מדריך לקניית מברשות \ גלילים לצביעה מיקצועית

בחירת צבעים לפרויקט הצבע הבא שלך יכולה באמת לתפוס את זמנך, כאשר אתה מנקר ספקטרום של דוגמיות. עם זאת, כדי להשיג כיסוי חלק, שלם ומדויק, תצטרך להשקיע מעט מחשבה גם במברשות שלך. לצורך עבודת צבע למראה מקצועי עליכם להתחיל בכלים איכותיים.

בעוד שמוצרי DIY רבים בוחרים בגלילים על משטחים גדולים כמו קירות, מברשת מספקת דיוק רב יותר תוך שימוש בפחות צבע ויותר צדדיות, מכיוון שמברשות מסוגלות ליצור גימורים חלקים ומרקמים, בהתאם לטכניקה שלך. וכמובן שתסתמך על מברשות לעבודות גימור ופרטי פרטים אחרים, כמו גם על צביעת רהיטים.

המשך לקרוא כדי ללמוד על חומר המברשת, הגודל, הצורה והאיכות – וכיצד הם הרכיבו רשימה זו של המועדפים המובילים שלנו בין מברשות הצבע הטובות ביותר שיש.

 

מברשות צבע איכותיות באמזון ארה"ב

 

מה מכין מברשת צבע נהדרת?

המברשות עשויות מחומרים שונים ומגיעות בצורות ובגדלים שונים המתאימים למוצרים ולמשימות ספציפיות. כך תוכל לקבוע מה מתאים לתפקידך.

חוֹמֶר

זיפי מברשת מגיעים בשתי קטגוריות עיקריות: טבעיות, המומלצות לצבעים על בסיס שמן, וסינתטיות, הטובות ביותר לצבעים על בסיס מים.

 • מברשות טבעיות עשויות משיער של בעלי חיים – סיבים עם פיצולים מיקרוסקופיים המכילים מוצר רב יותר ליצירת גימור חלק. בחרו מברשת זיפים טבעית בעת מריחת צבעים על בסיס שמן, לכות, שילק, צבע גיר דקורטיבי (למראה עתיק), אמייל ופוליאוריטן. תוכלו גם להשיג תוצאות טובות באמצעות מברשת זיפים טבעית ועגולה למריחת שעוות רהיטים.
 • מברשת סינתטית פוליאסטר באיכות גבוהה או תערובת של ניילון ופוליאסטר

 

גם מברשות טבעיות וגם מברשות סינטטיות יכולות להחזיק מעמד לאורך זמן אם מנקים ומייבשים אותן היטב לאחר כל שימוש: הסר עודפי צבע, שטוף במים וסבון ולהניח לו להתייבש על משטח ישר.

גודל

מברשות צבע מגיעות בגדלים שונים. באופן כללי, ככל שהאזור שאתה צובע חזק יותר, כך המברשת צריכה להיות קטנה יותר. מברשת באורך של עד  6 ס"מ מתאימה ביותר לאזורי חלונות, לקצוות ולפינות. מברשת בגודל  8 ס"מ פועלת בצורה הטובה ביותר עבור דלתות, ארונות ומדפים ומברשת של 10 עד 15ס"מ מיועדת לאזורים גדולים ושטוחים, כמו קירות ותקרות.

סִגְנוֹן

ישנם ארבעה סגנונות עיקריים של מברשית צבע, שכל אחד מהם תוכנן למטרה ולשטח שונה:

 • מרובע: השתמש במברשת קיר גדולה לצביעת קירות, דלתות שטוחות וחיפויים. עם מברשת קיר איכותית ולא תזדקק לגלילים – ואולי אפילו תחסוך בצבע מכיוון שמברשות מדויקות יותר.
 •  זווית: מברשת זו תוכננה לצביעת אבנט חלונות, הנכנסים בתוך מסגרת החלון ומאפשרים לחלונות לנוע מעלה ומטה. עם זאת, המברשת הזוויתית הזו מצוינת למגוון עבודות פירוט מכיוון שהיא קלה לתמרון ומציעה יציבות רבה. השתמש בו לצביעת חריצים, לוחות, קצוות ופינות – ולהגיע סביב מכשולים, כמו מאחורי אסלה.
 • עגול: הם מברשות הצבע הטובות ביותר לצביעה דקורטיבית (כמו גימורים מלאכותיים) ורהיטים, כמו רגלי כיסא ושולחן, מכיוון שהסידור המעגלי של הזיפים תורם לציור תלת ממדי.
 • גלגלת צבע. גלילים צובעים אזורים שטוחים גדולים כמו תקרות ורצפות. הם משתמשים בפחות צבע מאשר במכחולים; הם מורחים את הצבע באופן שווה יותר ממברשת; הם עושים עבודה מהירה של שטחים גדולים ושטוחים. המברשות ניתנים להחלפה והידיות ניתנות לשימוש חוזר. יש להתאים אותם לצבע ולגימור בו אתה משתמש. גלילים סטנדרטיים הם ברוחב 20 סנטימטרים, אם כי ניתן להשיג גם גלילי גימור צרים יותר (רוחב 8 סנטימטרים). ראה הסבר בחלק השני של המאמר

איכות.

מברשת איכותית ביותר מציעה כיסוי חלק ומלא יותר וגימור מושלם, ולמרות שהיא יקרה – תלוי בגודל המברשת ובחומר הזיפים – היא יכולה להחזיק מעמד עד……. 20 שנה. זיפים מפוצלים מעט בקצותיהם – מחזיקים יותר צבע ומספקים את הכיסוי הטוב ביותר. הזיפים צריכים להיות קצרים יותר מבחוץ וארוכים יותר לכיוון המרכז, ויוצרים דיוק ושליטה. לבסוף, הזיפים צריכים להיות ארוכים ב -50 אחוז מרוחב המברשת עצמה כדי להרים את כמות הצבע האידיאלית, תוך מתן כיסוי ושליטה מרביים.

 

אל תטבול את המברשת יותר מדי בצבע (שליש או לכל היותר חצי מאורך הזיפים, מספיק ). כשמסירים את המברשת מהפחית לאחר הטבילה, הסר עודפי צבע מהזיפים על ידי משיכת כל צד של המברשת בעדינות לאורך קצה פחית הצבע.

מברשת גליל

סביר להניח שתגיעו למברשת צבע בעת צביעה של ציור, אך כיסוי חלק הארי של הקיר או התקרה בצבע הופך לעבודה הרבה יותר פשוטה ומהירה כשמשתמשים בגליל צבע. לא רק זאת, אלא שילוב הגלילה והכיסוי הנכון פועל למריחת צבע בצורה חלקה ואחידה, כך שלא נשארת עם משיכות מכחול, כתמים טלאים או פגמים אחרים.

גלילי צבע וכיסויים הם כלים פשוטים ובמחיר סביר למדי, אך ישנן אפשרויות רבות לבחירה. לפני כן, המדריך מסביר מה לשקול ומה לחפש, והוא מציע פרטים על הבחירות המועדפות עלינו בין אפשרויות גלגל הצבע והכיסוי הטובות ביותר שיש.

גליליות צבע איכותיות באמזון ארה"ב

 

מציאת גליל הצבע המתאים לעבודה

בחר מסגרת גלגלים נוחה לאחיזה.

מסגרת גלילה – השלד של כלי הצביעה הרב פעמי הזה – היא בעצם ידית פלסטיק נוחה המחוברת לכלוב גלילה. בדרך כלל, בכלובי גלילה יש מכסי פלסטיק בשני קצותיהם התומכים ב"צלעות "מתכת הדחיסה הנכנסות בתוך כיסוי ומחזיקים אותו במקומם, אך תמצאו גם מסגרות גלילה עם כלובי פלסטיק חזקים.

מסגרות גלילה נמכרות בסטים עם כיסויים מטעמי נוחות, אך יש לך שליטה רבה יותר על האיכות ​​שלך כאשר אתה רוכש אותה בנפרד. בעת השוואת מסגרות, חפש את התכונות האופציונליות הבאות:

 • ידית ארגונומית.  אם אתה מצפה להשקיע זמן רב, אפילו רק יותר מחדר אחד, כדאי לשלם קצת יותר עבור ידית ארגונומית המעוצבת כדי להפחית את העומס על פרק כף היד שלך.
 • מיסבי כדור.  למסגרות גלילה איכותיות יש מיסבי כדור המספקים תנועת גלגול חלקה וגימור צבע מושלם יותר .
 • ידית הברגה.  בזמן שהוא מגיע ברוב מסגרות הגלילה, בדוק אם יש קליפסים בתחתית הידית, כך שתוכל לחבר מוט הארכה להתמודדות עם תקרות או קירות גבוהים.

צמצם את האפשרויות שלך לאורך הגלילה.

מסגרות וכיסויי גלגלים מגיעים בכמה אורכים שונים (ובעוד שרוב המסגרות מגיעות ברוחב גלילה קבוע, חלקן הגדולות ניתנות להתאמה בגודלן, באמצעות קליפסים קטנים או שיניים כדי לאבטח את הכיסוי במקום כלוב). יהיה עליך להתאים את אורכי מסגרת הגלילה והכיסוי שלך אם אתה רוצה לעשות את העבודה כמו שצריך.

 • גלילים בגודל 20 ס"מ הם הגודל הטוב ביותר עבור רוב הפרויקטים בעשה זאת בעצמך. בתור התחלה, גלילי הצבע הללו נכנסים בקלות לדלי צבע של 20 ליטר. בנוסף, אלה גדולים מספיק בכדי לכסות דוגמית של קיר בגודל טוב
 • גלילים באורך 25 ס"מ או יותר  יכולים להיות כבדים ומסורבלים במקצת ולכן הם משמשים לעתים קרובות יותר על ידי אנשי מקצוע מאשר אנשי עשה זאת בעצמך. אם אתה באמת צריך לכסות רצועת קיר בחופזה, ייתכן שתרצה לבחור באחד מהגלילים הגדולים האלה.
 • גלילים בגודל 15 ס"מ הם בגודל טוב לצביעת ריהוט קטן. גלילים אלה שימושיים גם להיכנס לפינות.
 • גלילי מיני 10 ס"מ מעולים לטאצ'אפים, חללים צרים, או עבודה קפדנית סביב גופים, אדן חלון או מכשולים אחרים. הם גם שימושיים לצביעת פנים ארונות או ארונות ספרים.

בחר את חומר הכיסוי הגליל המתאים על בסיס הצבע והפרויקט שלך.

הכריכות מגיעות בחמש אפשרויות חומר נפוצות, המשתנות מבחינת הצבע שהן עובדות הכי טוב, כמה הן מחזיקות והמרקם שהן יוצרות.

 • כיסויי גלילה מצמר או אנגורה , עם סיבים טבעיים, הם הבחירות הטובות ביותר למריחת צבע על בסיס שמן, אך הם עובדים היטב בכל גימור ומכסים מגוון משטחים בצורה חלקה. צמר קולט הרבה צבע וכך מספק כיסוי מעולה עם שכבה אחת בלבד.
 • כיסויי גלילה סינתטיים – כולל פוליאסטר, ניילון או דקרון – הם הבחירה הנכונה לצבע לטקס על בסיס מים . אתה יכול להשתמש בכיסוי סינטטי בכל גימור צבע וברוב המשטחים. אף כי חומרים סינתטיים אינם קולטים ומחזיקים צבע כמו צמר, הם בדרך כלל עמידים מאוד.
 • ניתן להשתמש בכיסויי רולר המשלבים צמר ופוליאסטר  עם כל סוג הצבע ובכל גימור צבע, ולכן הם בחירה מצוינת אם לעיתים קרובות עוברים בין מוצרים מבוססי שמן ומוצרי מים. כיסויי גלילה רב-תכליתיים אלה נותנים את המיטב משני העולמות: הם קולטים הרבה צבע ומחזיקים מעמד זמן רב אם מטפלים בהם כראוי.
 • חדש יותר, כיסויי רולר מיקרופייבר  (שניתן לזהותם על ידי הפסים האלכסוניים על כיסוי הקטיפה) עובדים עם לטקס וכן צבעים על בסיס שמן . גלילים אלה מספקים גימור חלק מאוד, כמעט כאילו רוססו עליהם, ומתאימים רק למשטחים ללא מרקם רב. עם זאת, יש מעט עקומת למידה להשגת גימור אחיד עם גלגלת מיקרופייבר מכיוון שהם מרימים ומשחררים יותר צבע מהכיסוי הממוצע, אז צריך להתאמן על קרטון או על משטח זרוק אחר לפני שתתמודד עם הקירות שלך.
 • כיסויי גלילי קצף אינם מחזיקים מעמד כל עוד האפשרויות האחרות, ומסיבה זו לעיתים נחשבים לכיסויים "לשימוש חד פעמי". הם הטובים ביותר לגלגול צבע לטקס מבריק למחצה או מבריק על גבי משטחים חלקים – לא בעלי מרקם כבד. השתמש בהם לביצוע מגע מהיר על גימור, לוחות בסיס, רהיטים או פרויקטים קטנים אחרים.

כמו כן, תרצה לשקול את ליבת כיסוי הגלילה; אחד טוב עשוי סוג כלשהו של שרף או פלסטיק. לגלילים זולים יש ליבות קרטון, שאינן מחזיקות היטב ולעתים קרובות מתפרקות לאחר מספר שימושים.

מדריך קניה והמלצות לציוד טיולים, בית ומשרד מברשות צבע, מדריך קניה

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות