• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך לבחירה וקניית כפפות איכותיות ומומלצות לאופנוע

דף הבית » מדריך לבחירה וקניית כפפות איכותיות ומומלצות לאופנוע

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 4 דקות

קרדיט לתמונה AMAZON INBIKE

רוב האנשים בעולמינו, נרתעים מרכיבה על אופנועים בשל הסכנה המצויה בה. אני מבין מאיפה זה נובע, תאונת דרכים לרוכב אופנוע לרוב תהיינה קטלנית בהרבה מתאונה לנהג רכב. זאת בשל העובדה שלרוכבי האופנועים אין שום הגנה מלבד ציוד המיגון הבסיסי שלהם ולכן ישנו סיכוי גבוה שהתאונה תסתיים בנזק פיזי רציני ולצערי הרב, הרבה אנשים קיפחו את חייהם בתאונת אופנוע. אולם, אם אתם מצוידים בציוד הגנה טוב, בזמן תאונה גופכם יהיה הרבה יותר מוגן מפני פציעות. כרגע נתמקד באביזר חיוני אחד– כפפות. לכפפות יש חשיבות אדירה בהגנה על כף היד, ברמה שאסור לכם להמעיט בערכם ולוותר עליהם. בואו אני אפשט לכם את זה: שני אנשים עושים תאונת אופנוע, לאדם שאינו משתמש בכפפות או משתמש בכפפות לא איכותיות, יש סיכוי גבוהה לסיים את התאונה כשהוא משותק באחת הידיים או סובל מפגיע רצינית שתלווה אותו להמשך חייו. ואילו לאדם שאכן הקפיד על כפפות, יש סיכוי טוב לצאת מהתאונה אם לא יותר מאשר יד כואבת לכמה ימים, וזאת בשל העובדה שכאשר עושים תאונה עם האופנוע, האינסטינקט הבסיסי שלנו הוא לשלוח את הידיים קדימה ולבלום את הנפילה. יד חשופה לא תשרוד תאונה שכזו, ואילו כפפה איכותית, תבלום את הנפילה ותספוג את עוצמת המכה אליה ובכך תשמור על כף היד של הרוכב. בשוק קיימים אין סוף סוגי כפפות, כתבה זו תעזור לכם להבין את התחום לעומק ולעשות את הבחירה הנכונה.

כפפות לאופנוען בעליאקספרס

כפפות לאופנוען בבנגגוד

כפפות לאופנוען באמזון

סגנון

טיולים– כפפות אלה באות במגוון רכב של דגמים. הנפוץ ביותר הוא כפפת העור, חלק מהחברות יוסיפו לדגם העור הפשוט פיצ’רים נוספים כמו רפידות ג’ל, משפרי נוחות, שכבת הגנה נוספת וחומרי בידוד בפני מזג האוויר הקר. לרוב, כפפות אלו יהיו בעלות שרוול ארוך אך ניתן למצוא אותם גם בגרסה הקצרה. במבט ראשוני, כפפות המיועדות לרכיבה ארוכה וטיולים, יראו כמעט זהות לכפפות המיועדות למרוצים, אך אם תתבוננו מקרוב, תראו את ההבדלים הקטנים. בתור התחלה, לכפפות המרוצים יש תוספי הגנה הרבה יותר רציניים, מי שיתבונן מקרוב יראה שכל אזור ההגנה על מפרקי האצבעות הרבה יותר מסיבי בכפפות המרוצים. אחת הסיבות שבגללה אני אוהבת את כפפות הטיולים היא הוורסטיליות שבהם, הכפפות מגיעות רק בשלוש מידות שונות לכן גם בחלוף הזמן אם ידייך קצת גדלו, הכפפות עדיין ישבו מצוין.

ספורט/מרוצים– מרוצי אופנועים במהירות גבוהה הם עסק מסוכן מאוד. החלקה במהלך מרוץ היא תרחיש בלתי נמנע שכמעט כל רוכב חווה בחייו. גם אם מדובר רק בהחלקה, לעשות זאת במהירות מופרזת באמצע מסלול המרוצים עלולה להביא לפציעות רציניות. בלי ציוד הגנה נכון, רוכבים עלולים להגיע למצב של קטיעות או איבוד יכולת השימוש באיברים מסוימים. על מנת להגן על הרוכבים, יצרניות ציוד המיגון מייצרות כפפות מיוחדות בשבילם. כפפות המרוצים מיוצרות מעור עבה והן בעלות שריון הגנה עבה במיוחד שלרוב יהיה עשוי ממתכת או מקרבון. מסביב לפרקי האצבעות יש הגנה נוספת, ושכבת בידוד וריכוך נוספת תהיה באזורים הנוטים להדוף את עוצמת הנפילה. פיצ’רים נוספים כמו עמידות למים ויכולת אוורור גובהה, קיימים גם הם בחלק מהכפפות על מנת לתת את האופציה לנוחות והגנה בכל תנאי מזג אוויר.

MX  כפפות אלה נועדו לאנשים המתמחים בסגנון רכיבה אתגרי הכולל תרגילים וקפיצות עוצרות נשימה. למטרות כאלה, חובה על הכפפות להיות גמישות אך בו זמנים לספק יכולות הגנה ונשימה גבוהות. הרבה מהכפפות יגיעו עם שכבת עור עבה ושכבת הגנה פנימית לאצבעות, כפפות אלה יהיו קצרות על מנת לספק את הגמישות המרבית.

מזג אוויר קר/כפפות מתחממות– במזג אוויר קר, הסכנה לתאונה עולה, הכביש רטוב וחלק, הראיה לקויה והידיים עלולות להגיע למצב של רעידה ולהקשות על האחיזה בכידון. ישנו סוג כפפות המיועד בדיוק למצבים כאלה שנועד לשמור על הידיים שלך חמות ולהגן עלייך בזמן הרכיבה. הפיצ’רים העיקריים כוללים שריון הגנה עבה מהרגיל, יכולת בידוד גבוהה, עמידות למים ורובם אף יכללו שרוול ארוך להגנה על פרק כף היד במידה של תאונה. אם גם כפפה ייעודית לקור לא עזרה לכם, אני ממליץ לשקול כפפות מתחממות, אשר לרוב יפעלו על מערכת אלקטרונית כלשהי המופעלת על ידי בטריות, ובכך דואגות לשמור על כפות הידיים שלכם חמות ויבשות. אך מניסיוני, הן הרבה יותר מסורבלות לכן כדי למדוד ולוודא שהיא אכן מה שאתם מחפשים לפני הרכישה.

מזג אוויר חם– כפפה למזג אוויר חם אמורה להיות עם יכולות אוורור יוצאת מן הכלל על מנת להוריד את רמת הלחות והרטיבות שעלולה להצטבר בפנים. מלבד יכולת קירור ונשימה, חשוב מאוד לוודא שאתם לא מקריבים את יכולות הגנה של הכפפה. כאשר רוצים לעשות כפפה מאווררת, לרוב יעשו שימוש בפחות בד מאשר כפפה רגילה ולכן לפעמים התפרים עלולים להיות חלשים יותר. כשאני משווה בין כפפות מסוג זה, הדבר העיקרי שאני בודק זה שהתפרים חזקים ואינם ממוקמים במקומות עם תזוזה מרובה.

כפפות חצי– כשמן כן הן, כפפות שמספקות הגנה עד מחצית מפרקי האצבעות. הרבה אנשים יעדיפו אותם בסיטואציה של נסיעה רגוע למטרות פנאי וככה הם משאירים להם את האופציה לשלוט בדברים נוספים כמו ג’ פי אס, נגן מוזיקה וכו’.

שיקולים שיש לקחת בחשבון

  • תפרים– תפרים זה אחד הדברים הכי חשובים שיש לשים לב אליהם לפני הרכישה, לא תרצה לרכוש כפפה ולגלות שלאחר מספר שימושים התפר מתחיל להיפרם. מעבר לעובדה שחבל על הכסף שהשקעת, כפפות עם תפרים פרומים לא באמת מספקות את ההגנה הנדרשת בזמן הרכיבה. יש כמה דברים שאני ממליץ לשים לב אליהם בהקשר של התפרים-בתור התחלה, חפש תמיד כפפות בעלות תפר כפול או משולש, המנע מכפפות שהתפרים עוברים דרך אזורי האוורור שלהם אחרת בקלות רבה, קו התפר יפרם.
  • אורך- במהלך הכתבה הזכרנו כמה פעמים את אורך הכפפה ובאילו סיטואציות כל סוג מהווה יתרון. תן לי לחדד לכםשוב את היתרון של כל אחת מהן. כפפות שרוול ארוך בעלות יתרון בהגנה על אזור פרק כף היד ותחילת האמה. לאומת זאת, כפפות קצרות ישאירו את אזורים אלו חשופים לפגיעה. היתרון העיקרי של הכפפות הקצרות, הם החופשיות והגמישות שהן נותנות ליד שלכם בזמן השימוש.
  • עונת שנה- כמעט ברוב אזורי העולם ניתן לחלק את עונות השנה לפחות לשתי עונות שונות. נכון שבהרבה מדינות כמו אצלנו קיימות ארבע עונות אבל בואו נצמצם לשתי עונות עיקריות- עונה רטובה ועונה יבשה. לכל עונה יש את הכפפה שמתאימה לה, אולם כיום קיימות כפפות שיכולות להתמודד עם שתי העונות. לכן שאלה שאתם צריכים לשאול את עצמכם זה האם אתם מתכננים לקנות כפפות שמתאימות רק לעונה מסוימת כי בשנייה אינך מתכנן לרכב, או האם אתם בעניין של שני זוגות שונים של כפפות, או בכלל אתם םמעדיפים לעשות השקעה אחת טובה ולקנות כפפה שמתאימה לכל השנה.
  • כפפות מגע- בעקבות ההתקדמות הטכנולוגית, והעובדה שכמעט כל המוצרים הטכנולוגים כיום בעלי מסך מגע, ניתן למצוא מגוון רב של כפפות המאפשרות מגע ללא הורדת הכפפה.

על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם