• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך מקיף לבחירה וקנייה של חזיות ספורט איכותיות ונוחות לנשים

דף הבית » מדריך מקיף לבחירה וקנייה של חזיות ספורט איכותיות ונוחות לנשים

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 5 דקות

חזיית ספורט מותאמת כהלכה מפחיתה את תנועת החזה, מונעת הקפצות יתר, ואינה מסיחה את דעתכן מלעסוק בפעילות גופנית פעילה ופופולרית שאתן נהנות ממנה. עם זאת, חזיות לא מותאמות יכולות להיות מעצבנות – ולגרום לכאב, שקעים ואפילו נזק לרקמות הרכות. עבור חלק מהנשים, כאבים או אי נוחות אלו יכולים להוות מחסומים לפעילות גופנית.

מקורות מידע: וויקיפדיה

קרדיט לתמונה ראשית Hans/Pixabay

חזיית הספורט הנכונה היא לא עניין מדעי, אך ניתן לתת כמה עצות כיצד למצוא את חזיית הספורט והמידה הנכונים לפעילות גופנית. מכיוון שמידות החזייה אינן זהות בכל המותגים ואין להם תקן עולמי, עליכן להקפיד לנסות מספר מותגים, מידות וסגנונות בחנות עד שתמצאו את המותג המתאים לך ביותר. מכירות ליד החנות הקרובה אליכן יכולים לעזור, או שאתן יכולות לשוחח בצ’אט או לדבר בטלפון.

למצוא את רמת התמיכה הרצויה של החזייה לכל פעילות

כדי למצוא חזייה שתומכת בכל רמה, תחילה עליך לשקול את סוג הפעילות שבה אתן רוצות לעסוק. חזיית הספורט מעוצבת בצורה כזו שהיא מציעה 3 רמות תמיכה, נמוכה, בינונית וגבוהה – וזה תלוי בפעילות הגופנית שאתן עושותה. לפעילויות אינטנסיביות יותר (קפיצות נוספות או פעילות גופנית נמרצת), נדרשת יותר תמיכה. מותגים רבים מקטלגים את חזיות הספורט שלהם על סמך השפעה, מה שמקל על מציאת קטגוריית החזיות הנכונה.

ייתכן שתזדקקנה למספר חזיות ספורט לפעילויות שונות – לפעילויות מאומצות יותר כמו ריצה, טיפוס או אירובי, את צריכה חזייה תומכת יותר כדי למנוע תנועת חזה מוגזמת, שעלולה לגרום לכאב ואי נוחות. עבור פעילויות ברמה נמוכה יותר, כגון יוגה או הליכה, הכוללות תנועות בעצימות נמוכה יותר, ייתכן שלא תזדקקנה לתמיכה רבה כל כך. עם זאת, נשים עם חזה גדול צריכות לשקול שהן זקוקות ליותר תמיכה גם במהלך רמות נמוכות או מתונות של פעילות גופנית. בסופו של דבר, חזיית הספורט הטובה ביותר תהיה כזו שמתאימה, מספקת נוחות מרבית ומתאימה לסגנון ולהעדפותיכן האישיות.

למצוא את גודל חזיות הספורט שמתאים לכן

חזיית ספורט שעשויה להתאים היא קצת יותר צמודה מחזייה יומיומית, אבל עשויה להיות באותה מידה. אל תקנו חזיית ספורט קטנה יותר וחשבו את מידת החזייה שלכם בכל פעם שאתן קונות חזיית ספורט חדשה. שינויים בגודל החזה עשויים להתרחש מעת לעת עקב גורמים כמו ירידה או עלייה במשקל, הריון, הורמונים והזדקנות המשפיעים על גודל החזייה.

אם לא מדדתן את החזה שלכן לאחרונה, מומלץ לבצע תחילה בדיקה של המידות שלך ולאחר מכן ללבוש חזייה לא מרופדת בזמן המדידה כדי שהיא לא תשנה את צורת החזה שלך – או למדוד ללא חזייה כלל.

מאפייני חזיות הספורט 

רצועות מותאמות מציעות את ההתאמה האישית ביותר והן בדרך כלל מגיעות כקפסולות או בחזיות ספורט בסגנון קפסולה/דחיסה. החזיות בעלות הרצועות המתאימות, יכולות גם לשרוד לתקופה ארוכה יותר, מאחר שהן יכולות להדק את הרצועות ככל שהחזיה מתיישנת ונמתחת במהלך הזמן.

סגירה אחורית: רוב חזיות הספורט לובשות מעל הראש, לחלקן יש סגירות ווי קרסים מאחור. בנוסף להיותם קלות יותר ללבישה ולהורדה, חזיית ספורט זו מאפשרת לכן גם לבצע התאמות נוספות. בעת התקנת חזיית ספורט חדשה, השתמשנה בווים הרופפים ביותר. כך, כשהחזייה נמתחת, היא עדיין יכולה להידוק והחזייה תחזיק מעמד זמן רב יותר.

רצועות תחתונות: הרצועות התחתונות של חזיית ספורט תומכות בכל שד בנפרד ומסייעות להפחית את תנועות השד. רצועה זו צריכה להיות שטוחה על כלוב הצלעות, מתחת לרקמת השד, מבלי ללחוץ העור.

בדים מיוחדים המכילים נוזלים המנקזים את הלחות שהם מכילים מהעור ושומרים על נוחותם. כל חזיות הספורט העשויות מבד זה הן פוליאסטר, אפילו תערובות צמר.

אטימת חזיות הספורט כמו בקפסולה: חזיות כאלה משתמשות בגביעים אינדיבידואלים כדי להקיף ולתמוך בכל שד בנפרד. בחזיות כאלה אין אפקט של דחיסה (רוב החזיות היום יום הן חזיות שמתכנסות בצורה קפסולה) מה שמעניק להן בדרך כלל את היכולת בצורה טובה יותר לעסוק בפעילות גופנית ברמה נמוכה. חזיות קפסולה מספקות צורה יותר טבעית מאשר חזיות דחיסה.

חזיות ספורט באמצעות דחיסה: חזיות כאלה בדרך כלל נלבשות מעל לראש ודוחסות את השדיים נגד בית החזה, כדי להגביל את התנועתיות, והן ללא גביעים בנויים. לגביעים בגודל A ו-B, בחזיות ספורט בדחיסה, ללא רצועות מתאימות או מותאמות, ניתן לעסוק בפעילות גופנית בין נמוכה לבינונית. לגבי גביעים בגודל של C-DD, חזיות הספורט בדחיסה, אמורות להיות בעלות רצועות וכותפות להתאמה טובה והן יכולות לספק תמיכה בין בינונית לגבוהה.

חזיות ספורט רבות משלבות בין השיטות דלעיל, כדי לספק תמיכה ועיצוב טבעיים. אותן חזיות מציעות יותר תמיכה מאשר חזיות בדחיסה או בקפסולה, מאחר וכל שד נתמך בצורה אינדיבידואלית באמצעות הגביע וגם נדחס נגד בית החזה. לגביעים בגודל A-B, החזיות הללו אמורות להיות בעלות רצועות וכותפות מותאמות להתאמה מתאימה והן מצויינת לפעילות ברמה מאומצת.

בדיקת החזה

השדיים צריכים להיות באמצע ולמלא את החזייה. אספו אותם לגביעי החזייה והניחו אותם במרכז. אם אתן רואות חריצים או רווחים בבד, ייתכן שהגביע גדול מדי. אם השדיים שלך בולטים מהחזייה שלך, ייתכן שהגביעים קטנות מדי – או שהחזייה לא מתאימה לצורת השד שלך. לתמיכה מרבית, החזה צריך להיות מכוסה לחלוטין.

בדיקת התמיכה

לבדוק את תמיכת החזייה על ידי קפיצה או ריצה במקום. בית החזה צריך להיות יציב ונתמך. אם יש יותר מדי תנועה למעלה ולמטה או בצדדים, חפשנה חזייה מתאימה יותר.

מידות לחזיות הספורט

הסבר מפורט כל מידות חזיה באינץ ובסנטימטר בויקיפדיה במאמר המידה היא באינצ’ים. 1 אינץ = 2.54 סנטימטר.

הצמדנה את סרט המדידה לאזור אך לא צמוד מדי, כך שיאפשר לכן לנשום. בדקו מהי המידה שעליה מצביע סרט המדידה ולעגלנה למעלה או למטה למספר המתחלק ב-5 (לדוגמא: 65, 70, 75 וכו’).

מחשבון למידת חזיות

להלן כמה עצות כדי להבטיח את התאמת חזיות הספורט:

כשאתן מבינות את ההערכת סרט המדידה וגודל השד, שווה לנסות כמה מותגים וסגנונות של חזיות ספורט, כדי לבדוק התאמתן. יש לבצע זאת בצורה אישית בחנות.

אם אתן קונות באינטרנט צריך להסתכל קודם על התרשים המצורף לחזייה שבה אתן מתעניינות, כדי לדעת איזה גודל יכול להתאים לכן.

חזיית הספורט אמורה להתאים קצת יותר מבחינת הידוקה לגוף מאשר חזיית היומיום.

סוגי הרצועות של חזיות הספורט:

שתי וערב: מאחורי הגב ישנן שתי רצועות חצי כתף מאחור. שתי רצועות חצי הכתף מספקות פחות תמיכה מאשר סגנונות אחרים של רצועות כתף. לרוב הם עשויים בצורה כזו שניתן להתאים אותם לצורה מתאימה ספציפית. בהתאם לסגנון, רצועות השתי וערב יכולות להיות מוסתרות מתחת לגופיית ספורט ואפילו לקבל סגנון אופנתי משלהן.

גופייה: סגנון הרצועה דומה מאוד לחזייה שאתן לובשות מדי יום. ניתן להתאים את רצועות הכתף. לחזיות עם רצועות אפוד, הסגירה היא לרוב מאחור, מה שמעניק התאמה נוספת. כמה חזיות גופייה נועדו לאפשר לרצועות להפוך לצורה דו-כיוונית והן רב-תכליתיות.

חזיית Racerback: הרצועות של חזיית הספורט Racerback יוצרות צורת Y בין השכמות. חזיית Racerback מספקת תמיכה טובה לפעילויות בעצימות בינונית עד גבוהה ומאפשרת טווח תנועה מלא. חלק מהנשים עשויות לחוש שרצועות כאלה כי הן מפעילות לחץ רב מדי ליד הצוואר. רצועות Racerback מתחבאות יפה מתחת גופיות דומות.

ללא קשר לסוג הרצועות שבוחרים, יש לזכור שרצועות דקות בדרך כלל מספקות פחות תמיכה מאשר רצועות רחבות, אך רצועות דקות קלות יותר להסתרה.

התאמה רצועות החזייה

רצועות חזיית הספורט למעשה עושות את כל העבודה של תמיכה בחזה שלך, אז תרצה לוודא שהיא קרובה לכלוב הצלעות שלך (ולא על רקמת השד שלך). להתאמה הטובה ביותר, כדאי להבטיח את ההתאמה גם על ידי הנחת שתי אצבעות בין הגוף לרצועה.

להרים את הידיים מעל ראשך ולהסתובב מול המראה. אם הרצועות גבוהות (מעלה או לא באותו גובה) או שהחזה למטה, ייתכן שהחזייה גדולה מדי. נסנה רצועה קטנה יותר. אם הקרס והלולאה קרובים זה לזה, נסנה וו קרס קטן יותר.

טיפ: רצועות רחבות יותר מספקות בדרך כלל יותר תמיכה מרצועות צרות יותר. סגירת קרס ולולאה מאפשרת תמיכה והתאמה אישית רבה יותר.

מה אפשר לעשות לגבי שיפשוף (החיכוך) בחזיית הספורט

שפשופי החזיה על העור, לא נעים, ולפעמים כואב. ניתן למנוע בכך שמוודאים שקנינו חזיות ספורט מתאימות. שפשופים מהחיכוך, נגרמים מ: הזעה מוגזמת, עור רגיש, התאמה לקויה, חזייה ישנה, או פעילות גופנית במזג אויר חם.

להלן חלק מהדרכים שאפשר להתמודד איתם מול השפשופים:

למצוא חזיות עם רצועות רכות.

מריחת משחה נגד שפשופים לפני שלובשים את החזיה.

לקנות כמה סגנונות של חזיות כשמתאמנים הרבה.

לחץ כאן >לקניית חזיית ספורט באיכות ברשת מותגים בינלאומית THE HUT 

משלוח מהיר (חינם מעל סכום מסויים ) וגם הנחה על הקנייה הראשונה כ-15% או במבצע קודים.

לחץ כאן >לקניית חזיות ספורט באיכות מאד גבוהה, באמזון

לחץ כאן >לקניית חזיית ספורט בעליאקספרס

לחץ כאן >לקניית חזיית ספורט בבנגגוד במבצע

לחץ כאן >לקניית חזיית ספורט בוואלה שופ


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם