מדריך לקניית מגרסה המתאימה ביותר לצרכיכם

 

מגרסות הם כלי עזר אידאלי לאבטחה והן כוללות מגוון של מאפיינים שנועדו לסייע בהשמדת נתונים אישיים וכו'. החל מגריסת מכתב או כרטיסי אשראי ועד להתמודדות עם ערימות ניירת, להלן עצות למציאת המגרסה המתאימה לכם.

קיימות מגרסות לחיתוך לאורך/רוחב או לחתיכות קטנטנות, כשבחיתוך לאורך/רוחב עדיין אפשר להרכיב מחדש למסמכים קריאים למרות שדרושה לכך הרבה מאד סבלנות.  מה שיקשה יותר על הרכבה מחדש של חומר שנגרס, הן המגרסות שחותכות את הנייר לחתיכות קטנטנות שמכונות חיתוך יהלום, כמו קונפטי.

הסוג לרכישה מבחינת האבטחה הגבוהה ביותר הן מגרסות בחיתוך מיקרו, דגמים שחותכים לחתיכות כל כך קטנות, מה שקשה מאד לשחזר אותם. מומלץ לרכוש מגרסת cross-cut  או micro-cut למקסימום אבטחה.

מגרסות ביתיות הן אמנם לא האטרקטיביות ביותר, אך הן אולי עדיפות יותר מאחר והן תופסות מעט מקום, ואפילו אפשר להכניסן לארון, והן כמובן גם זולות יותר. יש מגרסות קטנות כל כך שכדי לגרוס דף 4A, צריך לקפל אותו קודם, ולרוקן גם את האשפה לעתים קרובות יותר. אם מחפשים מגרסה שצריכה לעבוד הרבה, עדיף לעבור לדגמים גדולים יותר.

מגרסות גדולות יכולות להגיע לגובה של חצי מטר, אם זה לצרכים ביתיים, זה אולי לא יתאים, אבל אם מנהלים עסק, או כשיש כמות גדולה של נייר לגרוס, אז כדאי לשקול ולרכוש מגרסה גדולה. ככל שהיא גדולה יותר, יש בה יותר מקום, ואפשר לגרוס גם גיליונות נייר גדולים ואף עבים יותר, וגם המחיר גבוה יותר.

בכל מקרה, מה שצריך לקחת בחשבון בעת בחירת מגרסה, הוא הגודל, המחיר וסוג החיתוך, כמו כן, יש מגרסות עם תא שקוף שאפשר לראות מתי היא מתמלאת, כי כשהפח גדוש, המגרסה עלולה להיתקע.

יש מגרסות עם חריץ לתקליטורים, שיכול להיות בנפרד או דרך החריץ הראשי, שזוהי גם אופציה שצריך לשקול אם צריכים. יש גם חריץ לגריסת כרטיסי אשראי. בדרך כלל הדברים העיקרים שרוצים לגרוס זוהי ניירת שעליה מופיעים השם, הכתובת וכל שאר הפרטים האישים.

יש מגרסות עם עצירה אוטומטית שגם אם המגרסה נתקעת היא מפסיקה לפעול אוטומטית וכך גם לא נגרם נזק נוסף. יש גם מדף לקיבול של הפח, מה שמונע גריסת נייר רבה יותר כשהפח מתמלא.

פח אינטרלוק עליון: מה שמונע את הפעלת המגרסה כשאינה מחוברת לפח.

פעולת רברס של המנוע: מועילה במקרה של חסימות, מאחר והמנוע יכול להסתובב אחורנית ולפלוט את הנייר שגרם לסתימה.

מתג בטיחות טרמי: אם המגרסה התחממה יתר על המידה, זה מפסיק את הפעולה באופן אוטומטי.

יכולת גריסה : שמשמעותה מהם מספר הדפים שהמגרסה יכולה לגרוס בבת אחת. היכולת היא לפי תקן בינלאומי של נייר במשקל 70\80 גרם. אם רוצים  לגרוס מדיה מגנטית בדוק אם המגרסה מותאמת לכך.  היות והסכינים במגרסות מחוסמים הם יעמדו בסיכות שדכן .

תקני אבטחה : ישנם שתי צורות גריסה : רצועות מקרוני ופתיתים. כשמופיע  במגרסה סימון אבטחת DIN, הכוונה היא שזה מכון התקנים הגרמני שקובע את הסטנדרטים למוצרים ברחבי אירופה והבינלאומיים. התקן מדרג את גודל הביטים לגריסה בסולם של שבע נקודות: 1 הוא חלקים גדולים יותר ו-7 הוא החלקים הזעירים ביותר, עד שזה יכול לענות את צרכי הביטחון המחמירים ביותר. אם יש חומר עם נתונים רגישים רבים, מומלץ לבחור ברמת DIN גבוהה יותר מ-3, שיכולת הגריסה כל כך קטנה, שקשה לשחזר.

DIN 1 – גריסת רצועות שרוחב הפס הינו כ- 6 מ"מ.

DIN 2 – גריסת רצועות שרוחב הפס הינו כ- 4 מ"מ.

DIN 3 – גריסת רצועות שרוחב הפס הינו 2 מ"מ או פתיתים בגודל 3.940x מ"מ.

DIN 4 – גריסת פתיתים בגודל 1.915x מ"מ.

DIN 5 – גריסת פתיתים בגודל 0.7811x מ"מ

DIN 6 – גריסת פתיתים בגודל 15x מ"מ.

מגרסות איכות באמזון גרמניה. מתאים למתח בישראל

מגרסות באתר KSP

מגרסות באתר לאסטפרייס

מדריך קניה והמלצות לציוד טיולים, בית ומשרד מג'רסה

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות