• תַפרִיט
 • תַפרִיט

מדריך לבחירה וקנייה של כוסות מדידה איכותיות לבישול ואפייה

דף הבית » מדריך לבחירה וקנייה של כוסות מדידה איכותיות לבישול ואפייה

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 4 דקות

אם אתם אופים או עוקבים אחר ההוראות על קופסת המוצר, כוסות מדידה עוזרות לקבוע במדויק את כמויות החומרים הדרושים. זו הסיבה שהם נמנים עם כלי העבודה העיקריים למטבח הנמצא ברוב המטבחים, לצד כפות מדידה, קערות ערבוב, מרית ותבניות אפייה.

קרדיט צילום ראשי: מתוך אתר Amazon Pyrex.

*גילוי נאות: עמוד זה כולל מספר קישורים של תוכניות שותפים שלנו. אם תלחצו על הקישור ותרכשו דרכו את אחד מהשירותים, אנחנו נקבל על זה עמלה, שתעזור לנו לתפעל את האתר. הדבר נעשה ללא תוספת עלות עבורכם. תודה על העזרה!

בעוד שמוצרים רבים מכונים “כוסות מדידה”, הם לא כולם זהים. לדוגמה, סוגים מסוימים של כוסות מדידה טובים יותר בהשגת מדידות מדויקות של רכיבים נוזליים ולא מרכיבים יבשים. עם כל כך הרבה אפשרויות, יש לקחת בחשבון מספר גורמים כשאתה קונה את כוסות המדידה הטובות ביותר, כולל סוג, חומר ויכולת.

כוס מדידה לאפיה ובישול באמזון

כוס מדידה לאפיה ובישול בעליאקספרס

כוס מדידה לאפיה ובישול בבנגגוד

כוס מדידה לאפיה ובישול ב KSP

מה לקחת בחשבון בבחירת כוסות המדידה הטובים ביותר

כל כוסות המדידה אינן נוצרות שוות. חלקם מיועדים במיוחד לחומרים יבשים, בעוד שאחרים מיועדים לנוזלים. ישנן כוסות מדידה המציעות קיבולת גדולה יותר מאחרות, חלקן עשויות להיבנות באמצעות חומרים המתאימים יותר למה שנמדד, ואחרות מציעות עיצובים משתנים כדי להתאים לצרכי האחסון, וחלקן עשויות לכלול תכונות ייחודיות כדי להקל עליהן.

יבשים לעומת נוזליים

מרכיבים יבשים ונוזליים נהנים מסוגים שונים של כוסות מדידה כדי להבטיח מדידות מדויקות. עבור מרכיבים יבשים, סט כוסות מדידה עם מגוון יכולות גודל מאפשר מדידה מדויקת של כל מרכיב. ניתן למלא את כוס המדידה כולה עם החומרים היבשים, ואז מיישרים את החומרים באמצעות סכין או כלי פילוס שנשרט בחלקו העליון של הכוס. תהליך זה מבטיח את הכמות המדויקת של כל מרכיב יבש למתכון לאפית עוגה או להכנת מנת עוגיות.

שיטה זו אינה עובדת על רכיבים נוזליים, מכיוון שמילוי כוס עד אפס מקום במרכיב נוזלי עלול להוביל לנזילות על השיש ולמידות לא מדויקות. כוסות מדידה המיועדות למרכיבים נוזליים בדרך כלל מרווחות מעל סימני המדידה וכוללות זרבובית מזגה שתסייע למזוג בצורה יפה את הכמות הנמדדת לקערת ערבוב. כל כוס למדידת נוזלים מציעה בדרך כלל סימוני מדידה מרובים כדי לאפשר את אותה כוס מדידה בכמויות שונות.

כוסות מדידה נוזליות בדרך כלל כוללות סימני מדידה במרווחי ¼-, ⅓-, ½ ו- 1 כוס וכן סימני אונקיה\סמ”ק נוזליות.

קיבולת כוסות מדידה

ערכות כוסות מדידה יבשות מגיעות בדרך כלל עם ארבע עד שש כוסות מדידה עם מגוון יכולות. רוב הסטים יכללו גודל ¼-, ⅓-, ½- ו- 1 כוס, בעוד סטים גדולים יותר עשויים להוסיף יכולות נוספות, כגון כוס ⅔ או ¾. כוסות מדידה נוזליות בדרך כלל יכולות להכיל 1, 2, 4 או 8 כוסות. ערכות כף מדידה מכילות לפחות חמש כפות עם יכולות ⅛ כפית, ¼ כפית, ½ כפית, 1 כפית וכפית אחת.

הקיבולת של כל כוס מדידה תשפיע על מידת שימושה ותועלתה לבישול ואפייה. מציאת מערכת כוס מדידה יבשה עם יכולות נוספות עשויה להקל על המדידה המהירה של החומרים הדרושים לך. לדוגמא, אם מתכון מכנה ¾ כוס קמח, במקום למדוד בנפרד ½ וכוס קמח, פשוט תגיעו לכוס המדידה ¾. עם כוסות מדידה נוזליות, כוס מדידה גדולה יותר עשויה גם להקל על מדידת החומרים. אם יש רק כוס מדידה של כוס אחת, יהיה צורך למלא אותה מספר פעמים כדי למדוד 2 כוסות נוזל.

חוֹמרים ממנו עשויים כוסות מדידה

כוסות מדידה מגיעות במגוון חומרים. שקול את המאפיינים, היתרונות והחסרונות של כל אפשרות לפני הרכישה:

 • אלומיניום הוא חומר יציב העמיד בפני עיוות. מרבית כוסות המדידה מאלומיניום כוללות סימני מדידה מובלטים בחלקו החיצוני של הכוס, וסימני הבלטה אלו עשויים להופיע גם בחלקו הפנימי. בעוד שאלומיניום עלול לקלוט ריחות, רוב כוסות המדידה מאלומיניום הינן חסינות במדיח כלים.
 • נירוסטה עמידה, מאוזנת ולא נקבובית. בניגוד לחומרים מסוימים כמו פלסטיק או סיליקון, הוא לא יכתים או ישמור על ריחות אוכל ישנים. כמה כוסות מדידה אל חלד הן חלק אחד, בניגוד לאופציות עם ידית צמודה. כאשר ידית מחוברת בנפרד, סביר יותר שהיא תתנתק. התייעץ עם הוראות הטיפול הספציפיות של כל יצרן, אך מרבית כוסות המדידה מנירוסטה הינן חסינות במדיח כלים.
 • כוסות מדידה מפלסטיק בדרך כלל פחות יקרות מאלו המיוצרות מחומרים אחרים. מכיוון שהפלסטיק משקלו הקל יותר, כוסות המדידה מפלסטיק יכולות ליפול בקלות רבה יותר ולשפוך מרכיבים. הם גם עלולים להכתים, לספוג ריחות ממאכלים או להיסדק לאורך זמן. כוסות מדידה העשויות מפלסטיק הינן בדרך כלל חסינות במדיח כלים.
 • סיליקון הוא חומר גמיש מאוד ומשמש לעתים קרובות להכנת כוסות מדידה מתקפלות. בגלל הגמישות הזו, יכול להיות קל יותר לשחרר מזון דביק, כמו חמאה, מכוס מדידה מסיליקון. לחץ על בסיס כוס המדידה כדי להפוך אותה ולשחרר מרכיבים תקועים. עם זאת, לחיצה חזקה מדי על הסיליקון בזמן המדידה עלולה לגרום למדידה לא מדויקת או לגרום לשפיכת מרכיבים. ניתן להשתמש בסיליקון גם להוספת בסיס לא מחליק לכוס מדידה מפלסטיק. למרות שזה עלול לספוג ריחות ממזונות, הסיליקון אינו בטוח במדיח כלים.
 • זכוכית היא בחירה פופולרית לכוסות מדידה נוזליות מכיוון שהיא אינה נקבובית ואינה מכתימה או נאחזת בריחות אוכל. בעוד שכוסות מדידה מזכוכית בדרך כלל מחוסמות כדי להפחית את הסיכוי להיסדק, הן עדיין עשויות להישבר אם הן נושרות. כוסות מדידה העשויות מזכוכית הינן חסינות במדיח כלים.

אִחסוּן כוסות משישה

אחסון חשוב בכל מטבח אך במיוחד מטבחים שצמודים למקום. כמה כוסות מדידה מציעות עיצובים מיוחדים כדי לאפשר אחסון קומפקטי יותר. ברכישת סט כוסות מדידה חפשו אפשרויות אלו. זה מקטין את כמות השטח שייקחו בארון או במגירה.

בנוסף לשקול את כמות השטח שכל כוס מדידה או סט ייקח, חשוב גם כמה קל יהיה למצוא את מה שאתה מחפש. כוסות מדידה יבשות וכפות מדידה מגיעות לפעמים עם טבעת או ידיות מגנטיות כדי לשמור על הסט ביחד. זה יכול להועיל במניעת כף או כוסות מדידה קטנות יותר ללכת לאיבוד בחלק האחורי של המגירה. בכוסות מדידה אחרות עשויות להיות חורים בידיות כדי לאחסן אותן על ווים.

קלות שימוש של כוסות מדידה

כמה חשוב להשתמש בכל כוס מדידה או סט. יצרנים עשויים להוסיף תכונות מיוחדות כדי להפוך את המוצרים שלהם לידידותיים יותר למשתמש. תכונות אלה עשויות לכלול את הפעולות הבאות:

 • אחיזה ללא החלקה יכולה למנוע מהכוס להחליק על השיש.
 • ידיות סיליקון מוסיפות נוחות בעת אחיזה או מזיגה.
 • עיצובים זוויתיים מקלים על קריאת סימני המדידה.
 • גופני מספרים גדולים יותר עוזרים לסובלים מבעיות ראייה.
 • סימני מדידה מרובים על כוס (בצד, בתחתית, בידית וכו ‘) מאפשרים לאנשים למצוא במהירות את הגודל הדרוש להם.
 • מכסים המכסים או מאחסנים מרכיבים בכוסות המדידה יכולים להועיל.

טיפים קטנים מאיתנו:

לפני שאתם ממהרים לרכוש כוסות מדידה, כדאי לעבור על ההמלצות וחוות הדעת בעיון כדי לבדוק שהכול בסדר. כדאי גם לעשות השוואת מחירים בין האתרים השונים כדי למצוא את המוצר במחיר הטוב ביותר. לרוב, אותם מוצרים קיימים באתרים שונים.

מדריך לקניית ציוד בחנויות האינטרנט המומלצות. כללים לחיסכון והבנת שוק החנויות ברשת האינטרנט.

טיפים איך לבצע קנייה נבונה באינטרנט

איך לזהות באינטרנט ביקורות מזויפות?


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם