מדריך לקניית מגבות אמבטיה

יש חידה שהולכת כך: "מה נרטב יותר ויותר ככל שהוא מתייבש יותר?" התשובה היא כמובן מגבת. אבל לאחרונה, כשקניתי באינטרנט מגבות , מצאתי את עצמי מבולבל מהפרדוקס. "ככל שצפיפות פני השטח גבוהה יותר המגבת סופגת יותר", קרא את התיאור למגבות ששקלתי. אבל אז: "מגבת עם צפיפות שטח נמוכה יותר מתייבשת מהר יותר." אני מודה שהייתי צריך לקרוא את זה יותר מפעמיים כדי להבין מה זה אומר.

כיצד לפענח צפיפות פני שטח וספירת חוטים (במיוחד כאשר אינך מרגיש את המגבות באופן אישי)? הנה מה שאתה צריך לדעת כדי לנווט בשוק המגבות, בין אם אתה אוהב מגבות רכות, קטיפות או מגבות קשוחות.

מגבות אמבטיה בלאסטפרייס

מגבות אמבטיה איכותיות באמזון גרמניה

מגבות אמבטיה איכותיות באמזון ארה"ב משלוח זול

 

1. זכרו את הכלל של צפיפות פני השטח.

במילים פשוטות, מגבת עם צפיפות שטח גבוהה יותר תהיה סופגת יותר שמייבשתאותך לאחר האמבטיה, אך ייקח יותר זמן להתייבש כשהיא תלויה על וו. מגבת עם צפיפות שטח נמוכה יותר תהיה סופגת פחות, אך גם לא תישאר רטובה לאורך זמן. צפיפות פני השטח נכתבת בדרך כלל ביחס של גרם למטר מרובע זה יכול לנוע בין כ -300 ל -900 גרם למ"ר. אם מדובר במגבת סופגת שאתם מחפשים, הביטו על הטווח האמצעי הגבוה ביותר של הסקאלה.

2. לכו על כותנה.

כשמדובר בחומר, 100 אחוז כותנה עמידה ורכה יותר מכותנה שמשולבת עם זהורית או חומרים אחרים. אם עליכם לסטות מכותנה, קחו בחשבון את הטקסטיל החדש יותר שנקרא מודל מעל זהון: עשוי מעצי אשור, הוא פחות מעובד מאשר זהוב (עם תהליכי ייצור טבעיים יותר ידידותיים לסביבה), והוא עמיד, סופג, נושם ומהיר בצבע.

3. כותנה מצרית, טורקית או פימה.

הכותנה המצרית נחשבת זה מכבר ככותנה המובילה ביותר, אך יש הטוענים כי מגבות שכותרתן "כותנה טורקית" או "תוצרת טורקיה" מעט טובות יותר מעמיתיהן מכותנה המצרית. בלי קשר, לתגית שאומרת "כותנה מצרית", "כותנה טורקית" או "כותנה פימה" יהיו סיבים ארוכים ומסולסלים היטב לבניית עמידות וספיגה.

4. בחר את המרקם שלך.

כיום המגבות מגיעות יותר מסתם סטנדרט: מרקמים כמו אריגת וופל, מצולעים ואריגים שטוחים נמצאים כעת בשוק. אבל אם אתה מהסוג שמעדיף מגבות רכות וקטיפה, הסטנדרט הוא עדיין ההימור הטוב ביותר שלך.

5. מבנה המגבת.

יש מספר מפתיע של מונחים המשמשים לתיאור האופן שבו חוטים נשזרים במגבת: ייתכן שתראה "דו שכבתי", "מסורק", "טבעת טבעת" או "אפס טוויסט" על התגית. אם אתה יכול, חפש ספירת טוויסט גבוהה יותר (בה מעוותים את הסיבים, כדי להוסיף חוזק ועמידות), ושתי שכבות (שמשמעותן, כפי שהשם מרמז, מכפילה את כמות החוטים, ומוסיפה ספיגה וצפיפות) .

5. דע את ההבדל בין "סדין" ל"מגבת ".

אתה יודע על  מגבות יד ומגבות רחצה. אבל קחו בחשבון שיש יותר גדלים בשוק: סדיני אמבטיה, שהם גדולים במיוחד ונועדו להיות מפוארים יותר, נעים בגודל של 90 ס"מ על 150 ס"מ, 100 ס"מ על 175 ס"מ, בעוד שמגבות הרחצה הרגילות נמדדות כ 60 ס"מ על 130 ס"מ .

כמו כן, יש מגבות ידיים סטנדרטיות (בדרך כלל כ- 40 ס"מ על  70-75 ס"מ) או "מגבות אצבעות" או "מגבות קצות האצבעות", שהן קטנות יותר (כ- 27 ס"מ על 40 ס"מ) ונראות לרוב באמבטיות אורחים.

6. חפשו קצוות כפולים.

קצוות כפולים פירושם שתפורים כפול, לעמידות רבה יותר ולריפוי פחות.

7. בחר לולאות לעומת אין לולאות.

כדי שתוכל לתלות אותן ביתר קלות על וו (ולא לקפל אותן מעל מוט מגבות) כדי לחסוך מקום באמבטיה . שקול את ההעדפה שלך ורכוש בהתאם.

8. אל תקנו יותר מדי.

הנה כלל אצבע טוב: "אנו מחזיקים לפחות שתי מגבות רחצה ומגבות ידיים לכל בן משפחה, יחד עם הרבה מטליות כביסה." אם אתה נמצא במקום קטן במיוחד, אחד לכל בן משפחה וזוג תוספות לאורחים מקובלים, כל עוד אתה מתחייב לרחיצות תכופות.

9. לבסוף: שטפו מגבות לפני שתשתמשו בהן.

שטיפת מגבות לפני השימוש היא פרקטיקה טובה, ולא רק מסיבות היגייניות. כך הן מסוגלותלהגיע לספיגת שיא. יש מגבות שטופלו במרככים או בגימורים אחרים כדי להרגיש יוקרתיים יותר.

מדריך קניה והמלצות לציוד טיולים, בית ומשרד מגבת אמבטיה

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים