• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך לקניית מְצַנֵן, מְקָרֵר קשיח לטיולים

דף הבית » מדריך לקניית מְצַנֵן, מְקָרֵר קשיח לטיולים

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 5 דקות

=

יוצאים לטיול? סביר להניח שתזדקקו בשלב כלשהוא לקולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר) . בחירת הקולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר)  הנכון והמושלם לצרכים האישיים שלכם עשויה להיות מורכבת בהחלט. בעוד מרבית המטיילים בוחרים את הקולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר)  שלהם באופן אקראי, הרי שמומלץ בהחלט לבחור את הקולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר)  שלכם ביישוב דעת מרבי וליהנות מחוויית שימוש אופטימלית לאורך זמן.

את הציידנית בגלל גודלו ומשקלו ניתן ומומלץ לקנות בישראל באתר KSP

אז איך בוחרים קולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר)  קשיח?

קולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר) , בהגדרה הפשוטה ביותר, הוא קופסה מבודדת שכל שעליה לעשות הוא להאט את העברת החום והיא משמשת מטיילים לאחסון מזון מתכלה מהשפעת חום הסביבה בהיעדר אמצעי קירור סטנדרטיים. בנוסף, אנו מצפים מהקולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר)  הקשיח שיהיה קל לנשיאה, שישמר את הקרח היטב, שישמש כרהיט נוח במהלך קמפינג או פיקניק ושיתפקד היטב גם כשתנאי הדרך לא ייטיבו עמו. ייתכן כי כל משתמש וכל סיטואציה ידרשו קולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר)  בעל נפח שונה ועל כן שוק הקולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר) ים מציע מענה רחב, מגוון ועשיר של מוצרים לבחירה. חיפוש קל יספק לכם אין ספור אפשרויות, מקולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר) ים פשוטים במחיר דולרים ספורים ועד לקולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר) ים מהונדסים שישמשו אתכם נאמנה לשנים ארוכות.

סוגי הקולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר) ים העיקריים לבחירתכם:

·         הקולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר)  הקשיח המסורתי

סביר להניח שהקולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר)  המסורתי דומה לתמונה המצטיירת בדמיונכם עם הזכרת המונח “קולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר)  קשיח”. קופסת פלסטיק או מתכת ממוסגרת בקצף ומוקפת בקופסת פלסטיק נוספת, כאשר עובי הקצף עשוי להשתנות והקשר בין השכבות נשמר בעזרת דבק. ייתכנו מקרים בהם דפנותיו של קולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר)  קשיח פשוט יהיו עבות יחסית, אך ללא ספק, יהיו תמיד דקות ביחס לעובי הדופן של קולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר)  קשיח איכותי. בהתאם לכך, יכולת שמירת הקפואים של קולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר)  קשיח סטנדרטי אינה מגיעה לכדי מחצית מיכולתו של קולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר)  קשיח איכותי והתמחור מושפע בדרך כלל מגודלו של הקולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר) , כאשר קולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר)  קשיח פשוט קטן יהיה זול ביותר ואילו הדגמים הגדולים יותר יגיעו לכמה מאות דולרים.

·         קולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר) ים קשיחים איכותיים

נוכחותם בשוק של קולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר) ים קשיחים איכותיים ויקרים היא תופעה חדשה יחסית אשר החלה את דרכה לפני כעשור וגרמה למהפכה של ממש בשוק. אם עד אז קולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר)  היה זול, אך בעל יכולת בידוד ועמידות נמוכות ששיקפו את מחירו, הרי שהקולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר) ים האיכותיים, גם אם מחירם מאמיר לסכומים אסטרונומיים יחסית, יהיו, בדרך כלל, שווים בהחלט את תג המחיר שעליהם. קולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר)  קשיח איכותי יצוק מקצף, מצטיין בסגירת כיסויים הרמטית ולרוב יהיה מצויד באקססוריז עמידים וניתנים להחלפה. משתמשים כבדים, או כאלה הצפויים לבלות הרחק ממקור קרח וקירור לפרקי זמן ממושכים, ייהנו, ללא כל ספק, משימוש בקולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר)  קשיח איכותי. טווח המחירים בשוק הקולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר) ים האיכותיים נע מ – 250$ לקולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר)  הקטן ביותר ומאמיר לאלפי דולרים ככל שהקיבולת גדלה.

·         מיוחדים

קולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר) ים קשיחים יוצאי דופן שאינם נכנסים לאף אחת מהקטגוריות הקודמות. למשל? קולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר) ים בעלי דפנות רכות, דגמים בעלי קירור תרמו-אלקטרי, קולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר) ים מתקפלים ועוד.

כך תבחרו קולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר) :

·         גודל הקולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר)

השיקול הראשון שיש לקחת בחשבון ואשר יסייע לכם בצמצום המגוון הרחב העומד לרשותכם הוא גודל הקולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר)  ולו השפעה משמעותית על משך הזמן שתוכלו לשרוד מבלי להזדקק לסופרמרקט. זאת ועוד, גודל הקולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר)  הוא נתון שיש לקחת בחשבון בשקלול משקלו הכולל של המטען שלכם, שכן ככל שהקולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר)  יהיה גדול יותר, יהיה מורכב יותר לשאת אותו ולשנע אותו ממקום למקום. לכן, חשוב לתכנן מראש כיצד תשנעו את הקולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר)  והיכן תאחסנו אותו, ובהתאם לכך לבחור את הגודל שלא יגרום לכם לאי נוחות במהלך הדרך. מעבר לכך, מומלץ להתחשב במספר כללים שיסייעו לכם בקביעת גודלו הרצוי של הקולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר)  הקשיח שלכם: קולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר) ים שנפחם קטן מ – 25 ליטרים יתאימו לשימוש של אדם אחד לפרק זמן שאיננו עולה על לילה אחד. לעומת זאת, קולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר) ים גדולים יותר שהנפח שלהם נע בין 25 ליטרים ל – 45 ליטרים יתאימו לאדם אחד למשך ארבעה ימים או לסופ”ש מלא לזוג. בהתאם לכך, דגמים שהנפח שלהם נע בין 45 ליטרים ל – 70 ליטרים הם האופציה המומלצת בדרך כלל. הם קלים יחסית לנשיאה ולשינוע, מתאימים למשפחה בת 4-6 נפשות לסופ”ש מלא ואם הם מבודדים דיים לשמירת הקרח, יוכלו לשמש בקלות זוג מטיילים למשך שבוע שלם. קולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר) ים גדולים יותר שנפחם עולה על 70 ליטרים מתאימים לאחסון משקאות של קבוצות אנשים גדולות או למוכרי מזון בדרכים אשר ייהנו משימוש בדגמים הגדולים ביותר. בנוסף, חשוב לדעת כי ככל שהקולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר)  יהיה מלא יותר באוכל ובקרח, הוא יתפקד טוב יותר, בעוד חלל אוויר ריק יוריד את רמת תפקודו של הקולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר)  שלכם באופן דרמטי. לכן, אם בחרתם בקולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר)  גדול ואינכם עומדים למלא אותו במקסימום האפשרי, תגלו שהקרח שבתוכו נמס במהירות גדולה מזו שהייתה מתרחשת בקולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר)  בעל נפח קטן יותר.

·         סביבת השימוש

לאחר שסימנתם “וי” על סוגיית הגודל של הקולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר)  שלכם, חשבו על אופן ותדירות השימוש הצפוי בו. אם אתם עומדים לעשות בקולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר)  שימוש לטווח של למעלה מ – 15 עד 20 ימים בשנה, השקעה בקולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר)  קשיח איכותי תהיה שווה בהחלט. כמו כן, אם אתם מתכננים אי פעם לעשות בקולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר)  הקשיח שלכם שימוש לפרק זמן ארוך משבוע אחד, מומלץ מאוד לעשות את הבחירה הנכונה וללכת על הדגמים האיכותיים והיקרים, שיתגלו כשווים בהחלט ויצדיקו את תמורתם לכל אורך הדרך. כמו כן, אם אתם עומדים לשהות בתנאי שטח בלתי נוחים ביותר, גם כאן, הבחירה באופציות האיכותיות והעמידות ביותר יעשו את העבודה, ובגדול. בנוסף לכך, אם הקולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר)  הקשיח שלכם עומד להיטלטל מעל ג’יפ או מעל רפסודה, הסגירה ההרמטית של הקולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר) ים האיכותיים ביותר תוכיח את עצמה לכל אורך הדרך לשביעות רצונכם.

אבל אם אתם עומדים להשתמש בקולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר)  בדומה לתשעים אחוז אחרים מהצרכנים, קולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר)  סטנדרטי עשוי בהחלט לספק אתכם. מרבית המשתמשים עושים שימוש בקולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר)  למשך מספר סופ”שים בשנה ולטיול חד פעמי ארוך אחד. בטיול זה, מרבית המטיילים אינם נקלעים לסיטואציה בה אינם יכולים להשיג קרח למשך פרק זמן העולה על מספר ימים בודדים, ובתנאים כאלה או דומים להם, דגם שעלותו אינה חורגת ממאה דולרים עשוי בהחלט לספק אתכם ולתפקד על הצד היותר טוב.

·         ניידות

הנתון המשפיע ביותר על רמת הניידות של הקולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר)  הוא, מן הסתם, גודלו. עם זאת, לגודל קולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר)  נתון עשויות בהחלט להיות יכולות ניידות מגוונות. המודל הקל ביותר לנשיאה הוא כזה אשר מתגלגל וניתן לנשיאה בידי מטייל אחד או בידי שניים. בדקו: האם הקולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר)  מצויד בגלגלים? האם הגלגלים נראים עמידים דיים ויוכלו להתמודד גם עם תנאי קרקע משופרים פחות? לנשיאה בידי אדם בודד, זוג ידיות נגדיות ושטוחות המכוונות כלפי המרכז יהיו הנוחות ביותר. לנשיאה משותפת, ידיות ארוכות יותר, גמישות יותר או בעלות צירים בכל צד יהיו הטובות והנוחות ביותר. מרבית הקולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר) ים בעלי הגלגלים יציעו ידיות לנשיאה משותפת ולא לנשיאה על ידי אדם בודד בעוד קולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר) ים שאינם מצוידים בגלגלים לא יתאימו לנשיאה משותפת. קחו בחשבון גם את משקלו של הקולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר) , בייחוד אם אתם מתעתדים להשקיע בדגם איכותי ויקר. הקולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר) ים האיכותיים יהיו בדרך כלל כבדים יותר ממקביליהם הזולים אך גם בקטגוריית האיכותיים טווח המשקלים משתנה. אל תשכחו שקולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר)  מלא בקרח יהיה כבד יותר מקולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר)  ריק, ועל כן, קולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר)  שמכביד עליכם בעודו ריק איננו מומלץ לרכישה.

·         שיקולים נוספים

  • האם אתם מעוניינים להגן על הקולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר)  שלכם מפני גניבה? אם חיות בר רעבות שריח המזון שלכם עורר את חושי הציד שלכם עשויות לרוקן את הקולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר)  שלכם ולהותיר אתכם רעבים, ישנם דגמים רבים של קולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר) ים איכותיים שניתנים לנעילה במנעול המגן על תכולת הקולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר)  מפני אורחים בלתי רצויים.
  • האם חשוב לכם שהקולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר)  שלכם יתפקד בשטח כרהיט? ישנם דגמים שלא ניתן לשבת עליהם שכן הם חסרים את המבנה הדרוש לאחזקת משקל גופו של אדם יושב. אך בעוד דגמים אחדים יוכלו בהחלט לשמש ככיסא יציב ונוח, מרבית הדגמים ממוקמים בין לבין וישמשו אתכם כרהיט פיקניק, אם כי לא בנוחות יתירה. הקולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר) ים המתאימים לשמש כרהיט יוכלו לתפקד טוב יותר אם תתאימו להם כרית מושב נוחה. בנוסף, תוכלו לחפש קולר ( מְצַנֵן, מְקָרֵר) ים המצוידים במחזיקי כוסות מובנים ויעילים, לנוחיותכם.

תיהנו!


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם