מדריך לקניית המזמרה הטובה ביותר לגינון

 

זוג מספריי מזמרה איכותי חיוני לגיזום ופיסול הגינה שלך.

מזמרות גידור – המכונות גם גוזמי גידור ידניים – הם חלק קריטי בארסנל של כל גננים חובבים . הם יעילים מאוד לחיתוך ענפים ולסדר קצוות, תוך קידום צמיחה חדשה. גוזמי גידור חשמליים משמשים לעיתים קרובות אנשי מקצוע וגננים המבצעים עבודות גידור נרחבות, אך מזמרות גידור ידניות מציעות דיוק ללא תחרות ומהוות בחירה מצוינת לבתים עם גידור מעטים בלבד הדורשים גזירה.

בעוד שבחירת המזמרה הטובה ביותר לגינון עשויה להיראות כהחלטה פשוטה, יש למעשה מספר שיקולים שכדאי לשקול. מדריך זה בוחן כמה תכונות חשובות שיש לחפש בעת קניות ואז מספק אפשרויות לפי קטגוריה של כמה מהמוצרים המובילים בשוק.

 

מזמרות ידניות וחשמליות ב KSP

מזמרות ידניות וחשמליות בלאסט פרייס

מזמרות מכניות ואיכותיות באמזון ארה"ב

מה לקחת בחשבון בבחירת המזמרה המכנית הטובה ביותר

מזמרות גידור לא כולן מציעות ביצועים דומים. מספר גורמים משפיעים על הפונקציונליות שלהם, כולל סוג הלהב, חומר הלהב, אורך הידית, נוחות השימוש ועוד. המשך לקרוא כדי ללמוד על כמה מהתכונות החשובות ביותר שיש לקחת בחשבון בבחירת המזמרה הטובה ביותר לגינון.

שימוש מיועד

מכיוון שהם דורשים כוח ותנועה חוזרת ונשנית של הידיים והגוף העליון כדי לפעול, מספריים יכול להיות עסק מעייף לשימוש. אף על פי שרבים מתוכננים עם בולמי זעזועים, הם עדיין יכולים לגרום לכאבים בכתף ​​ובגב לאחר עבודת גינון ארוכה. כתוצאה מכך, מזמרות גידור חשמליים  מומלצים לעבודות גדולות יותר, בעוד שמזמרות גידור ידניות אידיאליות לעבודה מפורטת הדורשת דיוק.

מזמרות גידור מסוגלות בדרך כלל לחתוך ענפים בקוטר של עד חצי סנטימטר. עם זאת, בחלק מהדגמים יש חריצים בגפיים כדי להרחיב מימד זה. כלים נוספים, כמו לופרים, עשויים להידרש גם לענפים עבים יותר. מזמרות גיזום קטנות יותר שימושיות גם לשמירה על משוכות. הם מתאימים היטב להגעה לחללים צרים וגיזום ענפי פנים כדי לאפשר יותר אור ואוויר לגישה אל פנים הגדר החיה.

סוג להב

מזמרה מעוצבת עם להבים ישרים, גלי או משוננים, שלכל אחד מהם השימוש המומלץ שלו.

 • להבים ישרים הם אופטימליים לחיתוךענפים רכים. בשל צורתם, קל לחדד אותם באמצעות אבן ריחיים או אבן השחזה, מה שהופך אותם לסגנון הפופולרי ביותר בשוק.
 • להבים גלי אוחזים בענפים עבים יותר בקוטר  6 מלימטרומעלה ומונעים מהם להחליק תוך כדי גזירה. יש לחדד אותם באופן מקצועי בשל עיצובם.
 • להבים משוננים פועלים בצורה הטובה ביותר על עלים עבים וקשים וגם דורשים השחזה מקצועית בגלל צורתם.

חומר להב

מזמרות גידור מיוצרות ממגוון מתכות, וחלקן מצופות בתוספות חומרים כדי למנוע הידבקות והחלדה.

 • להבי נירוסטה עמידים גם בפני חלודה וגם בפני קורוזיה. הם הטובים ביותר לחיתוך ענפים ירוקים דקים יותר.
 • להבי פלדה עתירי פחמן הם שילוב של נירוסטה ופלדת פחמן, מה שהופך אותם לחזקים וקלים יותר לחידוד.
 • להבים מונעי חלודה כוללים ציפוי המונע הצטברות של חומרים שעלולים לגרום להם להחליד או להיצמד זה לזה.

אורך להב וידית

אורך הלהב האידיאלי למספריים תלוי בעיקר בשימוש המיועד להם. להב בגודל  15 ס"מ מתאים ביותר לגיזום משוכות שבין גובה המותניים לכתפיים. להב בגודל 18 עד  20 ס"מ הוא רב תכליתי מספיק לרוב העבודות, ואילו להב בגודל 22- עד 30 ס"מ אידיאלי לקיצוץ משוכות גבוהות יותר.

לרוב מזמרות הגידור האורך כולל בין 50 ל 65 ס"מ. מזמרה ארוכה בדרך כלל חזקה יותר ומספקת חיתוך חזק יותר. ידיות טלסקופיות מספקות שימוש אופטימלי מכיוון שאורכן הכולל של המזמרה מתכוונן להתאמה למשימה העומדת על הפרק. חשוב לציין שמזמרות טלסקופיות נוטות להיות כבדות יותר, לכן יתכן שהן לא הבחירה הטובה ביותר עבור גננים שחווים כאבי גב וכתפיים או סובלים מדלקת מפרקים בידיהם.

הילוכים

טכנולוגיית הילוכים בזוג מזמרה מספקת מנוף נוסף בעת חיתוך, מה שימושי בעת טיפול בענפים עבים . מזמרות גידור הילוכים בדרך כלל מספקות פי שניים עד שלוש יותר כוח מאשר דגמים ללא הילוכים. מנגנון חיתוך זה זמין במספרי גידור חזקים יותר, אך יתכן שלא יהיה צורך בכל גנני הבית. למי שמקצץ את המשוכות באופן קבוע, מספריים ללא הילוכים מספיקים לעמידה בצמיחה חדשה וירוקה.

קלות שימוש

מספר גורמים תורמים לנוחות השימוש בהתמודדות עם עבודות גיזום בעזרת זוג מזמרה.

 • משקל: לעתים קרובות יש להרים מזמרה מעל הראש במהלך גיזום גידור. מסיבה זו, מזמרות גידור קלות יכולות לסייע במניעת כאבי צוואר וכתף או פציעות חוזרות ונשנות. ידיות טלסקופיות שימושיות מבחינת הגעה לענפים גבוהים יותר, אך הן נוטות לגרום למספריים כבדים יותר. המזמרה הקלה ביותר כוללת בדרך כלל ידיות עץ, פיברגלס או פלסטיק. אם משקל הוא דאגה, חפש מזמרה שמשקלם לא עולה על 1 קילו.
 • נוחות: ידיות מרופדות בעיצוב ארגונומי מספקות אחיזה נוחה יותר, ומאפשרות לגננים למנוע כאבים בידיים ואי נוחות.
 • יכולת תמרון: בריח ציר מתכוונן מאפשר למשתמש להתאים את מתח הלהב בהתאם למשימה העומדת על הפרק, מה שמקל על תמרון המזמרה בעת טיפול בענפים בגדלים שונים.  בולמי זעזועים מפחיתים את כאבי פרק כף היד וכתף על ידי הדבקת רעידות ומניעת עצירות פתאומיות.

מה לקחת בחשבון בבחירת המזמרה החשמלית\ דלק הטובה ביותר

לפני שתחליט על גוזם החשמל הטוב ביותר לחצר, חשוב לקחת בחשבון את מקור הכוח, המנוע, גדלי הלהב, והאם עדיף להשתמש בגוזם חשמלי או שמא דגם גז הוא אפשרות מתאימה יותר. המשך לקרוא כדי לברר מידע נוסף על גורמים אלו על מנת למצוא את גוזמי הגידור הטובים ביותר לתחזוקת החצר וליצירת גבול פרטיות מטופח.

מקור כוח

כאשר מחפשים את גוזם הגידור החשמלי הטוב ביותר, ישנן שתי אפשרויות צריכת חשמל: גז וחשמל. ההחלטה מבוססת בדרך כלל על כמה כוח וניידות דרושים.

 • גוזמי גידור המופעלים על ידי דלק: כלים קשוחים אלה, אשר בדרך כלל דורשים גם נפט ואו גז להפעלה תקינה, נוטים לעבוד קשה יותר מעמיתיהם החשמליים. החיסרון בעוצמה רבה יותר הוא משקל: גוזמי גידור דלק עשויים להיות יותר מ -2.5  קילו, מה שהופך אותו לאתג כדיר להגיע למעלה ושיחים גבוהים.
 • גוזמי גידור המופעלים על ידי חשמל: הם אמנם לא מספקים ממש כמות גדולה של כוח כמו דגמים עם גז, אך גוזמים חשמליים הם בדרך כלל קלים יותר, מה שמקל עליהם להתמודד בגובה החזה ומעלה. דגמי כבלי  חשמל נמכרים במחיר נמוך יותר מציעים שימוש ללא הפרעה אך פחות ניידות מכיוון שהם מחוברים לשקע – בעיה פוטנציאלית בחצרות גדולות יותר. גוזמים המופעלים באמצעות סוללה מאפשרים חופש תנועה מוחלט, כל עוד הסוללות נטענות או מוחלפות באופן קבוע.

כח מנוע

כוח המנוע הוא הכוח שמפיק המנוע להנעת להבי גוזם הגידור, ומאפשר להם לחתוך עלים, זרדים וענפים קטנים. אופן מדידת הספק המנוע תלוי בסוג גוזם החשמל.

 • לגוזמי גידור חשמליים מדידת אמפר (אמפר) המציינת את כמות האנרגיה הזורמת דרך המנוע החשמלי. ככל שעוצמת הספק גבוהה יותר, כך המנוע חזק יותר. רוב גוזז החשמל החשמלי נע בין 2.5 ל -4.5 אמפר.
 • גוזמי גידור המופעלים באמצעות סוללה בדרך כלל הם בעלי דירוג מתח שקשור לכוח המאוחסן והמיוצר על ידי הסוללה. הסוללה הממוצעת לגוזם גידור היא 20 וולט בלבד, אך בחלקן יכולות להיות עד 80 וולט.
 • גוזמי גידור גז משתמשים בסנטימטרים מעוקבים לתיאור כוחו של המנוע. מדידה זו מתייחסת לכמות האוויר והדלק שמשתמשים על ידי המנוע במהלך הפעולה. ככל שמספר גבוה יותר, כך המנוע חזק יותר.

גודל להב

הלהבים יכולים להיות חד-צדדיים או דו-צדדיים, והם מגיעים במגוון רחב של גדלים באורך של 30 ס"מ  1 מטר. בחירת גודל הלהב הנכון היא צעד חשוב שיכול להקל על עבודות גיזום גידור.

 • 45 ס"מ ומטה הוא גודל להב מתאים לגידורים קטנים, עשבים שוטים ושיחים הנפוצים בגינות מגורים.
 • להבי 48 עד75 ס"מ הם אידיאליים עבור המשתמש הממוצע. הם יכולים לקחת על עצמם שיחים גדולים, לנהל משוכות בגודל מלא ולקצץ ענפי עצים קטנים יותר.
 • להבים בגודל  75 ס"מ ומעלה נופלים בדרך כלל לקטגוריה המסחרית והמקצועית. להבים אלה מיועדים לתחזוקה קבועה של עצים גדולים, משוכות, שיחים, שיחים וצמחייה אחרת.

אנשים שמאליים עשויים להקל על השימוש בגוזם כוח עם להב דו צדדי מכיוון שרוב הלהבים החד-צדדיים מיועדים לאנשים ימניים.

קיבולת דלק

קיבולת הדלק מתייחסת לכמות הדלק שיכול גידור כוח גז להחזיק במיכל הדלק. הקיבולת משמשת בדרך כלל לקביעת משך זמן הגוזם יכול לפעול על מיכל גז יחיד. זו תכונה חשובה שיכולה לסייע בקביעת התאמתו של גוזם גידור מונע בגז. מטבע הדברים, חצרות גדולות יותר ייהנו מגוזם בעל יכולת דלק גבוהה יותר, כך שיוכלו לפעול מספיק זמן כדי להשלים את תחזוקת החצר הנדרשת .

לגוזם הגידור הממוצע המונע על ידי גז קיבולת מיכל ההנעה. מיכל דלק זה ידרוש בדרך כלל תערובת של גז ונפט ביחס של כ 40: 1 או 50: 1, אם כי על המשתמשים תמיד להתייחס להוראות היצרן לקבלת יחס הדלק הנכון. גוזמים פועלים בין 45 דקות לשעתיים, תלוי במשקל המכונה, גודל המנוע והחומר שנחתך.

קיבולת חיתוך

גורם נוסף שיש לקחת בחשבון הוא עובי הענף אותו יכול הגוזם להתמודד. רובם חותכים ענפים בעובי של עד 12 מ"מ בעוד שדגמים חזקים יותר יכולים בדרך כלל לטפל בקוטר של עד 25 סנטימטר. בדוק את גודל הפער בין שיני הלהב. זה מכונה פער להב, וככל שהפער גדול יותר, כך יכולת החיתוך גבוהה יותר.

לרוב הגוזמים למגורים יש פער שמתאים לעלים, זרדים וענפים קטנים. עם זאת, גוזמים מקצועיים או מסחריים יכולים להיות בעלי פער להבים רחב יותר, מה שמאפשר להם לקחת עצים קטנים ומשוכות גדולות.

חיי סוללה

סוללות הן אחד משלושת מקורות הדלק העיקריים לגוזמי גידור חשמל, כאשר מרבית הדגמים משתמשים בסוללת ליתיום-יון לאורך זמן שיכולה לנוע בין 20 ל -80 וולט. חיי הסוללה של גוזם גידור יכולים להשתנות בהתאם למשקל הגוזם, גיל הסוללה וכמות החומר שגוזם גוזם.

בממוצע, סוללת גוזם גידור יכולה להימשך בין 30 דקות לשעה, והיא תימשך בין 30 דקות לשעתיים לטעינה מלאה. זכור שחלק מגוזמי הגידור אינם מגיעים עם סוללה או מטען סוללות, ולכן ייתכן שיהיה על המשתמשים לרכוש את הסוללה בנפרד. אם זה המקרה, כדאי להשיג שתי סוללות כך שאחת תמיד נטענת בזמן שהשנייה נמצאת בשימוש.

 

מסקנות

ההמלצות  מביאות בחשבון את התכונות הנ"ל שיש לקחת בחשבון בעת ​​קניות במספריים הטובים ביותר בנוסף לאיכות ולתמורה הכוללת.

מדריך קניה והמלצות לציוד טיולים, בית ומשרד מדריך קניה, מזמרה חשמלית, מזמרה מכנית

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות