• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך לבחירה וקנייה של כובע שמש איכותי לטיולים

דף הבית » מדריך לבחירה וקנייה של כובע שמש איכותי לטיולים

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 3 דקות

תחכו רק רגע, לפני שתצאו לטיול

ההשפעות השליליות של קרני השמש האולטרה סגוליות על גופנו הן חמורות, והראש, הפנים והצוואר נפגעים מהן. התופעות הללו גורמות החל מכוויות שמש, להזדקנות מוקדמת ועל לסרטן. ידוע ששליש ממחלות הסרטן מופיעות מסביב לאזורים הללו, וזה בעיקרון בגלל שהפנים, הראש והצוואר בדרך כלל לא מוגנים במהלך היום מפני קרני השמש.

קרדיט לתמונה ראשית: Hà Phạm  Pixabay 

חבישת כובעי שמש במהלך היום יכולה לעזור בהגנה על אזורי הגוף הללו מפני קרני השמש. אם אתם מחליטים לרכוש כובע שמש, אתם צריכים כובע שיספק לכם את מלוא הנוחות, הסיפוק וגם שיהיה לטעמכם.

כיצד אתם בוחרים את כובע השמש שלכם? אם חשוב לכם לעשות את הבחירה הנכונה ביותר שתוכיח את עצמה בשטח ותתרום רבות להנאתכם לכל אורך הדרך, אל תרכשו כובע שמש לפני שתבדקו את חמשת הפרמטרים הבאים.

לקניית מבצע היום שלכובע שמש בבנגוד

לקניית כובע שמש בעליאקספרס

לקניית כובע שמש באמזון

להלן חלק מהעצות הבסיסיות הבולטות, שמומלץ לקחת בחשבון כשבוחרים בכובע שמש ולפעול על פיהן.

הגנה מהשמש

בכך שמונעים מקרני השמש האולטרה סגוליות להגיע לראש, לפנים ולצוואר, כובע שמש יכול לעזור ולחסוך מכם את השימוש במסנני קרינה באזורים הללו.

כובע שמש הוא הדרך הקלה והבטוחה ביותר להגנה אופטימלית מקרינת ה – UV ההרסנית של השמש ועשוי לחסוך לעם את הצורך במריחת קרם שיזוף על פניכם, על כל הבלגן והטרחה הכרוכים במשימה ובצורך לרענן את ההגנה על פניכם בעת הצורך. כובעי שמש רבים מיועדים להגן על המטייל מפני קרינה אולטרה סגולית כאשר מגן בדירוג של 30+ חוסם כ – 96% אחוזים מקרינת ה – UV בעוד כובעי שמש בעלי הגנה ברמה של 50+ מספקים הגנה כמעט מלאה של כ – 99% מפני קרינה זו. אמנם רבים מכובעי השמש מצוידים ברשת ייעודית שמטרתה לאוורר ומפחיתה במעט את רמת ההגנה של הכובע מפני קרינת קרני השמש, אך, עם זאת, מדובר בהפחתה מועטה בלבד.

בבחירת כובע שמש עליכם להחליט אילו שוליים מועדפים עליכם. ישנם כובעים בעלי שוליים גדולים במיוחד אשר מספקים הגנה לחלק נרחב מאוד של העור ומתאימים במידה שאינכם מתעתדים לנוע יתר על המידה. כובעים אחרים מצוידים בשוליים צרים יותר ומיועדים למטיילים פעילים יותר. כמובן, הם מספקים הגנה פחותה בהשוואה לכובעים רחבי השוליים המציעים הגנה רחבה ביותר אך נוחים פחות לשימוש במהלך פעילות. ישנם גם כובעים בעלי שוליים משופעים שניתן להגן באמצעותם על אזור ספציפי בהתאם למצב השמש ובהתאם לבחירת המטייל.

אם תבחרו בכובע שאיננו מגן באופן אופטימלי על ראשכם ועל כתפיכם, דאגו להגן על עורכם החשוף באמצעות קרם שיזוף. כמובן, מומלץ תמיד להגן באמצעות קרם שיזוף גם על חלקי העור שלדעתכם מוגנים, כיוון שלעיתים, במהלך תנועת ראש אקראית, אתם עלולים לחשוף חלקי עור מסוימים לקרינת השמש המסוכנת.

נוחות

לפני שתבחרו בכובע שמש, חשוב מאוד שתהיו סגורים על עצמכם בסוגיית אופי הפעילות העתידי שלכם במהלך השימוש בו. אם אתם עומדים לטפס, מוטב כי תבחרו בכובע בעל שוליים צרים יחסית שלא ייפול לאחור כאשר תרימו את ראשכם במהלך הטיפוס. כמו כן, אם אתם מתעתדים לרוץ עם הכובע על ראשכם, חפשו כובע קליל במיוחד אשר נושם היטב ולא יעוף מראשכם עם כל רוח נושבת. כמו כן, במטרה לרכוש כובע שמש נוח, חשוב שתבדקו שהכובע יושב היטב על ראשכם ומתאים באופן מושלם למידותיכם. כובע שהתאמתו אינה מיטבית עשוי להתברר במהלך הדרך כמטרד של ממש. כובע לוחץ יסב לכם כאב ראש ואי אי נוחות מרובהאב ואילו כובע גדול\רפוי יהיה בלתי יציב בעליל גורם לתחושה של אי נוחות וידרוש את תשומת ליבכם המלאה לאורך הדרך.

חשוב גם לקבוע לאיזו מטרה מתכוונים להשתמש בכובע לפני רכישתו. צריכים כובע שמש שהוא הן מאד קל במשקלו וגם כזה שמאפשר את מעבר האוויר בצורה מתאימה, אם אתם מתכוונים לחבוש אותו בזמן ריצה.    כמו כן, צריך כובע שמש עם שוליים קטנים יותר כשמטפסים על הרים, כדי שאפשר יהיה להרים את הראש להסתכל למעלה, ובלי ליפול.

יכולת הנשימה

כובע שאיננו נושם דיו אמנם יגן עליכם מקרינת השמש אך בה בעת יגרום לראשכם להתחמם יתר על המידה ויגרום לכם לאי נוחות מרובה.

ולכן, מומלץ לוודא שכשרוכשים כובעי שמש לשמור על קרירות הראש, ולמנוע מהראש להתחמם מאד דבר שיגרום לאי נוחות. לכן יש לקנות כובע מבדים שמאפשרים את מעבר האוויר (בדים נושמים), שעוזרים לשמור על הקרירות והרגיעה. צריך לרכוש כובעי שמש עם אוורור טוב מכל צד כשחובשים אותם, כל פעם כשנמצאים בפעילות גופנית כלשהי.

עמידות

יש לוודא שרוכשים כובע שמש טוב, כך שהוא יוכל לשמש אתכם לאורך זמן ואף תוכלו להמליץ עליו. שני דברים שאפשר לקבוע באמצעותם את יכולת העמידות של כובע השמש, הוא הבד וצבעו.

רבים מכובעי השמש הינם בהירים מכיוון שצבע בהיר דוחה את חום השמש ביעילות מרובה יותר, אך אם תכננתם לרכוש כובע שמש לבן, מוטב שתחשבו פעמיים. כובע לבן עתיד להתלכלך במהירות יחסית ולאבד את חזותו הבוהקת לאחר זמן קצר יחסית. לכן, העדיפו תמיד כובע כהה מעט יותר שיסווה במעט את הכתמים הבלתי נמנעים או בחרו בכובע לבן כביס שתוכלו להשיב לו את מראהו לאחר כביסה הגונה.

נקודת מפתח נוספת שיש לתת עליה את הדעת היא סוג החומר ממנו עשוי הכובע. אם תבחרו בכובע קש פשוט ובלתי יומרני, רמת העמידות של הכובע תעמוד ביחס ישיר לרמת ההשקעה הכספית שלכם ברכישת הכובע. כובע עשוי מניילון או מחומר דומה, למשל, יהיה חזק ועמיד בהרבה לאורך זמן.

כובעים שקלים לניקוי, או בצבע קצת יותר כהה, עדיפים.

עיצוב

עיצוב הוא נקודה חשובה בהחלט למטיילים מסוימים. אם אתם נמנים עליהם, בחרו בכובע שלא יגרום לכם להתחמק ממבט במראה בעודכם חובשים אותו….

.


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם