• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך לבחירה וקנייה של מזמרה המומלצת לגינון

דף הבית » מדריך לבחירה וקנייה של מזמרה המומלצת לגינון

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 5 דקות

זוג מספריי מזמרה איכותי חיוני לגיזום ולפיסול הגינה שלך.

קרדיט צילום ראשי:רישיון Pixabay

*גילוי נאות: עמוד זה כולל מספר קישורים של תוכניות שותפים שלנו. אם תלחצו על הקישור ותרכשו דרכו את אחד מהשירותים, אנחנו נקבל על זה עמלה, שתעזור לנו לתפעל את האתר. הדבר נעשה ללא תוספת עלות עבורכם. תודה על העזרה!

מזמרות גידור – המכונות גם גוזמי גידור ידניים – הם חלק מהציוד של כל גננים חובבים. הם יעילים מאוד לחיתוך ענפים ולסדר קצוות של צמיחה חדשה. גוזמי גידור חשמליים משמשים לעיתים קרובות אנשי מקצוע וגננים המבצעים עבודות גידור נרחבות, אך מזמרות גידור ידניות מציעות דיוק ללא תחרות ומהוות בחירה מצוינת לבתים עם גידור מעטים בלבד הדורשים גזירה.

מזמרות ידניות וחשמליות איכותיות ב KSP ישראל, מזמרה באמזון ארה”ב

מה לקחת בחשבון בבחירת מזמרה מכנית הטובה ביותר

מזמרות גידור לא כולן מציעות ביצועים דומים. מספר גורמים משפיעים על הפונקציונליות שלהם, כולל סוג הלהב, חומר הלהב, אורך הידית, נוחות השימוש ועוד.

שימוש מיועד של המזמרה המכנית

מכיוון שמזמרות מכניות דורשים כוח ותנועה חוזרת ונשנית של הידיים והגוף העליון כדי לפעול, זה יכול להיות מאד מעייף לשימוש. אף על פי שרבים מתוכננים עם בולמי זעזועים, הם עדיין יכולים לגרום לכאבים בכתף ​​ובגב לאחר עבודת גינון ארוכה. כתוצאה מכך, מזמרות גידור חשמליים מומלצים לעבודות גדולות יותר, בעוד שמזמרות גידור ידניות אידיאליות לעבודה מפורטת הדורשת דיוק.

מזמרות גידור מסוגלות בדרך כלל לחתוך ענפים בקוטר של עד חצי סנטימטר. עם זאת, בחלק מהדגמים יש חריצים בגפיים כדי להרחיב ממד זה. כלים נוספים, כמו לופרים, עשויים להידרש גם לענפים עבים יותר. מזמרות גיזום קטנות יותר שימושיות גם לשמירה על משוכות. הם מתאימים היטב להגעה לחללים צרים וגיזום ענפי פנים כדי לאפשר יותר אור ואוויר לגישה אל פנים הגדר החיה.

סוג הלהב במזמרה מכנית

מזמרה מעוצבת עם להבים ישרים, גלי או משוננים, שלכל אחד מהם השימוש המומלץ שלו.

  • להבים ישרים הם אופטימליים לחיתוך ענפים רכים. בשל צורתם, קל לחדד אותם באמצעות אבן ריחיים או אבן השחזה, מה שהופך אותם לסגנון הפופולרי ביותר בשוק.
  • להבים גלי אוחזים בענפים עבים יותר בקוטר 6 מלימטר ומעלה ומונעים מהם להחליק תוך כדי גזירה של הענפים. יש לחדד אותם באופן מקצועי בשל עיצובם המיוחדת.
  • להבים משוננים פועלים בצורה הטובה ביותר על עלים עבים וקשים וגם דורשים השחזה מקצועית בגלל עיצובם המיוחדת.

חומר ממנו עשוי להב מזמרה מכנית

מזמרות גידור מיוצרות ממגוון מתכות, וחלקן מצופות בתוספות חומרים כדי למנוע הידבקות והחלדה.

  • להבי פלדה עתירי פחמן הם שילוב של נירוסטה ופלדת פחמן, מה שהופך אותם לחזקים וקלים יותר לחידוד.
  • להבי נירוסטה עמידים גם בפני חלודה וגם בפני קורוזיה. הם הטובים ביותר לחיתוך ענפים ירוקים דקים יותר.
  • להבים מונעי חלודה כוללים ציפוי המונע הצטברות של חומרים שעלולים לגרום להם להחליד או להיצמד זה לזה.

אורך להב וידית מזמרה מכנית

אורך הלהב האידיאלי למספריים תלוי בעיקר בשימוש המיועד להם. להב בגודל 15 ס”מ מתאים ביותר לגיזום משוכות שבין גובה המותניים לכתפיים. להב בגודל 18 עד 20 ס”מ הוא רב תכליתי מספיק לרוב העבודות, ואילו להב בגודל 22- עד 30 ס”מ אידיאלי לקיצוץ משוכות גבוהות יותר.

לרוב מזמרות הגידור האורך כולל בין 50 ל 65 ס”מ. מזמרה ארוכה בדרך כלל חזקה יותר ומספקת חיתוך חזק יותר. ידיות טלסקופיות מספקות שימוש אופטימלי מכיוון שאורכן הכולל של המזמרה מתכוונן להתאמה למשימת החיתוך. חשוב לציין שמזמרות טלסקופיות נוטות להיות כבדות יותר. לכן, יתכן שהן לא הבחירה הטובה ביותר עבור גננים שחווים כאבי גב וכתפיים או סובלים מדלקת מפרקים בידיהם.

הילוכים במזמרה מכנית

טכנולוגיית הילוכים מספקת מנוף נוסף בעת חיתוך, שמאד שימושי בעת גיזום ענפים עבים. מזמרות גידור הילוכים בדרך כלל מספקות פי שניים עד שלוש יותר כוח מאשר דגמים ללא הילוכים. מנגנון חיתוך זה זמין במספרי גידור חזקים יותר, אך יתכן שלא יהיה צורך בכל גנני הבית. למי שמקצץ את המשוכות באופן קבוע, מספריים ללא הילוכים מספיקים לעמידה בצמיחה חדשה.

קלות שימוש של המזמרה המכנית

מספר גורמים תורמים לנוחות השימוש עם עבודות גיזום.

ידית מרופדת ומעוצבת בצורה ארגונומית שמספקת אחיזה נוחה יותר, ומאפשרת לגננים להימנע מכאב ואי נוחות ביד. משקל: לפעמים יש להחזיק זוג מספריים מעל הראש בעת גיזום גדר חיה. מסיבה זו, גוזמי גדר חיה קלים יכולים לסייע במניעת כאבי צוואר וכתפיים או פציעות חוזרות. ידיות טלסקופ שימושיות להגעה לענפים גבוהים יותר, אך הן נוטות לגרום למספריים להיות כבדים יותר. המספריים הקלים ביותר כוללים בדרך כלל ידיות עץ, פיברגלס או פלסטיק. אם משקל הוא בעיה, חפש מספריים ששוקלות לא יותר מ-1 קילו.

יכולת תמרון: ברגי ציר מתכווננים מאפשרים למשתמשים להתאים את מתח הלהב בהתאם למשימה העומדת על הפרק, מה שמקל על תמרון המספריים כאשר עוסקים בענפים בגדלים שונים. בולמי זעזועים מקלים על כאבי שורש כף היד והכתפיים על ידי כיווץ רעידות ומניעת עצירות פתאומיות.

מה לקחת בחשבון בבחירת המזמרה החשמלית\ דלק הטובה ביותר

לפני שתחליט על גוזם החשמל הטוב ביותר לחצר, חשוב לקחת בחשבון את מקור הכוח, המנוע, גדלי הלהב, והאם עדיף להשתמש בגוזם חשמלי או שמא דגם דלק הוא אפשרות מתאימה יותר.

מקור כוח של המזמרה

כאשר מחפשים את גוזם הגידור החשמלי הטוב ביותר, ישנן שתי אפשרויות צריכת חשמל: דלק וחשמל. ההחלטה מבוססת בדרך כלל על כמה כוח וניידות דרושים.

גוזמי גדרות חשמליים: למרות שהם אינם מציעים כוח רב כמו דגמים עם דלק, גוזם גדרות חשמלי הם בדרך כלל קלים יותר, מה שמקל עליהם להתמודד עם גובה החזה ומעלה. דגמי כבלי חשמל הנמכרים במחירים נמוכים יותר מציעים שימוש ללא הפרעה אך הם פחות ניידים מכיוון שהם מתחברים לשקע – מה שעלול להוות בעיה בחצרות גדולות. הגוזם המופעל באמצעות סוללה חופשי לחלוטין לתנועה כל עוד הסוללה נטענת או מוחלפת באופן קבוע.
גוזמי גדרות מונעי דלק: כלים יציבים אלה, שלעיתים קרובות דורשים גם שמן ו/או דלק כדי לתפקד כראוי, נוטים לעבוד קשה יותר מכלים חשמליים. החיסרון ליותר כוח הוא המשקל: גוזם גידור דלק יכול להיות מעל 2.5 קילו, מה שהופך אותו לאתגר להגיע לצמרות ולשיחים גבוהים.

כח מנוע של המזמרה

כוח המנוע הוא הכוח שמפיק המנוע להנעת להבי גוזם הגידור, ומאפשר להם לחתוך עלים, זרדים וענפים קטנים. אופן מדידת הספק המנוע תלוי בסוג גוזם החשמל.

לגוזם גידור חשמלי יש מדידות אמפר המעידות על כמות האנרגיה הזורמת דרך המנוע. ככל שתפוקת הכוח גבוהה יותר, כך הספק המנוע גדול יותר. רוב המספריים החשמליים נעים בין 2.5 ל-4.5 אמפר.

לגוזם גידור המופעל על ידי סוללות יש בדרך כלל דירוג מתח הקשור לכוח המאוחסן ומיוצר על ידי הסוללה. מתח הסוללה הממוצע של גוזם גידור הוא רק 20 וולט, אבל חלקם יכולים להגיע עד 80 וולט.

גוזמי גידור דלק משתמשים בסמ”ק כדי לתאר את כוחו של מנוע. מדידה זו מתייחסת לכמות האוויר והדלק המשמשים את המנוע במהלך פעולתו. ככל שהמספר גבוה יותר, כך המנוע חזק יותר.

גודל להב של המזמרה

הלהבים יכולים להיות חד-צדדיים או דו-צדדיים, והם מגיעים במגוון רחב של גדלים באורך של 30 ס”מ עד 1 מטר. בחירת גודל הלהב הנכון היא צעד חשוב שיכול להקל על עבודות גיזום גידור.

להבים באורך 45 ס”מ ומטה הם גדלי להבים המתאימים לגדרות קטנות, עשבים שוטים ושיחים הנפוצים בגינות מגורים.
להבים באורך מ-45 עד 75 ס”מ הם אידיאליים עבור המשתמש הממוצע. הם יכולים להתמודד עם שיחים גדולים, לנהל משוכות בגודל מלא ולגזום ענפים קטנים יותר.
להבים באורך 76 ס”מ ומעלה נכללים בדרך כלל בקטגוריות המסחריות והמקצועיות. להבים אלו מיועדים לתחזוקה שוטפת של עצים גדולים, משוכות, שיחים וצמחייה אחרת.

אנשים שמאליים עשויים להקל על השימוש בגוזם כוח עם להב דו צדדי מכיוון שרוב הלהבים החד-צדדיים מיועדים לאנשים ימניים.

קיבולת דלק של מזמרה

קיבולת הדלק מתייחסת לכמות הדלק שיכול גידור כוח דלק להחזיק במיכל הדלק. הקיבולת משמשת בדרך כלל לקביעת משך זמן הגוזם יכול לפעול על מיכל דלק יחיד. זו תכונה חשובה שיכולה לסייע בקביעת התאמתו של גוזם גידור מונע בדלק. מטבע הדברים, חצרות גדולות יותר ייהנו מגוזם בעל יכולת דלק גבוהה יותר, כך שיוכלו לפעול מספיק זמן כדי להשלים את תחזוקת החצר הנדרשת.

לגוזם הגידור הממוצע המונע על ידי דלק קיבולת מיכל ההנעה. מיכל דלק זה ידרוש בדרך כלל תערובת של דלק ונפט ביחס של כ 40:1 או 50:1, אם כי על המשתמשים תמיד להתייחס להוראות היצרן לקבלת יחס הדלק הנכון. גוזמים פועלים בין 45 דקות לשעתיים, תלוי במשקל המכונה, גודל המנוע והחומר שנחתך.

יכולת החיתוך של המזמרה

גורם נוסף שיש לקחת בחשבון הוא עובי הענף אותו יכול הגוזם להתמודד. רובם חותכים ענפים בעובי של עד 12 מ”מ בעוד שדגמים חזקים יותר יכולים בדרך כלל לטפל בקוטר של עד 25 סנטימטר. בדוק את גודל הפער בין שיני הלהב. זה מכונה פער להב, וככל שהפער גדול יותר, כך יכולת החיתוך גבוהה יותר.

לרוב הגוזמים למגורים יש פער שמתאים לעלים, זרדים וענפים קטנים. עם זאת, גוזמים מקצועיים או מסחריים יכולים להיות בעלי פער להבים רחב יותר, מה שמאפשר להם לקחת עצים קטנים ומשוכות גדולות.

חיי סוללה של המזמרה

סוללות הן אחד משלושת מקורות הדלק העיקריים לגוזמי גידור חשמל, כאשר מרבית הדגמים משתמשים בסוללת ליתיום-יון לאורך זמן שיכולה לנוע בין 20 ל -80 וולט. חיי הסוללה של גוזם גידור יכולים להשתנות בהתאם למשקל הגוזם, גיל הסוללה וכמות החומר שגוזם גוזם.

בממוצע, סוללת גוזם גידור יכולה להימשך בין 30 דקות לשעה, והיא תימשך בין 30 דקות לשעתיים לטעינה מלאה. זכרו שחלק מגוזמי הגידור אינם מגיעים עם סוללה או מטען סוללות, ולכן ייתכן שיהיה על המשתמשים לרכוש את הסוללה בנפרד. אם זה המקרה, כדאי להשיג שתי סוללות כך שאחת תמיד נטענת בזמן שהשנייה נמצאת בשימוש.

טיפ קטן מאיתנו:

לפני שאתם ממהרים לרכוש מזמרות, כדאי לעבור על ההמלצות וחוות הדעת בעיון כדי לבדוק שהכול בסדר. כדאי גם לעשות השוואת מחירים בין האתרים השונים כדי למצוא את המוצר במחיר הטוב ביותר. לרוב, אותם מוצרים קיימים באתרים שונים.

מדריך לקניית ציוד בחנויות האינטרנט המומלצות. כללים לחיסכון והבנת שוק החנויות ברשת האינטרנט.

טיפים איך לבצע קנייה נבונה באינטרנט

איך לזהות באינטרנט ביקורות מזויפות?


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם