• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך לבחירה וקניית מנורות LED מומלצות לשימוש ביתי

דף הבית » מדריך לבחירה וקניית מנורות LED מומלצות לשימוש ביתי

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 3 דקות

מעוניין לחסוך כסף ולחסוך באנרגיה על ידי מעבר לנורות לד? השתמש בטיפים אלה כדי לבצע רכישה מושכלת ואל תחמיץ את הבחירות המובילות שלנו בין האפשרויות הטובות ביותר הקיימות כיום.

קרדיט צילום ראשי: מתוך אתר Alexa  Pixabay

*גילוי נאות: עמוד זה כולל מספר קישורים של תוכניות שותפים שלנו. אם תלחצו על הקישור ותרכשו דרכו את אחד מהשירותים, אנחנו נקבל על זה עמלה, שתעזור לנו לתפעל את האתר. הדבר נעשה ללא תוספת עלות עבורכם. תודה על העזרה!

כיום, בעלי בתים רבים בוחרים בנורות דיודה פולטות אור (LED – Light Emitting Diodes) על פני אפשרויות ליבון, פלורסנט או הלוגן הקלאסיות. הסיבה לכך היא שנורות לד חסכוניות יותר ועמידות לאורך זמן, מה שמסייע לחסוך כסף בחשבונות השירות והחלפת הנורות.

בעוד שנוריות LED עדיין עולות קצת יותר מאשר סוגים אחרים של נורות, המחירים צנחו בהדרגה מאז הופעתן הראשונה בשוק בשנת 1960. הדבר הגדול הנוסף שהשתנה עם השנים? יש כעת מספר מסחרר של נורות לד זמינות.

פונקציונליות דיגיטלית

יצרני נורות בעלי ידע טכנולוגי מציעים מגוון נורות לד המתחברות לרשת Wi-Fi ביתית, מה שמאפשר להדליק ולכבות אותן מרחוק מסמארטפון או טאבלט. ניתן לתכנת נורות רבות להדלקה ולכיבוי בזמנים קבועים מראש או להידלק ככל שמתקרבים (באמצעות טכנולוגיה המכונה “גידור גיאוגרפי”). יתרה מכך, כמה נוריות LED חכמות מאפשרות למשתמש לעבור בין טמפרטורות הצבע, בעוד שאחרות מסונכרנות עם עוזרים המופעלים באמצעות קול ביתי כמו Amazon Alexa. אם אתה רוצה לשלוט בתאורת הבית שלך מרחוק, נורת לד חכמה היא רק הכרטיס.

אתה חושב לעבור ללד? המשך למטה לקבלת מדריך לכל מה שאתה צריך לדעת על פתרון חיסכון באנרגיה זה.

מנורות לד ב KSP ן בנגגוד

שיקולים מרכזיים בבחירת נורות לד

בהירות LED

הבהירות של נורות ליבון נקבעת על ידי הספק, מדידה של כמה אנרגיה הנורה משתמשת. נורת ליבון של 100 וואט יכולה להאיר ביעילות מטבח גדול, ואילו נורת 40 וואט האור רך ועמום יותר. בעוד שנורות לד עדיין מפרטות מספרי וואט, בהירותן בפועל נמדדת בלומן.

הרשימה הבאה מדגימה כמה וואט משתמשת בנורת LED כדי לפלוט את אותה בהירות כמו נורת ליבון.

  • נורת LED בגודל 7 עד 9 ואט שווה לנורת ליבון 40 וואט (450 לומן)
  • נורת LED של 9 עד 12 ואט שווה לנורת ליבון של 60 ואט (800 לומן)
  • נורת LED של 12 עד 15 וואט שווה ערך לנורת ליבון של 75 ואט (1,100 לומן)
  • נורת LED של 16 עד 20 וואט שווה ערך לנורת ליבון של 100 ואט (1,600 לומן)

למרבה המזל, יצרני נורות LED רבים כוללים כעת ערך הספק ליבון שווה ערך על חבילותיהם. לדוגמא, נורת לד “שווה ערך ל -60 וואט” תפולט אור כמו נורת ליבון 60 וואט, אולם נורת הלד בפועל עשויה להשתמש רק ב 10 וואט. כפי שאתה יכול לדמיין, רוב הצרכנים בטוחים יותר בבחירת נורת לד כאשר רשום הספק המקביל ליבון.

עמעום

נורות הניתנות לעמעום מאפשרות למשתמש להתאים את כמות החשמל לנורה ולשלוט על בהירותה. הודות ליכולתם לחסוך באנרגיה, נורות הניתנות לעמעום הן אופציה נהדרת למי שמעוניין לחסוך בחשבונות השירות – אך לא כל נוריות הנורה ניתנות לעמעום, לכן הקפד לקרוא את החבילה לפני הקנייה. כמו כן, זכור כי נורות ניתן לעמעום פועלות רק כאשר התקנת מתגי תאורה ניתנים לעמעום.

איכות אור

בנוסף לומן, טמפרטורת הצבע של נורת LED רשומה על גבי התווית “עובדות התאורה”. מידע זה מוצג באמצעות סרגל מקודד צבע; הקצה בצבע כתום מייצג טמפרטורות “חמות”, והקצה בצבע כחול מייצג טמפרטורות “קרירות”. מחוון חץ נופל איפשהו בין שתי הנקודות, ומציג את טמפרטורת הצבע של הנורה הספציפית.

לקבלת התוצאות הטובות ביותר, בחר נורות עם טמפרטורת צבע התואמת את צרכי התאורה הספציפיים בביתך:

  • אור לבן חם הוא רגוע, מזמין ומחמיא לגווני העור, מה שהופך אותו מתאים לחדרי אמבטיה, חדרי שינה, סלונים, פינות קריאה וחללים חיצוניים. אור לבן חם נופל על הקצה “החם” של סולם טמפרטורת הצבע.
  • אור לבן רך הוא תוסס ואנרגטי. הוא מתאים היטב לאזורי עבודה במטבח, למרתפים, למוסכים ולחללים מכווני משימות, בהם תרצו תאורה בהירה (אך לא קשה). לבן רך נופל בטווח הבינוני בסולם טמפרטורת הצבעים.
  • אור לבן בוהק, המכונה לעתים תאורת “אור יום”, ממוקם בקצה הקריר של סרגל טמפרטורת הצבע. זה מאוד בהי, אבל הוא נוטה להיות קצת קשה לעיניים במצבי חיים רגועים. תאורה לבנה בהירה בדרך כלל משמשת בצורה הטובה ביותר למערכות אבטחה.

אורך חיים ועלויות תפעול

כשאתם קונים נורת לד, תמצאו אורך חיים משוער על החבילה שלה; רוב הנורות מחזיקות מעמד בין 10 ל – 25 שנים. תוכלו למצוא גם הערכה של כמה הנורה תפעל לשנה. הערכות אלה מבוססות על שימוש ממוצע בנורות של שלוש שעות ביום. אם תשאיר אור דולק לאורך כל היום, תוחלת החיים תהיה קצרה משמעותית, והנורה תעלה יותר לשנה להפעלה.

הברגה

בנורות הלד, הברגות הנפוצות ביותר הן E27 ו-E14. לכן, מומלץ לברר מהי ההברגה שבמנורה הקיימת אצלכם בבית.

טיפים קטנים מאיתנו:

לפני שאתם ממהרים לרכוש מנורות לד, כדאי לעבור על ההמלצות וחוות הדעת בעיון כדי לבדוק שהכול בסדר. כדאי גם לעשות השוואת מחירים בין האתרים השונים כדי למצוא את המוצר במחיר הטוב ביותר. לרוב, אותם מוצרים קיימים באתרים שונים.

מדריך לקניית ציוד בחנויות האינטרנט המומלצות. כללים לחיסכון והבנת שוק החנויות ברשת האינטרנט.

טיפים איך לבצע קנייה נבונה באינטרנט

איך לזהות באינטרנט ביקורות מזויפות?


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם