• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך לבחירה וקנייה של מאוורר איכותי ומותאם למידות החלל הביתי

דף הבית » מדריך לבחירה וקנייה של מאוורר איכותי ומותאם למידות החלל הביתי

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 3 דקות

מאוורר יכול להיות פתרון מושלם ליום חם. הוא אומנם אינו מהווה תחליף למזגן, אך בהחלט יכול להקל עליכם את עומס החום. המאוורר מפזר בצורה יעילה מאד את האוויר ולכן, מהווה אמצעי תומך נהדר לקירור או לחימום של מזגן. אבל, איך בוחרים מאוורר טוב? הכנו לכם מדריך מפורט, שיסביר לכם בדיוק איך לבחור ואילו שאלות לשאול.

מבחר מאווררים לבית ב KSP

איזה סוג מאוורר אתם צריכים?

קיימים שלושה סוגים עיקריים של מאווררים: מאווררי תלייה, מאווררים ניידים ומאווררי תקרה. כשאתם ניגשים לבחור את סוג המאוורר שלכם, כדאי לקחת בחשבון את גודל החלל שאתם מתכוונים לאוורר וכמובן גם שיקולים אסטטיים. הנה סקירה קצרה של סוגי המאווררים השונים:

מאווררי תלייה: אם אתם רוצים לאוורר נקודה מסוימת וקבועה, כדאי לחשוב על רכישת מאוורר תלייה. את המאוורר הזה אפשר לתלות במקום קבוע, למשל בפינת האוכל או במטבח, היכן שאתם יודעים שיש צורך מתמיד באוורור. ההתקנה של מאווררים כאלו היא פשוטה יחסית ומצריכה רק החדרת בורג אחד בקיר.

מאווררים ניידים: המאווררים הללו הם הנפוצים ביותר, כיוון שאפשר להזיז אותם בקלות ממקום למקום. לרוב, המחיר של מאוורר נייד יהיה נמוך יותר ממחירם של מאווררי התלייה והתקרה. לא צריך להתקין אותו ואפשר להעביר אותו לאחסון כאשר לא משתמשים בו. המאווררים הניידים מגיעים בכל מיני תצורות – מאווררי עמוד, שמורכבים על עמוד, מאווררי שולחן, שאפשר להניח על גבי השולחן, ומאווררי מיני, שהם מאווררים קטנים במיוחד שמיועדים לשימוש אישי וממוקד. יש גם מאווררי רצפה, אך אלו לרוב אינם מתאימים לשימוש ביתי, כיוון שהם צמודים לרצפה ולא כל כך יעילים לשימושים ביתיים.

מאווררי תקרה: מאווררים אלו מותקנים על התקרה ומספקים אוורור קבוע בחדר שבו הם נמצאים. יש שלושה סוגים עיקריים: מאוורר תקרה שמתאים לחדר סגור, מאוורר תקרה שמתאים לחלל חיצוני מקורה כמו מרפסת, ומאוורר שמתאים לחלל חיצוני פתוח כמו פרגולה, שבו יש אפשרות שהמאוורר יירטב. הם מגיעים במגוון צבעים ועיצובים, ורבים מהם כוללים גם מנורה, כך שהם יכולים להוות תחליף לתאורת החדר. הם מפזרים בצורה טובה מאד את האוויר בחלל החדר. ההתקנה מעט מסובכת, כיוון שהיא כרוכה בחיבור לחשמל, לכן מומלץ להיעזר בשירותיו של איש מקצוע.

האם מידות המאוורר מתאימות לסביבה?

חשוב לוודא שהמאוורר שאתם בוחרים יתאים במידות שלו לחלל שבו אתם מתכוונים להציב אותו.

אם אתם מתכוונים לרכוש מאוורר תלייה או מאוורר נייד, כדאי לוודא מה יהיה המרחק בין המשתמשים לבין המאוורר. ככל שהמרחק גדול יותר, כך כדאי לבחור במאוורר גדול יותר. אם המרחק הוא עד 2 מטרים, ניתן להסתפק במאוורר בקוטר 14-16 אינטש. למרחקים גדולים יותר, כדאי להצטייד במאוורר בעל קוטר גדול יותר.

אם אתם מתכוונים לרכוש מאוורר תקרה, כדאי לבחור מאוורר בהתאם לגובה התקרה ולגודל החלל. כדי שהמאוורר יפזר את האוויר בצורה הטובה ביותר, יש להתקין את המאוורר במרחק מתאים ממנה. לעיתים מגיע עם המאוורר מוט הארכה בגדלים שונים, שמאפשר להתקין את המאוורר במרחק המתאים ביותר. אם התקרה נמוכה יחסית, סביב 2.5 מטרים, כדאי להתקין את המאוורר צמוד לתקרה. אם התקרה גבוהה יחסית, מעל 3.5 מטרים, כדאי להתקין את המאוורר במרחק של כ-90 סנטימטרים מהתקרה. חשוב מאד שלא להתקין את המאוורר בגובה שעלול לסכן את האנשים שבחדר, לכן הקפידו שהוא לא יהיה במרחק נגיעה. באשר לגודל החלל, כדאי לבחור במאוורר שמתאים לגודל החדר. ככל שהחדר גדול יותר, כך קוטר המאוורר צריך להיות גדול יותר. כך למשל, לחדר בגודל של כ-25 מ”ר, כדאי לבחור במאוורר בעל קוטר של כ-52 אינטש.

האם נוח להשתמש במאוורר?

כשאתם ניגשים לרכוש מאוורר, כדאי לבדוק האם הוא כולל תכונות מסוימות, שיכולות להפוך את השימוש בו לנוח יותר. הנה לכם סקירה קצרה של כמה מהתכונות השימושיות ביותר במאוורר:

שלט רחוק: במקום להפעיל את המאוורר באופן ידני, אתם יכולים לבחור במאוורר בעל שלט רחוק, שמאפשר לתפעל אותו מרחוק. לרוב, מאווררים עם שלט רחוק יקרים יותר ואם לא אכפת לכם לקום ולתפעל את המאוורר באופן ידני, אתם ללא ספק יכולים לוותר על השלט הרחוק ולחסוך כסף.

שינוי זווית: ברוב המאווררים אפשר לשנות את הזווית האופקית, כך שהם יוכלו לפזר את האוויר מעלה או מטה, בהתאם לדרישות ולצרכים שלכם.

צידוד: תכונת צידוד מאפשרת למאוורר לנוע ימינה ושמאלה. כך, המאוורר פועל על אזורים נרחבים יותר של החלל. תכונה זו קיימת אצל מרבית מהמאווררים הקיימים היום בשוק.

האם המאוורר עומד בתקציב?

כמו בכל קנייה, כדאי להציב לעצמכם תקציב ולעמוד בו. המחירים של מאווררים ניידים מתחילים סביב 80 שקלים ויכולים להגיע עד למאות שקלים אם מדובר במאווררים גדולים מחומרים איכותיים. עבור מאווררי תלייה, המחירים נעים בין 100 ל-700 שקלים. מאווררי תקרה מתחילים סביב 200 שקלים ויכולים להגיע ל-1,500 שקלים ויותר.

כדאי גם לוודא שיש לכם אחריות על המוצר, למקרה שיהיו תקלות כלשהן. לרוב, האחריות היא לשנה. בחלק מהמקרים, בייחוד אם מדובר במאווררים יקרים, האחריות יכולה להגיע ל-3 שנים.


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם