• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך לבחירה וקנייה של מגפי סקי איכותיים לטיולים באזורים הרריים

דף הבית » מדריך לבחירה וקנייה של מגפי סקי איכותיים לטיולים באזורים הרריים

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 3 דקות

אתם וודאי הייתם רוצים להיכנס לחנות, לבחור מגפי סקי ולעשות את דרככם החוצה, אך בפועל קיים מגוון כה גדול של מגפי סקי, שאתם עלולים למצוא את עצמכם אובדי עצות מול ההיצע העצום. במדריך תקבלו את כל המידע אודות הסגנונות השונים, מידות הרוחב והגודל הקיימות במגפי סקי.

סגנון הסקי שלך: באופן כללי, כאשר מדובר בבחירת הנעלה למטרות ספורט, הדבר הראשון שיש לקחת בחשבון הוא סוג השטח וכך גם כאשר עוסקים בסקי. הסיבה לכך היא שמגפי סקי מגיעים עם מאפיינים שונים, שמתאימים למשטחים ספציפיים. ברגע שתתאימו את מגפי הסקי למשטח הסקי הצפוי לכם, תוכלו להיות בטוחים בקנייה שלכם. הנה לכם כמה אופציות לשימוש במגפי סקי:

סקי בהרים:

הרים הם משטחים חלקים וגליים מאד. במשטחים חלקים כל מגף סקי ירגיש נוח, אך אנו ממליצים לכם שלא לקחת סיכון ולבחור במגף בעל חיכוך חזק עם הקרקע וגמישות רבה.

סקי חופשי:

אם אתם מוקסמים מתרגילי האקרובטיקה ומהכישרון החינני של רוכבים חופשיים בסקי, עד כדי כך שאתם רוצה לחקות את חלק מתנועותיהם, אתם תמשיכו לנסות לחקןת אותם ללא הצלחה עד שתקלטו את הסוד- מגפיים המותאמים לרכיבה חופשית. למגפיים אלו יש תכונות של אנטי-הלם והן מאפשרות גם עמידה זקופה, שגורמת ליכולות עוצרות הנשימה של הרוכבים להיראות יותר חסרות מאמץ ונוחות.

סקי בפארק ובסגנון חופשי:

מגפי הסקי מהקטגוריה הזו עוצבו כשבראשם של המעצבים תנאי הפארק. בפארקים של סקי יש הרבה עיקולים וסיבובים ויש צורך בקפיצות ובנחיתות מרובות. מגף סקי שיתאים לתנאים הללו יהיה קל-משקל, יספוג זעזועים בצורה טובה, יהיה בעל גמישות רכב ויאפשר עמידה זקופה מאד.

קארבינג:

אם אתם אוהבים לעשות סקי במהירות גבוהה בשלג, כדאי שתצטיידו במגפי סקי מהסוג הזה. לא תמצאו מגף אחר שהוא כל כך צמוד, קשיח וכבד כמו קארבינג. בשביל מסלול מהיר, אתם זקוקים למגף שממש “נדבק” לפני השלג. זה בדיוק מה שמציע מגף סקי מסוג קארבינג. עם הקליפה החיצונית העבה ביותר וההתאמה הצמודה, הם יעניקו לכם חוויה במהירות גבוהה שאף מגף אחר לא יספק.

אלפיין טורינג (AT):

אם חשבתם בכיוון של מגפי סקי שמתאימים גם לשימוש ביערות מושלגים או בטיולים רגליים באזורים קרים, מגפי AT הם מגפיים שיכולים לענות על ציפיותיכם; הפסיעות האיטיות אך נחושות שלכם בטיולים מועצמות במצב ההליכה המובנה במגפי ה-AT. במצב ההליכה המגפיים מסתובבות באופן חופשי, מצב הגורם למגפיים להיות גמישות מאוד, מה שמאפשר לכם לבצע בקלות סיבובים, פניות, קפיצות וטיפוסים בעת הטיול הרגלי. מאפיינים אחרים שעוזרים להתמודד טוב ביערות כוללים סוליית גומי עבה, אלמנט פלדה באזורים מתחת לבוהן ולעקב והעובדה שהן עשויות מחומרים קלי משקל כמו סיבי פחמן.

נפח:

כדי להימנע מלבחור במגפי סקי שיהיו מגושמים וכבדים על הרגליים שלכם, חשוב לקחת בחשבון את מידת כף הרגל שלכם לפני בחירת הנעל. לאלו בעלי כף רגל שטוחה וצרה תתאים נעל סקי בעלת נפח קטן. אם יש לכם קשת גבוהה או כף רגל רחבה ועבה, נעל בעלת נפח בינוני תהיה הבחירה הנכונה.

מאפיינים נוספים:

מצב הליכה-גלישה: במקום לסחוב את מגפי הסקי שלכם בתיק בדרך לאתר הסקי, אתם יכולים לבחור במגף שמתאים גם להליכה וגם לסקי. בלחיצה פשוטה אחת איפשהו בעקב או בחלק האחורי של המגף, הקליפה התחתונה נפרדת מהעליונה וגורמת למגף להיות נוח יותר על הקרסוליים בזמן ההליכה. לחיצה אחת נוספת על הכפתור מחברת שוב את שתי הקליפות ואתם מוכנים לסקי. המאפיין הזה מאוד נפוץ כיום במגפי סקי רבים.

מספר אבזמים: אבזמים נחוצים במגפי סקי בשביל לשמור עליהם הדוקים על רגליכם, אבל כאשר יש יותר מדי, הם נהפכים למטרד שכן הם מוסיפים למשקל על הרגל. עוד עניין בעייתי עם אבזמים הוא התנוחה שלהם על הנעל. יש לבחור במגף שבו האבזמים אינם ממוקמים בנקודות הפוגעות בגמישות התנועה.

רצועות : דבר אחד שמבדיל בין מגפי סקי באיכות גבוהה המיועדות לביצועים רציניים ממגפיים אחרים הוא הרצועות. הן מדגישות את המראה וכל מבט במגף שלכם יגרום להרגשה של סיפוק ואלגנטיות. בין כל סוגי הרצועות, לרצועות הניתנות להתאמה יש יתרון, שכן הן מחזיקות מעמד הרבה יותר זמן ואף מצליחות להחזיק בצורתן בהשוואה לרצועות הסטנדרטיות האחרות. כל מגף שיש לו רצועות מותאמות כאלו ללא ספק נחשב למגף ברמה גבוהה ביותר.

סוליית ניתנות להחלפה: מגף שיש לו סוליות ניתנות להחלפה מעניק לנועלים אותם ערך מוסף, בעיקר אם סיור הסקי שלהם ייקח אותם על פני מגוון משטחים: דרך היערות הגבשושיים והמסוכנים, שטחי הסקי ההרריים הגליים ושטחי הסקי החלקים של הפארק. מגפיים רבים עם מאפיין זה מגיעים עם שני סוגי סוליות – אחד למשטחים החלקים ואחד למחוספסים הגליים. בוא ונרחיב בקצרה על שני סוגי המגפיים.

AT זוהי הסוליה המושלמת לשטח המיוער והגלי. עם העיצוב המגושם שלה, היא מספקת לרוכבים את התמיכה הנוספת בשביל אחיזה חזקה על משטחים מחוספסים אלו.

Techגם לסוליות אלו עיצוב מגושם דומה, אך יש להן התאמה מיוחדת מתחת, שגורמת להחלקה שוטפת ורציפה על משטחים חלקים מאוד.

גודל

הדבר החשוב האחרון שנותר לבדוק הוא הגודל. לשכוח לבדוק את מידת המגפיים זו טעות טירונים. וודאו שהמגפיים יושבות בנוחות על הרגליים שלכם לפני הקנייה. כדי לבדוק את הגודל, השתמשו בשיטת “נקודות אמצע”. לחישוב נקודות האמצע של הרגל שלכם לא מספיק לקרוא את הערכים מהכלים הרגילים בהם משתמשים כמו סרט מדידה או סרגל. ראשית תצטרכו להניח את הרגל שלכם על דף נייר, ואחר כך למדוד את ממדי העקב שלכם עד הקצה של האצבע הארוכה ביותר שלכם. את התוצאה צריך לעגל לרמת דיוק של חצי הסנטימטר הקרוב ביותר וזוהי מידת נקודת האמצע שלכם. זה ממש חשוב לעגל את התשובה לחצי הסנטימטר הקרוב ביותר, כי רוב מגפי הסקי ובאופן פרטני מגפיים לאזורים הרריים, נמדדים במידות במספרים שלמים ובחצאים. הסימון ימצא על הבוהן ועל העקב.


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם