• תַפרִיט
 • תַפרִיט

מדריך לקניית כלי בישול לקמפינג

דף הבית » מדריך לקניית כלי בישול לקמפינג

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 3 דקות

תרמילאים היוצאים לטיולים קצרים, מעדיפים תפריטים פשוטים ולא מסובכים, מה שדורש רק כלי בישול בסיסיים – אולי משהו כמו ספל ושילוב של כף ומזלג (ספורק). כאלה שרוצים לעשות קמפינג, קבוצות גדולות יותר של אנשים ומסעות ארוכים יותר, בדרך כלל דורשים יותר ציוד.

כלי בישול לקמפינג בבנגגוד

כלי בישול לקמפינג בעליאקספרס

כלי בישול איכותיים לקמפינג מאמזון

כלי בישול לקמפינג ב KSP

רכישת סט של כלי בישול או רכישה ביחידות?

אפשר לרכוש מערך שלם של כלי בישול או פריטים בודדים. ערכות בישול שלמות הן אוסף של סירים, מחבתות ומכסים מותאמים. חלק מערכות הבישול כוללות גם תוספות כגון כוסות, ספלים או צלחות המוכנסות בתוך הסירים.

פריטים בודדים מאפשרים את בניית הערכה בדיוק בצורה שאתם רוצים אותה. אולי השיטה  הזאת אינה האידיאלית אם רוצים לחסוך במשקל, אך עם זאת, זוהי דרך מצויינת לקיים מגוון באוסף כלי הבישול שלכם.https://www.youtube.com/embed/o78f-IAgYL4?feature=oembed

בחירת החומר ממנו עשויים כלי הבישול

אלומיניום

 • יתרונות: קלים יותר, זולים ומוליכי חום בצורה טובה. טובים לבישול מזון איטי, מבלי לשרוף אותו.
 • חסרונות: נסדק באיטיות כשהוא נחשף למזונות חומציים, שריטות ושקעים נגרמים בקלות לחומר.

אלומיניום אנודייז קשיח

 • יתרונות: חומר מתחמצן אך עמיד לאורך זמן בפני שריטות ושחיקה.
 • חסרונות: אין

פלדת אל-חלד

 • יתרונות: קשיח יותר ועמיד יותר בפני שריטות לעומת האלומיניום.
 • חסרונות: כבד יותר מאלומיניום, ואינו מעביר חום בצורה אחידה (עלול לגרום לנקודות חמות ששורפות את האוכל).

טיטניום

 • יתרונות: בעל משקל מאד קל – וזוהי האפשרות הקלה ביותר לבחירה, ומבלי לפגוע בחוזק. עמיד מאד בפני קורוזיה, מתחמם במהירות ומופעל בצורה יעילה מבלי להגיע לנקודת החום המקסימלית.
 • חסרונות: יקר יותר מכל שאר הבחירות. מוליך חום בצורה פחות שווה מאשר נירוסטה. יש להקפיד שלא יגיע להתחממות יתר.

ברזל יצוק:

 • יתרונות: קשיח ואידיאלי לאפיה ובישול.
 • חסרונות: כבד מאד, לא מיועד לתרמילאים, ודורש טיפול מתאים.

ציפוי שמונע הידבקות של המזון (זמין בחלק מכלי הבישול המתכתיים)

 • יתרונות: קל לניקוי.
 • חסרונות: פחות עמיד ממשטחי מתכת רגילים. עלול להישרט מכלי מטבח אחרים.

פלסטיק

 • יתרונות: בעל משקל קל, זול, לא נשחק. מושלם לשימוש כמיכלי מזון אטומים לאוויר.
 • חסרונות: לא עמיד בחום כמו בכלי מתכת. חלק מכלי הפלסטיק עלולים לשמור על ריחות/טעמי המזון שאוחסנו בהם.

החששות לגבי בטיחות כלי הבישול:

אלומיניום: חלק מהאנשים מבקשים לדעת אם השימוש בכלי אלומיניום אינו בריא. בהסתמך על דיווחים מהמכון הלאומי לבריאות, ממנהל המזון והתרופות ומהאגודה הלונדונית לאלצהיימר, אין כל סיכונים בריאותיים שקשורים לבישול בסירי או מחבתות אלומיניום. על פי הצהרת החברה למחלת האלצהיימר: “אין כל עדויות רפואיות או מדעיות מוחלטות הקושרות בין אלומיניום לבין מחלת אלצהיימר.” אמנם אין כל חשש מבחינה בריאותית, אך בישול של ירקות בעלי עלים ירוקים או כרובית בכלי בישול מאלומיניום, אינו מומלץ, מאחר והוא עלול להשפיע על הטעמים והמראה.

ציפויים למניעת הידבקות המזון: סירי בישול המצופים בפלואורופולימר PTFE, עלולים לפלוט אדים רעילים אם הם מתחממים יתר על המידה. שאיפת האדים הללו עלולה לגרום לתסמינים דמויי שפעת אצל בני אדם, והם ידועים כקטלניים של עופות מחמד. יש להיזהר כשמבשלים בכלי בישול עם ציפויים למניעת הדבקה (אין להשתמש בהם בטיגון מזון למשל), או במקום זה לקחת בחשבון אופציות אחרות של כלי בישול ללא ציפוי.

BPA: ביספאנול הוא תרכובת סינתטית עם חשש פוטנציאלי שקיים לגבי כלי בישול ישנים. כל פריטי כלי הבישול שמומלץ לקנות הם ללא BPA

שיקולים נוספים שיש לקחת בחשבון לגבי כלי בישול:

גודל כלי הבישול: הסיר הגדול ביותר בבישול, אמור להחזיק בערך כמות של חצי ליטר עבור תרמילאים או כאלה שמשתתפים בקמפינג יחד איתכם.

מספר כלי הבישול: תלוי בסוג הבישול שאתם מתכננים, ולכמה אנשים אתם מתכוונים לבשל. אם מתכננים לבשל מזון יבש לשני תרמילאים, סיר 1 יספיק. בישול ארוחות גדולות יותר ליותר אנשים, דורשים תוספת של סירים ומחבתות.

מכסים:  מכסים מצמצמים את זמן הבישול, חוסכים בדלק ומפחיתים את הנתזים. חלק מהאנשים שמבשלים את האוכל  מוסיפים מכסה לכל סיר, בעוד שהאחרים משתמשים במכסה אחד שניתן להשתמש בו בכמה סירים בעלי גדלים שונים. חלק מהמכסים יכולים לשמש אף כצלחות, מה שיקל על העומס.

ווי הרמה או תופסנים: וודאו שיש לכם את האפשרות להרים את הסירים והמחבתות בצורה בטוחה. לרוב המבשלים יש תופסן אחד לכל הסירים. יש לזכור פשוט לארוז אותם.

תוספות: חלק מהמבשלים מגיעים עם כל מה שדרוש, כגון: ספלים, כלים, צלחות ואפילו מגבות. זה יכול להיות נוח יותר, בהתחלה, אך לפעמים גם עשוי להיות מיותר.

כלי מטבח

בעוד שמי שיוצא לקמפינג ברכב, הוא יכול להשתמש בכלי מטבח מסורתיים, תרמילאים רבים רוצים לחסוך במקום ובמשקל, ולכן הם משתמשים גם בכף שיכולה לשמש אף כמזלג. אותו כף/מזלג מציע גמישות רבה, אם כי באופן חלקי. חלק מאותן כפות/מזלגות, מכילות גם סכין קטנה בקצה החיצוני. בנוסף לכך, חלק מאותן כפות/מזלגות, מכילות ידיות טלסקופיות לערבוב ונקראות טל-פונס. לא לשכוח להביא מרית, כפות מדידה ומקצפים כנדרש.

גאדג’טים למטבח כשיוצאים בקמפינג

מחנאים יכולים להשתמש גם בדברים הבאים שיהיו בהישג יד:

בנוסף, מומלץ להביא מיכלי תבלינים, בקבוקים לסחיטה וציוד ניקוי.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות