מדריך לקניית מטחנת בשר

אם אתה עדיין שואל את השאלה "למה אני צריך לטחון בשר משלי?" היתרונות רבים, הנה רק כמה:

  • זה בטוח יותר. בקר ארוז מראש יכול להכיל בשר מחיות לא ידועות, ולאו דווקא מהחלקים הכי נחמדות. פירוש הדבר שעליך להיות זהיר במיוחד בעת בישול עם בקר טחון ארוז מראש – סיכויי הזיהום גבוהים יותר.
  • טעם טוב יותר. אם כן יש לך קצב ממש נהדר אז לא צריך. בדרך כלל, אינך יודע על דבר ספציפי יותר על תכולת השומן. טחינה בבית מאפשרת לך לשלוט אילו חתכים נכנסים לטחינה שלך, יחד עם תכולת השומן. זה אומר קציצות המבורגר טעימות יותר, נקניקיות עסיסיות יותר ועשיר יותר.
  • מרקם טוב יותר. טחינת בשר טרייה מאפשרת לשמור על שיפור רמות הלחות והמרקם לאחר הבישול.
  • זה מגניב. כל מי שמכין לעצמו נקניקייה או טוחן בשר בקר לעצמו עבור ההמבורגרים שלו, זוכה לקרדיט .
אמנם אפשר לטחון בשר במעבד מזון , או אפילו לקצוץ אותו ביד, אך מטחנת בשר ייעודית היא האופציה הטובה ביותר אם אתם מתכננים לטחון בשר באופן קבוע. להלן מדריך בסיסי כיצד לבחור, להשתמש ולתחזק את המטחנה שלך.

כל מטחנות הבשר מורכבות מאותם חלקים בסיסיים:

 • הדוחף וצינור ההזנה הם המקום בו מוסיפים קוביות בשר. הדוחף משמש בכדי לכפות את הבשר במורד צינור ההזנה ולשמור על תנועת הבשר . בדרך כלל יש מגש הממוקם על גבי צינור ההזנה, בו ניתן לאחסן בשר נוסף לפני שנדחף למטחנה. ככל שמגש זה גדול יותר, כך נוח יותר לטחון מנות בשר גדולות יותר.
 • הבורג הוא החלק העיקרי של המטחנה. זה דוחף את הבשר בהתמדה לאורך הפיר וכיוון הלהבים.
 • הלהב והצלחת הם מה שעושה את הטחינה בפועל. הלהב הוא חתיכה קטנה בצורת צלב עם קצה חד על כל זרוע המסתובבת כנגד הפלטה. הצלחת היא פיסת מתכת שטוחה עם חורים שנחתכו לתוכה. כשהבורג מכריח את הבשר לחור הזה, הלהב חותך אותו לטחון דק. גודל החורים קובע את עדינות הטחינה הסופית.
 • הכיסוי משמש כדי לשמור על הלהב והצלחת במקומם כאשר הלהב נחתך.
למרות שהחלקים הבסיסיים זהים, עומדות בפניכם מספר אפשרויות בכל הקשור לרכישת מטחנת בשר. החדשות הטובות הן שאף אחד מהם לא רע.

מטחנות בשר חשמליות באמזון גרמניה

מטחנות בשר ידניות באמזון ארה"ב

מטחנות בשר בעליאקספרס

מטחנות בשר בבנגגוד

מטחנות בשר לאסטפרייס

מטחנות בשר ב KSP

מטחנות ידניות

מטחנות ידניות הן הדרך הזולה ביותר להשיג בשר טחון טרי באיכות טובה בבית, והן בחירה מצוינת אם אין ברשותכם מערבל. יש לך כמה אפשרויות. ניתן לאבטח מטחנות בשר המותקנות עם ברגים על שולחן עבודה  או משטח עבודה. מטחנה המותקנת על מהדק גם תעשה את הטריק – הם קצת יותר זולים, אך ראוי לציין שהם גם פחות חסונים באופן משמעותי.

 

מטחנות חשמליות עצמאיות

לא מכיר הרבה טבחים ביתיים, שיש להם צורך במטחנה חשמלית עצמאית. למרות שהם בדרך כלל מגיעים עם מגוון רחב יותר של צלחות, וצינור הזנה רחב יותר ופיר בורג, המנוע עם הספק חזק טוב,  כמו הכסף שאתה משלם עבורו. דגמים זולים יותר, יהיו לא יעילים יותר. דגמים יקרים יותר נחוצים רק אם אתה מתכנן לעשות הרבה טחינות בשר.

 

ממלאים נקניקים – לא מומלץ

מרבית מטחנות הבשר והתוספות מגיעות עם משפכים המיועדים למלית נקניקיות. , אך יכולים להיות כאב ראש לשימוש. הבעיה העיקרית היא שהם לא דוחפים את הבשר במספיק בכוח, כך שמילוי נקניקיות יכול לקחת זמן רב פי חמש או עשרה ממה שהוא אמור. ואז,ן הבשר מתחמם לאט לאט.

אבל אם אתה באמת רציני בקשר לנקניק- ביצוע, כדאי שתהיה לך מטחנה מבוססת בוכנה שדוחף החוצה את הבשר עם מנוף, ולא מנסה לכפות את זה עם בורג. התוצאה היא נקניקיות מהירות ומהודקות יותר עם פחות בועות אוויר.

כיצד להשתמש ולטפל במטחנת הבשר שלך

אין הרבה חלקים כשמדובר בשימוש במטחנת בשר. ביסודו של דבר, כל שעליך לעשות הוא להרכיב את המטחנה עם הצלחת הרצויה; להזין את הבשר הקצוץ שלך (מטחנות שונאות רקמות גידים וחיבור, לכן דאג לקצץ את הכל) לתוך צינור הקליטה; הפעל את המטחנה (אם משתמשים במטחנה על חיבור מערבל מעמד; ולחץ על הבשר. בשר טחון, פשוט כזה.

עם זאת, יש לזכור כמה דברים בזמן הטחינה:

 • שמור על בשר קר. זה הדבר החשוב ביותר כשאתה טוחן. בשר חם יימרח, השומן ידלוף החוצה, והוא ייצא במרקם מבושל עיסתי ויבש. הכניסו את המטחנה וכל חלקיה למקפיא למשך שעה לפחות לפני הטחינה ששומרים על בשר מצונן היטב עד שתהיו מוכנים לטחינה. אם אתה מכין נקניקיה שדורשת מספר טחינות, טחן את הבשר לקערה המונחת בתוך קערה אחרת מלאה קרח, כדי לשמור על צינון לאורך כל הדרך.
 • חיתכו את הבשר שלכם היטב.  להימנע מפיסות גידים שנתפסות סביב הלהב. במקום לקצוץ בשר, מחלחל אותם דרך החורים בצלחת, ומעניק לך מרקם לעוס. חיתוך בשר טוב יעזור למנוע זאת.
 • צפו במריחה. לפקוח עין על הבשר כשהוא יוצא מהמטחנה. באופן אידיאלי, זה ייצא מכל חור בחתיכות קטנות ונפרדות. אתה אמור להיות מסוגל לזהות בבירור שומן ובשר. אם זה מתחיל לצאת כמסה אחת, נראה רטוב ונאסף על פני המשטח, אתה בבעיה. אם המטחנה שלך כוללת פונקציה הפוכה, השתמש בה ובדוק אם היא מתקנת את עצמה. אחרת, פרק את המנגנון, נקה את הלהב והתחל מחדש.
 • שמור על הלהב שלך חד. הלהב הוא החלק היחיד במטחנה שלך שצריך אי פעם טיפול או תשומת לב רבה. להב עמום ימרח בשר. למרבה המזל, הלהב והצלחת אמורים להשתפר ולהשתפר עם שימוש חוזר. המתכת טוחנת מיקרוסקופית בכל פעם שאתה משתמש בה, כך שהמגע בין הלהב לפלטה אמור להיות הדוק יותר ויותר. שום דבר לא טוחן בצורה חלקה כמו מטחנה מטופחת ומשומשת היטב. פעם בשנה לערך עבור מטחנה בשימוש מתון זה די והותר. לחלופין, פשוט קנה כמה להבים חלופיים. בדרך כלל ניתן להשיג אותם בכמה שקלים.
 • שמור על הצלחת שלך נקייה. דאגו להסיר ולשטוף היטב את כל חלקי המטחנה בין הטחינה. גם בדגם נירוסטה. הפתרון הטוב ביותר הוא לשטוף אותו ביד במים וסבון חמים ולייבש אותו במגבת נקייה בזהירות לאחר כל שימוש.
 • טוחנים גדול לקטן. אם אתה זקוק לטחינה דקה במיוחד עבור סוגים מסוימים של נקניקיות, הקפד לטחון את הבשר שלך פעמיים, ולהצטנן שוב בין מנה למנה: פעם דרך תבנית גדולה יותר, ואז בפעם השנייה דרך התבנית הקטנה יותר. זה יעזור למנוע מריחה וייתן לך טחינה אחידה יותר ונקניק עם מרקם טוב יותר בסופו של דבר.

 

טיפ

אחרי שסיימת לטחון, לפני שאתה מפרק את המטחנה או מזיז את הקערה בכלל, קח כמה מגבות נייר מגולגלות והעביר אותן דרך המטחנה, בדיוק כמו שאתה טוחן בשר. הם לא ייצאו מהקצה השני, אבל הם ידחפו החוצה את כל פיסות הבשר המשוטטות שהצליחו להישאר מאחור, כמו גם יעזרו לנקות את החלק הפנימי של צינור ההזנה ולקבל את התוצאה הטובה יותר וניקוי קל יותר.

מדריך קניה והמלצות לציוד טיולים, בית ומשרד מטחנת בשר

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות