• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך לבחירה וקנייה של כירת תרמילאים עם מבער לבישול וחימום בטיול

דף הבית » מדריך לבחירה וקנייה של כירת תרמילאים עם מבער לבישול וחימום בטיול

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 3 דקות

 

כדי לצאת לטיול תרמילאים של כמה ימים, אין ספק שצריך גם להתארגן בהתאם מבחינת צריכת המזון, ולא להסתמך רק על הכנתו של מזון מהיר או סלטים, שמהר מאד יימאס עליכם.

כדי לשמור על רמת אנרגיה גבוהה, עדיף לצרוך מזון מבושל טרי שתוכלו לבשל עצמכם,  מה שמצריך כמובן כירה וכמה פריטי ציוד של מטבח, המתאימים לבישול בחיק הטבע. אם כבר מחליטים לצאת לטיול תרמילאים, האתגר הבא העומד בפניכם הוא באיזה כיריים לבחור.

כדי לבחור את הכיריים המתאימות, יש מספר גורמים שצריך לקחת בחשבון.  בין השאר, חשוב לשקול כמה מקום יש בתרמיל, את סוג הכיריים הרב תכליתיות, אך הדבר החשוב ביותר, זוהי זמינות השגת חומר הבעירה של הכיריים. כשלוקחים בחשבון את כל הגורמים הללו, זה יעזור לכם בהתלבטות שבבחירה.

מטרת המאמר הינה לפשט את החלטת הקניה, כלומר, לבחור את הכירה המתאימה ביותר לצרכים, ונקודת המוצא אמורה להיות שיש לכם כבר ידע מראש לגבי התנורים הקיימים בשוק.

לחץ כאן > להזמנת כיריים גז ניידות בישראל

לחץ כאן> להזמנת כיריים גז ניידות בחו”ל . משלוח חינם

סוג התנור: יש כל כך הרבה סוגים, וכדי לעשות את זה פשוט, אפשר לסווגם בעיקרון באמצעות סוג הדלק המשמש אותם, וצורת אחסונם.

המפרט והמאפיינים: קל לצמצם את הבחירה על פי מותג מסויים, או התכונות הספציפיות שלהם שאתם מעוניינים בהם. בין השאר, התכונות הללו כוללות את זמן הבעירה, זמן הרתיחה הממוצע ואת משקל התנור.

מפרט הכיריים עם המבער והמאפיינים:

כדי לפרט יותר את ההסבר על חלק מהמאפיינים הספציפיים, להלן מדריך שיכול להנחות אתכם בעת קבלת ההחלטה על הקנייה.

משקל התנור:  השיקולים לגבי ההבדלים בין הכיריים, יכולים להיות שונים בין כאלה שמטיילים לבד, לבין אנשים שמטיילים בקבוצות, ולכן, כשמטיילים לבד, השיקול לגבי משקלו הקל יותר של התנור, או מבחינת המקום שהוא תופש בתרמיל, יכול להוות את אחד מהגורמים בעת החיפוש. כשמדובר בקבוצה שמטיילת יחד, עצם הידיעה שנשיאת הכירה מתחלקת בין כמה אנשים, יכולה להוות את השיקול בבחירתו של תנור כבד יותר.

זמן הבעירה: זה דבר שמשתנה בין המבערים השונים. כדי להבין את זמן הבעירה, מומלץ לערוך השוואות בין כמויות הדלק שנצרכות בין הכיריים השונות, ושזה אכן מתאים לצרכיכם.

זמן רתיחה ממוצע: מאפיין זה, עוזר לערוך השוואה לגבי יעילות הדלק הבוער מבין סוגי תנורים שונים, כפי שזה נמדד על פי יכולת יצירת חימום התנורים ובין היחס לשיעור הבעירה של הכיריים על פי שעורי צריכת הדלק. מתוך ניסיונם של משתמשים מנוסים, סוגי הרתיחה השונים של הכיריים, באים על פי הסדר שלהלן:

  • בתנורי מיכל משולבים, ממוצע זמן הרתיחה הוא המהיר ביותר, ועם יעילות הדלק המקסימלית, אך הם עלולים גם לא להיות הטובים ביותר בעת בישול האוכל.
  • תנורי מיכל שבאים עם מיכל נלווה, הם בעלי זמן רתיחה ממוצע, והם מגיעים למצב רתיחה, כשהם מבעבעים היטב.
  • כיריים עם דלק נוזלי הם הבאים בתור. הם שומרים על שיעורי הבעירה בכל תנאי מזג האוויר, אך יכולת הבעבוע שלהם, משתנה לפי הסוגים שלהם.
  • כיריים עם דלק חלופי, נועדו כלל ועיקר לרתיחה, אך הם בעלי זמן הרתיחה האיטי ביותר.

להלן מאפיינים ומפרטים נוספים ראויים לציון, מבחינת איכות הכיריים הרצוייה עבור תרמילאים.

סוג חיישן ההצתה: בתנורים עם דלק, החיישן יכול לשמש כמצית חלופי, אם אין גפרורים או שהם נרטבו. החיישן יכול לגרום להצתה בכך שלוחצים על כפתור החיישן.

מייצבים: זהו הבסיס עליהם התנורים מוצבים, שעוזרים לתמוך במשקלם ומפחיתים את הסיכוי להתהפכותם.

בקרת טמפרטורה: בכל סוגי התנורים קיימת בקרת טמפרטורה, אך עדיין צריך להשגיח ולפקח על הבקרה, ולבדוק את הקל והמתאים ביותר מביניהם. בידיים חשופות, קשה יותר לסובב או להתאים את בקרת הטמפרטורה, שלא לדבר על הקושי כשעוטים כפפות.

יציבות הסיר והכיריים: יש לוודא שהכיריים עמידים גם על משטחים לא אחידים ומחוספסים, מאחר וקיימים לפעמים תנאי שטח שאינם אחידים, ועלולים להקשות על יציבותם.

אחזקה: צריך לקחת בחשבון את קלות אחזקת התנורים לפני שמחליטים על הרכישה. יש לוודא במיוחד מה חשוב לצרכי האחזקה בתנאי השטח הסביבתיים מבחינת התרמילאים. אם עלות האחזקה עלולה להיות גבוהה, עדיף להחליט על כיריים שגם מתאימים לצרכי הבישול בתנאי שטח טבעיים, ובעלות אחזקה נמוכה.

גודל הכיריים והחומר ממנו הם עשויים: גודל התנור עבור תרמילאים הוא תמיד חשוב, שמחפשים תמיד להפחית את המשקל שהם נושאים. מומלץ לבחור בכיריים שיכולים להתקפל בקלות ולהיכנס לתרמיל, כדי שהאחסון לא יהווה אתגר רב מדי. אם חוששים מנשיאתם של כיריים כבדים מדי, יש לוודא שהן עשויות מחומר קל.

 


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם