• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך לקניית כלי אידוי מבמבוק למטבח שלך

דף הבית » מדריך לקניית כלי אידוי מבמבוק למטבח שלך

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

אם אתה מחפש את ספינת הבמבוק הטובה ביותר, המשך לקרוא כדי ללמוד עוד על כמה מהאופציות המובילות. יעילות היא היתרון העיקרי של אידוי במבוק. לא רק ירקות, דגנים ובשרים

זמן קריאה משוער: 3 דקות

 

כלי מטבח זול זה יעזור למזון לשמור על חומרים תזונתיים חיוניים ולקצר את זמן הבישול כדי שתוכלו ומשפחתכם ליהנות מארוחות טעימות ובריאות יותר.

עם כל כך הרבה גאדג’טים שתופסים שטח דלפק יקר, זה יכול להיות קשה להצדיק להוסיף עוד אחד לתערובת. אבל אידוי במבוק הוא אחד מאותם כלים נדירים ורב-תכליתיים שגורמים לבישול לקחת פחות זמן.

יעילות היא היתרון העיקרי של אידוי במבוק. לא רק ירקות, דגנים ובשרים מהבילים יכולים לצמצם את שעות הבילוי במטבח, אלא גם לסייע במזונות לשמור על הטעמים הטבעיים שלהם ולשמר חומרים מזינים חיוניים. מכיוון שקיטור לא דורש שימוש בשמנים או שומנים במהלך הבישול, הם מכינים גם ארוחות בריאות יותר. ניתן אפילו להשתמש בהם בכדי לאדות אורז .

אם אתה מחפש את ספינת הבמבוק הטובה ביותר, המשך לקרוא כדי ללמוד עוד על כמה מהאופציות המובילות.

סירי במבוק איכותיים לאידוי באמזון ארה”ב

סירי במבוק לאידוי בעליאקספרס

סירי במבוק לאידוי בבנגגוד

על מה לקחת בחשבון בבחירת כלי הבמבוק הטוב ביותר

בכל מה שקשור לבחירת כלי קיטור מבמבוק, יש לקחת בחשבון כמה דברים, כולל גודל, איכות במבוק, והאם מגיע עם אביזרים כלשהם. המשך לקרוא כדי ללמוד עוד על מה לשקול לפני שקונים ספינת ספינת במבוק איכותית.

חוֹמֶר

אידוי במבוק עשוי מבמבוק – אך לא כל הבמבוק דומה. חשוב לבחור במבוק איכותי העשוי במבוק טבעי 100 אחוז. זה יבטיח שהקיטור לא ישא ריחות לא רצויים או יקיים אינטראקציה עם האוכל, כמו במבוק סינטטי או מעורבב.

חשוב באותה מידה גם לבחור כלי קיטור במבוק העשויה מחומרים נטולי BPA .Bisphenol A (BPA) הוא תרכובת סינתטית אורגנית המשמשת לבניית מוצרים רבים. מחקרים הראו כי הוא מציג תכונות דמויי הורמונים המדמות אסטרוגן, העלול לגרום לבעיות בריאותיות רבות כגון אסטמה, מחלות לב, התקפי לב, פוריות ואפילו סרטן.

חשוב גם להימנע מאדים עם מתכת עליהם, מכיוון שהמתכת עלולה להתחמם מאוד ועלולה לגרום לכוויות.

קיבולת

גודלו של סיר קיטור מבמבוק יקבע כמה אנשים ניתן להאכיל בשימוש חד פעמי. עבור אדם אחד או שניים, סיר קיטור דו-מפלסית רגילה בקוטר  25 ס”מ צריכה להיות בסדר. שתי השכבות מאפשרות בישול של מספר מנות בבת אחת וצריכות להיות המספר המינימלי של שכבות באידוי. כאשר מבשלים לארבעה אנשים או יותר, ספינת קיטור גדולה יותר ורב-קומות בקוטר  30 ס”מ היא אפשרות טובה יותר.

לאחר שכבות מרובות מספקות לא רק יותר מקום להגיש יותר אוכל, אלא גם מאפשרת למשתמש לאדות סוגים שונים של מאכלים בכל נדבך. בדרך זו, ניתן להכין מספר מנות בבת אחת.

מִכסֶה 

דבר נוסף שיש לקחת בחשבון הוא מכסה האדים. יש לארוג ביד היטב את המכסה בכדי שיתאים היטב לגוף האדים. מכסה הדוק מונע בריחת אדים ונועל לחות בפנים, מה שעוזר למזון לבשל מהר יותר. מרבית המכסים מעוצבים בצורת כיפה.

כמה קיטורי במבוק מגיעים עם טבעת המחוברת למכסה, מה שמקל על ההרמה כאשר האוכל נגמר בבישול ומונע מהמשתמש לשרוף את אצבעותיו. אם ספינת הקיטור מגיעה עם ידית, וודא שהיא מחוברת היטב למכסה.

עיצוב

בעוד שקיטורי במבוק רבים נראים די דומים, יש גוון מסוים בגוון הבמבוק ובאריגת הסל. עם זאת, לעיתים קרובות יש וריאציות עיצוביות מדגם לדגם הקשורות לפונקציונליות.

בחלק מהדגמים יש יותר משתי שכבות להכיל יותר אוכל. חלקן ניתנות לערימה, מה שמאפשר למשתמש להתאים את מספר הדרגות הדרוש לו על סמך מספר המנות שהוא מכין. לאדני הבמבוק הטובים ביותר יהיה מספיק מקום בין הדקים שבבסיס כל נדבך כדי לאפשר מעבר של קיטור, מה שמבטיח שהמזון בכל נדבך יתבשל בצורה אחידה.

הקפידו לחפש קיטורים המוחזקים יחד עם פתילות במבוק או מסמרים בניגוד לחוטי נירוסטה או נחושת, אשר יתחממו כאשר  כל הקיטור נמצאת בשימוש.

אביזריםכמה כלי קיטורי במבוק מגיעים עם אביזרים נוספים לבישול ואוכל.

מקלות אכילה, מחזיקי מקלות אכילה משוטים הם אביזרים נפוצים, כמו גם טבעת כלי קיטור, המאפשרת למבשל להשתמש בקיטור עם סיר. חלק מכלי ההקיטור כוללים ספר מתכונים שיעזור לך להתחיל עם הכנת ארוחות טעימות.

כמה דגמים מגיעים עם כלים למניעת הידבקות מזון לקרקעית ושמירה על ריחות מזון לחלחל למבוק. כלים יכולות להיות עשויות מנייר קלף, נייר שעווה ואפילו מסיליקון.

מסקנה

ספינת הבמבוק הטובה ביותר תספק מספיק מקום למנות אוכל מרובות ועשויה מחומרים טבעיים. למרות שהם זמינים עם אביזרים שונים, קיטורי במבוק איכותיים הם כלי מטבח מעולים בפני עצמם. ההמלצות שלהלן מבוססות על מגוון קריטריונים שיעזרו לכם למצוא את ספינת הבמבוק המתאימה למטבח שלכם.