• תַפרִיט
 • תַפרִיט

מדריך לבחירה וקניית מושב בטיחות (בוסטר) מומלץ ואיכותי לתינוקות וילדים לרכב

דף הבית » מדריך לבחירה וקניית מושב בטיחות (בוסטר) מומלץ ואיכותי לתינוקות וילדים לרכב

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 3 דקות

מבחינה בטיחותית, ההימור החכם ביותר הוא להשתמש במושב הפונה אחורה כמה שיותר זמן. אבל אם שטח ותקציב הם דאגות, אז אולי זה יהיה חכם להשקיע במושב להמרה לשימוש ארוך טווח, במיוחד מכיוון שמושבים מודרניים רבים מציעים שימוש מורחב לאחור (עד 20 ק”ג ומעלה).

Little Bum Coolers אמזון

כסא בטיחות ובוסטר לתינוקות וילדים ברכב KSP

כסא בטיחות בוסטר לתינוקות וילדים ברכב באמזון ארה”ב

כמה מקום יש לך ברכב שלכם?

יש לא מעט רכבים עם מושבים רחבים וגדולים בהרבה מרכבים אחרים. ואם אתם נוהגים ברכב קטן יותר, הנוסעים יכולים להידחס חזק. מדדו את החלל שלכם (וקחו בחשבון נוסעים אחרים) לפני שאתם קונים, כדי שתדעו שיש לכם מספיק מקום למושב ברכב – ולתינוק – כדי להתאים בנוחות.

האם אתם זקוקים ליותר ממושב רכב אחד?

אם אתם נוהגים ברכבים נפרדים, אתם עשויים להניח שאתם זקוקים למושב ברכב לכל רכב. אם לוחות הזמנים והתיאום מאפשרים זאת, תוכלו לקנות מושב בטיחות אחד שניתן להעבירו בין מכוניות לפי הצורך. אם אתם עוברים מסלול זה, חפשו מושב קל להתקנה, וקל יחסית, כך שקל לבצע את המעבר. אפשרות אחרת עשויה לקנות בסיס נוסף לטובת השקעה במושב נוסף.

כמה נייד מושב הרכב צריך להיות?

אם מתכננים להזיז את מושב הרכב הרבה, חפשו אפשרות עם ידית מעוצבת ארגונומית: מושבים יכולים לשקול 5 ק”ג לניהול או משקל כבד יותר 10 עד 15 – וזה לא סופר את משקל התינוק!

האם תאימות לעגלה חשובה?

אם אתם נוסעים הרבה, יתכן שתצטרכו מושב בטיחות שקל להכניס אותו לעגלה. מרבית מערכות הנסיעות כוללות עגלה ומושב לרכב הניתן לחיבור בקלות – או עם מתאם או חיבור קליק אחד – ועשויים להציע מחיר טוב יותר מכיוון שאתם קונים את שניהם יחד. אפשרות שנייה היא לקנות מושב בטיחות וטיולון שניתן לחבר באמצעות חתיכת מתאם. אם אתם מעוניינים בעגלה שאינה תואמת לתינוק (עם מעריסה או שכיבה עמוקה לתמיכה בצווארו של תינוק חדש ובגופו), מתאמי מושבים לרכב לתינוק זמינים עבור מספר מותגי עגלות – עשו חיפוש “מתאם מושב לרכב” והעגלה שלכם. אפשרות זו מאפשרת לכם להשתמש בעגלה הרגילה שלכם מהיום הראשון, ואז להמשיך להשתמש בה לאחר שהתינוק יגדל.

תקני בטיחות במושב תינוק לרכב

אם קונים מושב בטיחות, ובטיחות זה בראש מעייניכם. החדשות הטובות הן, שכל מושבי הרכב הנמכרים כיום מוחזקים באותם סטנדרטים בטיחותיים, וכמה דגמי מושבי הרכב הם מעל ומעבר עם תכונות נוספות, כמו הגנה מפני פגיעות צד או מערכות נעילה חסינות להורים. חשוב לחפש דרישות מסוימות בעת רכישת מושב הרכב – לעקוב בזהירות אחר ההנחיות כדי לוודא שמתקינים אותו ומשתמשים בו כראוי. להלן גורמי הבטיחות שיש לחשוב עליהם בבחירת מושב הרכב ובשימוש בו.

מושב בטיחות בעל תו תקן אמריקאי (FMVSS213) או אירופאי (ECER44-04), מאושר על ידי משרד התחבורה הישראלי.

יש לבחור כסא בטיחות חדש שייצורו סמוך לתאריך הרכישה. כדי שיעמוד בתקנים האחרונים.

 • מומלץ מושב מורחב אחורי עם הגנה על רתמת חמש נקודות למשך זמן רב ככל האפשר לתינוק – לפחות עד שנתיים או מעבר לכך. כאשר הפעוט שלכם עומד במינימום מסוים בגובה ובמשקל, אפשר לעבור עם פנים קדימה, ובסופו של דבר למושב הגבהה.
 • מדדו את פנים מכוניתך לפני שאתם קונים. וודאו שיהיה מקום נוח מספיק למושב המכונית.
 • בדקו את מושב הרכב לפני השימוש. חפש שפשופים, שברים, קצוות חדים ובעיות אפשריות אחרות לפני שהתינוק ינוח, וודאו שבמושב ברכב אין פינות שבהן התינוק יכול להיתפס.
 • ודאו שאתם משתמשים במושב המתאים לסוג התינוק שלכם. בדקו את דרישות הגובה והמשקל, והאם אתם משתמשים במושב אחורה או קדימה. התקן תמיד בהתאם להוראות.
 • וודאו שהמושב מותקן כהלכה. הקפידו לקרוא בעיון את מדריך מושב הרכב, תוך התחשבות מיוחדת בגבולות הגובה והמשקל הרשמיים של המושב, בתוספת צורך לדעת בנושא בטיחות. עקבו אחר הוראות ההתקנה בדיוק כפי שמוצג במדריך.
 • חפשו מושב נעים אך לא מרופד יתר על המידה. הימנעו משימוש בשמיכות או בחומרים נוספים אחרים (אפילו מעיל) במושב, מכיוון שהוא יכול למנוע איבזום מאובטח מושב הרכב. לפני שיוצאים לכביש, הקפדן לפעול על פי הנחיות בטיחות מושב בטיחות לתינוק כדי להבטיח את הנסיעה הבטוחה ביותר עבור הילד שלך.
 • תמיד אבזם את התינוק כמו שצריך. באופן אידיאלי, למושב הרכב שלך יהיה רתמה של חמש נקודות, המתחברת בכתפיים, בירכיים ובין רגלי התינוק. וודאו שהתינוק מחובר היטב, ללא חגורות או רצועות רופפות.
 • לעולם אל תניחו מושב בטיחות במושב הקדמי. בדקו את החוק עד איזה גיל ישבו במושב האחורי.
 • לעולם לא להתקין מושב הפונה לאחור מול כרית אוויר. השפעת תאונה עלולה לדחוף את המושב והתינוק קדימה ולגרום לו להתרסק על גב המושב.
 • זכרו שאמנם תינוקות רבים נרגעים בנסיעה במושב הרכב, אך מושב בטיחות אינו מקום בטוח לשינה ממושכת – לכן הקפידו להעביר את התינוק הישן שלכם לעריסה לאחר שיצאו מהרכב.

מדריך לקניית ציוד בחנויות האינטרנט המומלצות. כללים לחיסכון והבנת שוק החנויות ברשת האינטרנט.

טיפים איך לבצע קנייה נבונה באינטרנט

איך לזהות באינטרנט ביקורות מזויפות?


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם