• תַפרִיט
 • תַפרִיט

מדריך לבחירה וקניית כיסא כורסה (ריקליינר) איכותי ונוח

דף הבית » מדריך לבחירה וקניית כיסא כורסה (ריקליינר) איכותי ונוח

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 5 דקות

בין אם אתם זקוקים לכורסה נוחה מסיבות ניידות, ובין אם פשוט כדי להישען לאחור ולהרים את הרגליים בסוף יום ארוך, כדאי להקדיש זמן לבחירת הדגם המתאים ביותר לצרכים שלכם.

אמנם זה יכול להיות מפתה פשוט לבצע מדידות ולהזמין כורסה מהקטלוג או מאתר, אך מומלץ לנסות לפני שאתה קונה ואז, לאחר שמצאתם את ההתאמה המושלמת, תוכלו להזמין את הכיסא החדש שלכם מכל מקום שמציע את המחיר הטוב ביותר או את אפשרויות המסירה הנוחות ביותר.

קרדיט צילום ראשי: מתוך אתר Pixabay.

נסה כיסאות כורסה לפני קנייה

בדיוק כמו שהייתם עושים עם כל מוצר אחר, נסהו כמה שיותר כיסאות – אין שום דבר שיעצור אותכם להיכנס למספר חנויות כדי לנסות כיסאות שונים.

אם הכורסה שך לא טובה, לא רק שזה יהיה לא נוח אלא זה יכול לגרום לבעיות פיזיות. חשוב לזכור שרוב הכיסאות ירגישו נוחים כשאתה יושב עליהם לראשונה, אך כדי להיות בטוח באמת לגבי רמת הנוחות צריך לשבת באחד במשך כשעה.

מכיוון שזה לא מאוד מעשי בחנות או באולם תצוגה, הדרך היחידה שבאמת תוכלו לדעת היא ברגע שאתם משתמש בזה בבית. זה חכם לבדוק שהקמעונאית מנהלת מדיניות החזרות טובה, כך שתוכל לקבל החזר כספי מלא אם יתברר שאינו מתאים בתוך מגבלת זמן מסוימת, כגון 28 יום.

הצעות מחיר לכיסאות כורסא בגרופון

כמה עולה כיסא כורסה טוב יותר?

אמנם אתם יכולים להשיג כסאות כורסה בסיסיים בפחות מ -1500 שקל בערך, אך הדגמים הזולים ביותר עשויים להיות גרסאות בעלות מנוע יחיד שלא מאפשרות לשלוט על הגב ועל הדום באופן עצמאי.

מחירים אופייניים לכיסאות כורסה מנועים דו-מנועים נעים בין 2500 לכ – 9000 שקל אך זה שווה כדי לשבת בנוחות.

המחיר שתשלמו עשוי להיות תלוי גם בתכונות ובבד שתבחרו, כמו גם מאיזו חברה אתם קונים את הכיסא שלכם, וכדאי תמיד לערוך קניות.

קבלת תמיכה כספית לרכישת כסא כורסה

אם אתם זקוקים לכיסא כורסה בגלל מצב רפואי או כדי לעזור לחיות באופן עצמאי בבית, יתכן שאתם זכאים לקבל אותו באמצעות אחת מהרשויות במדינה. ולכן, הצעד הראשון צריך להיות ליצור קשר עם הרשות ולהזמין הערכה

אם יש בעיית ניידות ספציפית וזקוקים לציוד מיוחד כדי לחיות באופן עצמאי, תבדוקו אם אתם זכאים לפטור ממע”מ.

כסאות הכורסה הטובים ביותר: תכונות שצריך לחפש

לאחר שמצאתם כסא נוח המתאים לכם, שאלו את השאלות הבאות כדי לעזור לבחור את הפונקציות המתאימות ביותר:

 • מנוחה ברגליים – האם אתם רוצים שמנוחת הרגליים תעלה אוטומטית תוך כדי שכיבה, או שהייתם מעדיפים לשלוט בתנועות אלה באופן עצמאי? אם בחרת באחרון, הקפד לבחור בכיסא כורסה מנועי כפול. מנוע יחיד –כסאות שכיבה עם מנוע יחיד מספקים פעולה משולבת אחת. בכפיפה, הדום עולה באופן אוטומטי כדי לתמוך ברגליים – בדרך כלל לזווית של 45 מעלות, מכיוון שזה נחשב לנוח לצפייה בטלוויזיה. כסאות כורסה מנועים כפולים – כסאות עם שני מנועים (כסאות מנועים כפולים) מאפשרים להפעיל את הגב ואת הדום באופן עצמאי, כך שיהיה גמישות רבה יותר עם המיקום. לדוגמא, אתם יכולים לשבת זקוף ולבחור לא להרים את הרגליים. אתם יכולים גם לבחור לשכב את הכיסא באופן מלא כך שהוא יהפוך שטוח כמו מיטה, אם כי זווית ההישענות משתנה בין הדגמים.
 • זרועות כיסא כורסה – אם יש בעיות בישיבה או בעמידה, משענות הידיים חשובות מכיוון שהם עוזרים לשלוט בתנועות שלך. יש אנשים שמגלים שהוספת קצוות זרועות מעץ (המכונים לעתים קרובות “מפרקי אצבעות”) יכולה להקל על העמידה והישיבה, מכיוון שאלו מציעים אחיזה איתנה יותר מאשר זרוע מרופדת. אתה יכול גם למצוא כיסאות עם זרועות זוויות נוחים יותר.
 • תומכים בצד הכיסא – כריות ריפוד נוספות או כריות תמיכה לרוחב יכולות לעזור לשמור על מעמד זקוף יותר. זה יכול להיות שימושי לאנשים עם יציבה חלשה אשר עשויים נוטים להישען לצד אחד בזמן הישיבה.
 • כריות נוספות – כמה כסאות כורסה מגיעים עם ריפוד נוסף לתמיכה בראש או בצוואר, או שתיתן אפשרות לקנות אותם כתכונה נוספת. תמיכות ראש לרוב שטוחות, ואילו תומכות צוואר עגולות. לפעמים אלה ניתנים לכוונון כך שתוכלו להזיז אותם בהתאם לדרישות המדויקות שלכם.
 • נוחות – ישיבה במצב אחד לתקופות ממושכות עלולה להוביל לאי נוחות או, גרוע מכך. אתם יכולים לקנות אפשרויות להפגת לחץ להפחתת סיכון זה. לדוגמה, אתם יכולים לכלול מערכת עיסוי מובנית, שבה נשאבים אוויר או מים דרך הכריות כדי להקל על הלחץ. או שתוכל לכלול רפידות ג’ל המפזרות את לחץ המשקל שלך באופן שווה יותר. אתם יכולים גם להשיג מושבים עם קצף זיכרון ומשענות רגליים המתגבשות לגופף. יצרנים מסוימים יכולים אפילו לספק רווחים במושב כדי שתוכל להתאים לכרית הקלה.
 • כפתורי פיקוד של הכורסה – אתם יכויםל לשנות את המיקום של כסא הכורסה בין ישיבה, עמידה ושכיבה, באמצעות פקדים חשמליים המופעלים ביד. הפקדים משתנים בין הדגמים – חלקם נדלקים כך שתוכלו להשתמש בהם ביתר קלות בחושך, למשל, אך לכולם יש סדרה של כפתורים גדולים עם סימנים או תמונות עליהם כדי לציין את פונקציותיהם. תגלו שכיסאות הפעלה פשוטים (מנועים בודדים) נוטים להיות בעלי לוחות בקרה פשוטים יותר, לעתים קרובות עם שני כפתורים בלבד ל’עלייה ‘או’ הישענות ‘. בגרסאות המנוע הכפול יש בדרך כלל חמישה כפתורים, מכיוון שיש להם יותר פונקציות. רוב היצרנים מציעים גם בקרות שמאליות. בדרך כלל, לכיסאות יש כיס בצד כדי לאכלס את הפקדים ו / או לולאה, כך שתוכלו לאבטח את השליטה. זה חכם לבדוק שאדם המשתמש בפקדים יכול להבין את התכונות ולהצליח להפעיל את הכפתורים.
 • הטייה – זוהי פעולה שכיבה שבה המשענת הנפרדת מהמושב (וכך נוצר פער), הכיסא כולו פשוט מטה לאחור תוך שמירה על תנוחת ישיבה. זוהי בחירה פופולרית משום:
  • זה לא משפשף את העור על הגב בזמן שאתם זזים.
  • אתם יכויםל להרים את הרגליים מעל הירכיים, ולכן זה שימושי לבעלי זרימת רגליים נמוכה או בצקת (נפיחות ברגליים)
  • זה מתאים לכל מי שיש לו בעיות בגב או בצוואר, או לבעלי שליטה בתא המטען לקוי, כי הגב והאגן נתמכים בכל רחביו.
 • סוללה – האם אתם רוצים סוללת גיבוי שתאפשר לחזור למצב ניטרלי אם יש לך הפסקת חשמל? יש כסאות כורסה עם מערכת גיבוי סוללה משולבת. זה מבטיח שבמקרה של הפסקת חשמל כוח גיבוי יביא לכך שלא תישאר תקועים במצב שכיבה ולא תוכל לקום.  לאחר השימוש בהם, יש צורך בהחלפת סוללות הגיבוי הללו. הם נוטים להיות בגודל של קופסת גפרורים ופשוט ניתן להכניס אותם לקופסה שמעבירה את כבל החשמל לכיסאות. בחלק מהדגמים יש סוללות נטענות, כך שאין צורך לדאוג להחליפם לאחר השימוש. הם נוטים גם להיות עם מחוון טעינת סוללה כדי שתוכלו לדעת כמה טעינה נותרה.
 • נגד ריסוק – האם אתם רוצים תכונה נגד ריסוק כדי למנוע תאונות בגלל חיות מחמד או ילדים קטנים להיכנס מתחת למנגנון לפני שהוא זז?  אם יש לכם חיות מחמד או ילדים צעירים בבית, כדאי לכם לשקול לקנות כיסא עם תכונת הבטיחות המובנית הזו, שנועדה למנוע התרחשות תאונות חמורות או אפילו קטלניות אם אורח לא צפוי יזחל מתחת לכיסא לפני או במהלכו. ישנם שני סוגים: הראשון כולל חיישנים שמאתרים אוטומטית מישהו או משהו מתחת לכיסא, מה שמפעיל מנגנון עצירה ומונע את הכיסא להנמיך. השני הוא מחסום מתחת לכיסא כדי למנוע פיזית כל דבר שנכנס מתחת לכיסא מלכתחילה.
 • צורת הכיסא – האם תרצו שהמושב והגב יישארו קבועים במצב בזמן שאתם נשענים? זה יכול להפחית את הסיכון לחיכוך או נזק אחר לעור כאשר הכיסא נע.

בעיות הנגרמות על ידי כסאות כורסה נוחים

לכיסא נוח תהיה תמיכה במקומות הנכונים. לדוגמא, ריפוד נוסף בחלק התחתון לתמיכה בגב התחתון, ובחלק העליון לראש. שתהיה לו משענת רגל שתומכת בכל הרגל התחתונה עד העקב ובגובה זהה למושב שלכם.

הכיסא צריך להיות רך, אך לא כל כך רך שתוכלו להרגיש את המסגרת.

חשוב לוודא שמידות הכיסא מתאימות ‘לגופכם’. תחשבו על:

 • גובה המושב: אם כיסא גבוה מדי, כפות הרגליים לא יוכלו לגעת ברצפה וזה יפעיל לחץ רב מדי על הגב. הרגליים יכולות גם להרגיש לא בנוח. אם הוא נמוך מדי, הרגליים לא יתמכו במלואן, וגב הירכיים עלולים להתחיל לכאוב.
 • רוחב הכיסא: כיסא כורסה נוח יותר מדי רחב לא יתמוך כראוי בצדדים ובגב, ואתם עלולים להרגיש פחות בטוח בכיסא.
 • עומק המושב: אם המושב עמוק מדי, לא תוכלו לשבת עם הגב התומך במלואו לאורך. לעתים קרובות, אנשים שעשו את הטעות הזו תוחמים כריות מאחוריהם, אבל זה אפילו לא מספק תמיכה. אתם יכולים גם למצוא כי לחץ נבנה מאחורי הברכיים – לא אידיאלי אם יש בעיות במחזור.

טיפים קטנים מאיתנו:

לפני שאתם ממהרים לרכוש ריקליינר (כסא כורסה), כדאי לעבור על ההמלצות וחוות הדעת בעיון כדי לבדוק שהכול בסדר. כדאי גם לעשות השוואת מחירים בין האתרים השונים כדי למצוא את המוצר במחיר הטוב ביותר. לרוב, אותם מוצרים קיימים באתרים שונים.

מדריך לקניית ציוד בחנויות האינטרנט המומלצות. כללים לחיסכון והבנת שוק החנויות ברשת האינטרנט.

טיפים איך לבצע קנייה נבונה באינטרנט

איך לזהות באינטרנט ביקורות מזויפות?


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם