• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך מקיף לבחירה וקנייה של מכונת תספורת ביתית איכותית ונוחה

דף הבית » מדריך מקיף לבחירה וקנייה של מכונת תספורת ביתית איכותית ונוחה

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 4 דקות

המאמר הזה מיועד לאלה מכם שלא אוהבים תספורות מיוחדות ופשוט רוצים לגלח את שיער הראש, הזקן או השפם מדי פעם. במקום ללכת ולשלם כסף לספר מקצועי, אתם יכולים לרכוש מכונת תספורת ולהשתמש בה בבית. לרוב תצטרכו להיעזר בחבר או בבן משפחה, שיסכים לספר אתכם. אבל, גם אם אין אדם כזה בסביבה, יש כמה מכונות תספורת שמתאימות גם לשימוש עצמי. אם אינכם בטוחים כיצד לבחור את מכונת התספורת שלכם, הכנו עבורכם מספר טיפים שיעזרו לכם לבחור את מכונת התספורת הטובה ביותר עבורכם.

קרדיט לתמונה ראשית: annmariephotography  Pixabay 

תוודאו שמכונת התספורת עשויה מחומרים עמידים:

מכונת תספורת אמורה לשמש אתכם לתקופה ארוכה ולא להיזרק אחרי שימושים בודדים. לכן, חשוב לוודא שהמכונה עשויה מחומרים עמידים ושהיא מורכבת בצורה טובה. ראשי המסרקים לרוב עשויים מפלסטיק, אך לא כולם איכותיים והם עלולים להישבר או להתעקם אחרי תקופה קצרה יחסית. קשה לדעת אם הפלסטיק הוא איכותי או לא ואת זה תבינו רק אחרי שתשתמשו במכשיר מספר פעמים. לכן, מומלץ לרכוש מכונות תספורת שנוצרו על ידי מותגים מוכרים, שידועים כמקפידים על איכות החומרים והבנייה.

הסכינים העמידים ביותר הם סכינים קרמיים או סכיני טיטניום. אבל, לא משנה באיזו מכונה תבחרו, אתם בסופו של דבר תצטרכו להחליף את סכין החיתוך באחת חדשה, שכן היא מקהה לאחר מספר שנות שימוש. אם תפקידו לנקות ולשמן את המכונה לאחר כל שימוש, יגברו הסיכויים שהסכין תחזיק מעמד לזמן ממושך יותר.

בכל מקרה, לפני שאתם רוכשים מכונת תספורת מומלץ להתייעץ עם חברים, שכבר רכשו מכונת תספורת בעבר ולבדוק איתם אם הדגם שהם רכשו החזיק מעמד לאורך זמן.

תבחרו במכונה שמתאימה לאורך התספורת הרצוי:

כשאתם משתמשים במכונת תספורת, אתם צריכים לכוון את דרגת החיתוך לדרגה שתביא אתכם לאורך התספורת הרצוי. דרגת החיתוך נקבעת על ידי המרחק שבין סכין החיתוך לקרקפת שלכם. במכונות קיימות מספר דרגות חיתוך, שנעות בין שתי דרגות ל-14 דרגות. מומלץ לבחור בדגם שבו קיימות לפחות ארבע דרגות חיתוך, כדי שיהיה לכם יותר קל להגיע לאורך התספורת שאתם אוהבים.

מומלץ גם להסתכל על רוחב הלהבים של המכונה. אם אתם מתכוונים להשתמש בה בשביל תספורות אחידות ומהירות, עדיף לכם לרכוש מכונה עם להב רחב. לתספורות עדינות ומורכבות יותר, כדאי לבחור בלהב צר יותר. טווח הרוחב של הלהבים נע בדרך כלל בין 32 ל-46 מ”מ. ככל שהטווח גדול יותר, כך זה יותר טוב עבורכם.

חשוב להסתכל גם על המפרט של המכונה ולראות את הטווח במילימטרים של דרגות החיתוך. אם אתם מתכוונים להשתמש במכונה כדי לתחזק קרחת, תבחרו במכונה שמאפשרת חיתוך הקרוב ביותר ל-0 מ”מ.

קיימים שני סוגים של מכונות, שמציעות כל אחת דרך אחרת לשנות את דרגות החיתוך:

מכונה המאפשרת שינוי בגודל המסרקים: מכונה כזו מגיעה עם סט של מסרקים בגדלים שונים, כשכל מסרק מתאים לתסרוקת באורך שונה. היתרון של מכונה מהסוג הזה הוא שהגודל נשאר קבע לאורך כל השימוש, כך שאין לכם אפשרות להחליף בטעות דרגת חיתוך. אבל, החיסרון הוא שאתם צריכים לשמור היטב על כל המסרקים כדי שלא ילכו לאיבוד וכמובן, אתם צריכים להחליף מסרק בכל פעם שאתם רוצים לשנות את רמת החיתוך.

מכונה המאפשרת שינוי דרגת חיתוך דרך המכונה: מכונות מהסוג הזה קיימות בעיקר בדגמים החדשים. אתם יכולים לשלוט על דרגת החיתוך דרך המכונה, באמצעות מנגנון מכני הקיים במכשיר. מכונה מהסוג הזה מגיעה בדרך כלל עם מסרק אחד או שניים, כשלכל מסרק יש טווח של דרגות חיתוך. אם אתם בוחרים במכונה מהסוג הזה, מומלץ לבחור במכונה שמאפשרת לנעול את מנגנון הכיוון. כך, לא יקרה שבטעות תחליפו את דרגת החיתוך תוך כדי התספורת.

תשאלו את עצמכם – האם המכונה מיועדת רק עבור שיער הראש?

אם אתם מעוניינים שהמכונה תשמש אתכם גם בשביל לגלח את השפם, את הזקן או שיער גוף אחר, מומלץ לבחור במכונה המתאימה לצורך הזה. יש מכונות שמאפשרות לא רק לגלח את שיער הראש אלא גם לטפח ולסדר את שיער השפם והזקן. המכונות האלו מגיעות בדרך כלל עם מסרקים מיוחדים, שמאפשרים לגלח בדייקנות את האזורים העדינים ולהשאיר זיפים קצרים בלבד. יש גם מכונות תספורת שמגיעות עם יחידת טרימר נפרדת. טרימר הוא מכשיר קטן ועדין יותר, שנועד לסידור ועיצוב השיער העדין. יש גם מכונות שמספקות ראשי מסרק מיוחדים להסרת שיער מהנחיריים או מהאוזניים.

תבחרו במכונה שתהיה קלה ונוחה לשימוש:

גם אם המכונה משוכללת ביותר, זה לא יעזור לכם כל עוד היא אינה נוחה לשימוש. לכן, חשוב לבחור במכונה שאתם תסתדרו איתה בקלות. הנה כמה דברים שכדאי לשים לב אליהם כשאתם בוחרים מכונה.

קלות התחזוקה: קחו בחשבון שאתם תהיו צריכים לתחזק את המכונה שלכם דרך קבע, שכן בתהליך התספורת היא תתלכלך בשיער והלהבים שלה ילכו ויקהו. יש מכונות שדורשות מכם לפרק את חלקיהן השונים ולנקות כל חלק בנפרד. זה מסורבל ולוקח הרבה זמן. לכן, עדיף לכם לבחור במכונה שעמידה בפני מים, שאותה תוכלו לשטוף בקלות לאחר השימוש, או במכונה שכוללת ניקוי עצמי מהיר. לגבי הלהבים, יש מכונות שדורשות שימון והשחזה תקופתיים. לעומתן, יש מכונות שבהן הלהבים עשויים מחומרים עמידים וחזקים, שאינם נוטים להפוך לקהים ולכן דורשים שימון והשחזה רק לעיתים רחוקות.

קלות האחיזה: לפני שאתם רוכשים את המכונה, מומלץ לבקש להחזיק בה כדי לבדוק כמה קלה האחיזה. חשוב מאד שהידית של המכונה תהיה נוחה לאחיזה, כדי שלא תתעייפו בזמן ביצוע התספורת.

משקל המכונה: אם אתם מתכוונים לבצע תספורת עדינה ומורכבת או לעשות תספורות למספר אנשים ברצף, כדאי לקחת בחשבון את המשקל של המכונה, שיכול להעיק לכם על היד לאורך זמן.

טעינה חשמלית או באמצעות סוללות: מכונות שנטענות באמצעות חיבור קבוע בכבל לחשמל הן אומנם זולות יותר ממכונות הנטענות באמצעות סוללות, אך השימוש בהן הוא פחות נוח. עם מכונה בעלת סוללה נטענת תוכלו לנוע בחופשיות ללא הסתמכות על שקע חשמל. מכונות עם סוללה נטענת יגיעו לרוב עם עמדת הטענה או עם כבל טעימה, ומשך הטעינה וזמן השימוש משתנים מדגם לדגם. מומלץ לבחור במכונה שתאפשר לכם להפעיל אותה לזמן ארוך של לפחות שעה.

דגמים לתספורת עצמית: אם אתם מתכוונים לספר את עצמכם, חשוב שתבחרו בדגם המתאים לתספורת עצמית. בדגם מהסוג הזה, ראש המכונה יסתובב על ציר של 180 מעלות, מה שיאפשר לסכיני הגילוח לנוע בצורה חופשית על הראש שלכם ולהתאים את עצמם למבנה הראש.

תוודאו שהמכונה היא במסגרת התקציב שלכם:

חשוב מאד לקחת בחשבון את התקציב שלכם כשאתם ניגשים לרכוש מכונת תספורת. המחיר של מכונת תספורת נע בין כ-100 שקלים למעל 1,000 שקלים. ככל שהדגם משוכלל יותר ובעל מותג חזק יותר, כך המחיר עולה. בדרך כלל, תקופת האחריות נעה בין שנה לשלוש שנים.

סקר מחירים למכונות תיספורת באתרי מכירות:

מה המחירים של > מכונות תספורת איכותיות באמזון

מה המחירים של > מכונות תספורת איכותיות בבנגגוד

מה המחירים של > מכונות תספורת איכותיות בעליאקספרס

מה המחירים של > מכונות תספורת ב KSP

מאחלים שתצא לכם תספורת נהדרת!


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם