מדריך לקניית מאזני שקילת אדם באמבטיה

 

למרות שקיימים מאות סוגים וגדלים של מאזני אמבטיה, אפשר לסווגם ל-4 קטגוריות, מאזניים מכניים מסורתיים, אלקטרוניים או דיגיטליים. מאזניים חכמים אינטרנטיים יכולים לנתח את אחוזי השומן בגוף. מאזנים דיגיטליים ומכניים מציגים את המשקל ומאזני שומן נותנים יותר מידע על הרכב הגוף. מאזני אמבטיה חכמים מאפשרים רישום של המשקל ומעקב אחר השינויים מרחוק בסמארטפון דרך אפליקציה מבחינת ניהול השומן בגוף.

כדי לקבל החלטה לרכישה של מאזניים תלוי מה מחפשים מבחינת המשקל והגוף, כשרבים מהמאזניים מציעים מידות שונות של פונקציונליות חכמה, אך כמעט כולם מספקים משקל ומדדים אחרים של הגוף ואפשרות העברה שלהם לאפליקציה באמצעות חיבור המכשיר לבלוט'וס או בוויי-פיי.

תחתית המאמר יש המלצות לאתרים בהם ניתן לקנות משקלי אדם באמבטיה

משקלי אדם באמבטיה בלאסט פרייס

משקלי אדם באמבטיה המצטיינים של אמזון

משקלי אדם באמבטיה המצטיינים של עליאקספרס

משקלי אדם באמבטיה המצטיינים של בנגגוד

משקלי אדם באמבטיה ב KSP

משקלי אדם באמבטיה בוואלה שופס

 

מאזני אמבטיה חכמים

בנוסף על משקל הגוף הכולל, רוב מאזני האמבטיה החכמים יכולים לתת מגוון רחב של קריאות לגבי הרכב הגוף, כגון אחוזי השומן בגוף, אחוזי המים ומסת השרירים. מאזניים כאלה משתמשים ב- BIA, שזה ניתוח עכבה ביו-אלקטרית, מה שכרוך בשליחת זרם חשמל קטן סביב הגוף. מומלץ שלא להשתמש במאזניים כאלה אם יש קוצב לב או מתקנים רפואיים אחרים בגוף, או בזמן הריון.

חלק ממדדי המפתח והקריאות שמאזני אמבטיה חכמים מציעים הם :

  • אחוזי השומן בגוף, שזה היחס בין השומן בגוף למשקל הכולל.
  • את אחוזי המים בגוף לעומת המשקל.
  • חלק מהמאזניים נותנים גם ה-BMI (מדד מסת הגוף), בהתבסס על הגובה והמשקל שמזינים.
  • את אחוזי מסת השריר.
  • את גובה ה'שומן הבטני', כשכמות גבוהה ממנו קשורה לסיכון מוגבר למצבים רפואיים כגון סוכרת סוג 2, מחלת אלצהיימר ומחלת לב.

השוני בין היישומים מבחינת הצגת המידע הזה משתנה בין המותגים השונים, אך הפונקציונליות הנפוצה כוללת את השינויים שחלים מבחינת הצגת המדדים והמשקל במהלך הזמן. בחלק מהיישומים ניתן להזין נתונים ליישומי מעקב אחרים מבחינה בריאותית אם רוצים וכך אפשר לראות את כל הנתונים הבריאותיים שבהם מתעניינים, ובמקום אחד.

קיימים מותגים רבים של מאזני אמבטיה חכמים במחירים גבוהים, אך גם במחירים סבירים. מומלץ לפני הרכישה לבדוק את פעולת המאזניים ואת דרישות תפעול המערכת והתאמתה ליישומים שונים (אנדרואיד או iOS). כדאי לקחת בחשבון גם גאדג'טים בריאותיים אחרים, כגון מעקב אחרי פעילות, או אפליקציות שכבר משתמשים בהם למעקב ואם הם מסוגלים לסנכרן את הנתונים של מאזני האמבטיה.

מאזניים למדידת השומן בגוף

כמו מדידת המשקל, יש מאזני אמבטיה שנועדו להציג גם את אחוזי השומן בגוף כדי לעזור ולהבחין בין הירידה בשומן לבין הירידה במשקל. בנוסף על שומן הגוף, חלק מהמאזניים יכולים לקרוא את צפיפות העצם, אחוזי המים בגוף ואת ה-BMI. לשם כך צריך להכניס כמה סטטיסטיקות עיקריות כגון את המשקל והמגדר, לקריאה מדוייקת יותר.

למדידת שומן הגוף, המאזניים שולחים זרם חשמלי נמוך סביב הגוף שנע יותר באיטיות דרך השומן ומהר יותר דרך השרירים, מה שמאפשר את חישוב שומן הגוף וצפיפות השרירים באחוזים. אין להשתמש במנתח שומן הגוף אם יש קוצב לב או כל מכשיר רפואי פנימי אחר בגוף, או בזמן הריון. כמו כן, השימוש אינו מומלץ לילדים מתחת לגיל 10.

מחיר המאזניים נע החל ממחיר זול ועד ליקר. גובה המחירים המשתנה מציע קריאות מדדים שונות, כשבמחירים הגבוהים יותר אפשר לקבל מספר גדול יותר של מדדים הקוראים בין השאר את תכולת ה'שומן הבטני', אחוזי המים בגוף ומסת השרירים.

חלק מהדגמים מגיעים עם מסכים שניתנים להסרה. היתרון במנתחי השומן בגוף, שהם נותנים פירוט רב יותר על הרכב הגוף מאשר המאזניים המכאניים או הדיגיטליים ואפשר למצוא ביניהם גם דגמים זולים.  מאזניים שמנתחים את שומן הגוף בדרך כלל, כוללים גם פונקציה של זיכרון ואפשר לרכוש גם כאלה עם פונקציונליות חכמה. החיסרון הוא שלא כל אחד יכול להשתמש בהם, ובמיוחד מי שמושתלים לו בגוף מתקנים רפואיים או נשים בהריון.

ככל שהמאזניים יכולים לנתח יותר נתונים, כך הם יקרים יותר. מאזניים דיגיטליים נועדו בעיקר למדוד את משקל הגוף, וגם מחיריהם יכולים להיות בין זולים לסבירים

מאזניים דיגיטליים – המחיר נע בין זול מאד לסביר

משמשים בעיקר כדי למדוד את המשקל. שלא כמו המאזניים המכאניים,  המידע מוצג על המסך האלקטרוני במדדים אימפריאליים (לפי השיטה הבריטית) או במדדים מטריים (בשיטה העשרונית), במקביל ובצורה ברורה.

חלק מהמאזניים הדיגיטליים מציעים מאפיינים מיוחדים כגון זיכרון המשתמש, וזאת לאחר שמכניסים נתונים מסויימים המאזניים מזהות את המשתמש ומנטרות את ההפרש במשקל בין כל קריאה לכל אדם. המשקל מוצג על מסך אלקטרוני אם בצורה אימפריאלית או מטרית, והמחירים גם סבירים יחסית, ונקבעים על פי המאפיינים השונים המוצעים או הצגה ברורה יותר של המשקל. היתרונות הם שהם קלים לקריאה, יש מבחר של סגנונות ומחירים ואם רוצים לבצע מדידות משקל מהירות שחלקם מתפרקים לשברים או נקודות עשרוניות בק"ג לקריאה יותר מדוייקת.

החסרונות הם שכמו המאזניים המכניים, ברוב הגירסאות האלקטרוניות אין אפשרות קריאה של שומן הגוף, אחוז המים בגוף או ה-BMI וצריך להחליף את הסוללה מדי פעם.

מאזניים מכניים – נעים בין מחיר זול מאד לסביר

נועדו למשימה הפשוטה של קריאת המשקל וללא מאפיינים מיוחדים. המשקל מוצג בצורה אימפריאלית ומטרית במקביל, שזה אחד מהיתרונות שלהם, ואין צורך להחליף סוללה. המאזניים המכניים לא מגיעים עם מאפיינים מיוחדים ומחירם נע בין זול מאד לסביר. מאזניים מכניים יקרים יותר פשוט עשויים מחומר חזק יותר כגון פלדה ולא פלסטיק והם מסוגננים.

החיסרון הוא שחלק מהמאזניים המכניים קשים לקריאה בגלל הסימונים הקטנים או הצמודים מדי, וצריך לוודא שהם מאופסים כל פעם כשרוצים לקבל קריאה מדוייקת.  אין להם מאפיינים נוספים חוץ מהצגת המשקל, ואם מחפשים מאפיינים נוספים, ללא ספק צריך לחפש מאזניים פונקציונליים יותר.

איפה נתן למצוא מאזני אמבטיה במחירים סבירים?

מדריך קניה והמלצות לציוד טיולים, בית ומשרד משקל לאמבטיה

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות