• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך לקניית מכנסי סקי או שלג

דף הבית » מדריך לקניית מכנסי סקי או שלג

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

יידות בביגוד מתאים כשיוצאים לסקי הוא חשוב. בהמשך, נתמקד במכנסי סקי בצורה מפורטת יותר, תוך הצגת הסגנונות השונים, הבדים ומאפייני המכנסיים הקיימים בשוק.

זמן קריאה משוער: 3 דקות

תמונה לקוחה מאמזון

לכל סוג של סקי, יש את המכנסיים המתאימות. ההבנה והידע לגבי ההיבטים השונים של זוגות מכנסיים לסקי, ידריכו אתכם בקבלת ההחלטות הטובות בעת רכישתם של מכנסי סקי.

לחץ כאן לקניית > מכנסי סקי וסנובורד אצל משווק רשמי מהמובילים בעולם באיכות ובמחיר. 

לחץ כאן לקניית > מכנסי סקי וסנובורד בעליאקספרס (מאגר של משווקים).

לחץ כאן לקניית > מכנסיי סקי או סנובורד מאמזון

יש לקחת בחשבון את הדברים הבאים בבחירת מכנס סקי 

איטום למים:

מזג אוויר רטוב ולח הוא בלתי נמנע כאשר גולשים סקי ואו גשם בחוץ. בתנאים מושלגים בטוח שתירטבו\תספוגו לחות. עם זאת, השקעה במכנסיים המצוידים בחומר הנכון יגנו עליכם להתמודד מול מזג אוויר ותוכלו להמשיך גם כאשר תהיו רטוב. בכדי לעשות את הבחירה הטובה ביותר של רכישת מכנסיים עבורך, קודם כל עליך בראשית, לדעת מה הוא מזג האוויר באזור בו תגלוש סקי. זה יעזור לך לקבל את ההחלטות הנכונות לגבי התכונות הספציפיות שיש למכנסיים שלך בכדי להפוך אותם מתאימים לתנאי מזג האוויר.  כשידע כזה עוזר בקבלת ההחלטות מבחינת האיכויות המסויימות ותכונות המכנסיים, ומה שינחה אתכם בהתאם, בתנאים הללו.

יכולת העמידות שלהם למים משתנה ממכנס למכנס סקי. בעוד שלחלקם יש דירוג גבוה של עמידות למים, אחרים מעט עמידים במים. בדרך כלל המכנסיים בעלי הדירוג הגבוה ביותר כביכול עשויים מחומרים בעלי מעטפת\ציפוי קשה ואילו אלו המדורגים נמוך עשויים בדרך כלל מחומרים של מעטפת רכה. מכנס טוב שעמיד למים אמור להיות בדירוג שבין 5,000 ל- 20,000 מ”מ(5-20K). עם זאת, ניתן לאזן את הדברים על ידי הדבקת תפרים המשפיעים גם על היכולת העמידה למים של המכנסיים. כך יוצא שדירוג העמידות ויכולת הדבקת תפר הם שני הגורמים הקריטיים המראים את היכולת העמידה של המכנסיים במים. צריך גם לומר שככל שיכולת העמידות למים והידוק התפר של המכנס גבוה יותר, כך גם המכנס יהיה יקר יותר. לפיכך, צריך להסתפק בחלק שמציע מידה של איטום והידוק תפר המתאים להתמודדות עם תנאי הסקי באזור בו תגלשו.

מידת יכולת המכנסיים לחמם:

אנשים שונים ירגישו שונה באותו מכנס סקי; לפי הנחה זו, מכנסיים מגיעים בדרגות שונות של בידוד: עבור אנשים מסוימים, מכנסי סקי וסנובורד לא מבודדים עם מעטפת מועטה שיש בה קצת חום ונוחות זה יספיק. עבור אנשים אחרים שלובשים את מכנסי השלג שלהם מעל שכבת בסיס קלילה ברוב העונה זה יספיק, בעוד שאחרים יחושו שהם חשופים לקור עד שהם יהיו מכוסים בכמה שכבות של מכנסיים. הכל כאן הוא העדפה אישית.
בשעות מסוימות, מזג האוויר עלול להשתנות כשאתה יוצא לסקי ואינך בטוח האם יהיה יום שמשי, יום סוער, יום מושלג או יום גשום. בתקופות בהם ישנה אי הוודאות באשר למזג האוויר, מכנסיים לא קשורים הם הדבר הטוב ביותר מכיוון שהם גם קלים, גם נושמים וגם עמידים במים. חלק מהמכנסיים מבודדים בחומרים סינתטיים אך חשוב לציין כי מכנס מבודד כמו ז’קט עשוי להיות לא מציאותי שכן יש לשים לב יותר לשמירה על החום בחלק העליון של הגוף.

תכונות עיקריות:

יש לקחת בחשבון כמה תכונות עיקריות בבחירת מכנס סקי אם כי הרלוונטיות של רבים מהם תלויה במידה רבה בצרכי הגנת הגוף ותנאי מזג האוויר.

חותלות מובנות: אין כמעט מכנס סקי ללא חותלת. זוהי תוספת שיצרניות ומעצבים לא פוסחים עליו וזה מדגיש את חשיבותם. בלעדיהם קשה למנוע כניסת שלג לנעליים שלך ולחלק התחתון של הרגל. מה שעשוי להיות שונה במותגים מבחינת חותלות הוא כיצד הם ננעלות או ננעצות במגפיים שלך; חלקן עשויות להתחבר לשרוכי הנעליים עם ווים. באחרים יש אבזמים או פתחי וו-לולאה לאורך הצדדים, אך כולם עובדים באותה צורה.

אוורור: מכנסי סקי וסנובורד כוללים גם פתחים שדרכם אוויר יכול להיכנס כדי ליבש זיעה; פתחי אוורור רבים במכנסי סקי מוסתרים עם רוכסן סביב הירך הפנימית, הקדמית או לאורך התפר החיצוני. יש פתחים בצורת רשת על מנת לוודא שהשלג לא יגלוש פנימה. בחלק ממכנסי ההרים יש רוכסנים לאורכם כדי לאפשר אוורור רב יותר.

חיבור למכנסי ז’קט: הכנסת הג’קט למכנסיים או חיבור או חפיפה זה בזה בצורה חלקה הינו יתרון גדול בהגנה מפני שלג שעולה למעלה או שמוצא את דרכו אל פניכם. כאשר הז’קט והמכנסיים צמודים אחד לשני ומתאימים, אתה נשאר מבודד אפילו כשאתה גולש בשלג עמוק.

סינר: אם אתם לא רומים ששלג יתמלא על החלק האחורי או הקדמי של הגב שלך, על המותניים או שאתה פשוט לא רוצה רוח צוננת בחיקך, סינר יעשה את העבודה; הוא שומר שהשלג לא יכנס עד הסוף; ישנן כמה גרסאות וסגנונות שתוכלו לבחור בהן. ניתן להשיג גם עיצובים עם רוכסנים המציעים את הרב-גוניות האולטימטיבית.

כיסים: ישנה מוסכמה שרוב הציוד שנעשה בו שימוש בחוץ ובמיוחד בבגדים, מגיעים עם כיסים, אך מכנסיים שונים מגיעים בגדלי כיסים שונים. לחלק מהמכנסיים יש כיסים שרק יאפשרו לכם לתפוס את הידיים בהם כדי לקבל קצת חום מהמזג אוויר המצמרר, בעוד שלאחרים יש כיסים שבהם תוכל לשמור פריטים קטנים וחיוניים הנדרשים לצורך הרפתקאות הסקי.

חיזוק השרוול: המכנסיים שלכם לא יכולים להימנע ממגע עם משטחים קשים ושוחקים של קצוות סקי ועציצים. כדי לאפשר למכנסיים לעמוד בהתעללות כזו, הם מגיעים עם בד עמיד ונוקשה במיוחד ליד השרוול בדרך כלל בחלקו הפנימי של הז’קט.

סגנון והתאמה: התאמה וסגנון הם חיוניים למרות שבמידה רבה בסך הכל מדובר בהעדפה אישית. בחירת מכנסיים שמתאימים למידה שלכם היא עבודה קלה מכיוון שמכנסיים מחולקים לשלוש מידות בלבד- רזה, רגיל ומשוחרר.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות