• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך לקניית מְצַנֵן, מְקָרֵר, צידנית גמישה לטיולים

דף הבית » מדריך לקניית מְצַנֵן, מְקָרֵר, צידנית גמישה לטיולים

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 3 דקות

קולר (מְצַנֵן, מְקָרֵר) גמיש הוא כלי שימושי ביותר במגוון מצבים. בגדול, מרבית הקולרים הגמישים מיועדים לנשיאת משקאות ועל כן, מעוצבים באופן שיתאימו למספר נתון של פחיות משקה.

התמונה הראשית לקוחהMaelstrom AMAZON

סוגים שונים לבחירתכם:

שוק הקולרים הגמישים מציע מספר אופציות מגוונות לבחירה וביניהן:

תיק לנשיא על הכתף:

קולר (מְצַנֵן, מְקָרֵר) גמיש לנשיאה על כתפו של המטייל הוא העיצוב הסטנדרטי והנפוץ ביותר בשוק, אשר משלב את יתרון הרכות עם נוחות הנשיאה על הכתף ומהווה אופציה אידיאלית לבחירה. דגם זה יהיה מצויד בדרך כלל גם בידית לנשיאה ביד וייפתח בעזרת רוכסן. מעלתם של קולרים גמישים מסוג זה היא שכאשר הם ריקים, ניתן לקפלם או לדחוס אותם בקלות מרובה והם אינם תופסים מקום, בניגוד לקולרים קשיחים שנפחם מהווה נתון בשטח גם כשהם ריקים לחלוטין.

קופסת אוכל

מזכירה בהחלט את הקופסה המיתולוגית והזכורה לטוב מימי בית הספר היסודי. קופסה קלה לשימוש, כוללת שכבת פלסטיק לניקוי קל ופתיחה רחבה. הקופסה תהיה מצוידת בדרך כלל ברצועת נשיאה על הכתף והיא קלה לנשיאה. הקופסה נהדרת לאדם אחד הזקוק לקופסת אחסון טובה לארוחה אחת או למספר אנשים המחפשים מקום אחסון אידיאלי למשקאות. כמובן, זהו אינו הקולר (מְצַנֵן, מְקָרֵר) המתאים למסיבה, אך בהחלט יספק את צרכיהם של מטייל – שניים.

תיק לנשיאה על הגב:

תיק בעיצוב זה מספק את יתרונותיו של תיק גב עם יכולת הבידוד של קולר (מְצַנֵן, מְקָרֵר) והוא נוח ביותר לנשיאה ולניוד בשטח. קולר (מְצַנֵן, מְקָרֵר) כזה משאיר את ידי המשתמש פנויות ועשוי להיות יעיל יותר במקרים שיש לכם משא כבד יותר או במקרה שעליכם לשאת חפצים נוספים.

מחיר

סוגיית המחיר משתנה, כמובן, בהתאם לרמת האיכות של הקולר (מְצַנֵן, מְקָרֵר), וסביר להניח שאם תשקיעו יותר, תקבלו מוצר איכותי יותר, כאשר מחירם של הדגמים הבסיסיים עומד על עשרות דולרים ואילו הדגמים היקרים ביותר עשויים להגיע לכמה מאות דולרים. ישנם מספר דגמים איכותיים ביותר אולם הם מועטים וחלקם הגדול של הקולרים (מְצַנֵנים, מְקָרֵרים) הגמישים ממוקם באמצע הסקאלה.

הגדירו את מטרת השימוש במְצַנֵן הגמיש: אם מטרתכם המוצהרת היא שימוש קולר (מְצַנֵן, מְקָרֵר) לצורך נשיאת משקאות ולמרחק קצר בלבד, אין כל צורך להשקיע קולר (מְצַנֵן, מְקָרֵר) גמיש יקר. אם אתם זקוקים לקולר (מְצַנֵן, מְקָרֵר) שיהיה יעיל לזמן ארוך יותר, ייתכן שמשתלם לכם להשקיע בדגם נישא על הגב. וכמובן, אם חשוב לכם ליהנות מתועלת מקסימלית של הקולר (מְצַנֵן, מְקָרֵר) למשך זמן ממושך יחסית, תוכלו ללכת על הדגמים האיכותיים ביותר ששווים את ההשקעה.

העריכו את הנפח הנדרש

הנתון הבא שיש לקחת בחשבון הוא נפח הקולר. מרבית הקולרים הגמישים מוצעים בטווח רחב של גדלים, ובדרך כלל תוכלו לבחור בגודל הנע בין קולר (מְצַנֵן, מְקָרֵר) גמיש לאדם אחד לבין קולר (מְצַנֵן, מְקָרֵר) גמיש לקבוצה. בהנחה שככל שהקולר (מְצַנֵן, מְקָרֵר) הגמיש שתבחרו יהיה גדול יותר, משקלו הסופי יהיה כבד יותר, שאלת הנפח היא זו שתסייע לכם להכריע גם בסוגיית העיצוב המומלץ עבורכם.

ניידות

בדקו את הקולר (מְצַנֵן, מְקָרֵר) הגמיש: עד כמה הוא קל לנשיאה כשהוא ריק? באיזו מידה יהיה כבד לנשיאה כאשר יהיה מלא? עד כמה ניתן למקם אותו בקלות ברכב? האם ניתן לאחסנו בקלות? בגדול, קולרים בעיצוב תיק לנשיאה על הגב יהיו ניידים יותר וגם קלים יותר לאחסון. קולרים גמישים יהיו גם, ללא כל ספק, קלים יותר לנשיאה וניתנים למיקום בקלות בהשוואה לקולרים קשיחים אשר תופסים נפח נתון בכל מקרה, גם כשהם ריקים לחלוטין. קולר (מְצַנֵן, מְקָרֵר) גמיש תוכלו לדחוס לפינות קטנות ולשנע בשטח בקלות. מנגד, קולר (מְצַנֵן, מְקָרֵר) גמיש לא ישמש אתכם בשטח כמשטח קשיח יעיל לכל מטרה. אז אם אתם מחפשים קולר (מְצַנֵן, מְקָרֵר) שתוכלו לשלוף מהארון, להשתמש ולזרוק חזרה לארון עם תום השימוש, קולר (מְצַנֵן, מְקָרֵר) גמיש יעשה את העבודה באופן הטוב ביותר.

רמת הבידוד:

מהי רמת הבידוד הנדרשת לכם? אם אתם לא זקוקים לרמת בידוד גבוהה, לכו על האופציות הפשוטות והבלתי יומרניות. אם חשוב לכם לקבל בידוד ברמה גבוהה, יהיה עליכם לערוך סקר שוק מעמיק יותר ולבחון לעומק את מידת הבידוד שמספק כל קולר (מְצַנֵן, מְקָרֵר) גמיש שיוצע לכם. גם כאן, כמובן, אין ספק שקולר (מְצַנֵן, מְקָרֵר) גמיש איכותי ויקר יותר יהיה מבודד טוב יותר, אך חשוב לקרוא בעיון את הוראות היצרן ולבדוק שהן תואמות את השימוש העתידי שלכם קולר (מצַנֵן, מְקָרֵר).

עמידות:

רמת עמידות הקולר (מְצַנֵן, מְקָרֵר) הדרושה לכם תלויה באופי השימוש העתידי בו. אם אתם יוצאים לשטח מאתגר יחסית, אין ספק שתזדקקו לקולר (מְצַנֵן, מְקָרֵר) גמיש עמיד יותר מזה שיאפשר לכם לצאת לפיקניק קליל בפארק. לכן, אם אתם מעוניינים קולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר) גמיש עמיד במיוחד, לכו על האופציות האיכותיות ביותר בשוק אשר מתאימות יותר למטיילים הרפתקנים יחסית. בחנו את הבדים החיצוניים והעדיפו גומי או גומי כבד אשר יספקו לכם עמידות גבוהה יותר ביחס לניילון ולקנבס. בנוסף, דגמים איכותיים יותר יהיו מצוידים ברוכסנים איכותיים יותר או במנגנוני נעילה ויהיו בעלי מבנה נוח יותר. תפרים עבים יחסית, למשל, או רצועות עבות וגדולות הם סימן חיצוני מובהק למבנה איכותי.

הקולר (הצידנית) הכי זול באתר אמזון ארה”ב  קולרים ׁ(צידניות) הרכים ב KSP צידניות בעליאקספרס  צידניות בבנגגוד


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם