• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך לבחירה ולקניית חותך תפוחי האדמה האידאלי להכנת צ’יפסים

דף הבית » מדריך לבחירה ולקניית חותך תפוחי האדמה האידאלי להכנת צ’יפסים

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 4 דקות

קרדיט צילום ראשי: מתוך אתר Befano  Amazon.

*גילוי נאות: עמוד זה כולל מספר קישורים של תוכניות שותפים שלנו. אם תלחצו על הקישור ותרכשו דרכו את אחד מהשירותים, אנחנו נקבל על זה עמלה, שתעזור לנו לתפעל את האתר. הדבר נעשה ללא תוספת עלות עבורכם. תודה על העזרה!

חותכן איכותי מקל על חיתוך תפוחי האדמה ויצירת צ’יפס טעים בגודל אחיד.

חותכן תפוח אדמה יכול להפוך את המשימה להכין צ’יפס ביתי טעים. חותכניים אלה מצמצמים בצורה דרסטית את הזמן שלוקח לחתוך תפוחי אדמה על ידי חיתוכם לחתיכות בגודל אחיד שמבטיחות בישול אחיד. מכיוון שהם כל כך שימושיים, חותכי תפוח אדמה לא יסולא בפז לבשלנים ביתיים וגם לשפים.

ישנם מספר אפשרויות סגנון ועיצוב שונות שיש לקחת בחשבון בבחירת חותכן תפוח אדמה, וזה יכול להיות אתגר לבחור את המוצר המתאים לצרכים שלכם. המדריך יעזור לכם ללמוד עוד על גורמים שכדאי לכם לקחת בחשבון לפני שתוסיף חותכן תפוח אדמה לארסנל המטבח שלכם.

חותכי ציפסים באיכות גבוהה באמזון ארה”ב

חותך צ’יפס בעליאקספרס רק שמות המותג שמופיעים בצד ימין

מה לחפש כשבוחרים את חותך התפוח אדמה הטוב ביותר

חותכי תפוח אדמה בנויים מחומרים שונים ומציעים מגוון מאפייני עיצוב שונים שיכולים להשפיע על אופן השימוש בהם. חלקם עשויים לכלול להבים בגדלים שונים. ככל שתדעו יותר על תכונות אלו, כך תוכלו לבחור בבטחה את חותכן תפוח אדמה שיציע את כל מה שאתם מחפשים.

חוֹמֶר ממנו עשוי חותכן תפוחי אדמה

חומר הוא תכונה חשובה שיש לקחת בחשבון כשאתם קונים חותכן תפוח אדמה. שלושת החומרים הנפוצים ביותר מהם בנויים חותכי טיגון צרפתי הם פלסטיק, נירוסטה וברזל יצוק. פלסטיק הוא הכי פחות עמיד מבין חומרים אלו ומשמש בעיקר לחותכי תפוח אדמה המיועדים לשימוש ביתי.

חותכי תפוח אדמה מסחריים עשויים בדרך כלל מנירוסטה או מברזל יצוק. שני החומרים הללו עמידים ומתאימים לשימוש כבד. בעוד שנירוסטה לא תחליד, חותכן מטוגן מברזל יצוק עשוי להחליד אם לא מטפלים בו כראוי. אם תבחרו בדגם ברזל יצוק, חפשו אחד כזה עם גימור שיעמוד בפני חלודה.

ברוב הדגמים יהיה להב נירוסטה. נירוסטה הינה מתכת עמידה המאפשרת לחותכי תפוח אדמה לפרוס בקלות תפוחי אדמה וירקות אחרים.

שיטת פעולה בחותכן תפוחי אדמה

חותכי מטגנים עשויים להיות ידניים או אוטומטיים. דגמים רבים יושבים אופקית על השיש ויש להם ידית שאתם מושכים כדי להזיז את תפוח האדמה קדימה וללחוץ אותו דרך להב החיתוך. בדגמים אחרים, תפוח האדמה מונח על גבי להב החיתוך ונלחץ למטה דרך הלהב עם מכסה. חותכי תפוח אדמה אחרים פועלים על ידי סיבוב ידית כדי לדחוף תפוח אדמה דרך להב חיתוך ספירלי. דגמים אלה מתאימים ביותר להכנת צ’יפס מתולתל.

יש בשוק גם כמה חותכי טיגון צרפתי אוטומטיים וחשמליים. דגמים אלה אינם דורשים ממכם למשוך מפלס או ללחוץ על ידית כלפי מטה; במקום זאת, הם מופעלים על ידי לחיצה על כפתורים כדי לדחוף את תפוח האדמה דרך הלהב. חותכן צ’יפס חשמלי דורש פחות מאמץ לשימוש ועשוי להיות אפשרות טובה אם יש לכם משפחה גדולה, מארחים לעיתים קרובות או שאתה מכין כמויות נכבדות של צ’יפס על בסיס קבוע.

שימושים חותכן תפוחי אדמה

בעוד שהשימוש העיקרי בחותכן תפוח אדמה הוא הכנת צ’יפס, ניתן להשתמש בכמה חותכנים לחיתוך מאכלים אחרים. לדוגמא, אתם יכולים לחתוך מקלות ירקות למגשי מתאבן באמצעות כמה חותכי תפוח אדמה. אם זו תכונה שמעניינת אותכם, בידקו את תיאור היצרן עבור כל מוצר כדי לוודא שהפונקציה הזו אפשרית.

מכיוון שבטטה קשה יותר מתפוחי אדמה לבנים, ישנם חותכנים שלא יכולים לחתוך דרך בטטה. אם ברצונכם להיות מסוגלים נלהשתמש בחותכן המטוגנים להכנת צ’יפס בטטה, הקפידו לבדוק את פרטי המוצר של היצרן כדי לראות אם הוא מומלץ לשימוש עם בטטה, מכיוון שרבים מהם אינם.

המחשבה כיצד תשתמש בחותכן תפוח אדמה שלכם תעזור לקבוע איזה מודל חובה סטנדרטית מתאימים לצרכיכם. אם תשתמשו בחותכן תפוח אדמה בבית לארוחות משפחתיות או למפגשים קטנים יותר, כנראה שמספיקה האפשרות ידנית לחובה רגילה. חותכי תפוח אדמה מסחריים מיועדים לשימוש כבד יותר או בשלנים שמכינים באופן קבוע כמויות גדולות של צ’יפס. בדרך כלל הם ארגונומיים ונוחים יותר לשימוש לחיתוך חוזר.

ניקוי קל של חותכן תפוחי אדמה

כמה קל ניתן לנקות חותכן תפוח אדמה הוא שיקול חשוב נוסף. דגמים מסוימים מתפרקים וניתן לנקות אותם במדיח כלים, בעוד שאחרים יש לנקות ביד. דגם העומד במדיח כלים יעזור לפשט את הניקוי, במיוחד אם תשתמשו בו באופן קבוע.

להבי חותכן תפוחי אדמה

בחירת חותך תפוח אדמה עם להב עמיד וחד היא מכריעה. אתם רוצים להיות מסוגל לחתוך בקלות תפוחי אדמה מבלי לאלץ את הידית למטה. להבים חדים יותר יאפשרו גם לפרוס דרך ירקות צפופים, כמו בטטה.

גודלו ועיצובו של להב החותך תפוח אדמה קובעים את גודל וצורת הצ’יפס שהוא יכין. בדגמים רבים בשוק יש להבים שנועדו לחתוך צ’יפס בעובי של 2.5 ס”מ או 12 ס”מ’, אך ייתכן שתמצאו גם דגמים עם להבים שיחתכו צ’יפס בארבעה, שישה או שמונה טריזי תפוחי אדמה. אם אתם מעדיפים לחתוך את הצ’יפס לגודל מסוים, חפשו חותך צ’יפס עם להב בגודל מתאים. אם אתם רוצים לשנות את גודל הצ’יפס שלכם, חותך שנארז עם כמה להבים ייתנו לכם את הרבגוניות והמגוון לטפל בשיחות חיתוך מרובות.

קלות שימוש של חותכן תפוחי אדמה

לסיום, חפשו חותכן תפוח אדמה קל לתפעול ויאפשר לכם לפרוס תפוחי אדמה ללא מאמץ ליצירת צ’יפס. רוב החותכנים כוללים שטח פתוח עם דוחף מזון מול הלהב. כדי להשתמש בהם, אתם פשוט צריך להניח תפוח אדמה (או לפעמים חצי תפוח אדמה) בחריץ הפתוח וללחוץ על הידית כדי להזין את תפוח האדמה דרך להבי החיתוך.

דגמים אחרים פועלים באופן שונה ומחייבים ללחוץ כלפי מטה על מכסה או כיסוי כדי לדחוף תפוח אדמה דרך הלהב. דגמים אלו דורשים מאמץ פיזי מעט יותר ואולי אינם הבחירה הטובה ביותר עבור בשלנים המכינים כמויות גדולות של צ’יפס בו זמנית.

זה לא רק מתסכל אלא גם סכנת בטיחות פוטנציאלית כאשר חותכן תפוח אדמה מחליק על השיש בזמן שאתם מנסים לעבוד, אז בחרו דגם עם רגלי גומי או כוסות יניקה כדי לשמור אותו במקום כשאתה פורס תפוחי אדמה.

טיפים קטנים מאיתנו:

לפני שאתם ממהרים לרכוש חותכני תפוחי אדמה, כדאי לעבור על ההמלצות וחוות הדעת בעיון כדי לבדוק שהכול בסדר. כדאי גם לעשות השוואת מחירים בין האתרים השונים כדי למצוא את המוצר במחיר הטוב ביותר. לרוב, אותם מוצרים קיימים באתרים שונים.

מדריך לקניית ציוד בחנויות האינטרנט המומלצות. כללים לחיסכון והבנת שוק החנויות ברשת האינטרנט.

טיפים איך לבצע קנייה נבונה באינטרנט

איך לזהות באינטרנט ביקורות מזויפות?


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם