או עם כל מכשיר נייד אחר. חלק מהחיישנים הם Bluetooth בלבד, מה שאומר שאתה חייב להיות בטווח המכשיר (בדרך כלל 40 מטר בערך) כדי לקבל התראות ולהשתיק אזעקות. אם אתה רוצה לקבל התראות ולשלוט בחיישן בזמן שאתה מחוץ לבית, ודא שיש לו רדיו Wi-Fi או שהוא חלק ממערכת אוטומציה ביתית מחוברת.

לכל מי שחי באקלים שרמות החום והלחות נוטות להתגבר עליהם, חפשו חיישן מים שיפקח גם על תנאי הסביבה. אם לחיישן שלך חיישני טמפרטורה ולחות מובנים, הוא ישלח התראות כאשר התנאים מגיעים לסף מסוים. לדוגמא, אם אתה חי באקלים חם עם תנאים סוערים, אתה יכול לקבל את החיישן להתריע בפניך כאשר רמת הלחות מגיעה ל 55% ומעלה, כדי למנוע צמיחת עובש. רמות לחות גבוהות באופן חריג יכולות להצביע גם על דליפת מים באזור.

אם אתה רוצה שחיישן המים שלך יעשה יותר מלהודיע ​​לך שיש לך נזילה, חפש אחד שעובד עם מכשירים חכמים אחרים. תאימות קולית של אמזון Alexa, Apple Siri ו- Google Assistant מאפשרת לך לעשות דברים כמו להשתיק אזעקות ולבדוק את רמות הטמפרטורה והלחות, אך באופן אידיאלי תרצה שהחיישן יפעיל מכשיר אחר שיכול לעזור למזער נזקים מהנזילה

 

כמה עולה גלאי נזילות מים?

חיישני מים חכמים יכולים לנוע בין 150 שקל למעל 2000 שקל. הדגמים המשתלמים יותר הם רק גלאי דליפות שבדרך כלל בליר רדיו Wi-Fi ומתקשרים באמצעות Bluetooth או עובדים כחלק ממערכת אוטומציה ביתית. תשלם יותר עבור תכונות כמו ניטור סביבתי, כבלים מאריכים, סירנות ומחווני LED, כמו גם אפשרויות שילוב רבות כגון שליטה קולית ותמיכה ב- IFTTT. בקצה הגבוה נמצא המערכות המקוונות שעוקבות אחר כל ביתך ויסגרו את המים שלך אם ימצאו בעיה רצינית. יש לזכור כי בנוסף למחיר יקר, יהיה צורך להתקין מערכות מקוונות באופן מקצועי וזה יוסיף כ-750 שקל ומעלה למחיר הכולל.

 

מה לעשות אם מגלים מים

אם כל מערכת לגילוי נזילות מים בה אתה משתמש תזהיר אותך מפני נוכחות מים, הדבר הראשון שעליך לעשות הוא לכבות את המים ברשת. בהחלט יכול להיות שהם קלטו דליפה קלה למדי שניתן לתקן על ידיכם תוך זמן קצר, אך עדיף להיות בטוחים מאשר להצטער בזמן שאתם מחפשים את הדליפה.

לאחר כיבוי המים, תרצה לבדוק איזו אזעקה נשמעת, כך שתוכל לצמצם את החיפוש אחר הדליפה שלך. קל לזהות את מרבית הנזילות – אתה פשוט עוקב אחר נתיב המים, אך מכיוון שמים יכולים לנוע לאורך הצינורות, ייתכן שיידרשו עבודת בילוש מעט יותר כדי לגלות מאיפה נזילה.

לאחר שמצאת את מקור הדליפה, בדוק אם יש משהו שתוכל לעשות בכדי לחבר אותה. למרות שהיה צריך לכבות את המים, יתכן שנשאר מעט בצינורות וזה עדיין יכול לזלוג החוצה. לאחר מכן, הערך את המצב כדי לראות אם אתה יכול לעשות תיקון עצמי או לא. אם העבודה גדולה או מסובכת מדי, יתכן שתזדקקו לעזרת אינסטלטורים מקצועיים.

מדריך קניה והמלצות לציוד טיולים, בית ומשרד גלאי דליפות מים, מדריך קנייה

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות