• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך לבחירה וקנייה של מצלמת טיולים איכותית

דף הבית » מדריך לבחירה וקנייה של מצלמת טיולים איכותית

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 3 דקות

טיול לכל יעד או מקום יציע לכם לפחות משהו אחד חדש. בוודאי תפגוש לפחות אדם אחד ותלמד משהו חדש. תלמד להעריך את השוני הקיים במין האנושי, תלמד על תרבות חדשה, תראה מקומות חדשים ויכול להיות שתחווה חוויה שונה וחדשה לחלוטין. אבל ישנה רק דרך אחת לשמר את טריות הזיכרונות לאורך שנים – והיא על ידי לקיחת תמונות. אתה יכול לבחור את המצלמה איתה תרצה לטייל ממבחר המצלמות הקיימות אצלנו, אך אין לבחור את המצלמה בפזיזות מאחר וקיימים מספר מאפיינים שונים שיש לשקול לפני שמקבלים החלטה. חלק השאלות שאתה צריך לשאול את עצמך הן: באיזה אקלים תטייל, מהו התקציב שברשותך, מהו סוג התמונות שתצלם, מהן גודל המזוודה שלך ומהו גודל המצלמה שלכם.

מצלמות דיגיטליות ב KSP

מצלמות אקסטרים ב KSP

מצלמות  לצילום ימי ב KSP

מצלמות דרך לרכב\אופונוע ב KSP

התאמת המצלמה:

זהו מאפיין חשוב נוסף שעלייך לקחת בחשבון בזמן בחירת המצלמה שתטייל איתך. המצלמות הטובות ביותר אומנם מעניקות לך איכות גבוהה ביותר בכל יום ובכל שעה, אך הן לא בהכרח המצלמות שיתאימו לך. מצלמות קטנות וזולות יותר, שיכולות להעניק תמונה איכותית בתנאים דומים, יכולות להתאים יותר לצרכים שלך. המצלמות הטובות ביותר הן מאוד יקרות וגדולות, לכן מומלץ לרכוש אותן במידה ואתה צלם מקצועי שתלוי באיכות התמונות. החסרונות שבמצלמות יקרות אלו הן החשש מנזקים שיכולים להיגרם להן בטיול או מגניבת המצלמה במעברים ממקום למקום.

מצלמות בעלות מערכת קומפקטית עם מסגרת מלאה הכוללות עדשות הניתנות להחלפה, מציעות שליטה על רעשים ואיכות תמונות טובה במסגרות מאוד קטנות וקלות, לכן הן יכולות להיות תחליף מצויין למצלמות DSLRs וחיישני חיתוך תמונות.

התקני ISO אינם נחוצים בתנאי חשיפה לאור חזק ועל כן אין צורך לקחת אותם לכל צילום. במידה שתרצה לצלם תמונות בתנאים מגוונים, במקום לדאוג לDSLRs בעלי התקני ISO ברמה גבוה, תוכל לקחת מצלמה קטנה בעלת טווח ISO רחב. למרות שהן לא בעלות אפקט ביטול רעש, הן מפצות על כך באמצעות יכולת ייצוב התמונה, ISO גבוהה עם רגישות גבוהה ומגוון רחב של אפקטים נוספים.

כתחליף למערכת העדשות המתחלפת של ה- DSLR , תוכל להשתמש במצלמות הקומפקטיות שלך בעלות החיישנים הגדולים ועדשות הזום הקצרות, אם תרצה פתאום לצלם מספר תמונות שלא מצריכות זום. המצלמות הקומפקטיות יתנו לך תמונות באיכות גבוהה, במיוחד אם תצטרך לצלם תמונות במהירות.

מרכיבים נחוצים (או לא) במצלמה:

Wi-Fi:

בעזרת ה- Wi-Fi אתה תוכל לשתף את החוויות הנהדרות והתמונות שלך יחד עם החברים, בני המשפחה והשותפים אפילו בעת הטיול וללא גישה למחשב. אם במקרה לא תוכל להשיג מצלמה עם Wi-Fi מובנה, כרטיס זיכרון עם Wi-Fi זמין יעשה את העבודה. אם ה-Wi-Fi מופעל במצלמה, תוכל לעדכן את תמונת הפרופיל שלך ברשתות החברתיות אחרי כל צילום.

GPS:

ה- GPS במצלמה מאפשר לך לשתף מידע נוסף בתמונות, כך שתוכל בקלות לראות היכן צולמה התמונה, ואם אתה מעוניין לתאר את הטיול שלך על ידי התמונות, תוכל למקם את התמונות במפה על מנת להראות את המקומות השונים בהם ביקרת לאורך המסלול. המרכיב הזה צורך חשמל, לכן מומלץ לכבות אותו כאשר הוא אינו בשימוש.

מסך LCD מתכוונן:
ניתן להשתמש בפיצ’ר הזה של המצלמה כאשר צריך לכוון את המלצה לזוויות שונות. במקרים מסוימים תצטרך לצלם תמונה ממבט מעל, מתחת או על הרצפה. במידה ומצלמתך מצוידת בהתקן כזה, לא תצטרך לסובב את צווארך או לאמץ את הגוף. כל מה שתצטרך לעשות הוא לכוון את המסך לתנוחה נוחה. הפיצ’ר הזה עוזר במיוחד כאשר יש הרבה אור. פשוט צריך לכוון את המסך נגד אור השמש. העובדה המעניינת ביותר היא שניתן לסובב את המסך לזווית של 180 מעלות ע”מ לעשות צילום עצמי.

עינית:
במזג אוויר גרוע, או במקרה של שמש חזקה על המסך האחורי, תוכל להשתמש בעינית על מנת לראות בצורה ברורה מה אתה מצלם. סוגים אחדים של מצלמות לא כוללות עינית. תוכל להרכיב אחת כל עוד על מצלמתך מותנת תושבת מתאימה.

אינטרוולומטר:
כאשר תרצה לצלם תמונות במרווחי זמן קבועים, תתקשה לעשות זאת אם ציוד הצילום שלך לא כולל אינטרוולומטר. אם תתקשה לקנות רכיב כזה למצלמה שלך, תוכל לקנות שלט אשר מאפשר פונקציונליות של טווחי הזמן, שמותאם לשליטה במצלמה שלך.

אם אתה מתכוון לצאת לטיול אתגרי, שבו טיולי מים ופעילויות אקסטרים אחרות, אנו ממליצים לך לשקול לקנות מצלמת gopro, שתעמוד בתנאי הצילום הקשים.


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם