מדריך לקניית מברגים איכותיים

 

ככל שתעסוק יותר בעבודות, כך תזדקק למבחר מברגים העומדים לרשותך. קדימה, למדעל סטים של מברגים ועל מה לחפש בבחירה בין האפשרויות הזמינות

 

מברגים הם כלי ידיים פשוטים ודקים, שעם כמה פיתולים חזקים דוחפים ברגים למשטחים כדי לחבר יחד חומרים (ובעזרת פעולה הפוכה מסירים ברגים).

בסיסיים ככל שיהיו, מברגים אינם בגודל אחד שמתאים לכולם וגם אין סוג אחד שמתאים לכולם.

לכן ערכות מברגים כל כך שימושיות. סט מברגים איכותי מגיע עם כל ראשי הברגים הדרושים כדי להתמודד עם תיקונים ופרויקטים רבים ושונים, החל מהידוק חלקי שעון, ידית הדלת הרפויה וכלה בהרכבת רהיט.

מברגים באתר KSP

מברגים באתר לאסט פרייס

מברגים בבנגגוד

מברגים בעליאקספרס

מברגים איכותיים באמזון ארה"ב

 

בעקרון קיימים שני סוגי מברגים: מברגים סטנדרטיים ומברגים לעבודות מדויקות שנקראים "מברגי  שענים"

 

שיקולים מרכזיים בקניית מברג בטנדרטי

סוגי ראשי מברגים

הבנת ראשי המברגים השונים והברגים המתאימים להם היא המפתח לשימוש בכלים אלה. להלן, הראשים שאתה יכול להיתקל בהם, עם שלושת הראשונים הנפוצים ביותר לפרויקטים ביתיים טיפוסיים:

  • שטוח (מחורץ) יש קצה פשוט ופחוס שיושב בקו אופקי על הבורג המתאים.
  • פיליפס קצה דפוס צלב כדי להתאים שקע בצורת צלב על הבורג המתאים לו.
  • רוברטסון יש קצה מרובע כדי להתאים שקע בצורת ריבוע על הבורג המתאים לו.
  • טורקס יש כוכב או קצה בעל שישה נקודות כדי להתאים את הצורות האלה על בורג מתאים.
  • מפתח המשושה יש ראש משושה שיתאים לשקע משושה על הבורג המתאים לו.

כל סוג של מברג מגיע גם במגוון גדלים כדי להתאים לגדלים השונים של הברגים – וכן, הגודל חשוב. לעמוד בפיתוי להשתמש בכלי גדול או קטן יותר עם כל בורג שתיתקל בו, שכן גדלים לא תואמים עלולים לפגוע בברגים  ובמברגים וליצור סכנות החלקה שעלולות לגרום לפציעה.

אחת התכונות הנפוצות ביותר שתראה בעת קנייה של סט מברגים חדש היא ציפוי מיוחד בקצה שבדרך כלל עוזרים להגביר את האחיזה של ראש המברג בבורג ולהפחית החלקה שעלולה להתרחש במהלך שימוש רגיל.

 

עיצוב ידית אחיזה

הבדל קל בצורת הידית או בגודל יכול לשנות מברג מכלי בנייה לכלי טכני ברמת דיוק גבוהה. עיצוב אחיזה רחב ידית מאפשר לך להניע בורג בעוצמה רבה יותר, אידיאלי להנעה מהירה של ברגי בנייה פשוטים, בעוד עיצוב צר יותר מאלץ את המשתמש לקחת יותר זמן וטיפול בעבודה עדינה.

תוכלו למצוא גם ידיות של מברגים עם ציפוי גומי המאפשר לכם לאחוז בכלי ביתר קלות מבלי להחליק ומספקים נוחות נוספת לשימוש ממושך. לבסוף, חלק מהמברגים כוללים ידיות מעוצבות מחומר כפול העשויות בשילוב של פלסטיק קשיח וגומי. עיצוב מפוצל זה נותן את הדיוק של מברג בעל ידית קשה עם הנוחות של ידית גומי.

חתיכה כוללת ואחסון

אז כמה מברגים אתם באמת צריכים? זה תלוי במגוון העבודות שתבצע. אם אתה באמת טירון בתיקונים בבית ואינך מתכוון לקחת על עצמך דבריםשאפתניים רבים בעתיד, בחירה כללית של המברגים הנפוצים ביותר עשויה לעשות בסדר גמור. לא הגיוני להשקיע בסט עם הרבה חתיכות נוספות שלעולם לא תשתמשו בהן.

המספר הכולל של החלקים בתוך סט מברגים יכול לנוע בין חמש לשישה מברגים למעל מאה חלקים – אם כי זה לא אומר מאה מברגים. במקום זאת, "סה"כ חתיכה" מתייחס למספר המברגים, להבי המברגים (ראשים מגנטיים מסוגים וגדלים שונים המשתלבים בידית מברג לכל מטרה), ידיות מברג וכל תכונות נוספות שיגיעו עם הערכה. לדוגמה, ערכת 100 חלקים עשויה להכיל ארבעה מברגים, שתי ידיות לכל מטרה, 84 ביטים שונים, סרגל הארכה אחד, סרגל הארכה גמיש ושמונה ראשי התמחות.

אחסון הוא שיקול נוסף, מכיוון שתרצה לארח את המברגים שלך בצורה מסודרת. ערכות מסוימות עם חמש מברגים או יותר אינן כוללות מיכל אחסון, בעוד שאחרות כוללות קופסה סגורה, מנשא בד או מעמד מפלסטיק פשוט. אלא אם כן יש לך כבר ארגז כלים ביתי או ערכה עם אחסון מברג ייעודי, קבל סט עם אחסון משלו.

תכונות נוספות

  •  מברגים מגנטיים לקבלת עזרה נוספת במיקום, להבים ממוגנטים להבים יכולים גם להיות שימושים בלהרים בורג שנופל. יוצרים כוח מגנטי המושך את הבורג אל המברג. הכוח המוגבר מחזיק יותר משטח הפנים של ראש המברג מחובר היטב לשקע הבורג. בכך, המברג יכול להפעיל יותר כוח על הבורג, ומאפשר לך להניע את הבורג מהר יותר ומדויק יותר מאשר בעזרת קצה פלדה פשוט. השדה המגנטי אינו חזק דיו בכדי לגרום לבעיות באלקטרוניקה עדינה. כאשר קשה להגיע לחורי בורג, להב עם טופר נשלף עשוי לעזור. הוא מספק אחיזה מאובטחת עד שהמהדק נמצא במצב, ובנקודה זו משחרר את הטופר על ידי לחיצה על מכסה המברג.
  • מַחגֵר ( רצ'ט ) מברגים מסורתיים שמסתובבים עם כיוון השעון כדי להדק וכנגד כיוון השעון כדי לשחרר אותם. כאשר למברג יש מנגנון מחגר בידו, כיוון כוח המפנה (מומנט) יכול להיות לשני הכיוונים. לכן, במקום שתצטרך לשחרר לחץ על הבורג או להסיר את ראש המברג מהחריץ, אתה פשוט מסובב את פרק כף היד בכיוון ההפוך, מימין לשמאל, עד שהבורג מהדק או משחרר. שליטה על מחגר יכולה להפחית את העומס על היד ועל פרק כף היד שלך, ולהוכיח שהיא מועילה במיוחד כאשר המשימה שלך דורשת עבודה מול הרבה ברגים.
  • גרסאות מבודדות במיוחד לשימוש במצבים חשמליים.

 

בחר את סט מברגי השענים הטוב ביותר למשימות המפורטות שאתה צריך לבצע.

המברג הנכון עושה הבדל משמעותי. במקום לפגוע ולגרד את המשטח שמסביב, תהיה לך אפשרות לעבוד בצורה מדויקת ויעילה.

אם אתה עובד עם ברגים עדינים ומחברים קטנים , מברגים מדויקים הם דבר הכרחי. כשמדובר בעבודה על רכיבים קטנים ואלקטרוניקה מודרנית, קניית סט המברגים המדויק ביותר יכולה להיות הוצאה צנועה שיש לה ערך עצום בכך שהיא מסייעת להבטיח שתוכל לבצע עבודה כראוי.

 

מה לקחת בחשבון בבחירת סט המברגים השענים

כמו במערכות מברגים לשימוש כללי, קיים מגוון ניכר כאשר קונים את סט המברגים המדויק ביותר. השיקולים הבאים מפרטים את האפשרויות שלך כדי שתוכל לבנות תמונה מלאה של התכונות והיתרונות שכל קבוצה יכולה להציע. ידיעת הפרטים הללו מקלה על בחירת הכלים הנכונים, בין אם אתם חובבים נלהבים ובין אם אתם מקצוענים במשרה מלאה.

מַטָרָה

לכל המברגים שתי מטרות בסיסיות: להכניס או להסיר בורג. אמנם זה נכון למגוון רחב של מברגות עשה זאת בעצמך למשימות ביתיות רבות, אך לעתים קרובות מברג מדויק מציע מעט יותר.

אם אתה יודע כמה קל להפיל בורג בטעות, אתה גם יודע שזה מטרד המצוד אחר זה. בעזרת ברגים המצב יכול להיות גרוע בהרבה. אם הוא אבד בתוך מנגנון עדין, הבורג הזעיר עלול להיות קשה מאוד לאחזור ואף עלול לגרום לנזק חמור. בנוסף, הבורג עשוי להיות קטן מכדי להחזיק באצבעותיך ליישור ראשוני.

צריך לקחת בחשבון את מגוון המחברים. ערכת מברגים מדויקת תצטרך לכוונן יותר סוגים של מחברים מאשר רק הברגים הנפוצים או הברגים עם פיליפס. החלקים שלהלן מספקים פתרונות שיעזרו לך להתמודד עם אתגרים אלה.

סוג מברג

ניתן לחלק מברגים מדויקים לשני סוגים עיקריים: ייצור All-in-One עם ידית, מוט ידית ולהב, או כאלה עם ידית אחת ומגוון חלקים להחלפה. האחרונים דומים לסוג הכלים שתמצאו לעיתים קרובות בארגז הכלים המתגלגל של מכונאי או מהנדס, אך בקנה מידה מופחת בהרבה.

ניתן לקנות מברגים מדויקים של All-in-One כפריטים בודדים, אך הם בדרך כלל מגיעים בערכה של ארבעה עד 12 כלים. יש להם ידיות פלסטיק מעוצבות כמו מברגים סטנדרטיים או שהם קונסטרוקציות מפלדה, המכונות בדרך כלל מברגות מיני או תכשיטים.

ערכות מברגים מדויקות להחלפה כוללות לעתים קרובות פריטים רבים יותר מאשר מברגים בלבד. בחלק מהמקרים נכללים יותר מ 100 חתיכות. הם יכולים להיות בעלי אופי כללי או להתמקד במשימות כמו תיקון מחשב נייד או טלפון, צירוף נשק או שעון.

גודל 

סט מברגים מדויק קטן וקל יותר ממברג רגיל. מברגים מיני מדויקים מגיעים בדרך כלל במארז פלסטיק שיכול להחליק בקלות לכיס של מעיל, חגורת כלים או סרבל. אמנם מארזי מתכת נוטים להיות עמידים יותר ממארזים מפלסטיק, אך הם יכולים להגיע גם בגליל כלים מותאם עשוי ניילון כבד. ערכות מברגים מדויקות בתקציב עשויות שלא לכלול מארז או גליל והן מסופקות ככלי רופף. זה בסדר אם יש לך ארגז כלים טוב לסחוב אותם בתוכו.

אופן הצגת המברגים במקרה משתנה. עם מברגים מדויקים שיש להם חתיכות להחלפה, לעתים קרובות תמצאו מכסה ציר שנפתח כדי להציג את הכלים בזווית, מה שמקל על בחירת המכשיר הדרוש לכם. גודל וסוג ההדק עשויים להיות מסומנים בבירור. מברגים מסוג All-in-one בגלילי כלים עשויים להיות מסומנים באופן דומה, אך לא תמיד. בעוד שלחלקם יש ידיות מסומנות, זה יכול להיות מתסכל שצריך לבדוק כל כלי לפני השימוש בו.

חוֹמֶר

ניתן לחלק מברג מדויק לשלושה חלקים: הידית, הפיר והלהב (להחלפה).

על מברגים מדויקים גדולים יותר, הידית היא בדרך כלל מפלסטיק. ניתן להוסיף תוספות גומי לשיפור הנוחות והאחיזה. על מברגים מיניאטוריים או תכשיטים, הידיות הן בדרך כלל פלדה.

כמעט תמיד סגסוגת פלדה, כרום מוליבדן או כרום ונדיום. שניהם נמצאים בשימוש נרחב לייצור כלים ומשלבים חוזק רב עם מידה של גמישות. הם גם עמידים מאוד בפני חלודה. ניתן להוסיף ציפוי כרום, מה שמקל על ניגובם. מדי פעם משתמשים באלומיניום מכיוון שהוא קליל ואינו מחליד. הוא אינו חזק כמו סגסוגות פלדה, ולכן הוא מוגבל לאותם מברגים מדויקים שבהם נדרש רק מומנט צנוע בכדי להפוך את המהדק.

הלהב לוקח את עיקר הבלאי. על מברגים תקציביים הם יכולים להיות מאותה פלדה כמו השוק. חומרים אחרים המשמשים הם High Speed ​​Steel (HSS), פלדת S2, פלדת פחמן גבוהה, טיטניום ונירוסטה, אשר כל אחד מהם הגביר את קשיותו ועמידותו.

ידית אחיזה

אחיזת הידית חשובה במיוחד במערכות מברגים מדויקות מכיוון שהיא צריכה להציע שליטה בזמן עבודה במצבים מאתגרים. החלקה קלה יכולה להיות ההבדל בין תיקון מוצלח או נזק נוסף.

צורת הידית עשויה לאפשר אחיזה מלאה כמו מברג רגיל, אך לרוב הם קצרים יותר עם מכסה קצה מסתובב. מכסה קצה זה יושב בכף היד ואילו קטע מצומצם או מחודד מאפשר לסובב את הכלי בעזרת קצות האצבעות בלבד. מברגים מדויקים לייצור שעונים הם דוגמה.

ידיות על מברגים מדויקים בכיס הם לרוב פלדה שעברה מרקם (מחורץ) כדי לספק אחיזה נוספת. לעתים קרובות הם משלבים קליפ שימושי. בחלק מהדגמים עובר חור המאפשר להכניס מוט כדי לספק מומנט נוסף בעת ביטול מחברים עיקשים.

מוטות, להבים וביטים

בעוד שהמוט נראה חלק בסיסי, לאורכו יש השפעה ניכרת על בחירתך. לפעמים מגבלות שטח ידרוש מודל קצר. מברגים מדויקים דיוק קיימים ככלי עבודה בודדים וכלים עם סיביות להחלפה. בקצה השני של הסקאלה ישנם מוטות ארוכים ודקים שנועדו להגיע למחברים קבורים עמוק בתוך מכשיר. רוב המוטות עגולים, אך בחלקם חתך משושה. זה מאפשר להתקין מפתח ברגים כדי לספק מומנט נוסף אם מחבר קשה להעביר.

להב "משהו קרוב" אינו טוב, מכיוון שכל אובדן מעורבות בין כלי לסיבוב גורם תמיד לאובדן או נזק. על מברגים מדויקים באיכות גבוהה, הלהבים והפיסות עוברים עיבוד כדי להתאים בדיוק.

 

עכשיו שאתה יודע יותר על סטים של מברגים מדויקים, הגיע הזמן להתחיל לקנות. הבחירות  על פי הקריטריונים המפורטים לעיל, כמו גם המשימות המוצעות בקטגוריה, הערך המוצע והמוניטין של היצרן למוצרים אמינים ועמידים.

מדריך קניה והמלצות לציוד טיולים, בית ומשרד מברג, מדריך קניה

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות סגורות

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות