מדריך לקניית כיסא כורסה ( ריקליינר ) טוב

בין אם אתם זקוקים לכורסה נוחה מסיבות ניידות, ובין אם פשוט כדי להישען לאחור ולהרים את הרגליים בסוף יום ארוך, כדאי להקדיש זמן לבחירת הדגם המתאים ביותר לצרכים שלכם.

 

אמנם זה יכול להיות מפתה פשוט לבצע מדידות ולהזמין כורסה מהקטלוג או מאתר, אך מומלץ לנסות לפני שאתה קונה ואז, לאחר שמצאתם את ההתאמה המושלמת, תוכלו להזמין את הכיסא החדש שלכם מכל מקום שמציע את המחיר הטוב ביותר או את אפשרויות המסירה הנוחות ביותר.

 

נסה כיסאות כורסה לפני קנייה

בדיוק כמו שהיית עושה עם כל מוצר אחר, נסה כמה שיותר כיסאות – אין שום דבר שיעצור אותך להיכנס למספר חנויות כדי לנסות כיסאות שונים.

אם הכורסה שלך לא טובה, לא רק שזה יהיה לא נוח אלא זה יכול לגרום לך לבעיות פיזיות. חשוב לזכור שרוב הכיסאות ירגישו נוחים כשאתה יושב עליהם לראשונה, אך כדי להיות בטוח באמת לגבי רמת הנוחות אתה צריך לשבת באחד במשך כשעה.

מכיוון שזה לא מאוד מעשי בחנות או באולם תצוגה, הדרך היחידה שבאמת תוכל לדעת היא ברגע שאתה משתמש בזה בבית. זה חכם לבדוק שהקמעונאית מנהלת מדיניות החזרות טובה, כך שתוכל לקבל החזר כספי מלא אם יתברר שאינו מתאים בתוך מגבלת זמן מסוימת, כגון 28 יום.

הצעות מחיר לכיסאות כורסא בלאסטפרייס

הצעות מחיר לכיסאות כורסא בגרופון

כמה עולה כיסא כורסה טוב יותר?

אמנם אתה יכול להשיג כסאות כורסה בסיסיים בפחות מ -1500 שקל בערך, אך הדגמים הזולים ביותר עשויים להיות גרסאות בעלות מנוע יחיד שלא מאפשרות לך לשלוט על הגב ועל הדום באופן עצמאי.

מחירים אופייניים לכיסאות כורסה מנועים דו-מנועים נעים בין 2500 לכ – 9000 שקל אך זה שווה כדי לשבת בנוחות.

המחיר שתשלמו עשוי להיות תלוי גם בתכונות ובבד שתבחרו, כמו גם מאיזו חברה אתה קונה את הכיסא שלך, וכדאי תמיד לערוך קניות.

 

קבלת תמיכה כספית לרכישת כסא כורסה

אם אתה זקוק לכיסא כורסה ח בגלל מצב רפואי או כדי לעזור לך לחיות באופן עצמאי בבית, יתכן שאתה זכאי לקבל אותו באמצעות אחת מהרשויות במדינה. ולכן, הצעד הראשון שלך צריך להיות ליצור קשר עם הרשות ולהזמין הערכה

אם יש לך בעיית ניידות ספציפית ואתה זקוק לציוד מיוחד כדי לחיות באופן עצמאי, תבדוק אתה זכאי לפטור ממע"מ.

 

כסאות הכורסה הטובים ביותר: תכונות שצריך לחפש

לאחר שמצאת כסא נוח המתאים לך, שאל את עצמך את השאלות הבאות כדי לעזור לך לבחור את הפונקציות המתאימות ביותר:

 • מנוחה ברגליים – האם אתה רוצה שמנוחת הרגליים תעלה אוטומטית תוך כדי שכיבה, או שהיית מעדיף לשלוט בתנועות אלה באופן עצמאי? אם  בחרת באחרון, הקפד לבחור בכיסא כורסה מנועי כפול. מנוע יחיד –כסאות שכיבה עם מנוע יחיד מספקים פעולה משולבת אחת. בכפיפה, הדום עולה באופן אוטומטי כדי לתמוך ברגליים – בדרך כלל לזווית של 45 מעלות, מכיוון שזה נחשב לנוח לצפייה בטלוויזיה. כסאות כורסה מנועים כפולים – כסאות עם שני מנועים (כסאות מנועים כפולים) מאפשרים לך להפעיל את הגב ואת הדום באופן עצמאי, כך שיהיה לך גמישות רבה יותר עם המיקום שלך. לדוגמא, אתה יכול לשבת זקוף ולבחור לא להרים את הרגליים. אתה יכול גם לבחור לשכב את הכיסא באופן מלא כך שהוא יהפוך שטוח כמו מיטה, אם כי זווית ההישענות משתנה בין הדגמים.
 • זרועות כיסא כורסה – אם יש לך בעיות בישיבה או בעמידה, משענות הידיים חשובות מכיוון שהם עוזרים לך לשלוט בתנועות שלך. יש אנשים שמגלים שהוספת קצוות זרועות מעץ (המכונים לעתים קרובות "מפרקי אצבעות") יכולה להקל על העמידה והישיבה, מכיוון שאלו מציעים אחיזה איתנה יותר מאשר זרוע מרופדת. אתה יכול גם למצוא כיסאות עם זרועות זויות נוחים יותר.
 • תומכים בצד הכיסא – כריות ריפוד נוספות או כריות תמיכה לרוחב יכולות לעזור לך לשמור על מעמד זקוף יותר. זה יכול להיות שימושי לאנשים עם יציבה חלשה אשר עשויים נוטים להישען לצד אחד בזמן הישיבה.
 • כריות נוספות – כמה כסאות כורסה מגיעים עם ריפוד נוסף לתמיכה בראשך או בצווארך, או שתיתן לך אפשרות לקנות אותם כתכונה נוספת. תמיכות ראש לרוב שטוחות, ואילו תומכות צוואר עגולות. לפעמים אלה ניתנים לכוונון כך שתוכלו להזיז אותם בהתאם לדרישות המדויקות שלכם.
 • נוחות – ישיבה במצב אחד לתקופות ממושכות עלולה להוביל לאי נוחות או, גרוע מכך. אתה יכול לקנות אפשרויות להפגת לחץ להפחתת סיכון זה. לדוגמה, אתה יכול לכלול מערכת עיסוי מובנית, שבה נשאבים אוויר או מים דרך הכריות כדי להקל על הלחץ. או שתוכל לכלול רפידות ג'ל המפזרות את לחץ המשקל שלך באופן שווה יותר. אתה יכול גם להשיג מושבים עם קצף זיכרון ומשענות רגליים המתגבשות לגופך. יצרנים מסוימים יכולים אפילו לספק רווחים במושב כדי שתוכל להתאים לכרית הקלה שלך.
 • פתורי פיקוד של הכורסה – אתה יכול לשנות את המיקום של כסא הכורסה שלך בין ישיבה, עמידה ושכיבה, באמצעות פקדים חשמליים המופעלים ביד. הפקדים משתנים בין הדגמים – חלקם נדלקים כך שתוכלו להשתמש בהם ביתר קלות בחושך, למשל, אך לכולם יש סדרה של כפתורים גדולים עם סימנים או תמונות עליהם כדי לציין את פונקציותיהם. תגלה שכיסאות הפעלה פשוטים (מנועים בודדים) נוטים להיות בעלי לוחות בקרה פשוטים יותר, לעתים קרובות עם שני כפתורים בלבד ל'עלייה 'או' הישענות '. בגרסאות המנוע הכפול יש בדרך כלל חמישה כפתורים, מכיוון שיש להם יותר פונקציות. רוב היצרנים מציעים גם בקרות שמאליות. בדרך כלל, לכיסאות יש כיס בצד כדי לאכלס את הפקדים ו / או לולאה, כך שתוכל לאבטח את השליטה. זה חכם לבדוק שאדם המשתמש בפקדים יכול להבין את התכונות ולהצליח להפעיל את הכפתורים.
 • הטייה – זוהי פעולה שכיבה שבה  המשענת הנפרדת מהמושב (וכך נוצר פער), הכיסא כולו פשוט מטה לאחור תוך שמירה על תנוחת ישיבה. זוהי בחירה פופולרית משום:
  • זה לא משפשף  את העור על הגב בזמן שאתה זז.
  • אתה יכול להרים את הרגליים מעל הירכיים שלך, ולכן זה שימושי לבעלי זרימת רגליים נמוכה או בצקת (נפיחות ברגליים)
  • זה מתאים לכל מי שיש לו בעיות בגב או בצוואר, או לבעלי שליטה בתא המטען לקוי, כי הגב והאגן נתמכים בכל רחביו.
 • סוללה – האם אתה רוצה סוללת גיבוי שתאפשר לך לחזור למצב ניטרלי אם יש לך הפסקת חשמל? יש כסאות כורסה עם מערכת גיבוי סוללה משולבת. זה מבטיח שבמקרה של הפסקת חשמל כוח גיבוי יביא לכך שלא תישאר תקועים במצב שכיבה ולא תוכל לקום.   לאחר השימוש בהם, יש צורך בהחלפת סוללות הגיבוי הללו. הם נוטים להיות בגודל של קופסת גפרורים ופשוט ניתן להכניס אותם לקופסה שמעבירה את כבל החשמל לכיסאות. בחלק מהדגמים יש סוללות נטענות, כך שאינך צריך לדאוג להחליפם לאחר השימוש. הם נוטים גם להיות עם מחוון טעינת סוללה כדי שתוכל לדעת כמה טעינה נותרה.
 • נגד ריסוק – האם אתה רוצה תכונה נגד ריסוק כדי למנוע תאונות בגלל חיות מחמד או ילדים קטנים להיכנס מתחת למנגנון לפני שהוא זז?  אם יש לכם חיות מחמד או ילדים צעירים בבית, כדאי לכם לשקול לקנות כיסא עם תכונת הבטיחות המובנית הזו, שנועדה למנוע התרחשות תאונות חמורות או אפילו קטלניות במידה ואורח לא צפוי יזחל מתחת לכיסא לפני או במהלכו. ישנם שני סוגים: הראשון כולל חיישנים שמאתרים אוטומטית מישהו או משהו מתחת לכיסא, מה שמפעיל מנגנון עצירה ומונע את הכיסא להנמיך. השני הוא מחסום מתחת לכיסא כדי למנוע פיזית כל דבר שנכנס מתחת לכיסא מלכתחילה.
 • צורת הכיסא – האם תרצה שהמושב והגב יישארו קבועים במצב בזמן שאתה נשען? זה יכול להפחית את הסיכון לחיכוך או נזק אחר לעור שלך כאשר הכיסא נע.

 

לכיסא נוח תהיה תמיכה במקומות הנכונים. לדוגמא, ריפוד נוסף בחלק התחתון לתמיכה בגב התחתון, ובחלק העליון לראש. שתהיה לו משענת רגל שתומכת בכל הרגל התחתונה עד העקב ובגובה זהה למושב שלך.

הכיסא צריך להיות רך, אך לא כל כך רך שתוכלו להרגיש את המסגרת.

חשוב לוודא שמידות הכיסא מתאימות 'לגופך'. תחשוב על:

 • גובה המושב: אם כיסא גבוה מדי, כפות הרגליים לא יוכלו לגעת ברצפה וזה יפעיל לחץ רב מדי על הגב. הרגליים יכולות גם להרגיש לא בנוח. אם הוא נמוך מדי, הרגליים לא יתמכו במלואן, וגב הירכיים שלך עלול להתחיל לכאוב.
 • רוחב הכיסא: כיסא כורסה נוח יותר מדי רחב לא יתמוך כראוי בצדדים ובגב שלך, ואתה עלול להרגיש פחות בטוח בכיסא.
 • עומק המושב : אם המושב עמוק מדי, לא תוכלו לשבת עם הגב התומך במלואו לאורך. לעתים קרובות, אנשים שעשו את הטעות הזו תוחמים כריות מאחוריהם, אבל זה אפילו לא מספק תמיכה. אתה יכול גם למצוא כי לחץ נבנה מאחורי הברכיים – לא אידיאלי אם יש לך בעיות במחזור.

 

 

טיפים והמלצות של יאיר בר זוהר כסא כורסא, ריקליינר

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות