• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך לבחירה וקנייה של מזרני יוגה איכותיים מומלצים

דף הבית » מדריך לבחירה וקנייה של מזרני יוגה איכותיים מומלצים

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 4 דקות

מזרנים הם חברה טובה לשעות הפנאי; אתם שוכבים עליהם כשאתם מבלה בחוף הים, במרפסת של בניין רב קומות או אפילו בבית.

קרדיט לתמונה ראשית: Werner Moser   Pixabay 

הם מפסיקים להיות בני לוויה טובים ונהיים פריט דוחה שמיועד לפח הזבל ברגע שהם נהיים מרופטים ובלויים ולא יכולים לספק לכם נוחות ורכות- שתי תכונות שגרמו לכם לחבב אותם מלכתחילה. מזרנים יכולים להיות עשויים ממגוון חומרים, אך תופתע לגלות שיש הרבה חומרים אחרים שניתן להכין מהם מזרן יוגה. כעת בואו ונדבר על מזרני יוגה שעשויים מחומרים אלו ועל השינויים והשיפורים הדרמטיים שהטכנולוגיה גרמה ליעילותם. עד לפני פחות מעשור, אם רציתם לקנות מזרן יוגה, האפשרויות שלכם היו מוגבלות. יכולתם למצוא רק את הסוג הדביק העשוי PVC; יכולתם גם לבחור רק בין שני צבעים. כיום מגוון האפשרויות עבור המוצר הזה הוא פשוט מדהים. לא רק שהם מגיעים בצבעים שונים, הם גם מגיעים בגדלים, במרקמים, בדוגמאות ובסגנונות שונים ומגוונים- והיכן שיש גיוון צריך מדריך טוב בשביל לבחור נכון. עברו על כל הטיפים במדריך זה בשביל לבחור את מזרן היוגה המתאים לכם.

מזרני יוגה באמזון

– 

עובי: מזרני היוגה הרכים ביותר הם העבים ביותר. קיימים מזרני יוגה שמגיעים לעובי של 0.625 סנטימטר, אך במקרה הזה חשוב לבדוק עד כמה קשה לקפל אותו. אם חשוב לכם החיבור לקרקע, תצטרכו לוותר על מזרן עבה.

אפשרויות: יש לכם מגוון רחב של מזרני יוגה בעלי רמות עובי שונות לבחור ממנו. עוביים נע בין 0.156 ס”מ, שהוא הדק ביותר לבין 0.625 ס”מ, שהינו עבה מאוד. אם אתם מטיילים, המזרנים הדקים ביותר יהיו מושלמים עבורכם, משום שהם מתקפלים בקלות ומתאימים לכל תרמיל.

– 

הנחיות בסיסיות לרכישה: הצעד הראשון בבחירת מזרן יוגה שמתאים לכם הוא לקחת מספר גורמים בחשבון. גורמים אלו כוללים את גודל מקום האכסון שיש ברשותכם ואת רמת הנוחות שאתם חפצים בה. אם גודל מקום האכסון עולה בחשיבותו על נוחות, בחירתכם צריכה להיות המזרן בעובי 0.156 ס”מ מכיוון שהוא נכנס בקלות למזוודה שאתם שולחים או מעלים לטיסה. אם אתה רוצה רמת נוחות וריכוך שנותנת לכם תחושה של מגע עם הרצפה, מזרון יוגה עם עובי סטנדרטי של -.0.3125 ס”מ יתאים, ואם אתם רוצים להרגיש לחלוטין מנותקים מהרצפה ורוצים ריפוד מאסיבי ונוח של מזרן עבה מאוד, לכו על המזרן העבה ביותר שקיים- 0.625 ס”מ.

– 

חומר: מדוע זה חשוב? חומרים מעידים הרבה מאוד על איכות המזרן שלכם. מידת הנוחות שלכם על המזרן היא פונקציה של תכונות החומר ממנו המזרן עשוי. תכונות אל, התורמות רבות לאיכותו של המזרן כוללות את המרקם, רמת הדביקות, עמידות ורמת ה”ספוגיות” שלו. החומרים ממנו עשוי מזרן היוגה שלכם מכתיבים מה יהיה מרקמו, רמת הדביקות שלו, כמה הוא ידידותי לסביבה ואת רמת ספוגיותו.

אפשרויות: קיימות אפשרויות רבות לחומרים. לכל החומרים המוזכרים יש מה שדרוש כדי לעמוד במגע עם רצפה גסה ושורטת. אם אין ברצונכם לבחור ב-PVC נפוץ הידוע גם כויניל, יש לכם אופציות אחרות כמו גומי טבעי או ממוחזר, יוטה או כותנה, טבעית או אורגנית.– 

הנחיות בסיסיות לרכישה: חשוב לבחור את החומר שהמגע שלו הוא הנוח ביותר לכם. בכל זאת, נתאר את המאפיינים של כל חומר:

PVC הוא דביק ומאוד עמיד.

יוטה וכותנה נותנים יותר ריפוד.

גומי טבעי דוחה אנשים מסוימים, אבל עמיד הרבה יותר לשפשופים של הרצפה.

מרקם, דביקות וידידותיות לסביבה חשובים גם הם להחלטה. נדון בכל אחד מהשיקולים האלו בנפרד.

– 

מרקם: מדוע זה חשוב? המרקם של החומר שממנו עושים את מזרן היוגה קובע את רמת הנוחות שלכם ומכתיב בדיוק איך תהיה חווית השימוש שלכם. מזרן יוגה בעל מרקם חלק מאפשר לכם להחליק ולגלוש. בניגוד לכך, מזרן בעל מרקם מחוספס יהווה מכשול להחלקה הכיפית הזאת.

מלבד המרקם של החומר ממנו עשוי המזרן, יש יצרנים שבכוונה מחספסים מעט את פני השטח של המזרנים בשביל לגרום להם להיות עמידים. על אף עובדה זאת, באופן כללי ניתן לומר כי חומרים מסוימים כמו יוטה הם מחוספסים וחומרים מסוימים כמו PVC הינם רכים באופן טבעי ולכן יהיה להם מרקם חלק יותר.

אפשרויות: העדפות לגבי מרקם משתנות מאדם לאדם ותמיד אמור להיות מזרן יוגה בעל מרקם מתאים לצרכיו המיוחדים של כל אחד.

הנחיות בסיסיות לרכישה: אם אתם חפצים במרקם שימנע מכם להחליק, לכן על מזרנים העשויים מגומי, מיוטה או מכותנה. למזרנים העשויים מחומרים אלו יש מספיק חספוס בשביל להשאיר במקום את גופכם המיוזע; החיכוך מהקפלים והקמטים על המשטח מספיקים כדי לעצור את אפקט החיכוך שיוצרת זיעה בין הגוף למזרן שהיה אמור לגרום לגופכם להחליק. אם אתם רוצים מזרן בעל מרקם חלק מאוד, בחרו במזרן עשוי PVC. ייתכן שהאפשרויות המוצגות כאן לא מכסות את כל האפשרויות הקיימות בחנויות; תגלו את כולן רק על ידי חיפוש וניסיון של מספר מזרנים.

– 

רמת דביקות: מדוע זה חשוב? פני השטח הדביקים של המזרן פשוטו כמשמעו מדביקים את גופכם אליו וכך מונעים ממנו להחליק. בשביל דוגמנים שמצטלמים בתנוחות שונות זה הכרחי בשביל לשמור על יציבות הגוף.

אפשרויות: האפשרות היחידה כאן היא מזרן PVC.– 

הנחיות בסיסיות לרכישה: נסביר כאן כי למזרני יוגה העשויים מ- PVC יש את פני השטח הדביקים ביותר מכל הסוגים שניתן לקנות, בייחוד כשהם נקיים. כדי להשאיר את פני השטח הדביקים נקיים עליכם לשטוף אותם לאחר כל שימוש.

– 

ידידותיות לסביבה: מדוע זה חשוב? בכל מקום כעת מסביב לעולם, הדגש הוא על להיות ירוקים. קמפיין זה התרחב כל כך שהוא מתחיל להשפיע על דרישות הצרכנים ועל דפוסי הקנייה שלהם, ככל שגם חברות יצרניות רבות מתחילות לשלב את פילוסופיית המחזור והשימוש החוזר בעיצוב מוצריהם. הקמפיין הירוק סחף גם את עולם מזרני היוגה, שכן יצרני המזרנים לא רוצים לייצר וצרכני המזרנים לא רוצים לקנות מוצר שכאשר ייזרק לאחר שימוש יהפוך למטרד סביבתי.

אפשרויות: כאשר מדובר בידידותיות לסביבה רק מזרנים שעשויים מחומרים שניתנים למחזור עונים על הקריטריונים. חומרים כמו גומי, יוטה וכותנה טבעית יעשו את העבודה.

– – 

טווח מחירים: כאשר מדברים על מחיר, נראה כי הזולים ביותר הם המזרנים הכי דקים. ככל שעובי המזרנים עולה וכמובן ככל שנוספים אלמנטים אחרים כמו דוגמאות צבעוניות, עיצובים מיוחדים, לוגואים, מרקמים ותבליטים המזרנים מתייקרים. אם אתם שוקלים לקנות מזרן ידידותי לסביבה, התכוננו לשלם הרבה יותר.

– 

סגנון: סגנון הוא עניין של שיקול דעת אישי. כאשר החומר שבחרת עונה על דרישות העובי, רמת הדביקות, המרקם, ידידותיות לסביבה ומחיר, השאר תלוי רק בכם.


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם