מדריך לקניית מושב בטיחות ( בוסטר ) לרכב לתינוקות וילדים

 

מבחינה בטיחותית, ההימור החכם ביותר הוא להשתמש במושב הפונה אחורה כמה שיותר זמן. אבל אם שטח ותקציב הם דאגות, אז אולי זה יהיה חכם להשקיע במושב להמרה לשימוש ארוך טווח, במיוחד מכיוון שהמירים מודרניים רבים מציעים שימוש מורחב לאחור (עד 20 ק"ג ומעלה).

כמה מקום יש לך ברכב שלך?

כמה מושבי רכב גדולים בהרבה מאחרים – ואם אתה נוהג ברכב קטן יותר, הם יכולים להידחס חזק. מדדו את החלל שלכם (וקחו בחשבון נוסעים אחרים) לפני שאתם קונים, כדי שתדעו שיש לכם מספיק מקום למושב ברכב – ולתינוק – בכדי להתאים בנוחות.

האם אתה זקוק ליותר ממושב רכב אחד?

אם אתה ובן זוגך נוהגים ברכבים נפרדים, אתה עשוי להניח שאתה זקוק למושב ברכב לכל רכב. אך אם לוחות הזמנים והתיאום מאפשרים זאת, במקום זאת תוכלו לקנות מושב בטיחות אחד שניתן להעבירו בין מכוניות לפי הצורך. אם אתה עובר מסלול זה, חפש מושב קל להתקנה, וקל יחסית, כך שקל לבצע את המעבר. אם אתה מתחיל עם מושב מכונית לתינוק הפונה לאחור שנכנס לבסיס, אפשרות אחרת עשויה לקנות בסיס נוסף לטובת השקעה במושב נוסף.

כמה נייד מושב הרכב שלך צריך להיות?

אם אתה מתכנן להזיז את מושב הרכב הרבה, חפש אפשרות עם ידית מעוצבת ארגונומית וטביעת רגל קלה וקלה יותר: מושבים יכולים לשקול 5  ק"ג לניהול או משקל כבד יותר 10 עד 15 – וזה לא סופר את משקל התינוק !

האם תאימות לעגלה חשובה?

אם אתה בדרכים הרבה, יתכן שתצטרך מושב בטיחות שקל להכניס אותו לעגלה. אפשרות אחת היא השקעה במערכת נסיעה עם מושב בטיחות לתינוק, ואז בסופו של דבר שדרוג למושב להמרה. מרבית מערכות הנסיעות כוללות עגלה ומושב לרכב הניתן לחיבור בקלות – או עם מתאם או חיבור קליק אחד – ועשויים להציע מחיר טוב יותר מכיוון שאתה קונה את שניהם יחד. אפשרות שנייה היא לקנות מושב בטיחות וטיולון שניתן לחבר באמצעות חתיכת מתאם. אם אתם מעוניינים בעגלה שאינה תואמת לתינוק (עם מעריסה או שכיבה עמוקה לתמיכה בצווארו של תינוק חדש ובגופו הצוושני), מתאמי מושבים לרכב לתינוק זמינים עבור מספר מותגי עגלות – עשו חיפוש "מתאם מושב לרכב" והעגלה שלך. אפשרות זו מאפשרת לך להשתמש בעגלה הרגילה שלך מהיום הראשון, ואז להמשיך להשתמש בה לאחר שהתינוק יגדל את מושב הרכב לתינוק.

תקני בטיחות במושב תינוק לרכב

אם אתה קונה מושב בטיחות, בטיחות זה כבר בראש מעייניך. החדשות הטובות הן, שכל מושבי הרכב הנמכרים כיום מוחזקים באותם סטנדרטים בטיחותיים, וכמה דגמי מושבי הרכב הם מעל ומעבר עם תכונות נוספות, כמו הגנה מפני פגיעות צד או מערכות נעילה חסינות להורים. חשוב לחפש דרישות מסוימות בעת רכישת מושב הרכב שלך – עקוב בזהירות אחר ההנחיות כדי לוודא שאתה מתקין אותו ומשתמש בו כראוי. להלן גורמי הבטיחות שיש לחשוב עליהם בבחירת מושב הרכב ובשימוש בו.

  • ודא שמושב הרכב שלך עומד בתקנים הלאומיים לבטיחות בדרכים בדרכים. באופן כללי, מומלץ מושב מורחב אחורי עם הגנה על רתמת חמש נקודות למשך זמן רב ככל האפשר לתינוק – לפחות עד שנתיים אך באופן אידיאלי מעבר לכך. כאשר הפעוט שלך עומד במינימום מסוים בגובה ובמשקל, היא יכולה לעבור לפנים קדימה, ובסופו של דבר למושב הגבהה.
  • מדוד את פנים מכוניתך לפני שאתה קונה. וודא שיהיה לך מקום נוח מספיק למושב המכונית.
  • בדוק את מושב הרכב לפני השימוש. חפש שפשופים, שברים, קצוות חדים ובעיות אפשריות אחרות לפני שהתינוק נהיה נוח, וודא שבמושב ברכב שלך אין פינות שבהן התינוק יכול להיתפס.
  • ודא שאתה משתמש במושב המתאים לסוג התינוק שלך. בדוק את דרישות הגובה והמשקל, והאם אתה משתמש במושב שלך אחורה או קדימה, התקן תמיד בהתאם להוראות.
  • וודא שהמושב שלך מותקן כהלכה. הקפד לקרוא בעיון את מדריך מושב הרכב שלך, תוך התחשבות מיוחדת בגבולות הגובה והמשקל הרשמיים של המושב שלך, בתוספת צורך לדעת בנושא בטיחות. עקוב אחר הוראות ההתקנה בדיוק כפי שמוצג במדריך שלך.
  • חפש מושב נעים אך לא מרופד יתר על המידה. הימנע משימוש בשמיכות או בחומרים נוספים אחרים (אפילו מעיל או מעיל) במושב, מכיוון שהוא יכול למנוע אבזם מאובטח ואף לבטל את האחריות על מושב הרכב. לפני שאתה יוצא לכביש, הקפד לפעול על פי הנחיות בטיחות מושב בטיחות לתינוק כדי להבטיח את הנסיעה הבטוחה ביותר עבור הקטן שלך.
  • תמיד אבזם את התינוק כמו שצריך. באופן אידיאלי, למושב הרכב שלך יהיה רתמה של חמש נקודות, המתחברת בכתפיים, בירכיים ובין רגלי התינוק. וודא שהתינוק מחובר היטב, ללא חגורות או רצועות רופפות.
  • לעולם אל תניח מושב בטיחות במושב הקדמי. בדוק את החוק   עד איזה גיל ישבו במושב האחורי.
  • לעולם אל תתקין מושב הפונה לאחור מול כרית אוויר. השפעת תאונה עלולה לדחוף את המושב והתינוק קדימה ולגרום לה להתרסק על גב המושב.
  • זכרו שאמנם תינוקות רבים נרגעים בנסיעה במושב הרכב, אך מושב בטיחות אינו מקום בטוח לשינה ממושכת – לכן הקפידו להעביר את התינוק הישן שלכם לעריסה או לעריסה לאחר שיצאו מהרכב .

כסא בטיחות-בוסטרלתינוקות וילדים ברכב באמזון גרמניה

כסא בטיחות Uבוסטר לתינוקות וילדים ברכב באמזון ארה"ב

כסא בטיחות ובוסטר לתינוקות וילדים ברכב KSP

כסאות בטיחות לתינוקות ברכב באתר לאסטפרייס

בוסטרים לתינוקות ולילדים ברכב באתר לאסטפרייס

מדריך קניה והמלצות לציוד טיולים, בית ומשרד בוסטר לרכב, מנשא תינוקות לרכב

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות