• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך לקניית מכשיר איטום מזון בואקום הטוב ביותר

דף הבית » מדריך לקניית מכשיר איטום מזון בואקום הטוב ביותר

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 4 דקות

איטום ואקום חולל מהפכה באחסון ושימור המזון. במשך אלפי שנים, לאנושות תמיד היה אמצעי לאחסון ושימור מזון. ייבוש מזון מתוארך לשנת 12,000 לפני הספירה כאשר אז תרבויות המזרח התיכון ואסיה ייבשו אוכל תחת השמש החמה כאמצעי שימור.

לפני כ -4,000 שנה, היו מחמצים אוכל כאמצעי לשימור אוכל מחוץ לעונה לנסיעות ארוכות, בדרך כלל דרך הים. לפעמים הדרכים הישנות הן הטובות ביותר, ואנחנו משתמשים רבות בטכניקות אלה עד היום. עם זאת, ככל שהטכנולוגיה התקדמה, כך גם אמצעי השימור והאחסון של המזון שלנו.

מכשירי ואקום למזון בעליאקספרס

מכשירי ואקום למזון בבנגגוד

מכשירי ואקום למזון בלאסטפרייס

מכשירי ואקום למזון ב KSP

אריזת ואקום, המכונה גם איטום ואקום, מסלקת למעשה את כל האוויר מהאריזות ומייצר ואקום בתוכו. לפני מלחמת העולם השנייה, היו הצרפתים שואבים מזון עם חומר לטקס עמיד בכדי לסייע בשימור המזון. לאחר המלחמה, לטקס הוחלף בסופו של דבר בפלסטיק קונבנציונאלי יותר. במקור אוטמי ואקום היו קטנים בהרבה ממה שהם כיום.

בשנת 1963 הציג המהנדס הגרמני ד”ר קארל בוש את מה שאנו מכירים כיום כחותמי ואקום ביתיים ומסחריים. אוטמי ואקום ערכו את הופעת הבכורה המסחרית שלהם בשנות ה -60 וה -70, כאשר חנויות מכולת היו אוטמות תרנגולי הודו.

היתרונות  של אוטמי ואקום

משמשים בעיקר לשימור ואחסון מזון. שים כל חפץ שיכול להתאים כראוי לשקית אטומה והשתמש באיטום כדי לשאוב חמצן מהשקית. בכך ננמע מכל פריט מתכלה לאפשרות של חימצונו וגרמית נזקים.. בעלי המסעדות מוצאים כל הזמן דרכים חדשות לשלב איטום ואקום במסעדה שלהם. להלן מספר דרכים בהן הם עושים זאת היום:

  • אוטמי ואקום חוסכים לך זמן. הם חסכוניים בקניית מזון בכמויות גדולות. הכינו את הארוחות לשבוע באיטום ואקום.
  • מעבר לאיטום ואקום חוסך ין 20-40% בעלות המזון.
  • אם אתם חובבי אוטמים, בטח שמעתם על . Sous vide היא שיטת בישול הכוללת בישול מזון אטום בשאיבה במחזורים תרמיים.
  • ניתן לשאוב נוזלים לאיטום. אם כי, תרצו להקפיא אותם למוצק. פעולה זו מאפשרת לאחסן את הנוזלים שלך זמן רב יותר.

מרינדה

יש אנשים שמשתמשים באוטמי ואקום בכדי להשרות מוצרים בצורה יעילה יותר, למשל חזה עוף. מרינדה מסורתית.הוא חודר עמוק יותר לחלבון ונותן עוף עסיסי יותר מבלי לפגוע בו בחתכים.

תַבְרוּאָה

אוטמי ואקום מוציאים את כל האוויר מהאוכל שלך כדי למנוע צמיחת עובש. אוטמי ואקום מאפשרים לך לנהל את המלאי שלך ולמנוע זיהום בבטחה. זיהום  מתרחש כאשר חיידקים מתפשטים ממקור מזון אחד למשנהו.

שְׁמִירָה

המזון נשאר טרי זמן רב יותר בעת סגירת ואקום. מאכלים  ששואבוה ם בעלי חיי מדף גבוהים.

אוטמים מגנים על מזון מפני צריבת מקפיא והתייבשות. צריבת מקפיא מתרחשת כאשר מים נכנסים למזון שלך. איטום ואקום מונע ממזון מגע עם אוויר ובכך מונע מהאוכל שלכם מכווית מקפיא.

איטום ואקום בשנים האחרונות עלה בפופולריות בגלל חברות משלוחי מזוןשמספקות חומרים טריים באריזה אטומה בוואקום. מסעדות ואטליזים ברחבי העולם החלו למשלוח בשר וסחורות אחרות בשיטת איטום הוואקום.

בחירת מכונת הוואקום הנכונה

גודל האריזה שלך יכתיב את גודל המכונה. האם אתם אוטמים מנות אישיות? הולכים על צלעות? אם אתה משתמש באיטום ואקום לבקרת חלקים, אוטם גדול יותר יכול להיות נחמד, אך עדיף שתקבל קטן יותר. כמה מסעדות נהגו לקבל משלוחים מדי יום, כך ששמירת המזון לא הייתה בראש סדר העדיפויות, אך עם COVID-19, זה עכשיו פעם בשבוע. ישנם שני סוגים של אוטמי ואקום הפועלים בדרכים שונות: איטום יבש ואיטום רטוב. בואו נסתכל על ההבדלים בין השניים.

דברים שיש לקחת בחשבון :

  • באיזו תדירות עןשים איטום ואקום
  • האם תאטום נוזל כלשהו?
  • מה גודל הפריטים שתאטום?

אוטמים מחוץ לתא

ניתן להשתמש באיטום מחוץ לתא, הידוע גם בשם אוטמי יניקה, הן למגורים והן מסחרית. מופעל על ידי יניקה, אוטמים אלה יכולים להשתמש רק בשקיות מחוררות. אוטמים מחוץ לתא יכולים לאטום פריטים מוצקים וקפואים. סוגים אלה של אוטמים אינם יכולים לאטום נוזלים בשל אופי היניקה שלהם. ככזה, מומלץ להקפיא את הנוזלים שלך לפני שתנסה לאטום באמצעות אוטם מחוץ לתא.

לאיטום מחוץ לתא יש רק משאבות יבשות והן חסכוניות בהשוואה לעמיתן בתא. אורך חיים קצר יותר למשאבות יבשות מאשר משאבות רטובות ולא תמיד מוצץ את כל הלחות של המוצר. עם משאבה חסכונית, היא נוטה לאורך זמן קצר יותר.

כיצד להשתמש באיטום ואקום

עם הידע הנכון, איטום ואקום קל מאוד לתפעול. בצע את השלבים הבאים כדי לשלוט כיצד להשתמש באיטום ואקום.

שלב 1: הכן את האוכל לאיטום.
אם אתם עובדים עם נתחי בשר גדולים, מומלץ לחתוך אותם לחתיכות שיחליקו בקלות לשקיות האיטום. אם פריט המזון מגושם מדי, ככל הנראה השקית תאטום בצורה לא אחידה או תישאר עם קמטים מלאים באוויר.

שלב 2: הכן את שקיות אוטם הוואקום.
אם אתה עובד עם גליל אוטם ואקום, תצטרך לחתוך חתיכה שתתאים לפריט המזון שאתה רוצה לאטום. זה לא מדע מדויק – נסה לחתוך חתיכה שמשאירה עודף של  2-5 ס”מ משלושה צידי המזון ולפחות  7 ס”מ של עודף לכיוון קצה פתוח אחד. אם יש לך שקיות אוטם ואקום בגודל מראש, אתה יכול לדלג על שלב זה.

שלב 3: אטם קצה אחד של השקיק.
מכיוון שחתיכת גליל האוטם שאטם חתכתם תהיה פתוחה בשני הקצוות כמו צינור, יהיה עליכם לסגור צד אחד לפני שתוכלו להניח בו אוכל כלשהו. פתח את אוטם הוואקום והזין בעדינות את הקצה הפתוח האחד של רצועת הפלסטיק 1-2 ס”מ  לתוך המהדק. ולחץ על כפתור “חותם”. ואז שחרר את השקיק מהמהדק. אם יש לך שקיות אוטם ואקום שכבר סגורות בקצה אחד, דלג על שלב זה.

שלב 4: מלא את השקיק ונמקם מחדש במכונה.
אם אתה עובד עם פריט מזון לח שאינך משרה, נסה לשטוף עודפי נוזלים בעזרת מגבת נייר. הניחו את האוכל בתוך השקיק. מקם מחדש בעדינות את כל החלקים הרפויים כך שיהיו שטוחים יחסית ונמצאים זה מזה בתוך השקיק ולא מוערמים. נסו לשמור את כל האוכל לקראת אמצע השקיק. ואז הזן את הקצה הפתוח של השקיק לתוך אוטם הוואקום והדק אותו במקום כפי שעשית בשלב 3.

שלב 5: החל הגדרות כלשהן ולחץ על “התחל”.
החל את כל ההגדרות המועדפות (כולל הפעלת טיימר לכיבוי אוטומטי) לפני לחיצה על “התחל”. כשתלחץ על כפתור ההתחלה, המכונה תעשה את עבודתה – היא תשאב את כל עודפי האוויר מהשקית ותניח אטום אטום. אם למכשיר שלך יש כיבוי אוטומטי, לא תצטרך להפסיק אותו ידנית. אם לא, עצור את המכונה כשנוח לך עם אטימות האיטום – היזהר לא לרסק מזון עדין או להאמץ יתר על המידה את המכונה.

טיפים על ניקיון ואקום ואקום בטיחות

במהלך איטום ואקום, לעיתים עלולים להיגרם נוזלים למכונה שעלולים לפגוע בה. נסו להסיר כמה שיותר נוזלים מפריטי מזון לחים. הקפיאו מוצרים רטובים כמו מרק או רוטב לפני האיטום. אם אתה מנסה מרינדת פריט מזון, הכנס מגבות נייר מקופלות בחלק העליון של השקיק (אך לא מתחת לקו החותם, כך שהוא לא יילכד בתוך השקיק האטום).
אפילו אוטמי הוואקום הטובים ביותר יכולים להתחמם בזמן שהם עובדים. השאירו 20 שניות בין האיטום על מנת למנוע התחממות יתר של המכשיר.
אל תמלאו יתר על המידה את שקיות אוטם הוואקום.
נגב ונקה את המכשיר נקי בין השימושים.
שקיות אוטם ואקום עדיף להשליך אותן לאחר השימוש בהן לדגים גולמיים או לבשר.
עקוב אחר הוראות היצרן הספציפיות למכשיר האיטום שלך!

שינוי גודל גופנים
ניגודיות