• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך לבחירה וקנייה של כובע קסקט איכותי ואופנתי

דף הבית » מדריך לבחירה וקנייה של כובע קסקט איכותי ואופנתי

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 3 דקות


קרדיט לתמונה ראשית : Pixabay License

כובע קסקט – פריט מושלם לטיול, לאירוע, לפנאי, ולכל גיל.

כדי להבין עד כמה כובע קסקט משרת כל אחד ואחת, לכל עת ולכל מצב, נתחיל בתיאורו ובתועלת שבו:

כובע קסקט הוא כובע שטוח עם שוליים קדמיים קשיחים – כמו מצחייה קטנה. המצחייה תגן על פניכם: בקיץ – מפני השמש, ובחורף – מפני הגשם.

בגלל מגוון הגזרות הצבעים והחומרים ממנו עשוי כובע הקסקט, הוא פריט מושלם להשלמת כל צורת פנים של כל גבר ואשה, בכל עת ולכל פעילות, ולהשלמת הלבוש שבחרתם.

לכובע קסקט יש היסטוריה רבת שנים והוא בשימוש בהרבה מדינות. ולכן גם זכה בהרבה כינויים, כמו כובע אירי, כובע גולף, כובע אופניים, כובע בד, כובע נהיגה ועוד.

גלגולו של כובע הקסקט

מקורו של כובע הקסקט הוא במאה ה 14, באנגליה הצפונית. שמו הראשוני היה BONNET, וקצת לפני 1700 שונה ל   CAP.  ב 1571 פסק הפרלמנט על חובת חבישת כובע הקסקט בימי ראשון ובחגים, שחלה על גברים ונערים מעל גיל 7, מכובדים ובעלי מעמד. ב 1597 החוק בוטל, אבל הכובע הפך לאופנתי, גם באקדמיה. כובע הקסקט המקורי היה עשוי מצמר וממש קידם את תעשיית הצמר המקומית.

בארה”ב של שנות ה 20 עלתה הדרישה לכובע הקסקט המוקדמות בקרב בחורים. הוא נלבש לביה”ס, או כחגיגי ביחד עם חליפה, וגם כיומיומי ולא רשמי.

ב 1880 כובע הקסקט היגיע גם לצפון איטליה עם החיילים שהגיעו מאנגליה, ונדד עד לתורכיה ב 1925 – שם הפך לפריט לבוש סטנדרטי.

איפה אפשר למצוא כובע קסקט?

כובעי קסקט בעליאקספרס

כובע קסקט בבנגגוד

כובע קסקט באמזון

אלה הדברים שצריך לקחת בחשבון על מנת לבחור את כובע הקסקט המושלם שלכם:

החליטו על העונה שבה תרצו לחבוש אותו, ובחרו את הכובע מהבד הנכון – לחורף תבחרו בצמר שמחמם את הראש מבפנים. או כובע קסקט עשוי מעור או דמוי עור עמיד לגשם. ולקיץ, תבחרו בכובע עשוי מכותנה קלילה.

התאימו את גזרת הכובע לצורת הפנים שלכם – לבעלי פנים צרים ולאנשים גבוהים מתאימה הגזרה האובלית והגבוהה למחצה, שממתנת את הצורה הטבעית. לבעלי פנים עגולות ולנמוכי קומה מתאימה הגזרה בעלת הנפח, שמוסיפה אשליית גובה ואורך.

התאימו את הכובע לאופי שלכם – כובע בצבעים ובסגנון עליז, לצעירים ולבעלי מראה שובבי ומגניב. כובע רציני לאינטלקטואלים ולאנשי בוהמה ולאנשים ממעמד גבוה, למשיכת תשומת לב ולחשיבות.

בני זוג יכולים לבחור כובע זהה – למראה יוניסקס מודרני ועכשווי.

כמה מילים על ההרגשה שכובע קסקט יכול להעניק לכם:

מגניבים – שמושכים את העין רק בזכות הפריט הזה שעל ראשכם.

עליזים, שמחים ופעילים – גם כשסתם עברתם רחוב.

שייכים לסוג אנשים מיוחדים שבוחרים לעצמם פריט משלים למראה מיוחד.

שייכים לז’אנר מסוים – בוהמי, אינטלקטואלי, או המטייל החביב.

תהפכו להשראת זיכרון נוסטלגי של דמויות מסרטים הוליוודיים. ואולי אפילו רקדני סגנונות שובביים, כמו סווינג.

תשתייכו לחברת האייקונים המזוהים כחובשי כובע קסקט – כמו ג’סטין טימרלייק ודייויד בקהאם.

משקיעים בעצמכם, בהתאמה בפרטי הלבוש שלכם, ומזמינים הערכה כלפיכם.

כובע קסקט לא רק לגברים

כובע הקסקט כבש גם את לבבן של הנשים, כפריט לבוש משלים – כאקססוריז. הוא מאזן ותורם לכל צורת פנים – מעדן פנים עם לסת מרובעת, ומצר ומאריך פנים עגולות, בעזרת גזרת הברווז שלו.

לחיבת הנשים לכובע הקסקט יש קשר עם פמיניזם ולאופנת היוניסקס בכלל. הוא מתאים לחבישה על שיער קצר, ונותן מראה נערי, ומוסיף קלילות ואחידות בין נשים וגברים בעלי שיער ארוך. ואם נוסיף לזה את גזרת הכובע הצבאי וכובע הספן, מאחור לא נזהה מי הגבר ומי האשה – יוניסקס, לגמרי…

שלל הצבעים ומגוון החומרים מהם עשויים כובעי הקסקט מזמין נשים לעיסוק החביב עליהן – התאמה אופנתית, שילוב פרטי לבוש והשלמה אסתטית של המראה החיצוני שלהן.

כשאשה חובשת כובע קסקט, היא משדרת ייחוד שלה עצמה.

המלצות בבחירת כובע קסקט בהתאם לגיל

גבר שמשקיע באביזרי השלמה ללבוש הוא גבר נחשב…

לגברים מעל גיל 40 מומלץ לרכוש את הכובע שנצמד לראש ולא משתחרר ממנו בקלות –שיחסוך את אי הנוחות מלהתכופף כדי להרימו מהרצפה כשנופל… שיחסוך את הדאגה לשמור אותו מקובע על הראש, ושימנע את עוגמת הנפש אם חלילה ילך לאיבוד.

חיבתם של בני 40 ומעלה לכובעי קסקט הולכת ביחד עם ליין המוצרים והאביזרים החביבים עליהם – כמו שעון או סיגר טוב. זו עוד חיבה מהסוג שהם אוהבים לפתח ולטפח, כדי לשפר את המראה והחזות החיצונית, שמעידה על אופי ומעמד.

צעירים בני ה 21 ומטה, מעדיפים על-פי-רוב את הכובעים עם הגזרה השטוחה. גם הם משקיעים בבחירת הצבעים, הבד ממנו עשוי הכובע והגזרה המתאימה להם.

לסיכום: לא רק שכובע הקסקט יהיה שימושי עבורכם לצרכים שונים בזמנים שונים, אלא גם תמצאו את עצמיכם נמשכים לחיפוש דגמים נוספים להרחבת המגוון שלכם. וכשכובע הקסקט יהפוך לקוד לבוש שלכם, הוא גם יהפוך לקוד שמחבר אתכם עם אנשים – חובבי כובעי קסקט, או חובבי השדר שהם קולטים מהחזות שלכם – שדר של חביבות, קלילות, מגניבות, אינטלקט, או פשוט שאתם מאלה שמשקיעים בעצמם…


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם