מדריך לקניית מנורות הלד הטובות ביותר לבית

 

מעוניין לחסוך כסף ולחסוך באנרגיה על ידי מעבר לנורות לד? השתמש בטיפים אלה כדי לבצע רכישה מושכלת ואל תחמיץ את הבחירות המובילות שלנו בין האפשרויות הטובות ביותר הקיימות כיום.

 

כיום, בעלי בתים רבים בוחרים בנורות דיודה פולטות אור (LED) על פני אפשרויות ליבון, פלורסנט או הלוגן הקלאסיות. הסיבה לכך היא שנורות לד חסכוניות יותר ועמידות לאורך זמן, מה שמסייע לחסוך כסף בחשבונות השירות והחלפת הנורות.

בעוד שנוריות LED עדיין עולות קצת יותר מאשר סוגים אחרים של נורות, המחירים צנחו בהדרגה מאז הופעתן הראשונה בשוק בשנת 1960. הדבר הגדול הנוסף שהשתנה עם השנים? יש כעת מספר מסחרר של נורות לד זמינות.

אתה חושב לעבור ללד? המשך למטה לקבלת מדריך לכל מה שאתה צריך לדעת על פתרון חיסכון באנרגיה זה.

 

מנורות לד ב KSP

מנורות לד בלאסט פרייס

מנורות לד מאד איכותיות בבנגוד

מנורות לד בעליאקספרס

 

 

שיקולים מרכזיים בבחירת נורות לד

בהירות LED

הבהירות של נורות ליבון נקבעת על ידי הספק, מדידה של כמה אנרגיה הנורה משתמשת. נורת ליבון של 100 וואט יכולה להאיר ביעילות מטבח גדול, ואילו נורת 40 וואט האור רך ועמום יותר. בעוד שנורות לד עדיין מפרטות מספרי וואט, בהירותן בפועל נמדדת בלומן.

הרשימה הבאה מדגימה כמה וואט משתמשת בנורת LED בכדי לפלוט את אותה בהירות כמו נורת ליבון.

  • נורת LED בגודל 7 עד 9 ואט שווה לנורת ליבון 40 וואט (450 לומן)
  • נורת LED של 9 עד 12 ואט שווה לנורת ליבון של 60 ואט (800 לומן)
  • נורת LED של 12 עד 15 וואט שווה ערך לנורת ליבון של 75 ואט (1,100 לומן)
  • נורת LED של 16 עד 20 וואט שווה ערך לנורת ליבון של 100 ואט (1,600 לומן)

למרבה המזל, יצרני נורות LED רבים כוללים כעת ערך הספק ליבון שווה ערך על חבילותיהם. לדוגמא, נורת לד "שווה ערך ל -60 וואט" תפולט אור כמו נורת ליבון 60 וואט, אולם נורת הלד בפועל עשויה להשתמש רק ב 10 וואט. כפי שאתה יכול לדמיין, רוב הצרכנים בטוחים יותר בבחירת נורת לד כאשר רשום הספק המקביל ליבון.

איכות אור

בנוסף לומן, טמפרטורת הצבע של נורת LED רשומה על גבי התווית "עובדות התאורה" . מידע זה מוצג באמצעות סרגל מקודד צבע; הקצה בצבע כתום מייצג טמפרטורות "חמות", והקצה בצבע כחול מייצג טמפרטורות "קרירות". מחוון חץ נופל איפשהו בין שתי הנקודות, ומציג את טמפרטורת הצבע של הנורה הספציפית.

לקבלת התוצאות הטובות ביותר, בחר נורות עם טמפרטורת צבע התואמת את צרכי התאורה הספציפיים בביתך:

  • אור לבן חם הוא רגוע, מזמין ומחמיא לגווני העור, מה שהופך אותו מתאים לחדרי אמבטיה, חדרי שינה, סלונים, פינות קריאה וחללים חיצוניים. אור לבן חם נופל על הקצה "החם" של סולם טמפרטורת הצבע.
  • אור לבן רך הוא תוסס ואנרגטי. הוא מתאים היטב לאזורי עבודה במטבח, למרתפים, למוסכים ולחללים מכווני משימות, בהם תרצו תאורה בהירה (אך לא קשה). לבן רך נופל בטווח הבינוני בסולם טמפרטורת הצבעים.
  • אור לבן בוהק, המכונה לעתים תאורת "אור יום", ממוקם בקצה הקריר של סרגל טמפרטורת הצבע. זה מאוד בהי, אבל הוא נוטה להיות קצת קשה לעיניים במצבי חיים רגועים. תאורה לבנה בהירה בדרך כלל משמשת בצורה הטובה ביותר למערכות אבטחה.

עמעום

נורות הניתנות לעמעום מאפשרות למשתמש להתאים את כמות החשמל לנורה ולשלוט על בהירותה. הודות ליכולתם לחסוך באנרגיה, נורות הניתנות לעמעום הן אופציה נהדרת למי שמעוניין לחסוך בחשבונות השירות – אך לא כל נוריות הנורה ניתנות לעמעום, לכן הקפד לקרוא את החבילה לפני הקנייה. כמו כן, זכור כי נורות ניתן לעמעום פועלות רק כאשר התקנת מתגי תאורה ניתנים לעמעום.

פונקציונליות דיגיטלית

יצרני נורות בעלי ידע טכנולוגי מציעים מגוון נורות לד המתחברות לרשת Wi-Fi ביתית, מה שמאפשר להדליק ולכבות אותן מרחוק מסמארטפון או טאבלט. ניתן לתכנת נורות רבות להדלקה ולכיבוי בזמנים קבועים מראש או להידלק ככל שמתקרבים (באמצעות טכנולוגיה המכונה "גידור גיאוגרפי"). יתרה מכך, כמה נוריות LED חכמות מאפשרות למשתמש לעבור בין טמפרטורות הצבע, בעוד שאחרות מסונכרנות עם עוזרים המופעלים באמצעות קול ביתי כמו Amazon Alexa. אם אתה רוצה לשלוט בתאורת הבית שלך מרחוק, נורת לד חכמה היא רק הכרטיס.

אורך חיים ועלויות תפעול

כשאתם קונים נורת לד, תמצאו אורך חיים משוער על החבילה שלה; רוב הנורות נמשכות בין 10 ל -25 שנים. תוכלו למצוא גם הערכה של כמה הנורה תפעל לשנה. הערכות אלה מבוססות על שימוש ממוצע בנורות של שלוש שעות ביום. אם תשאיר אור דולק לאורך כל היום, תוחלת החיים תהיה קצרה משמעותית, והנורה תעלה יותר לשנה להפעלה.

מדריך קניה והמלצות לציוד טיולים, בית ומשרד מדריך קניה, מנורת לד

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות