• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך שלם לבחירה וקנייה של מברגים איכותיים לכל סוגי העבודה

דף הבית » מדריך שלם לבחירה וקנייה של מברגים איכותיים לכל סוגי העבודה

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 6 דקות

ככל שתעסקו יותר בעבודות, כך תזדקקו למבחר מברגים העומדים לרשותכם. כאן תקבלו מידע על סטים של מברגים ועל מה לחפש. המאמר אינו מתייחס למברגה חשמלית ואו אלחוטית (שעליו יש מאמר אחר)

קרדיט צילום ראשי: רישיון Pixabay

*גילוי נאות: עמוד זה כולל מספר קישורים של תוכניות שותפים שלנו. אם תלחצו על הקישור ותרכשו דרכו את אחד מהשירותים, אנחנו נקבל על זה עמלה, שתעזור לנו לתפעל את האתר. הדבר נעשה ללא תוספת עלות עבורכם. תודה על העזרה!

אחרי שתקראו את המאמר תדעו יותר על סטים של מברגים למיניהם שצריך לקנות. הבחירות על פי הקריטריונים הבאים, כמו גם המשימות המוצעות בקטגוריה, הערך המוצע והמוניטין של היצרן למוצרים אמינים ועמידים.

מברגים הם כלי ידיים פשוטים ודקים, שעם כמה פיתולים חזקים דוחפים ברגים למשטחים כדי לחבר יחד חומרים (ובעזרת פעולה הפוכה מסירים ברגים).

בסיסיים ככל שיהיו, מברגים אינם בגודל אחד שמתאים לכולם וגם אין סוג אחד שמתאים לכולם.

לכן ערכות מברגים כל כך שימושיות. סט מברגים איכותי מגיע עם כל ראשי הברגים הדרושים כדי להתמודד עם תיקונים ופרויקטים רבים ושונים, החל מהידוק חלקי שעון, ידית הדלת הרפויה וכלה בהרכבת רהיט.

ניתן למצוא מברגים איכותיים באתר KSP ישראל, בנגגוד סין אמזון ארה”ב

קיימים שני סוגי מברגים: מברגים סטנדרטיים ומברגים לעבודות מדויקות שנקראים “מברגי שענים”.

שיקולים מרכזיים בקניית מברג סטנדרטי

סוגי ראשים למברגים סטנדרטיים

הבנת ראשי המברגים השונים והברגים המתאימים להם היא המפתח לשימוש בכלים אלה. להלן, הראשים שאתם יכולים להיתקל בהם, עם שלושת הראשונים הנפוצים ביותר לפרויקטים ביתיים טיפוסיים:

  • שטוח (מחורץ) יש קצה פשוט ופחוס שיושב בקו אופקי על הבורג המתאים.
  • פיליפס קצה דפוס צלב כדי להתאים שקע בצורת צלב על הבורג המתאים לו.
  • רוברטסון יש קצה מרובע כדי להתאים שקע בצורת ריבוע על הבורג המתאים לו.
  • מפתח המשושה יש ראש משושה שיתאים לשקע משושה על הבורג המתאים לו.
  • טורקס יש כוכב או קצה בעל שש נקודות כדי להתאים את הצורות האלה על בורג מתאים.

כל סוג של מברג מגיע גם במגוון גדלים כדי להתאים לגדלים השונים של הברגים – וכן, הגודל חשוב. לעמוד בפיתוי להשתמש בכלי גדול או קטן יותר עם כל בורג שתיתקל בו, שכן גדלים לא תואמים עלולים לפגוע בברגים ובמברגים וליצור סכנות החלקה שעלולות לגרום לפציעה.

אחת התכונות הנפוצות ביותר שתראה בעת קנייה של סט מברגים חדש היא ציפוי מיוחד בקצה שבדרך כלל עוזרים להגביר את האחיזה של ראש המברג בבורג ולהפחית החלקה שעלולה להתרחש במהלך שימוש רגיל.

עיצוב ידית אחיזה שלמברגים סטנדרטיים

הבדל קל בצורת הידית או בגודל יכול לשנות מברג מכלי בנייה לכלי טכני ברמת דיוק גבוהה. עיצוב אחיזה רחב ידית מאפשר לכם להניע בורג בעוצמה רבה יותר, אידיאלי להנעה מהירה של ברגי בנייה פשוטים, בעוד עיצוב צר יותר מאלץ את המשתמש לקחת יותר זמן וטיפול בעבודה עדינה.

תוכלו למצוא גם ידיות של מברגים עם ציפוי גומי המאפשר לכם לאחוז בכלי ביתר קלות מבלי להחליק ומספקים נוחות נוספת לשימוש ממושך. לבסוף, חלק מהמברגים כוללים ידיות מעוצבות מחומר כפול העשויות בשילוב של פלסטיק קשיח וגומי. עיצוב מפוצל זה נותן את הדיוק של מברג בעל ידית קשה עם הנוחות של ידית גומי.

כמות החלקים ואחסון מברגים סטנדרטיים

אז כמה מברגים אתם באמת צריכים? זה תלוי במגוון העבודות שתבצע. אם אתה באמת טירון בתיקונים בבית ואינך מתכוון לקחת על עצמך דברים שאפתניים רבים בעתיד, בחירה כללית של המברגים הנפוצים ביותר עשויה לעשות בסדר גמור. לא הגיוני להשקיע בסט עם הרבה חתיכות נוספות שלעולם לא תשתמשו בהן.

המספר הכולל של החלקים בתוך סט מברגים יכול לנוע בין חמש לשישה מברגים למעל מאה חלקים – אם כי זה לא אומר מאה מברגים. במקום זאת, “סה”כ חתיכה” מתייחס למספר המברגים, להבי המברגים (ראשים מגנטיים מסוגים וגדלים שונים המשתלבים בידית מברג לכל מטרה), ידיות מברג וכל תכונות נוספות שיגיעו עם הערכה. לדוגמה, ערכת 100 חלקים עשויה להכיל ארבעה\חמישה מברגים, שתי ידיות לכל מטרה, עשרות ביטים שונים, סרגל הארכה אחד, סרגל הארכה גמיש ושמונה ראשי התמחות.

אחסון הוא שיקול נוסף, מכיוון שתרצו לארח את המברגים שלכם בצורה מסודרת. ערכות מסוימות עם חמישה מברגים או יותר אינן כוללות מיכל אחסון, בעוד שאחרות כוללות קופסה סגורה, מנשא בד או מעמד מפלסטיק פשוט. אלא אם כן יש לך כבר ארגז כלים ביתי או ערכה עם אחסון מברג ייעודי, קבל סט עם אחסון משלו.

תכונות נוספות למברגים סטנדרטיים

מַחגֵר ( רצ’ט ) מברגים מסורתיים שמסתובבים עם כיוון השעון כדי להדק וכנגד כיוון השעון כדי לשחרר אותם. כאשר למברג יש מנגנון מחגר בידו, כיוון כוח המפנה (מומנט) יכול להיות לשני הכיוונים. לכן, במקום שתצטרכו לשחרר לחץ על הבורג או להסיר את ראש המברג מהחריץ, אתם פשוט מסובבים את פרק כף היד בכיוון ההפוך, מימין לשמאל, עד שהבורג מהדק או משחרר. שליטה על מחגר יכולה להפחית את העומס על היד ועל פרק כף היד שלכם, ולהוכיח שהיא מועילה במיוחד כאשר המשימה שלכם דורשת עבודה מול הרבה ברגים.

מברגים מגנטיים משמשים לקבלת עזרה נוספת במיקום, להבים ממוגנטים להבים יכולים גם להיות שימושים בלהרים בורג שנופל. יוצרים כוח מגנטי המושך את הבורג אל המברג. הכוח המוגבר מחזיק יותר משטח הפנים של ראש המברג מחובר היטב לשקע הבורג. בכך, המברג יכול להפעיל יותר כוח על הבורג, ומאפשר לך להניע את הבורג מהר יותר ומדויק יותר מאשר בעזרת קצה פלדה פשוט. השדה המגנטי אינו חזק דיו כדי לגרום לבעיות באלקטרוניקה עדינה. כאשר קשה להגיע לחורי בורג, להב עם טופר נשלף עשוי לעזור. הוא מספק אחיזה מאובטחת עד שהמהדק נמצא במצב, ובנקודה זו משחרר את הטופר על ידי לחיצה על מכסה המברג.

ישנם גרסאות מבודדות של מברגים סטנדרטיים לשימוש בעבודות עם חשמל.

סט מברגי שענים

המברג הנכון עושה הבדל משמעותי. במקום לפגוע ולגרד את המשטח שמסביב, תהיה לכם את האפשרות לעבוד בצורה מדויקת ויעילה.

אם אתם עובדים עם ברגים עדינים ומחברים קטנים, מברגים מדויקים הם דבר הכרחי. כשמדובר בעבודה על רכיבים קטנים ואלקטרוניקה מודרנית, קניית סט המברגים המדויק ביותר יכולה להיות הוצאה צנועה שיש לה ערך עצום בכך שהיא מסייעת להבטיח שתוכל לבצע עבודה כראוי.

מה לקחת בחשבון בבחירת סט מברגי שענים?

כמו במערכות מברגים לשימוש כללי, קיים מגוון ניכר כאשר קונים את סט המברגים המדויק ביותר. השיקולים הבאים מפרטים את האפשרויות שלכם כדי שתוכלן לבנות תמונה מלאה של התכונות והיתרונות שכל קבוצה יכולה להציע. ידיעת הפרטים הללו מקלה על בחירת הכלים הנכונים, בין אם אתם חובבים נלהבים ובין אם אתם מקצוענים במשרה מלאה.

מהי המַטָרָה של מברגי שענים?

לכל המברגים שתי מטרות בסיסיות: להכניס או להסיר בורג. אמנם זה נכון למגוון רחב של מברגות עשה זאת בעצמך למשימות ביתיות רבות, אך לעתים קרובות מברג מדויק מציע מעט יותר.

אם אתם יודע ים כמה קל להפיל בורג בטעות, אז אתם גם יודעים שזה מטרד לצוד את הבורג הסורר. בעזרת ברגים המצב יכול להיות גרוע בהרבה. אם הוא אבד בתוך מנגנון עדין, הבורג הזעיר עלול להיות קשה מאוד לאחזור ואף עלול לגרום לנזק חמור. בנוסף, הבורג עשוי להיות קטן מכדי להחזיק באצבעותיכם ליישור ראשוני.

צריך לקחת בחשבון את מגוון המחברים. ערכת מברגים מדויקת תצטרך לכוונן יותר סוגים של מחברים מאשר רק הברגים הנפוצים או הברגים עם פיליפס. החלקים שלהלן מספקים פתרונות שיעזרו לך להתמודד עם אתגרים אלה.

מהם סוגי מברגים השענים?

ניתן לחלק מברגים מדויקים לשני סוגים עיקריים: ידית+ מוט ידית + להב, או כאלה עם ידית אחת ומגוון חלקים להחלפה. האחרונים דומים לסוג הכלים שתמצאו לעיתים קרובות בארגז הכלים המתגלגל של מכונאי או מהנדס, אך בקנה מידה מופחת בהרבה.

ניתן לקנות מברגים מדויקים של All-in-One (ידית + מוט ידית + להב) כפריטים בודדים, אך הם בדרך כלל מגיעים בערכה של ארבעה עד 12 כלים. יש להם ידיות פלסטיק מעוצבות כמו מברגים סטנדרטיים או שהם קונסטרוקציות מפלדה, המכונות בדרך כלל מברגות מיני או תכשיטים.

ערכות מברגים מדויקות להחלפה כוללות לעתים קרובות פריטים רבים יותר מאשר מברגים סטנדרטיים בלבד. בחלק מהמקרים נכללים יותר ממאה חתיכות. הם יכולים להיות בעלי אופי כללי או להתמקד במשימות כמו: תיקון מחשב, טלפון, נשק או שעון.

מהו גודל מברגי שענים?

סט מברגים מדויק קטן וקל יותר ממברג רגיל. מברגים מיני מדויקים מגיעים בדרך כלל במארז פלסטיק שיכול להחליק בקלות לכיס של מעיל, חגורת כלים או סרבל. אמנם מארזי מתכת נוטים להיות עמידים יותר ממארזים מפלסטיק, אך הם יכולים להגיע גם בגליל כלים מותאם עשוי ניילון כבד. ערכות מברגים מדויקות בתקציב עשויות שלא לכלול מארז או גליל והן מסופקות ככלי רופף. זה בסדר אם יש לך ארגז כלים טוב לסחוב אותם בתוכו.

אופן הצגת המברגים במקרה משתנה. עם מברגים מדויקים שיש להם חתיכות להחלפה, לעתים קרובות תמצאו מכסה ציר שנפתח כדי להציג את הכלים בזווית, מה שמקל על בחירת המכשיר הדרוש לכם. גודל וסוג ההדק עשויים להיות מסומנים בבירור. מברגים מסוג All-in-one בגלילי כלים עשויים להיות מסומנים באופן דומה, אך לא תמיד. בעוד שלחלקם יש ידיות מסומנות, זה יכול להיות מתסכל שצריך לבדוק כל כלי לפני השימוש בו.

החוֹמֶר ממנו עשויים מברגי שענים

ניתן לחלק מברג מדויק לשלושה חלקים: הידית, הפיר והלהב (להחלפה).

על מברגים מדויקים גדולים יותר, הידית היא בדרך כלל מפלסטיק. ניתן להוסיף תוספות גומי לשיפור הנוחות והאחיזה. על מברגים מיניאטוריים או תכשיטים, הידיות הן בדרך כלל פלדה.

הפיר כמעט תמיד סגסוגת פלדה, כרום מוליבדן או כרום ונדיום. שניהם נמצאים בשימוש נרחב לייצור כלים ומשלבים חוזק רב עם מידה של גמישות. הם גם עמידים מאוד בפני חלודה. ניתן להוסיף ציפוי כרום, מה שמקל על ניגובם. מדי פעם משתמשים באלומיניום מכיוון שהוא קליל ואינו מחליד. הוא אינו חזק כמו סגסוגות פלדה, ולכן הוא מוגבל לאותם מברגים מדויקים שבהם נדרש רק מומנט קטן.

הלהב לוקח את עיקר הבלאי. על מברגים תקציביים הם יכולים להיות מאותה פלדה כמו הפיר או חומרים אחרים High Speed ​​Steel (HSS), פלדת S2, פלדת פחמן גבוהה, טיטניום ונירוסטה, אשר כל אחד מהם הגביר את קשיותו ועמידותו.

ידית אחיזה של מברגי שענים

אחיזת הידית חשובה במיוחד במערכות מברגים מדויקות מכיוון שהיא צריכה להציע שליטה בזמן עבודה במצבים מאתגרים. החלקה קלה יכולה להיות ההבדל בין תיקון מוצלח או נזק נוסף.

צורת הידית עשויה לאפשר אחיזה מלאה כמו מברג רגיל, אך לרוב הם קצרים יותר עם מכסה קצה מסתובב. מכסה קצה זה יושב בכף היד ואילו קטע מצומצם או מחודד מאפשר לסובב את הכלי בעזרת קצות האצבעות בלבד. מברגים מדויקים לייצור שעונים הם דוגמה.

ידיות על מברגים מדויקים בכיס הם לרוב פלדה שעברה מרקם (מחורץ) כדי לספק אחיזה נוספת. לעתים קרובות הם משלבים קליפ שימושי. בחלק מהדגמים עובר חור המאפשר להכניס מוט כדי לספק מומנט נוסף בעת ביטול מחברים עיקשים.

מוטות, להבים וביטים למברגי שענים

בעוד שהמוט נראה חלק בסיסי, לאורכו יש השפעה ניכרת על בחירתכם. לפעמים מגבלות שטח ידרוש מודל קצר. מברגים מדויקים דיוק קיימים ככלי עבודה בודדים וכלים עם סיביות להחלפה. בקצה השני של הסקאלה ישנם מוטות ארוכים ודקים שנועדו להגיע למחברים קבורים עמוק בתוך מכשיר. רוב המוטות עגולים, אך בחלקם חתך משושה. זה מאפשר להתקין מפתח ברגים כדי לספק מומנט נוסף אם מחבר קשה להעביר.

להב “משהו קרוב” אינו טוב, מכיוון שכל אובדן מעורבות בין כלי לסיבוב גורם תמיד לאובדן או נזק. על מברגים מדויקים באיכות גבוהה, הלהבים והפיסות עוברים עיבוד כדי להתאים בדיוק.

טיפים קטנים מאיתנו:

לפני שאתם ממהרים לרכוש מברגים, כדאי לעבור על ההמלצות וחוות הדעת בעיון כדי לבדוק שהכול בסדר. כדאי גם לעשות השוואת מחירים בין האתרים השונים כדי למצוא את המוצר במחיר הטוב ביותר. לרוב, אותם מוצרים קיימים באתרים שונים.

הדרך להחזר או הגנת מס מקנית ציוד בחו”ל

מדריך לקניית ציוד בחנויות האינטרנט המומלצות. כללים לחיסכון והבנת שוק החנויות ברשת האינטרנט.

טיפים איך לבצע קנייה נבונה באינטרנט

איך לזהות באינטרנט ביקורות מזויפות?


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם