מדריך לקניית חוט דנטלי טוב לשיניים שלכם

 

חשוב מאד לצחצח את השיניים מדי יום. אך, כדי לשמור על היגיינת פה מרבית ולמנוע ככל האפשר את התפתחותן של בעיות חניכיים, חשוב לשלב גם שימוש בחוט דנטלי. השימוש בחוט דנטלי נעשה לראשונה בשנת 1819, כאשר רופא שיניים מניו אורלינס המליץ להכניס חוט משי מצופה שעווה בין המרווחים בשיניים. זאת, כדי להגיע לשאריות המזון שמברשת השיניים לא הצליחה להגיע אליהן. אם לא מסירים את שאריות המזון הללו, הן עלולות ליצור הצטברות של פלאק, כלומר שכבה של חיידקים הצומחים בחלל הפה. הפלאק עלול לגרום לדימומים בחניכיים, לדלקות חניכיים ובסופו של דבר גם לחורים בשיניים. אז איך לבחור חוט דנטלי טוב? הכנו עבורכם מדריך מפורט, שיעזור לכם לבחור את החוט הדנטלי המתאים עבורכם ולהשתמש בו בצורה הטובה ביותר.

כיום, קיימים סוגים רבים של חוטים דנטליים ברשתות הפארם ובבתי המרקחת. חלקם דקים, חלקם עבים, חלקם מצופים בשעווה, חלקם אינם מצופים בשעווה, חלקם מגיעים בטעם מנטה וחלקם ללא טעם.

חוט דנטלי בבנגגוד

חוט דנטלי בעליאקספרס

חוט דנטלי באמזון גרמניה

חוט דנטלי באמזון ארצות הברית המשלוח זול

חוט דנטלי ב KSP

 

איזה עובי לבחור?

באופן כללי, אם יש לכם מרווחים קטנים בין השיניים, כדאי לקחת את החוט "הרגיל", הדק והעגול, שייכנס בצורה טובה בין השיניים. למרווחים גדולים יותר, כדאי לקחת חוט דנטלי של "סרט סאטין", שהינו עבה יותר. אם יש לכם מרווחים גדולים וקטנים כאחד, כדאי לרכוש חוט דנטלי מתוחכם, שיכול לשנות את העובי שלו.

 

עם שעווה או בלי שעווה?

אפשר להשתמש בחוט דנטלי עם שעווה או בלי שעווה. התוצאה היא אותה תוצאה. חוט עם שעווה יכול לעזור להחליק את החוט בין השיניים, כך שאם יש לכם שיניים שצמודות מאד אלה לאלה, יכול להיות שתעדיפו חוט כזה. אם יש לכם גשר בשיניים, חשוב לבחור בחוט דנטלי עם שעווה, כיוון שחוט דנטלי ללא שעווה יכול להסתבך בקלות רבה יותר בשיניים.

היתרון של חוט דנטלי בלי שעווה הוא שהחוט עושה רעשים חורקים אם הוא נוגע בשיניים נקיות, כך שתוכלו לדעת במהירות שהשיניים נקיות ואפשר לעבור לשיניים הבאות.

 

עם טעם או בלי טעם?

יש חוטים דנטליים שמגיעים עם טעמים מיוחדים. החוטים האלה אינם כוללים קלוריות או סוכר, כך שאתם יכולים להשתמש בהם ללא חשש. הם יכולים להפוך את חוויית השימוש בחוט הדנטלי לנעימה יותר. מומלץ לרכוש חוטים דנטליים כאלו עבור ילדים כדי לעודד אותם להשתמש יותר בחוט הדנטלי.

 

באיזה חומר לבחור?

חוטים דנטליים עשויים בדרך כלל משני חומרים אפשריים: ניילון או פלסטיק. חוטים דנטליים מניילון הם נפוצים יותר וזולים יותר. חוטים דנטליים מפלסטיק הם יקרים יותר, אך יש אנשים שטוענים שהחוטים הללו נכנסים בצורה נוחה יותר בין השיניים. בנוסף, החוטים העשויים מפלסטיק הם חזקים יותר, כך שהם לא נקרעים בקלות.

 

איך להשתמש בחוט דנטלי רגיל?

אם אתם בוחרים בחוט דנטלי רגיל, אתם צריכים לכרוך מספר סנטימטרים של החוט מסביב לאצבע המורה או האמצעית של יד אחת ואז לכרוך מספר סנטימטרים נוספים על האצבע האמצעית של היד השנייה. כדאי להשתמש בכל פעם ב-20 סנטימטרים לערך, כדי שלא תצטרכו להשתמש בחלק מלוכלך. החליקו את החוט בעדינות בין השיניים בתנועה של זיג זג.  אם החוט נעשה מלוכלך, כרכו חלק חדש ונקי סביב האצבעות והמשיכו לנקות בין השיניים.

זה אומנם נראה מסובך, אך אם תתרגלו את השלבים השונים שוב ושוב, בסופו של דבר תתרגלו לעניין והפעולה תהיה קלה ופשוטה מאד. לאחר שתתרגלו, הפעולה תהיה מהירה ותצטרכו להקדיש רק כ-2 דקות לכל התהליך.

 

 

והאם אתם מסתבכים?

אם אתם לא בטוחים כיצד להשתמש בחוט הדנטלי הרגיל וחוששים שלא תצליחו להשתמש בו כראוי, יכול להיות שעדיף לכם לבחור בחוטים הדנטליים החד פעמיים. הם נראים כמו מקלות קטנים, שביניהם מתוח החוט הדנטלי.

מדריך קניה והמלצות לציוד טיולים, בית ומשרד חוט דנטלי

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים