מדריך לקניית חותכי תפוחי אדמה ליצירת הצ'יפסים

 

חותכן איכותי מקל על חיתוך תפוחי האדמה ויצירת צ'יפס טעים בגודל אחיד.

חותכן תפוח אדמה יכול להפוך את המשימה להכין צ'יפס ביתי טעים . חותכנים אלה מצמצמים בצורה דרסטית את הזמן שלוקח לחתוך תפוחי אדמה על ידי חיתוכם לחתיכות בגודל אחיד שמבטיחות בישול אחיד. מכיוון שהם כל כך שימושיים, חותכי תפוח אדמה לא יסולא בפז לבשלנים ביתיים וגם לשפים.

ישנם מספר אפשרויות סגנון ועיצוב שונות שיש לקחת בחשבון בבחירת חותכן תפוח אדמה, וזה יכול להיות אתגר לבחור את המוצר המתאים לצרכים שלך. המדריך יעזור לך ללמוד עוד על גורמים שכדאי לכם לקחת בחשבון לפני שתוסיף חותכן תפוח אדמה לארסנל המטבח שלכם.

 

חותכי ציפסים באיכות גבוהה באמזון ארה"ב

חותך צ'יפס בלאסטפרייס

חותך צ'יפס בעליאקספרס רק שמות המותג שמופיעים בצד ימין

 

 

מה לחפש כשבוחרים את חותך התפוח אדמה הטוב ביותר

חותכי תפוח אדמה בנויים מחומרים שונים ומציעים מגוון מאפייני עיצוב שונים שיכולים להשפיע על אופן השימוש בהם. חלקם עשויים לכלול להבים בגדלים שונים. ככל שתדעו יותר על תכונות אלו, כך תוכלו לבחור בבטחה את חותכן תפוח אדמה שיציע את כל מה שאתם מחפשים.

חוֹמֶר 

חומר הוא תכונה חשובה שיש לקחת בחשבון כשאתה קונה חותכן תפוח אדמה. שלושת החומרים הנפוצים ביותר מהם בנויים חותכי טיגון צרפתי הם פלסטיק, נירוסטה וברזל יצוק. פלסטיק הוא הכי פחות עמיד מבין חומרים אלו ומשמש בעיקר לחותכי תפוח אדמה המיועדים לשימוש ביתי.

חותכי תפוח אדמה מסחריים עשויים בדרך כלל מנירוסטה או מברזל יצוק. שני החומרים הללו עמידים ומתאימים לשימוש כבד. בעוד שנירוסטה לא תחליד, חותכן מטוגן מברזל יצוק עשוי להחליד אם לא מטפלים בו כראוי. אם תבחרו בדגם ברזל יצוק, חפשו אחד כזה עם גימור שיעמוד בפני חלודה.

ברוב הדגמים יהיה להב נירוסטה. נירוסטה הינה מתכת עמידה המאפשרת לחותכי תפוח אדמה לפרוס בקלות תפוחי אדמה וירקות אחרים.

שיטת פעולה

חותכי מטגנים עשויים להיות ידניים או אוטומטיים. דגמים רבים יושבים אופקית על השיש ויש להם ידית שאתה מושך כדי להזיז את תפוח האדמה קדימה וללחוץ אותו דרך להב החיתוך. בדגמים אחרים, תפוח האדמה מונח על גבי להב החיתוך ונלחץ למטה דרך הלהב עם מכסה. חותכי תפוח אדמה אחרים פועלים על ידי סיבוב ידית כדי לדחוף תפוח אדמה דרך להב חיתוך ספירלי. דגמים אלה מתאימים ביותר להכנת צ'יפס מתולתל.

יש בשוק גם כמה חותכי טיגון צרפתי אוטומטיים וחשמליים. דגמים אלה אינם דורשים ממך למשוך מפלס או ללחוץ על ידית כלפי מטה; במקום זאת, הם מופעלים על ידי לחיצה על כפתורים כדי לדחוף את תפוח האדמה דרך הלהב. חותכן צ'יפס חשמלי דורש פחות מאמץ לשימוש ועשוי להיות אפשרות טובה אם יש לכם משפחה גדולה, מארחים לעיתים קרובות או שאתה מכין כמויות נכבדות של צ'יפס על בסיס קבוע.

שימושים

בעוד שהשימוש העיקרי בחותכן תפוח אדמה הוא הכנת צ'יפס, ניתן להשתמש בכמה חותכנים לחיתוך מאכלים אחרים. לדוגמא, אתה יכול לחתוך מקלות ירקות למגשי מתאבן באמצעות כמה חותכי תפוח אדמה. אם זו תכונה שמעניינת אותך, בדוק את תיאור היצרן עבור כל מוצר כדי לוודא שהפונקציה הזו אפשרית.

מכיוון שבטטה קשה יותר מתפוחי אדמה לבנים, ישנם חותכנים שלא יכולים לחתוך דרך בטטה. אם ברצונך להיות מסוגל להשתמש בחותכן המטוגנים להכנת צ'יפס בטטה, הקפד לבדוק את פרטי המוצר של היצרן כדי לראות אם הוא מומלץ לשימוש עם בטטה, מכיוון שרבים מהם אינם.

המחשבה כיצד תשתמש בחותכן תפוח אדמה שלך תעזור לך לקבוע איזה מודל חובה סטנדרטית מתאימים לצרכיך. אם תשתמש בחותכן תפוח אדמה בבית לארוחות משפחתיות או למפגשים קטנים יותר, כנראה שמספיקה האפשרות ידנית לחובה רגילה. חותכי תפוח אדמה מסחריים מיועדים לשימוש כבד יותר או בשלנים שמכינים באופן קבוע כמויות גדולות של צ'יפס. בדרך כלל הם ארגונומיים ונוחים יותר לשימוש לחיתוך חוזר.

ניקוי קל 

כמה קל ניתן לנקות חותכן תפוח אדמה הוא שיקול חשוב נוסף. דגמים מסוימים מתפרקים וניתן לנקות אותם במדיח כלים, בעוד שאחרים יש לנקות ביד. דגם העומד במדיח כלים יעזור לפשט את הניקוי, במיוחד אם תשתמש בו באופן קבוע.

להבים 

בחירת חותך תפוח אדמה עם להב עמיד וחד היא מכריעה. אתה רוצה להיות מסוגל לחתוך בקלות תפוחי אדמה מבלי לאלץ את הידית למטה. להבים חדים יותר יאפשרו גם לפרוס דרך ירקות צפופים, כמו בטטה.

גודלו ועיצובו של להב החותך תפוח אדמה קובעים את גודל וצורת הצ'יפס שהוא יכין. בדגמים רבים בשוק יש להבים שנועדו לחתוך צ'יפס בעובי של 2.5 ס"מ או 12 ס"מ', אך ייתכן שתמצאו גם דגמים עם להבים שיחתכו צ'יפס בארבעה, שישה או שמונה טריזי תפוחי אדמה. אם אתה מעדיף לחתוך את הצ'יפס לגודל מסוים, חפש חותך צ'יפס עם להב בגודל מתאים. אם אתה רוצה לשנות את גודל הצ'יפס שלך, חותך שנארז עם כמה להבים ייתן לך את הרבגוניות והמגוון לטפל בשיחות חיתוך מרובות.

קלות שימוש

לסיום, חפש חותכן תפוח אדמה קל לתפעול ויאפשר לך לפרוס תפוחי אדמה ללא מאמץ ליצירת צ'יפס. רוב החותכנים כוללים שטח פתוח עם דוחף מזון מול הלהב. כדי להשתמש בהם, אתה פשוט צריך להניח תפוח אדמה (או לפעמים חצי תפוח אדמה) בחריץ הפתוח וללחוץ על הידית כדי להזין את תפוח האדמה דרך להבי החיתוך.

דגמים אחרים פועלים באופן שונה ומחייבים ללחוץ כלפי מטה על מכסה או כיסוי כדי לדחוף תפוח אדמה דרך הלהב. דגמים אלו דורשים מאמץ פיזי מעט יותר ואולי אינם הבחירה הטובה ביותר עבור בשלנים המכינים כמויות גדולות של צ'יפס בו זמנית.

זה לא רק מתסכל אלא גם סכנת בטיחות פוטנציאלית כאשר חותכן תפוח אדמה מחליק על השיש בזמן שאתה מנסה לעבוד, אז בחר דגם עם רגלי גומי או כוסות יניקה כדי לשמור אותו במקום כשאתה פורס תפוחי אדמה.

הבחירות המובילות מציעות בנייה איכותית ותכונות קלות לשימוש שיהפכו את ייצור המטגנים לרוח.

מדריך קניה והמלצות לציוד טיולים, בית ומשרד חותך תפח"א, צ'יפס

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות