• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך לבחירה וקניית גלאי עשן ביתי איכותי

דף הבית » מדריך לבחירה וקניית גלאי עשן ביתי איכותי

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 3 דקות

גלאי עשן טובים מזהירים אתכם מוקדם כאשר יש שריפה אמיתית ונותנים לכם זמן להימלט, אך הם לא צריכים לכבות.

קרדיט צילום ראשי: Pixabay License

בנושא קניית אזעקת עשן, ישנם שלושה סוגים של אזעקה – כולל שני סוגים של אזעקות עשן, ואזעקת חום.

כמה אתה צריך להוציא כדי לקנות אזעקת עשן טובה?

בדיקות אזעקות העשן מראות כי אינך צריך להוציא הון על מנת לקבל ערך רב. אתה יכול לקנות אזעקת עשן פשוטות במחיר נמוך לעומת אזעקות שנכשלו ושעולות הרבה, הרבה יותר.

קניית דגם יקר יותר עשויה להיות שתקבלו תכונות נוספות – כמו סוללה ל -10 שנים, נורת חירום או אפילו אזעקות עשן המתקשרות אלחוטי זו לזו.

מה הסוג הטוב ביותר של אזעקת עשן ביתי?

אזעקות מייננות

אזעקות יינון, מייננות את האוויר בין שתי אלקטרודות. אלה טעונים באופן חיובי ושלילי, ויוצרים זרם קטן בתוך החדר. חלקיקי עשן משנים את איזון הזרם. כאשר זה קורה נשלח אות למעגל המשולב והאזעקה נשמעת. אזעקות אלה רגישות יותר לחלקיקי עשן קטנים יותר המופקים על ידי השלב הבוער של שריפות מאשר אזעקות אופטיות, ומופעלות ביתר קלות על ידי בישול – מה שגורם לאזעקות שווא.

יתרונות: יכול להתאים לאזורים מאובקים יותר, אזור ליד חדר האמבטיה שלך או חדרים שבהם אנשים מעשנים.

חסרונות: אין להציבם קרוב מדי למטבחים בגלל אזעקות שווא.

אזעקות עשן אופטיות

אזעקות אופטיות (או פוטואלקטריות) הן חיישני אור. מכילים נורית אינפרא אדום שמדי כמה שניות שולחת קרן אור לחדר כדי לבדוק אם יש חלקיקי עשן. כשנכנס עשן, האור האינפרא אדום מתפזר על קולטן האור של הפוטו דיודה, ומפעיל אזעקה. הם מגלים את חלקיקי העשן הגדולים יותר משריפות אטימה איטיות יותר.

יתרונות: טוב לחדרי שינה, מסדרונות, וקרוב למטבחים מכיוון שהם אינם נוטים לאזעקות שווא מהבישול.

חסרונות: לא כל כך טוב לאזורים מאובקים, או אזורים מהבילים כמו באמבטיה.

מהן אזעקות עשן חכמות?

אזעקות עשן חכמות נועדו להשמיע אזעקה כאשר הם מגלים עשן, כפי שעושה אזעקת עשן קונבנציונאלית. אך הייחודית של אזעקת עשן חכמה היא היכולת לשלוח התראות לטלפון שלך כאשר יש שריפה. זה יכול להיות קריטי אם אתה בחוץ כשיש שריפה. כל אזעקות העשן החכמות שבדקנו הן דגמים אופטיים. כמה אזעקות עשן חכמות טובות בהרבה מאחרות ליידע אותך כשיש עשן בסביבה, הן מבחינת המהירות שבה הם מזהים עשן והן מהשיטות בהן הם משתמשים כדי להודיע ​​לך.

  • כמה דגמים חכמים משמיעים אזעקה בסמארטפון שלך ודרך האזעקה עצמה כאשר היא מופעלת – זוהי הסוג המועיל ביותר של אזעקה חכמה.
  • אחרים ישמיעו את האזעקה דרך יחידת האזעקה עצמה, אך לאחר מכן ישלחו הודעות טקסט או מיילים לטלפון שלך, במקום להשמיע אזעקה בטלפון שלך.

אז אם אתה מחוץ לבית שלך ולא ליד הטלפון שלך כשההודעות עוברות, לא תהיה לך שום דרך לדעת שהאזעקה נשמעת.

יתרונות: אזעקות העשן החכמות הטובות ביותר יופעלו במהירות וישמיעו את האזעקה בטלפון שלך, כמו גם דרך האזעקה עצמה. יהיו להם אפליקציות קלות לשימוש ויהיו פשוטים להתקנה, תחזוקה ושימוש.

חסרונות: האזעקה החכמה הגרועה ביותר ששיש בשוק, שתשלח הודעות דוא”ל וטקסטים לטלפון כשיש עשן בסביבה, אך היא לא משמיעה אזעקה דרך הטלפון שלך.

אזעקות עשן חכמות ואיסוף נתונים

תוצר לוואי מעניין מהזן החדש של אזעקות חכמות הוא הנתונים הקשורים לאש שנאספים, כמו שקורה עם גוגל. גוגל   משתמשת בנתונים מהאזעקות שלה כדי לספק ‘תובנות משמעותיות’ ללקוחותיה ולשפר את המוצר.

לדוגמא, גוגל אמרה שפיתחה תכונת Steam Check, שמבטיחה שהאזעקה יודעת מה ההבדל בין קיטור לעשן. תכונה זו פותחה משילוב של בדיקות מעבדה קונבנציונליות ונתונים אמיתיים מהבית.

מהם הסוגים האחרים של אזעקת בטיחות הזמינה לבית?

אזעקות חום

אזעקות חום (תרמיות) מגלות חום (אוויר חם) במקום עשן. האזעקה מופעלת כאשר הטמפרטורה בתא החיישן מגיעה ליותר מ -58 מעלות צלזיוס – בדרך כלל כאשר שריפה מבוססת היטב.

אתה יכול להכניס אותם למטבחים מכיוון שהם אינם מועדים לאזעקות שווא מבישול או מאדי פליטה. אך הם מגיבים לאט יותר מאשר אזעקות עשן.

איזו סוללה עלי להכניס למעורר העשן שלי?

אם אתה קונה אזעקת עשן המופעלת באמצעות סוללה (ולא מופעלת באמצעות חשמל), תצטרך להחליט אם אתה רוצה כזה עם סוללה 9 וולט להחלפה פעם בשנה, או סוללה ‘לטווח ארוך’ או 10 שנים כך שלא תצטרך להביא בחשבון את ההוצאות של עלויות הסוללה החלופיות.

אילו תכונות נוספות יש לאזעקות עשן?

  • אזעקות מופעלות לרשת מציעות שקט נפשי מכיוון שאינן זקוקות לסוללות. צריכים להתקין על ידי חשמלאי מוסמך.
  • יכולת חיבור הדדית – כאשר אזעקה אחת עובדת, כל הגלאים המחוברים מופעלים. זה יכול להיות שימושי במיוחד בבית גדול יותר.
  • מכשירים אלחוטיים מתקשרים זה עם זה ומכשירים אחרים ללא שימוש בחוטי חיבור.
  • מתקנים המיועדים לאנשים עם לקות שמיעה.

לצערי לא מצאתי באתרי אינטרנט שבארץ, גלאים ברמה גבוהה. אך מצאתי ב:

גלאי העשן הטוב ביותר בעלות לתוכלת בבנגגוד אני קניתי שם את המוצר הזה באתר זה. היגיע תוך 7 ימי עבודה

גלאי עשן המומלצים באתר אמזון ארה”ב

טיפים קטנים מאיתנו:

לפני שאתם ממהרים לרכוש גלאי עשן בייתי, כדאי לעבור על ההמלצות וחוות הדעת בעיון כדי לבדוק שהכול בסדר. כדאי גם לעשות השוואת מחירים בין האתרים השונים כדי למצוא את המוצר במחיר הטוב ביותר. לרוב, אותם מוצרים קיימים באתרים שונים.

מדריך לקניית ציוד בחנויות האינטרנט המומלצות. כללים לחיסכון והבנת שוק החנויות ברשת האינטרנט.

טיפים איך לבצע קנייה נבונה באינטרנט

איך לזהות באינטרנט ביקורות מזויפות?


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם