• תַפרִיט
 • תַפרִיט

מדריך לבחירה וקנייה של מברשות וגלילים איכותיים לצביעה מקצועית

דף הבית » מדריך לבחירה וקנייה של מברשות וגלילים איכותיים לצביעה מקצועית

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 5 דקות

בחירת צבעים לפרויקט שלכם לאחר חיפוש בספקטרום של דוגמיות צבע. כדי להשיג כיסוי חלק, שלם ומדויק, תצטרכו להשקיע מעט מחשבה גם למברשות שלכם כדי לשוות לעבודת הצבע מראה מקצועי. לכן, עליכם להתחיל במברשות איכותיות.

קרדיט צילום ראשי: מתוך אתר Amazon.

*גילוי נאות: עמוד זה כולל מספר קישורים של תוכניות שותפים שלנו. אם תלחצו על הקישור ותרכשו דרכו את אחד מהשירותים, אנחנו נקבל על זה עמלה, שתעזור לנו לתפעל את האתר. הדבר נעשה ללא תוספת עלות עבורכם. תודה על העזרה!

בעוד שמוצרי DIY (עשה זאת בעצמך) רבים בוחרים בגלילים על משטחים גדולים כמו קירות, מברשת מספקת דיוק רב יותר תוך שימוש בפחות צבע ויותר צדדיות, מכיוון שמברשות מסוגלות ליצור גימורים חלקים ו/או למרקמיםשלך. וכמובן שתסתמך על מברשות לעבודות גימור ופרטי פרטים אחרים, כמו גם על צביעת רהיטים.

מברשות צבע איכותיות באמזון ארה”ב

איך לבחור מברשת צבע נהדרת?

המברשות עשויות מחומרים שונים ומגיעות בצורות ובגדלים שונים המתאימים למוצרים ולמשימות ספציפיות. כך תוכל לקבוע מה מתאים לתפקידך.

חוֹמֶר זיפי מברשת צבע

זיפי מברשת מגיעים בשתי קטגוריות עיקריות: טבעיות, המומלצות לצבעים על בסיס שמן, וסינתטיות, הטובות ביותר לצבעים על בסיס מים.

 • מברשות טבעיות עשויות משיער של בעלי חיים – סיבים עם פיצולים מיקרוסקופיים שמצופפים אחד לשני ליצירת גימור חלק. בחרו מברשת זיפים טבעית בעת מריחת צבעים על בסיס שמן, לכות, שילק, צבע גיר דקורטיבי (למראה עתיק), אמייל ופוליאוריטן. תוכלו גם להשיג תוצאות טובות באמצעות מברשת זיפים טבעית ועגולה למריחת שעוות רהיטים.
 • מברשת סינתטית פוליאסטר באיכות גבוהה או תערובת של ניילון ופוליאסטר

גם מברשות טבעיות וגם מברשות סינטטיות יכולות להחזיק מעמד לאורך זמן אם מנקים ומייבשים אותן היטב לאחר כל שימוש: היסרו עודפי צבע, שטפו במים וסבון ולהניח לו להתייבש על משטח ישר.

גודל מברשת צבע

מברשות צבע מגיעות בגדלים שונים. באופן כללי, ככל שהאזור שאתם צובעים חזק יותר, כך המברשת צריכה להיות קטנה יותר. מברשת באורך של עד 6 ס”מ מתאימה ביותר לאזורי חלונות, לקצוות ולפינות. מברשת בגודל 8 ס”מ פועלת בצורה הטובה ביותר עבור דלתות, ארונות ומדפים ומברשת של 10 עד 15 ס”מ מיועדת לאזורים גדולים ושטוחים, כמו קירות ותקרות.

סִגְנוֹנות של מברשות צבע

ישנם ארבעה סגנונות עיקריים של מברשות צבע, שכל אחד מהם תוכנן למטרה ולשטח שונה:

 • מרובע: השתמשו במברשת קיר גדולה לצביעת קירות, דלתות שטוחות וחיפויים. עם מברשת קיר איכותית ולא תזדקק לגלילים – ואולי אפילו תחסכו בצבע מכיוון שמברשות מדויקות יותר.
 •  זווית: מברשת זו תוכננה לצביעת אבנט חלונות, הנכנסים בתוך מסגרת החלון ומאפשרים לחלונות לנוע מעלה ומטה. עם זאת, המברשת הזוויתית הזו מצוינת למגוון עבודות פירוט מכיוון שהיא קלה לתמרון ומציעה יציבות רבה. השתמש בו לצביעת חריצים, לוחות, קצוות ופינות – ולהגיע סביב מכשולים, כמו מאחורי אסלה.
 • עגול: הם מברשות הצבע הטובות ביותר לצביעה דקורטיבית (כמו גימורים מלאכותיים) ורהיטים, כמו רגלי כיסא ושולחן, מכיוון שהסידור המעגלי של הזיפים תורם לציור תלת ממדי.
 • גלגלת צבע. גלילים צובעים אזורים שטוחים גדולים כמו תקרות ורצפות.בשיטה זו משתמשים בפחות צבע מאשר במכחולים, מורחים את הצבע באופן שווה יותר ממברשת, עושים עבודה מהירה של שטחים גדולים ושטוחים. המברשות ניתנים להחלפה והידיות ניתנות לשימוש חוזר. יש להתאים אותם לצבע ולגימור שבו אתה משתמש. גלילים סטנדרטיים הם ברוחב 20 סנטימטרים, אם כי ניתן להשיג גם גלילי גימור צרים יותר (רוחב 8 סנטימטרים). ראה הסבר בחלק השני של המאמר

איכות מברשת צבע

מברשת איכותית ביותר מציעה כיסוי חלק ומלא יותר וגימור מושלם, ולמרות שהיא יקרה – תלוי בגודל המברשת ובחומר הזיפים – היא יכולה להחזיק מעמד שנים רבות. זיפים מפוצלים מעט בקצותיהם – מחזיקים יותר צבע ומספקים את הכיסוי הטוב ביותר. הזיפים צריכים להיות קצרים יותר מבחוץ וארוכים יותר לכיוון המרכז, ויוצרים דיוק ושליטה. לבסוף, הזיפים צריכים להיות ארוכים ב -50 אחוז מרוחב המברשת עצמה כדי להרים את כמות הצבע האידיאלית, תוך מתן כיסוי ושליטה מרביים.

אל תטבלו את המברשת יותר מדי בצבע (שליש או לכל היותר חצי מאורך הזיפים, מספיק). כשמסירים את המברשת מהפחית לאחר הטבילה, הסירו עודפי צבע מהזיפים על ידי משיכת כל צד של המברשת בעדינות לאורך קצה פחית הצבע. מרחו את הצבע באופן שווה. הימנעו מיותר מדי צבע: העודף יביא לטפטוף שיקלקלו ​​את הגימור האחיד. שמרו על הידית מורמת מעל הזיפים, כך שהצבע לא יטפטף לתוך הקערה. אם כן, תגלו שהוא נוטף על היד שלכם, וטיפות יופיעו בהדרגה בכל מקום סביבכם.  

תמונה לקוחה מאמזון

מברשת גליל צבע

סביר להניח שתגיעו למברשת צבע בעת צביעה של ציור, אך כיסוי חלק הארי של הקיר או התקרה בצבע הופך לעבודה הרבה יותר פשוטה ומהירה כשמשתמשים בגליל צבע. לא רק זאת, אלא שילוב הגלילה והכיסוי הנכון פועל למריחת צבע בצורה חלקה ואחידה, כך שלא נשארת עם משיכות מכחול, כתמים טלאים או פגמים אחרים.

גלילי צבע וכיסויים הם כלים פשוטים ובמחיר סביר למדי, אך ישנן אפשרויות רבות לבחירה. 

גליליות צבע איכותיות באמזון ארה”ב

מציאת גליל הצבע המתאים לעבודה

בחר מסגרת גלגלים נוחה לאחיזה של מברשת הצבע.

מסגרת גלילה – השלד של כלי הצביעה הרב פעמי הזה – היא בעצם ידית פלסטיק נוחה המחוברת לכלוב גלילה. בדרך כלל, בכלובי גלילה יש מכסי פלסטיק בשני קצותיהם התומכים ב”צלעות “מתכת הדחיסה הנכנסות בתוך כיסוי ומחזיקים אותו במקומם, אך תמצאו גם מסגרות גלילה עם כלובי פלסטיק חזקים.

מסגרות גלילה נמכרות בסטים עם כיסויים מטעמי נוחות. יש לכם שליטה על איכות הצביעה ​​שלכם כאשר אתם רוכשים אותה בנפרד. בעת השוואת מסגרות, חפש את התכונות האופציונליות הבאות:

 • ידית הברגה.  בזמן שהוא מגיע ברוב מסגרות הגלילה, בדוק אם יש קליפסים בתחתית הידית, כך שתוכלו לחבר מוט הארכה להתמודדות עם תקרות או קירות גבוהים.
 • ידית ארגונומית.  אם אתם מצפים להשקיע זמן רב בצביעה וביותר מחדר אחד, כדאי לשלם קצת יותר עבור ידית ארגונומית המעוצבת כדי להפחית את העומס על פרק כף היד שלך.
 • מייסבי כדור. למסגרות גלילה איכותיות יש מייסבי כדור המספקים תנועת גלגול חלקה וגימור צבע מושלם יותר.

צמצם את האפשרויות שלך לאורך הגלילה.

מסגרות וכיסויי גלגלים מגיעים בכמה אורכים שונים (ובעוד שרוב המסגרות מגיעות ברוחב גלילה קבוע, חלקן הגדולות ניתנות להתאמה בגודלן, באמצעות קליפסים קטנים או שיניים כדי לאבטח את הכיסוי במקום כלוב). יהיה עליכם להתאים את אורכי מסגרת הגלילה והכיסוי שלכם אם אתה רוצים לעשות את העבודה כמו שצריך.

 • גלילי מיני 10 ס”מ מעולים לטאצ’אפים, חללים צרים, או עבודה קפדנית סביב גופים, אדן חלון או מכשולים אחרים. הם גם שימושיים לצביעת פנים ארונות או ארונות ספרים.
 • גלילים בגודל 15 ס”מ  זהו גודל טוב לצביעת ריהוט קטן. גלילים אלה שימושיים גם להיכנס לפינות.
 • גלילים בגודל 20 ס”מ זהו הגודל הטוב ביותר עבור רוב הפרויקטים בעשה זאת בעצמך. בתור התחלה, גלילי הצבע הללו נכנסים בקלות לדלי צבע של 20 ליטר. בנוסף, אלה גדולים מספיק כדי לכסות דוגמית של קיר בגודל טוב
 • גלילים באורך 25 ס”מ או יותר יכולים להיות כבדים ומסורבלים במקצת ולכן הם משמשים לעתים קרובות יותר על ידי אנשי מקצוע מאשר אנשי עשה זאת בעצמך. אם אתם באמת צרכים לכסות רצועת קיר בחופזה, ייתכן שתרצן לבחור באחד מהגלילים הגדולים האלה.

בחר את חומר הכיסוי הגליל המתאים על בסיס הצבע והפרויקט שלך.

הכריכות מגיעות בחמש אפשרויות חומר נפוצות, המשתנות מבחינת הצבע שהן עובדות הכי טוב, כמה הן מחזיקות והמרקם שהן יוצרות.

 • כיסויי גלילה סינתטיים – כולל פוליאסטר, ניילון או דקרון – הם הבחירה הנכונה לצבע לטקס על בסיס מים. אתה יכול להשתמש בכיסוי סינטטי בכל גימור צבע וברוב המשטחים. אף כי חומרים סינתטיים אינם קולטים ומחזיקים צבע כמו צמר, הם בדרך כלל עמידים מאוד.
 • כיסויי גלילה מצמר או אנגורה, עם סיבים טבעיים, הם הבחירות הטובות ביותר למריחת צבע על בסיס שמן, אך הם עובדים היטב בכל גימור ומכסים מגוון משטחים בצורה חלקה. צמר קולט הרבה צבע וכך מספק כיסוי מעולה עם שכבה אחת בלבד.
 • ניתן להשתמש בכיסויי רולר המשלבים צמר ופוליאסטר עם כל סוג הצבע ובכל גימור צבע, ולכן הם בחירה מצוינת אם לעיתים קרובות עוברים בין מוצרים מבוססי שמן ומוצרי מים. כיסויי גלילה רב-תכליתיים אלה נותנים את המיטב משני העולמות: הם קולטים הרבה צבע ומחזיקים מעמד זמן רב אם מטפלים בהם כראוי.
 • חדש יותר, כיסויי רולר מיקרופייבר  (שניתן לזהותם על ידי הפסים האלכסוניים על כיסוי הקטיפה) עובדים עם לטקס וכן צבעים על בסיס שמן. גלילים אלה מספקים גימור חלק מאוד, כמעט כאילו רוססו עליהם, ומתאימים רק למשטחים ללא מרקם רב. עם זאת, יש מעט עקומת למידה להשגת גימור אחיד עם גלגלת מיקרופייבר מכיוון שהם מרימים ומשחררים יותר צבע מהכיסוי הממוצע, אז צריך להתאמן על קרטון או על משטח זרוק אחר לפני שתתמודד עם הקירות שלך.
 • כיסויי גלילי קצף אינם מחזיקים מעמד כל עוד האפשרויות האחרות, ומסיבה זו לעיתים נחשבים לכיסויים “לשימוש חד פעמי”. הם הטובים ביותר לגלגול צבע לטקס מבריק למחצה או מבריק על גבי משטחים חלקים – לא בעלי מרקם כבד. השתמש בהם לביצוע מגע מהיר על גימור, לוחות בסיס, רהיטים או פרויקטים קטנים אחרים.

תרצו לשקול את ליבת כיסוי הגלילה; אחד טוב עשוי סוג כלשהו של שרף או פלסטיק. לגלילים זולים יש ליבות קרטון, שאינן מחזיקות היטב ולעתים קרובות מתפרקות לאחר מספר שימושים.

טיפים קטנים מאיתנו:

לפני שאתם ממהרים לרכוש מברשות צבע, כדאי לעבור על ההמלצות וחוות הדעת בעיון כדי לבדוק שהכול בסדר. כדאי גם לעשות השוואת מחירים בין האתרים השונים כדי למצוא את המוצר במחיר הטוב ביותר. לרוב, אותם מוצרים קיימים באתרים שונים.

מדריך לקניית ציוד בחנויות האינטרנט המומלצות. כללים לחיסכון והבנת שוק החנויות ברשת האינטרנט.

טיפים איך לבצע קנייה נבונה באינטרנט

איך לזהות באינטרנט ביקורות מזויפות?


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם