• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך לבחירה וקנייה של מכנסי סקי ושלג איכותיים וחמים לעונת החורף

דף הבית » מדריך לבחירה וקנייה של מכנסי סקי ושלג איכותיים וחמים לעונת החורף

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 3 דקות

לכל סוג של סקי, יש את המכנסיים המתאימות. ההבנה והידע לגבי ההיבטים השונים של זוגות מכנסיים לסקי, ידריכו אתכם בקבלת ההחלטות הטובות בעת רכישתם של מכנסי סקי.

קרדיט תמונה ראשית:  Martina Fuksová  Pixabay 

לחץ כאן לקניית > מכנסי סקי וסנובורד אצל משווק רשמי מהמובילים בעולם באיכות ובמחיר. 

לחץ כאן לקניית > מכנסי סקי וסנובורד בעליאקספרס (מאגר של משווקים).

לחץ כאן לקניית > מכנסיי סקי או סנובורד מאמזון

מה חשוב בבחירת מכנס סקי 

איטום למים:

מזג אוויר רטוב ולח הוא בלתי נמנע כאשר גולשים סקי ו/או גשם בחוץ. בתנאים מושלגים בטוח שתירטבו\תיספוגו לחות. עם זאת, השקעה במכנסיים המצוידים בחומר הנכון יגנו עליכם להתמודד מול מזג אוויר ותוכלו להמשיך גם כאשר תהיו רטובים. כדי לעשות את הבחירה הטובה ביותר של רכישת מכנסיים, קודם כל עליכם, לדעת מה הוא מזג האוויר באזור שבו תגלשו סקי. זה יעזור לקבל את ההחלטות הנכונות לגבי התכונות הספציפיות שיש למכנסיים כדי להפוך אותם מתאימים לתנאי מזג האוויר.  ידע כזה עוזר בקבלת ההחלטות מבחינת האיכויות המסוימות ותכונות המכנסיים.

יכולת העמידות שלהם למים משתנה ממכנס למכנס סקי. בעוד שלחלקם יש דירוג גבוה של עמידות למים, אחרים מעט עמידים במים. בדרך כלל המכנסיים בעלי הדירוג הגבוה ביותר כביכול עשויים מחומרים בעלי מעטפת\ציפוי קשה ואילו אלו המדורגים נמוך עשויים בדרך כלל מחומרים של מעטפת רכה. מכנס טוב שעמיד למים אמור להיות בדירוג שבין 5,000 ל- 20,000 מ”מ. עם זאת, ניתן לאזן את הדברים על ידי הדבקת תפרים המשפיעים גם על היכולת העמידה למים של המכנסיים. כך יוצא שדירוג העמידות ויכולת הדבקת תפר הם שני הגורמים הקריטיים המראים את היכולת העמידה של המכנסיים במים. צריך גם לומר שככל שיכולת העמידות למים והידוק התפר של המכנס גבוה יותר, כך גם המכנס יהיה יקר יותר. לפיכך, צריך להסתפק בחלק שמציע מידה של איטום והידוק תפר המתאים להתמודדות עם תנאי הסקי באזור שבו תגלשו.

מידת יכולת המכנסיים לחמם:

אנשים שונים ירגישו שונה באותו מכנס סקי. לפי הנחה זו, מכנסיים מגיעים בדרגות שונות של בידוד: לאנשים מסוימים, מכנסי סקי וסנובורד לא מבודדים עם מעטפת מועטה יש בה קצת חום ונוחות. עבור אנשים אחרים שלובשים את מכנסי השלג מעל שכבת בסיס קלילה ברוב העונה זה יספיק, בעוד שאחרים יחושו שהם חשופים לקור עד שהם יהיו מכוסים בכמה שכבות של מכנסיים. הבחירה בהעדפה אישית.
בשעות מסוימות, מזג האוויר עלול להשתנות כשאתם יוצאים לסקי ולא בטוחים האם יהיה יום שמשי, יום סוער, יום מושלג או יום גשום. בתקופות שבהם ישנה אי הוודאות באשר למזג האוויר, מכנסיי סקי גם קלים, גם נושמים וגם עמידים במים. חלק מהמכנסיים מבודדים בחומרים סינתטיים אך חשוב לציין כי מכנס מבודד עשוי להיות לא מציאותי שכן יש לשים לב יותר לשמירה על החום בחלק העליון של הגוף.

תכונות עיקריות:

יש לקחת בחשבון כמה תכונות עיקריות בבחירת מכנס סקי אם כי הרלוונטיות של רבים מהם תלויה במידה רבה בצרכי הגנת הגוף ותנאי מזג האוויר.

אוורור: מכנסי סקי וסנובורד כוללים גם פתחים שדרכם אוויר יכול להיכנס כדי ליבש זיעה; פתחי אוורור רבים במכנסי סקי מוסתרים עם רוכסן סביב הירך הפנימית, הקדמית או לאורך התפר החיצוני. יש פתחים בצורת רשת על מנת לוודא שהשלג לא יגלוש פנימה. בחלק ממכנסי ההרים יש רוכסנים לאורכם כדי לאפשר אוורור רב יותר.

חותלות מובנות: אין כמעט מכנס סקי ללא חותלת. זוהי תוספת שיצרניות ומעצבים לא פוסחים עליו וזה מדגיש את חשיבותם. בלעדיהם קשה למנוע כניסת שלג לנעליים שלך ולחלק התחתון של הרגל. מה שעשוי להיות שונה במותגים מבחינת חותלות הוא כיצד הם ננעלות או ננעצות במגפיים שלך; חלקן עשויות להתחבר לשרוכי הנעליים עם ווים. באחרים יש אבזמים או פתחי וו-לולאה לאורך הצדדים, אך כולם עובדים באותה צורה.

חיבור למכנסי ז’קט: הכנסת הז’קט למכנסיים או חיבור או חפיפה זה בזה בצורה חלקה הינו יתרון גדול בהגנה מפני שלג שעולה למעלה או שמוצא את דרכו אל פניכם. כאשר הז’קט והמכנסיים צמודים אחד לשני ומתאימים, אתה נשאר מבודד אפילו כשאתה גולש בשלג עמוק.

סינר: אם אתם לא רוצים שהשלג יהיה על החלק האחורי או הקדמי של הגב שלכם, על המותניים או שאתם לא רוצים רוח צוננת בחיקכם, סינר יעשה את העבודה; הוא שומר שהשלג לא יכנס; ישנן כמה גרסאות וסגנונות שתוכלו לבחור בהן. ניתן להשיג גם עיצובים עם רוכסנים המציעים את הרב-גוניות האולטימטיבית.

כיסים: ישנה מוסכמה שמכנסיים בבגדים, מגיעים עם כיסים, אך מכנסי סקי שונים מגיעים בכל מיני גדלי כיסים. לחלק מהמכנסיים יש כיסים שרק יאפשרו לכם לתפוס את הידיים בהם כדי לקבל קצת חום מהמזג אוויר המצמרר, בעוד שלאחרים יש כיסים שבהם תוכל לשמור פריטים קטנים וחיוניים הנדרשים לצורך הסקי.

חיזוק השרוול: המכנסיים שלכם לא יכולים להימנע ממגע עם משטחים קשים ושוחקים של קצוות סקי ועציצים. כדי לאפשר למכנסיים לעמוד בהתעללות כזו, הם מגיעים עם בד עמיד ונוקשה במיוחד ליד השרוול בדרך כלל בחלקו הפנימי של הז’קט.

סגנון והתאמה: התאמה וסגנון הם חיוניים שמדובר בהעדפה אישית. בחירת מכנסי סקי שמתאימים למידה שלכם היא עבודה קלה מכיוון שמכנסיים מחולקים לשלוש מידות בלבד- גדול, רזה, רגיל.


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם