מדריך לקניית מוט לשחרור ברגים ואו אומים צמודים ואו תקועים

אל תתן לברגים חלודים וקפואים או לאומי הברגה מהודקים יתר על המידה להפריע לך. כופף אותם לרצונך בעזרת המומנט החזק שמציע מוט השחרור.

הוצאת ברגים או אומים חלודים עלולים להיות חוויה מתסכלת ומאומצת עם סטבוקסות סטנדרטי . עבודות אלה דורשות את התותחים הגדולים: מוט מפסק המסוגל לייצר מומנט מספיק בכדי לשכנע את המחברים העקשניים הללו לעמוד בהם. מוט  מורכב ממוט פלדה ארוך שמתחבר לראש עם בוקסה. ראש זה מסתובב בדרך כלל עד 240 מעלות כדי לאפשר למשתמש להשיג את המוט במצב האופטימלי ליצירת המינוף הדרוש להסרת אומים או בורגים קשים.

מוטות לפתיחת ברגים ואו אומים באיכות גבוה באמזון ארה"ב

 

מה לקחת בחשבון בבחירת מוט ברגים הטוב ביותר

האורך קובע כמה מומנט יכול המוטלייצר, ולכן זה בדרך כלל התכונה הראשונה שיש לקחת בחשבון כשקונים כלי זה. בעוד שאורך הוא אולי המאפיין החשוב ביותר, ישנם גורמים חשובים אחרים שיש לזכור, כולל חומר, משקל, סיבוב ראש ונוחות. לפני כן, למד עוד על מאפיינים מכריעים אחרים ואחרים של סורגי מפסק.

אורך

סורגי מפסק עובדים על העיקרון הבסיסי כי ידית ארוכה יותר יוצרת מומנט רב יותר. על ידי ייצור מומנט רב יותר, מוט מסוגל לשחרר אום נעול יותר מאשר מפתחות מחגר שיוצר פחות מומנט. המוטות מגיעים במגוון רחב של אורכים, בין 18 אינץ 'ל 40 אינץ'.

  • מוט בגודל 18 אינץ 'הוא האורך הנפוץ ביותר. זה מייצר מספיק מומנט כדי להסיר מבלי לגרום נזק, בעוד שהוא עדיין קצר מספיק כדי להתמודד עם בברגים יותר במנוע.
  • מוט בגודל 24 אינץ 'מייצר יותר כוח, מה שהופך אותו לאידיאלי לשחרור חלקים שהודקו בעזרת אקדח אוויר פנאומטי.אומיאגוזי סיבוב גדולים יותר על משאיות ורכבים עם חישוקים בגודל 20 ס"מ ומעלה.
  • מוט  בגודל 40 אינץ 'יכול לייצר מומנט מדהים . אם אגוז לא ייצא בלחץ של מוט בגודל 40 אינץ ', כנראה שיהיה צורך לחתוך אותו.

חוֹמֶר

רוב מהמפתחות בנויים מפלדת ונדיום מצופה כרום. סגסוגת פלדה זו היא בינונית-קשה, מה שאומר שהיא ניתנת להתנגד לשיחרור תוך שהיא נשארת מספיק קשה כדי להתנגד לכיפוף בלחץ. דגמים מתקדמים יותר משתמשים במוליבדן כרום. סגסוגת פלדה קשה וקשוחה יותר מפלדת ונדיום, ראש מוליבדן כרום נוטה פחות להתכופף או להישבר בלחץ.

מִשׁקָל

משקל מוט המפסק משפיע על עמידותו כמו גם על קלות השימוש בו. בעוד שמוט מפסק קל יכול להיות קל יותר לנשיאה, סביר להניח שהוא גם דק יותר. זה הופך אותו לרגיש יותר לכיפוף או אפילו לשבירה כאשר מופעל כמות משמעותית של כוח. עם זאת, רוב מוטות המפסק שוקלים בין 1.5 ל -3 פאונד, תלוי בגודל, מה שהופך אותם לקלים מספיק כדי להסתדר אך מספיק חזקים כדי לעמוד בכוחות שהם חייבים לסבול.

סיבוב ראש

הראשים על מוטות מתחברים דרך ציר המאפשר להם להסתובב קדימה ואחורה עד 240 מעלות. זה מאפשר נוחות שימוש רבה יותר בכך שהוא מאפשר למפעיל לסובב את הראש לסורב במצב האופטימלי למינוף. בעוד ראש מסתובב הופך את מוט לתפקודי יותר, הוא גם יכול להשפיע לרעה על עמידותו, מכיוון שהמפרק בין הראש לבין המוט יוצר נקודת תורפה שעלולה להישבר בלחץ עז.

נוחותהפעלת הלחץ הדרוש ל מפעילה לחץ משמעותי על היד, מה שעלול לגרום למוט  להכאיב לשימוש. בעוד שלבישת כפפות עוזר, ידית המתכת הקשה עדיין יכולה להיות כואבת בכפות הידיים. מוטות רבים כוללים ידיות יצוקות ארגונומיות שנועדו להתאים לקווי המתאר של היד. בחלק מהמוטות יש גם ידיות משורבנות. זה מחוספס את המתכת, מה שמקל על האחיזה ומונע את גלישת הכלי מהיד תוך הפעלת לחץ.

גודל כונן

כמו במערכות בוקסות סטנדרטיות, מוטות מגיעים בארבעה גדלי כונן שונים: ראש בגודל ½ אינץ 'או ⅜ אינץ' כדי להקל על הסרת ברגים גדולים יותר. עם זאת, מידות קטנות יותר יכולות להיות שימושיות להסרת אומים קפואים או חלודים בכבדות. כונני ¾ אינץ 'גדולים יותר שמורים בדרך כלל למפתחות ארוכים יותר בגודל 40 אינץ' ואילו סורגי מפסק קטנים יותר בגודל 6-8 אינץ 'כוללים כונני ¼ אינץ'.

הימנע משימוש במתאמים לשינוי גודל הכונן, מכיוון שהדבר עלול לגרום נזק למכונות או לסורק המפסק. לדוגמא, זה רעיון רע להשתמש במתאם להמרת כונן ½ אינץ 'על סרגל 30 אינץ' לכונן ¼ אינץ '.

הרחבה

בעוד שרוב מוטותמגיעים כחתיכות בודדות עם אורך קבוע, חלקן ניתנות להארכה. סורגי מפסק טלסקופיים אלה הם בעלי אורך מתכוונן, בדרך כלל סביב 16 עד 24 אינץ '. כדי להפעיל את הסורגים האלה, המשתמש בדרך כלל מסובב  בכיוון השעון כדי להאריך או לקצר וכנגד כיוון השעון כדי להדק אותו.

זהו אחד ממוטות המפסקים הוורסטיליים יותר, המאפשר למשתמש להאריך את המוט לעבודות גדולות יותר ולמשוך אותו לאורך קצר יותר לעבודה מדויקת. זכור שבעוד סורגים טלסקופיים הם נוחים, הם בדרך כלל לא חזקים כמו דגמים ממקשה אחת, מכיוון שהם נוטים יותר להתכופף או להתגמש במפרק.

 

מדריך קניה והמלצות לציוד טיולים, בית ומשרד מדריך קניה, מפתח אומים תקועים, מפתח ברגים תקועים

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות