• תַפרִיט
 • תַפרִיט

מדריך לבחירה וקנייה של כובע/כיפה חמים ונוחים לחורף

דף הבית » מדריך לבחירה וקנייה של כובע/כיפה חמים ונוחים לחורף

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 4 דקות

מתכננים טיול למקומות קרים? דואגים לחימום ראשכם בחורף? כובע כיפה – זה הכובע שאתם צריכים! זהו הכובע האידיאלי לקחת אתכם בתרמיל עמוס בציוד או בתיק צד קטן. זהו כובע שאפשר לסמוך עליו שיספק כיסוי יעיל, חם ונוח לכל ראש שצריך אותו.

 לחץ כאן > כובע כיפה בעליאקספרס

 

היתרונות של כובע כיפה:

 • גמיש ונוח לחבישה – מתלבש ונצמד היטב, ומתאים עצמו בגמישותו לכל צורת ראש.
 • נוח לנשיאה בכל תיק, ותופס נפח קטן בו.
 • ניתן לאחסון בתא קטן – מה שהופך אותו לזמין לשליפה בכל רגע, ולדחיפתו חזרה לתיק בקלות ובמידי, אפילו כפריט אחרון לתרמיל מלא.
 • ניתן לחבישה והסרה בזריזות, ובתנועה קצרה קלה ופשוטה.
 • מאפשר שימוש מידי בכל רגע של גשם פתאומי, ושליפתו תוך כדי הליכה.
 • השוליים הרחבים מתקפלים כלפי חוץ ויוצרים שכבת הגנה שניה, ולחילופין אפשר לפתוח אותם ולהיעזר בהם להרחבת הכיסוי לפנים ולאוזניים.
 • יש דגמים עם מצחייה קטנה – דמוי כובע קסקט – שמאפשרת הגנה מפני גשם על העיניים.

מגוון הדגמים של כובע כיפה

 • דגם עם מצחייה קטנה – מגן ומקל על הפרעת הראיה בגשם.
 • דגם עם תוספת של דש על האוזניים – שכבת מגן לכל האוזן, או גם מראה כלבלב שובבי.
 • דגם עם שרוכים – מאפשר קשירת בטחון של הכובע לראש.

 

 • דגם עם תוספת פומפונים לשרוכים – לכובד ויציבות של הכובע על הראש, גם כשהשרוכים פתוחים.
 • דגם עם תוספת פומפון בקודקוד הראש – קיימים דגמים עם פומפון שובבי בקצה שרוך היוצא מהקודקוד, או פומפון בלבד, בקודקוד. את הפומפון אפשר להשקיע מעט פנימה כשרוצים לשטח את הבליטה של הכובע ולהתאים אותה לקו המעוגל של הראש.

הדגמים המוכרים של כובע כיפה

 1. דגם שעועית – צורתו אובלית שמתעגלת בחלק הקודקודי. קיימים דגמים עם שוליים מקופלים, ואחרים בלי שוליים בכלל. עוד שיקול בבחירת סגנון זה הוא לבדוק את מידת הכיסוי הכיפתי ההדוק על הראש בחלק הקודקודי של הראש. יש שאוהבים את הכיסוי משוחרר וישנם שמעדיפים אותו הדוק יותר – ממש כמו כיפה מונחת על הראש.
 2. דגם כיפה ללא שוליים – הפך לנפוץ בזכות הסטודנטים והתלמידים האמריקאים, שהיו גאים לחבוש אותם, כי בהיקף שלהם היו תפורים 4-5 שכבות של לבד בצבעים של בית הספר או האוניברסיטה, עם הסמלים שלהם.
  סוג אחר עשוי מניילון-צלופן או סטרץ’-ויסקוזה גמישים שמתאימים לצורת הראש ונצמדים אליו. דגמים כאלה קיימים גם מפרווה ומותאמים לנשים ונערות. לילדים הדגמים צבעוניים עם דוגמאות.
 3. דגם עם שוליים – דגם שהוכנס לשימוש על ידי עובדי הצווארון הכחול, מכונאים, רתכים ועבודות אחרות בזכות השוליים הגדולים יותר שנראו למרחק, כמו כובע בייסבול.  בהתחלה רוחב השוליים לא היו גדולים יותר מ 2.5 סנטימטרים, אך בתקופה האחרונה הוא התארך. הדגם הזה הפך לפריט אופנתי, וכולם – מתינוקות ועד מבוגרים – חובשים אותו. הביקוש להם גדול, והם זמינים בצבעים, סגנונות ועיצובים שונים. הדגמים לגברים הם בצבעוניות רגועה יותר ורגילה – עם פסים בהירים או עם סמלי מותגים שמודפס על הכובע. הדגמים לילדים הם עם דמויות ידועות – כמו מכנסיים בוב-ספוג, נסיכות דיסני והלו קיטי.
 4. דגם השוליים המקופלים – דגם זה התחיל להיות נפוץ בשנות ה 20 של המאה הקודמת. רוחב השוליים המקופלים נע בין 2.5 עד 4 סנטימטרים. יצרנים רבים הוסיפו סמלים של קבוצות ספורט ידועות כמו NHL, MLB, NFL וNBA  כך שאוהדי הקבוצות האלה יכולים להציג בגאווה במשך כל השנה את לוגו הקבוצה, גם מחוץ לעונת המשחקים. אוהדי קבוצות ישנם בכל הגילאים והמינים. גם לילדים יש הזדמנות לעשות את הבחירות שלהם בכובעי כיפה שנושאים את ציורי הדמויות אותן הם מעדיפים ואוהבים,

עקב הביקוש הרחב לכובע כיפה, הרחיבו היצרנים את מגוון הדגמים והבדים בעיצוב דוגמאות, כך שקיים כובע לכל דורש – לכל גבר, אישה, נער, נערה, ילד ואפילו תינוק.

יצור כובעי כיפה נעשה מחוטי צמר סרוג או ארוג שהוא החומר הנפוץ ביותר, וגם מכותנה, ממשי מלאכותי ומקשמיר. ההבדלים ביניהם הוא במחיר – שנובע גם מאיכות הבד. השיקול בבחירת הבד הוא בהתאם לצורך השימושי. כך למשל, כובע כיפה מבד קשמיר הוא יוקרתי יותר ולכן גם יקר יותר. כובעי הכיפה מצמר הם עממיים יותר, בשימוש יומיומי ובטיולים. גם המחיר שלהם עממי ופחות יקר.

ממגוון אפשרויות העיצוב אפשר לבחור בין צבעוני יותר או פחות, מפוספס, עם ציורי בעלי חיים, פרחים, או עם ציורי חורף כמו של פתיתי שלג וסמלי חג המולד, וציורי ילדים.

גם חובבי הספורט מתחברים לכובע הכיפה ויכולים לבחור דגם עם צבעים וסמלים של קבוצת ספורט מסוימת שהם מאוהדיה.  איך ידעו שני מטיילים זרים זה לזה שהם במקרה אוהדי אותה קבוצת כדורגל, אם לא בזכות הכובע בצבעי הקבוצה ועם הסמל שלה, המתנשא על ראשם. עוד רגע והם פותחים בשיחה על הנושא החביב עליהם… וזוהי תרומתו הקטנה של כובע הכיפה ליצירת קשרים חברתיים ושיחה ידידותית.

איך לנקות כובע כיפה

הנחיות לניקוי כובעי הכיפה משתנות לפי הבדים השונים מהם עשויים. כל בד דורש הנחיות ייחודיות לניקוי בהתאם לנטייתו להתבלות והצורך לשמור על העמידות שלו לאורך זמן.

 1. ניקוי כובע מצמר – במים פושרים, בגלל שהצמר מתכווץ במים חמים.
  • כביסה ביד – למלא כיור במים פושרים. להוסיף אבקת כביסה עדינה, למשל אבקת לבגדי תינוקות או אפילו שמפו – כי צמר הרי עשוי משיער בעלי חיים.
   לערבב את המים והחומר כדי ליצור קצף. להכניס את הכובע, לדחוף אותו ולוודא שהוא נספג כולו במים.
   להשאיר בהשרייה ל 5 דקות.
   לשטוף היטב במים. לסחוט בעדינות.
   להניח על מגבת – כדי שעודפי המים יספגו, וכדי שהכובע לא ימתח ושהכובע ישמור על צורתו.
   כעבור זמן מה להפוך לצד השני.
   מה לא לעשות – לא לתלות את הכובע, ולא להדק אותו עם אטב לחבל.
  • כביסה במכונה – להשתמש בתוכנית עדינה לכביסת צמר, במהירות נמוכה ועם חומר עדין לכביסה.
   להניח את הכובע על מגבת.
   מה לא לעשות – לא להכניס את הכובע למייבש, כי החום יגרום לכיווץ הצמר והכובע.


 2. ניקוי כובע קשמיר – קשמיר הוא בד יוקרתי ומפואר שדורש טיפול עדין. כובע קשמיר אסור לכבס במכונת כביסה, וגם לא לייבש אותו במייבש.
 • בכיור, לערבב מים פושרים עם חומר ניקוי עדין, כמו בכביסת צמר. לאפשר למי הסבון לחדור למרקם בעדינות. לעולם אל תסחט את כפת הקשמיר! מכיוון שהיא תעוות את כובע הקשמיר.
 • להניח ליבוש כובע הקשמיר כשהוא שטוח ופרוס על גבי מגבת יבשה לגלגל את המגבת כלפי מעלה, כמו שקית שינה, כדי להסיר עודפי מים. על הכובע להניח מגבת נקייה ויבשה נוספת. ולסיום לחשוף לייבוש באוויר.
 1. ניקוי כובע מבד סטרץ’ או מויסקוזה – שהוא סיב סינטתי דמוי משי.
  הכובע הזה קל לניקוי. הוא המוני ונפוץ בקרב אוהדי קבוצות כדורגל, בזכות העובדה שהם אוהבים לחקות את שחקני הקבוצה שהם אוהדים אותה, שבעצמם חובשים את הכובעים האלה.
 • את הכובעים האלה אפשר לכבס במכונה וגם ליבש במייבש כביסה. חשוב להפוך את הכובע לפני שמכניסים אותו למכונה, כדי למנוע הדבקות של הבד.
 • להפעיל את המכונה על תוכנית עם מים פושרים, ולהכניס חומר ניקוי רגיל. אפשר להכניס גם מרכך, כשהכובע הוא עם חשמל סטטי.
 • יבוש במייבש – לכוון לחום נמוך כדי למנוע כיווץ הכובע. אפשר ליבש על מגבת כמו את כובעי הצמר והקשמיר.

בקיצור, כל אחד ואחת יכולים להתחבר לכובע כיפה על פי טעמו והעדפותיו, ומסיבות שונות ומגוונות. את הכובעים האלה ניתן להשיג ב:

 


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם