• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך לבחירה וקנייה של גרבי ריצה איכותיים

דף הבית » מדריך לבחירה וקנייה של גרבי ריצה איכותיים

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 3 דקות

גרבי ריצה, הן משהו שהוא הרבה יותר מאשר סתם גרביים. תתפלאו לדעת עד כמה מעורבות טכנית ומורכבות, קיימים כשמדובר בייצור גרביים.  כשרואים רצי מרתון או רצים שבדרך כלל שזוכים בתחרויות, הם לא הצליחו בזה רק בגלל האימונים, אלא הם גם לקחו בחשבון את אפשרויות הבחירה העומדות בפניהם לגבי הציוד שהם רוכשים לריצה, כולל הבחירה בגרביים הנכונות.

קרדיט לתמונה ראשית: ALIEXPRESS

מאמרים בנושא: נייק

חלק מהגרביים משפרות את הביצועים, ועוזרות לשמור על ההתמקדות עד לקו הגמר, מה שאפשר לייחס לסוג הגרביים הנכונות שאותם גורבים בעת תחרויות, ומעניקות את היתרון כדי לנצח בהן. במקום להפסיק את התחרות באמצע, יתכן שהגרביים יכולות לחולל את השינוי בין ההפסד לניצחון, ובלי לסבול מהשלפוחיות המכאיבות ברגליים.

הגרביים מעניקות את הנוחות הפנימית בכפות הרגליים, ומעניקות להן את הריפוד, התמיכה והכרית הנחוצות כדי להמשיך ולרוץ.

לחץ כאן > לקניית גרבי ריצה באמזון

לחץ כאן > לקניית גרבי ריצה בעליאקספרס

לחץ כאן > לקניית גרבי ריצה בבנגוד

ריפוד הגרביים:

הריפוד הוא אחד מהיתרונות שהגרביים מעניקות בנקודות הקריטיות בכפות הרגליים, שהן מקומות התורפה שעליהם דורכים בעת המגע עם הקרקע. צריך לדעת ולבחור את הגרביים המתאימות בצורה אישית, שלא תהיינה מרופדות מדי, ללא ריפוד, או דקות מדי, מה שעלול לחשוף את כפות הרגליים לזעזועים ולהשפיע על המגע בצורה גסה של כפות הרגליים עם הקרקע. הדבר הנכון הוא לבחור בגרביים עם כריות ריפוד במקומות הנכונים, כדי להימנע גם מהיווצרותן של שלפוחיות ולוודא התאמה טובה לרגליים.

האלסטיות:

איכות האלסטיות היא המפתח לשמירה על כפות הרגליים מוגנות, כי ללא אלסטיות, כפות הרגליי נחשפות במיוחד לשחיקה בצד האחורי של העקב ברגלי הריצה. לפיכך, גרב ריצה טובה, צריכה להיות בעלת איכות סטרצ’ית טובה, כדי שלא לגרום לגרביים להתכווץ, אלא להימתח תחת הלחץ. גרב בעלת סטרצ’יות טובה, מאפשרת התאוששות טובה יותר של הרגליים תחת הלחץ המופעל עליהן.

הכיסוי:

גרבי ריצה טובות צריכות לכסות את כל המקומות שאמורים להיות מכוסים. רמת הכיסוי של הגרביים חשובה מאד, כדי שיתאימו לנעלי הריצה שאתם נועלים, כמו, נעלי ריצה מסורתיות, דורשות שהגרביים יכסו את הקרסוליים, בעוד שבנעל מינימליסטית, אפשר להשתמש בגרב מותאמת בצורה אישית.

סוג החומר

זוהי מהות העניין. ככל שמדובר בגרבי ריצה, הגורם העיקרי הוא תחושת הלחות הלא נעימה, כשרצים עם גרבי ריצה לחים, והרגישות המופיעה בנקודות הפיתול. גרבי ריצה העשויות מכותנה, הן מאד לא טובות כשמדובר במקומות הרגישים, שמפתחים את הלחות. רגליים מיוזעות גורמות לשלפוחיות בכפות הרגליים. מלבד זאת, גרבי כותנה גורמות לשפשופים בכפות הרגליים, מה שגם גורם לשלפוחיות.

גרביים נוחות מספיק לריצה, יתעלו בצורה יעילה את הלחות הנגרמת בכפות הרגליים וישמרו עליהן יבשות באופן יחסי. החומרים מהן הגרביים עשויות, ובעלות התכונות הללו, כוללות גרבי צמר, גרביים המיוצרות מחומרים סינתטיים, אקריליק, ניילון או Coolmax  (בד פוליאסטר שסופג את הזיעה לאורך הסיבים שבו, וזאת הרחק מהעור).

תחושת החמימות

תכונה נוספת שצריך לקחת בחשבון בגרבי ריצה, היא רמת הבידוד שלהן. גרביים עבות מיותרות לחלוטין במזג אויר לח, או כשרצים למרחקים ארוכים, אך הן יכולות להוות הגנה מצוינת במזג אוויר מושלג. בעת הריצה, נוצר חום בתוך הגרביים, ולכן רוצים לשמור על קלילות, כדי לאפשר לאדים להיכנס ולצאת מהגרביים, כדי להיפטר מהחום שנוצר. גרביים שמכסות את הקרסול, יכולות לעזור כדי להרגיש רוח קרירה בכפות הרגליים. במזג אויר חם, גרביים סינתטיים בגזרה קצרה, הם אפשרות טובה יותר.

התאמה

כשהגרביים מתאימות, הן ישר משפיעות על הנוחות. תמיד טוב לגרוב גרביים במידה המתאימה, ושמתאימות לגודל הנעל. גרביים קטנות, או גדולות מדי, ממש לא מומלץ לגרוב, מה שרק יגרום לאי נוחות, ולחוסר החופשיות בתנועות. גרביים גדולות מדי, יזוזו בתוך הנעלים, ורק יגרמו לחיכוך בכפות הרגליים ויגרמו ליבלות. הגרביים צריכות להיות במידה המתאימה, כדי שלא תהיינה רופפות מדי ולא יחליקו על העקבים. יש לבחור פשוט גרביים שמתאימות לרגליים ולסוג הנעליים.

השליטה על ריח הגרביים:

שליטה על הריח העולה מהגרביים, היא גם גורם חשוב שצריך לקחת בחשבון, אם אתם אלרגיים לריחות של גרביים ונעליים. באופן טבעי, גרביים המיוצרות מחומרים כגון צמר מרינו, לא גורמות לריח. קרוב לוודאי גם שהשימוש בגרביים עם שליטה על הריח, ישמשו למשך תקופה ארוכה יותר. מה שיעודד אתכם לשמור על הגרביים והנעליים לאורך זמן, ויעניק את הביטחון אפילו לחשוף את הרגליים במקומות ציבוריים.

כדי להפחית את הריח, רצים מינימליסטיים רבים אינם רצים עם גרביים, אך אפשר גם לגרוב גרביים קלות במיוחד עם רפידות במקומות הנכונים, לריצה עם נעליים מינימליסטיות.

לריצות ארוכות:

גרביים קלות במיוחד, מומלצות לריצות למרחקים ארוכים, מאחר שמרגישים איתן נוח יותר על הרגליים במהלך הריצה כולה. אלו הן גרביים נושמות ששומרות על מפלס האדים בתוך הנעל בצורה יעילה, וכך הרגליים תישארנה יבשות עד לסוף התחרות.

לריצה במסלולים:

לריצות מסלולים, חשוב לגרוב גרביים שתוכלנה לעמוד בפני לחות, וכל מה שצריך, זוהי תוספת ריפוד כשרצים במסלולי ריצה. גרביים קלות במיוחד פועלות היטב בריצות במסלולים כאלה, מאחר שהן גרביים בעלות חללים סופגים רבים.

גרביים עם שכבה מותאמת, יוכלו להוות הגנה מפני שטחי טרשים, סלעיים, בוץ ופסולת אחרת, שמתעופפים בעת הריצה.

הבחירה בגרביים הנכונות מחמיאה היטב לנעלי ריצה טובות.


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם