מדריך לקניית מכשיר אדים ולחות ביתי

 

מכשיר אדים יכול לעזור במניעת עור יבש כשבחוץ קר ומחממים את הבית, ומה שצריך לקחת בחשבון זה את רמות הלחות בבית, מה שיכול למנוע את התייבשות העור ולהקל. בכל מקרה, גם לחות מוגזמת אינה מועילה, ולכן צריך להשיג איזון, ורמת הלחות המומלצת היא בין 30-40 אחוז.

בין כל הדגמים המוצעים, כדי להחליט מה המתאים לכם, להלן כמה גורמים שצריך לקחת בחשבון והמלצות איך לבחור, כשזה תלוי בגודל החדרים וכו', כשבין השאר מדובר בתפוקת הלחות, הנוחות, הרעש, יעילות האנרגיה, דיוק הלחות ותפוקת המים הקשים. צריך גם לקחת בחשבון שיש לנקות את המכשיר על בסיס קבוע מדי יום, ולרוקן את המיכל למניעת התפתחותם של חיידקים.

 

מכשירי אדים ולחות מומלצים באמזון גרמניה

מכשירי אדים ולחות מומלצים באמזון ארה"ב

מכשירי אדים ולחות בעליאקספרס

מכשירי אדים ולחות בבנגגוד

מכשירי אדים ולחות בלאסטפרייס

מכשירי אדים ולחות ב KSP

 

סוגי מכשיר האדים

אפשר לבחור במכשיר שמונח על הרצפה או על השולחן, שמופעל על אדים קרים, חמים או משולב, והמחירים נעים בין זול מאד ועד ליקר מאד. יש גם מכשירים יותר מורכבים שממש דורשים התקנה מקצועית.

מכשיר אדים קר

רוב המכשירים הנמכרים הם באדים קרים. אם רוכשים כזה כשמצוננים, זה מקל על הנשימה. יש שני סוגי מכשירי אדים קרים: בצורה של אידוי ובצורה על-קולית. האידוי משתמש במאוורר להפצת האוויר דרך פתילית רטובה, שגם החלפת הפתילית עולה כסף, תלוי בדגם. הדגמים העל קוליים משתמשים במערפל כדי ליצור אד קריר, והם בדרך כלל שקטים יותר בגלל שאינם משתמשים במאוורר. גם כאן המחירים נעים בין זולים לגבוהים מאד.

מכשיר אדים חם

בדרך כלל זוהי האופציה הזולה ביותר, והם משתמשים בגוף חימום כדי להרתיח את המים וליצור אדים חמים, והם משתמשים ביותר אנרגיה לעומת הדגמים במים קרים, וכמובן שזה מתאים יותר למזג אויר קר. אך הם עלולים לגרום לנפיחות בדרכי הנשימה ולהקשות על הנשימה, ולכן לא מומלץ להשתמש בהם כדי להקל על הצטננות. המחירים נעים בין זול מאד ליקר מאד.

Shop Warm Mist Humidifiers on Amazon

 

התאמת מכשיר האדים לגודל החדרים

מכשירי האדים מדורגים בדרך כלל לפי גדלי החדרים, וזה יכול להקל על הבחירה. לחדרים קטנים ובינוניים האופציה הזולה היא מכשירי אדים שמונחים על השולחן, אך הם זקוקים גם למילוי לעתים קרובות יותר. לחללים גדולים יותר דגמי קונסולה (רצפתיים) טובים יותר ויש להם מיכלים גדולים יותר וזקוקים פחות למילוי, אך בגלל גודלם הם גם יכולים להיות מסורבלים לתמרון.

 

טיפים:

מומלץ לחשוב על קלות השימוש והניידות, על הפתילה שצריך להחליף אם היא פשוטה וחסכונית, וכל כמה זמן צריך להחליף, בהתאם לשימוש. לראות שהמצגת מספיק ברורה כדי לראות את רמות הלחות וההגדרות.

למכשירי אדים רבים יש גם אפשרות שהיחידה נכבית כשהיא מגיעה לרמת לחות מסויימת ומוגדרת, בדרך כלל כשמדובר בחדרים גדולים. אם אין מדד לחות, אפשר לרכוש בנפרד, לא יקר.

ניקוי המכשיר: חלק מהמכשירים קלים לניקוי מהאחרים, לכן מומלץ לבדוק מה הקלים ביותר לניקוי. בעיקרון, צריך לנקז, לשטוף ולייבש את מכשיר האדים מדי יום, כדי להימנע מהצטברות חיידקים שמשגשגים בסביבה לחה, מה שעלול להיות לא בריא לאנשים שסובלים בדרך כלל מאסטמה או אלרגיות.

מדריך קניה והמלצות לציוד טיולים, בית ומשרד מכשיר אדים

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים