• תַפרִיט
 • תַפרִיט

מדריך לקניית מנעול אופניים ואיך להמנע מגנבה

דף הבית » מדריך לקניית מנעול אופניים ואיך להמנע מגנבה

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

במדריך הזה תוכלו לקבל מידע בנוגע למנעולים השונים שזמינים עבורכם ואודות האפשרויות שיש לשקול בכובד ראש בכל הנוגע לנעילת האופניים.

זמן קריאה משוער: 9 דקות

האופניים שלכם הם נכס יקר מאוד עבורכם ואתם לא רוצים לאבד אותם, אבל כדי להגן עליהם מפני גנבים, עליכם לנקוט בצעדים מעשיים. אם האופניים יקרים לכם, קנייה של מערכת נעילה כלשהי תהפוך אותם לנייחים וזה יהפוך אותם להשקעה לא כדאי בעיני רוכלים, שאולי תכננו עליהם.

נעילת אופניים חזקה יכולה לעשות את ההבדל בין אבטחת הנסיעה לביתכם לבין התחושה השוקעת הזו כאשר האופניים שלכם לא במקום שהשארתם אותם. אבטחת האופניים שלכם עם נעילת אופניים טובה, לא רק תסקל את ניסיונות הגנבים לגנוב את האופניים שלכם, אלא אפילו יכולה לדחות אותם מלנסות מלכתחילה. אבל כאשר מנעולי אופניים רבים נראים די דומים, זה יכול להיות מסובך לדעת מראש אילו עומדים בתפקיד ואילו יאכזבו אותך.

השקעה במנעול טוב (או מנעולים) היא הצעד הראשון הברור להגן על האופניים שלך, אך מנעול טוב רק כמו מה שאתה מאבטח – וזה בהנחה שאתה משתמש בו מלכתחילה. גניבות אופניים רבות מתרחשות כאשר האופניים כלל לא ננעלו, משום שהבעלים שוכח, או מניח שאינם זקוקים למנעול מכיוון שהאופניים נמצאים באזור מאובטח.

מנעולי אופניים הכי נמכרים באמזון ארה”ב

מנעול האופניים הטוב ביותר בעולם. בארץ המחיר  יקר יותר ומשמעותית

מנעולי אופניים בעליאקספרס

מנעולי אופניים ב KSP

במדריך הזה תוכלו לקבל מידע בנוגע למנעולים השונים שזמינים עבורכם ואודות האפשרויות שיש לשקול בכובד ראש בכל הנוגע לנעילת האופניים.

מה הסוג הטוב ביותר של נעילת אופניים?

מומחי אבטחה ממליצים להשתמש בשני סוגים שונים של מנעולים כדי לאבטח את האופניים שלך, אחד מהם אמור להיות נעילת U. סוגי נעילה שונים זקוקים לכלים שונים כדי להישבר, ולכן שימוש ביותר מסוג נעילה אחד עשוי להאט גנב.

אם אתה קונה מנעול אופניים בפעם הראשונה, אתה עלול להיות מבולבל באיזה סוג לבחור. קרא את הדברים העיקריים שאתה צריך לדעת על הסוגים העיקריים שלמטה.

אילו תכונות עלי לחפש במנעול אופניים טוב?

כפי שראיתם ישנם סוגים רבים של נעילת אופניים לבחירה, כאשר מנעולים מסוימים מתאימים לרוכבי אופניים שונים. Secure by Design (יוזמת האבטחה הרשמית של המשטרה) ממליצה לך לנעול את האופניים שלך לפחות בשני מנעולים, אחד מהם נעילת U.

ההחלטה על סוג אחר של נעילת אופניים לרכישה בדרך כלל מסתכמת בהעדפותיך האישיות, אך ישנם כמה תכונות שכדאי לשים לב אליהם בכל סוגי נעילת האופניים, מכיוון שהם מקשים על גנבים מיומנים להכות אותו.

 • פלדה מוקשה  – טיפול בחום שהופך את הפלדה לקשה יותר לשבירה.
 • חסימות נעילה – סוג של נעילת מפתחות שקשה לגנבים לפתוח אותה בכוח.
 • מנעולים עמידים בפני בחירה – למנעולים אלה יש מנגנונים נוספים בחבית המנעול, ובעצם מקשים הרבה יותר על גנב לבחור את המנעול.מתי כדאי לכם להשתמש במנעול לאופניים?

אתם כנראה לא חשבתם על מנעולים כשהייתם ילדים ורכבתם על אופניים עם גלגלי עזר. הרי לא היה צורך בכך בזמנו. אבל ברגע שקניתם אופני ספורט עם יכולות טכנולוגיות מתקדמות, וודאי התחלתם לשים לב לעיניים החטטניות בכל פעם שרכבתם על האופניים ובאופן טבעי, התחלתם לחוש בטוחים פחות. כנראה שגם שמעתם שחלק מהאופניים נגנבות. באופן אינסטינקטיבי קניתם הלכתם לקנות מנעול לאופניים. אז בואו נדון בשאלה שנית: האם כדאי לקנות מנעול לאופניים? ברגע שאתם מתחילים להרגיש חוסר בטחון לגבי האופניים שלכם, כדאי לכם לקנות אחד.

האם יש מנעול אופניים שלא ניתן לשבור?

התשובה הקצרה היא לא: אף נעילה אינה ניתנת לשבירה.

המטרה של נעילת אופנייםלהרתיע את הגנבים. עליך להשתמש בשני מנעולים כדי לאבטח את האופניים שלך, כאשר אחד מהם הוא נעילת פרסה.

יש מנעולי האופניים הטובים ביותר, שאינם שבירים, אך  לא יעמדו בפני מסורים וחותכי בריח למשך מספר דקות. זה יעצור גנב מזדמן בהצלחה לפרוץ את המנעול, ויהיה סיכוי גבוה יותר שאיש מקצוע יוותר או יופרע כאשר הוא מנסה לפרוץ את המנעול.

דירוגי אבטחה של היצרן

יצרני מנעולי אופניים בדרך כלל מדרגים את האבטחה של המנעולים שלהם בסולם של אחד עד 10. זה יכול להיות שימושי כאשר משווים את המנעולים השונים בתוך מותג אחד.

עם זאת, יצרנים שונים משתמשים בקני מידה שונים, כמו גם בקריטריונים שונים למדידת אבטחת המנעולים שלהם. פירוש הדבר שלא ניתן להשתמש בדירוג יצרנים כדי להשוות ישירות את אבטחת המנעולים בין מותגים.

 בבריטניה  יש את Sold Secureש הוא גוף הסמכה של צד שלישי המדרג מנעולים. חברות ביטוח רבות מכירות בדירוג הבטיחות שלה, ולכן קבלת (ושימוש) במנעול עם הסמכה זו עשויה לסייע בהוזלת עלות ביטוח האופניים.

ישנם ארבעה דירוגים מאובטחים נמכרים; ככל שהדירוג גבוה יותר, כך המנעול יהיה מאובטח יותר – אם כי סביר להניח שתגלה כי באופן כללי, המנעולים בעלי הדירוג הגבוה ביותר הם היקרים ביותר.

 • ארד – המנעול מציע הגנה מפני גנבים מזדמנים
 • כסף  – המנעול הוא פשרה טובה בין אבטחה לעלות
 • זהב  – המנעול מציע רמת אבטחה גבוהה, שמטרתה לאבטח אופניים בעלי ערך בינוני עד גבוה
 • יהלום  – המנעול מציע אבטחה ברמה הגבוהה ביותר, המכוונת לאבטחת אופניים ואופניים חשמליים בעלי ערך רב

כמה כדי להוציא על מנעול לאופניים?

איננו מתכוונים לתת סכום מינימאלי או מקסימאלי שכדאי לכם להשקיע במנעול לאופניים שלכם, אך מבחינה כלכלית והגיונית, כדאי לכם להשקיע במנעול איכותי, שיבטיח שלא תאבדו את האופניים שלכם. זכרו שהאופניים שלכם עלו לא מעט כסף, כך ששווה להשקיע קצת יותר במנעול כדי להיות בטוחים שלא תאבדו את ההשקעה שהשקעתם באופניים.

מנעולים לאופניים אם לובשים ספאנדקס

חלק ממנעולי האופניים לא מתאימים למטרות מסוימות. אם אתם פשוט מעוניינים לקפוץ מהאופניים לקניית בקבוק מים, מנעול שרשרת הוא אופציה שלא מתאימה עבורכם. במצב כזה תצטרכו מנעול שיהיה פשוט לנעול ולפתוח. יתרון נוסף למנעול פשוט הוא שאתם לא צריכים להוסיף משקל לאופניים שלכם. המנעול הוא כל כך קליל וקטן שהוא יכול להיכנס בקלות לתיק הכידון שלכם או שניתן לעטוף אותו סביב השלד של האופניים. מנעול פשוט נפוץ הוא מנעול הכבל.

מנעולי פרסהׁ – U:

מנעול זה מקבל את שמו מגופו הנוקשה ‘בצורת U’. מנעולי פרסה משתנים בגודל, חוזק ומשקלם, אך בדרך כלל נחשבים לסוג המנעול הבטוח ביותר.

תאמינו או לא, אבל הגנבים שמעוניינים לגנוב את האופניים שלהם מגיעים מצוידים במיטב הנשקים כדי לשבור את מערכת ההגנה ששומרת על האופניים שלכם במקום. כדי להבטיח שהמנעול יעמוד בלחץ, עליכם לדאוג למערכת נעילה מאוד חזקה ובלתי שבירה, שעוצבה להתנגד ולסכל כל מאמץ של גנבים לפתוח אותה.
דבר אחד שיקל על גנבים למצוא את דרכם למנעולים הוא הרווח בין המנעולים לבין האובייקטים שהם נעולים אליהם. רווחים אלו מאפשרים לגנבים את ההזדמנות להשתמש בכוח שלהם כדי לשבור את המנעולים לחתיכות על ידי החדרת חפץ לתוך הרווח. מנעולי הפרסה מפחיתים באופן משמעותי את הסיכונים לגניבת האופניים מכיוון שהם מאוד חזקים. כדי לוודא שמנעול הפרסה יעשה את העבודה, מוטלת עליכם האחריות לנעול את המנעול בצורה הדוקה סביב החפצים שאתם נועלים את האופניים אליהם. הם מגיעים בגדלים שונים, מקטנים ועד גדולים, ומסוגלים לנעול את אחד הגלגלים שלכם לחפץ מקובע. הדגמים הגדולים יותר ינעלו את השלד לחפץ מקובע.

bicycle-609652_1920 (Custom)

מנעולי כבל:

מנעולי כבלים מיוצרים מסיבי מתכת השזורים בציפוי פלסטיק, מנעולי כבלים מגיעים במגוון רחב של גדלים, משקלים ומנגנוני נעילה. באופן כללי כבלים אלו הם לא מאוד חזקים ומספיק רק מספר אביזרים כמו תער חד כדי לחתוך אותם, אבל אם תיקחו ערימה של מספר פריטים, כבל יכול להחזיק אותם מאוד הדוקים ביחד או לכרוך אותו סביב האופניים שלכם. מנעולי כבל אינם מספיקים כדי לשמש כמנעולי ביטחון בפני עצמם. אתם תפיקו מהם הרבה יותר אם תשתמשו בהם כתגבורת עבור מנעולים חזקים כגון מנעולי הפרסה. הם מגיעים עם תכונות כמו נעילת מפתח מיוחדת או נעילת פדל, ציפוי משוריין ועיצובים אופנתיים אחרים.

מנעולי טקסטיל

חלקם מיועדים ללבישה סביב המותניים כמו חגורה כאשר אינם בשימוש, מה שהופך אותם לקלים להובלה בזמן רכיבה על אופניים.

אבטחה וגמישות זו כרוכות בעלות – סוגים אחרים של נעילה יעניקו רמת אבטחה דומה בפחות.

מנעולי שרשרת:

שרשראות עשויות ממתכת עבה שנשמרת ומשמשת כמנעול מאוד חזק’ מורכבים מסדרה של חוליות פלדה קשוחות, בדרך כלל בתוך שרוול מגן. שרשרת עמידה בפני חפצים חדים ומחודדים כמו אזמל וחפצים עם מכה מאוד חזקה כמו פטיש. בעזרת מנעול שרשרת אתם לא תהיו מודאגים מרכיבה לאזורים שידועים בגניבות. החיסרונן במנעול שרשרת הוא המשקל של השרשרת, שאולי תכביד עליכם בעת הרכיבה באופניים והם נוטים יותר לשקשק אם הם מחוברים למסגרת האופניים שלך בזמן הרכיבה. מנעולים מהסוג הזה הם גם מאוד מגושמים ולכן מתאימים לנעילת האופניים במשך תקופת ארוכה.

bicycle-1313892_1920 (Custom)

מנעולים מתקפלים

עם זאת, נקודות הציר המרובות במנעול מתקפל הן נקודות תורפה פוטנציאליות שיכולות להיות קל יותר לגנב להישבר.

מנעולי נעילת גלגל/מושב:

אופניים בעלי גלגל וכידון שמשתחררים מהר הם מאד אופנתיים ונוחים, אך אתם חייבים לחשוב גם על המשמעות הבטיחותית הנלווית אליהם. גנבים יכולים בקלות לקחת אותם הביתה. אם אתם מעוניינים להקשות על הגנבים הללו, תשיגו שיפודי נעילה. הם יקשו מאד על הגנבים לבוא ולקחת את הגלגלים שלכם ואת הכידון, שכן הם מגיעים עם ברגים מיוחדים.

nut-415709_1920 (Custom)

מפתחות נעילה לאופניים וצירופים:

פתרון נוסף הוא להשיג מנעולים שטוחים עם מפתח או עם צירופים. לכל אחד יש את היתרונות והחסרונות שלו. חלק מהמפתחות עם הצילינדר יכולים להיפתח על ידי עטים כדוריים. כמו כן, אתם עלולים לשים את מפתחות הנעילה לא במקום ואז לא למצוא אותם. אם תשמרו על המפתחות היטב, מנעולי מפתחות יכולים לשרת אתכם לתקופה ארוכה יותר וניתן למצוא אותם לרוב במנעולי פרסה, במנעולי כבד ובהרבה מנעולי שרשראות שונים. כיום מנעולי צילינדר הם קלים לפתיחה, בניגוד לשנים עברו.

לגבי מנעולי הצירופים, ברגע שאתם שוכחים את הקוד אין לכם מה לעשות. למרות זאת, אם אתם מתנהלים איתם היטב, מנעולי צירופים הם מאוד נוחים עבורכם כי אתם לא צריכים להיסחב עם מפתחות.

מנעולי שילוב נחשבים לרוב כפחות מאובטחים, אולם בגלל:

 1. גנב מתוחכם יכול לזהות את הקוד שלך בזמן שאתה נועל או פותח את האופניים שלך . כדי להפחית סיכון זה, הקפד להגן על הקוד מפני משקיפים בעת סגירתו.
 2. ניתן ‘לפרוץ’ מנעול קומבינציה ללא כלים. מנעול מקשים זקוק לכוח אכזרי או כלים כדי לשבור אותו; באופן תיאורטי, מנעול שילוב יכול להפתח על ידי ניסוי וטעייה.  לגנב נחוש ייקח פחות משעה לעבוד על כל השילובים הייחודיים במנעול תלת ספרתי – רחוק מלהיות בלתי אפשרי אם האופניים שלך תחובים במקום שקט. מומלץ לבחור במנעול עם לפחות ארבע ספרות, מה שמגדיל את מספר הצירופים האפשריים, ואת הזמן שייקח לנסות את כולם פי עשרה. בפועל, מנעול שילוב מכובד עם לפחות ארבע מחוגות ותכונות מובנות נגד בחירת נעילה יציע רמות הגנה דומות למנעול מקשים הגון.

castle-834773_1920 (Custom)

חלק שני של המאמר – טיפים איך לנעול אופניים

היכן לנעול את האופניים שלך ברבים

באופן אידיאלי, אתה רוצה לנעול את האופניים שלך לחפץ מאובטח, במקום מואר היטב, ששם עוברים הרבה אנשים . זה נותן לכל עבריינים פוטנציאליים פחות זמן לנסות לגנוב את האופניים שלך ללא הפרעה.

יש לעקוב אחר כללים לעשות ואסור לעשות כדי למצוא את המיקום הטוב ביותר לאבטחת האופניים שלך. לא תמיד ניתן יהיה לעקוב אחר כל הכללים הללו, אך להחיל כמה שיותר.

לַעֲשׂוֹת

 • נעל את האופניים שלך בחניה מאובטחת של אופניים מאובטחת. אלה הם מרחבים ייעודיים ברורים לנעילת האופניים שלך, כמו מתלים לאופניים או מתלים. יהיה להם חפץ בלתי-נייד (בדרך כלל מוט מתכת סגור המושתת באדמה) כדי לאבטח את האופניים שלכם אליו.
 • בחר אזור מואר היטב, רצוי עם טלוויזיה במעגל סגור זה יהיה גורם מרתיע גדול לגנבי האופניים, מכיוון שהם יזוהו בקלות אם ינסו לגנוב.
 • בחר מיקום עמוס, עם הרבה תנועה ברגליים  הרבה אנשים מסביב פירושו שגנב לא יקבל מספיק זמן לבד כדי לנסות לפרוץ את נעילת האופניים שלך.
 • נעל אותו במקום שבו ישנם אופניים אחרים שכבר נעולים זה מציעבטיחות במספרים, שכן סביר יותר שרוכבי אופניים אחרים יבואו ויצאו לאורך כל היום ויזהו וידווחו על כל גנבים.

אם יש לכם אופניים יקרים, כמו אופניים אלקטרוניים, הימנעו מהשארתם באותו מקום על בסיס קבוע. גנב נחוש עשוי לזהות את התבנית שלכם ולמקד את האופניים היקרים יותר. הקפד גם לקחת את הסוללה הנשלפת של האופניים האלקטרוניים.

אסור לעשות

 • לנעול את האופניים שלך במבנה פתוח.
 • לנעול את האופניים שלך לחפץ שניתן לחתוך בקלות הימנע מנעילה לעמודי גדר מעץ, עצים, עמודי שילוט וצינורות ניקוז מפלסטיק. כל אלה יכולים להיחתך או להישבר אפילו על ידי גנב מזדמן, מה שהופך את נעילת האופניים היקרה והבטוחה שלך לחסרת טעם.
 • לנעול את האופניים באזור שקט שלא זוכה לתנועה רבה ברגליים  אתה יכול להניח שמקום מבודד פירושו שפחות אנשים יבחינו באופניים שלך, אך למעשה מאפשר לגנב לעבוד על פריצת נעילת האופניים שלך ללא הפרעה. עם מספיק זמן, גנב נחוש ישבור אותו בסופו של דבר, אז אזור עמוס ייתן להם פחות זמן לעשות זאת לפני שמישהו יפריע להם.

כיצד לנעול אופניים ברבים

לא משנה איזה סוג של מנעול יש לכם, יש כמה עצות כלליות שיקשו על האופניים שלכם לגנוב.

 1. במידת האפשר, השתמש תמיד בשני מנעולים שונים כדי להגן על האופניים שלך.  אחד מהם אמור להיות נעילת פרסה, מכיוון שאלה נוטים להיות חזקים יותר. מנעולי כבלים אמנם יעילים לעצירות מהירות (למשל, לנעול בבית קפה למשך מספר דקות), אך לכו על נעילה חזקה ובטוחה יותר אם אתם נועלים את האופניים למשך זמן כלשהו.
 2. הקפד לנעול את מסגרת האופניים ואת שני הגלגלים למעמד האופניים אם יש חלקים רופפים שלא תוכל לאבטח, כגון האוכף או הגלגל, שקול לקחת אותם איתך כשתעזוב את האופניים. ידוע כי גנבים לוקחים חלקים מאופניים למכור.
 3. נעל את האופניים שלך קרוב ככל האפשר לאובייקט  זה נותן לגנבים פחות מקום לתמרן את האופניים, מה שיקשה על הכנסת הכלים שלהם לפריצת המנעולים.
 4. וודא שהמנעולים נמצאים מהקרקע, כאשר חור המנעול פונה כלפי מטה. מסייע במניעת גנב באמצעות פטיש לנפץ אותו, והקפדה על חור המנעול כלפי מטה מקשה על מישהו לגשת ולבחור את המנעול.

אבטחת האופניים

מספר לא מבוטל של גניבות אופניים מתרחש בזמן שהאופניים נמצאים או חונים מחוץ לבית הבעלים – בדרך כלל מכיוון שאנשים מניחים שהבית בטוח יותר, לכן נקטו פחות באמצעי זהירות כדי לאבטח את האופניים כראוי.

למען האמת, כדאי שתשקיעו בחשיבה נכונה כמו נעילת אופניים בבית כמו בציבור. העקרונות דומים מאוד.

היכן לנעול את האופניים בבית

אם אתה מסוגל, הכנסת האופניים לביתך או לדירה שלך היא האפשרות הבטוחה ביותר.

הימנע מהשארתו באזור משותף אם אתה גר בגוש דירות; אלה נוטים להיות פחות ביטחוניים ולעתים קרובות אין להם מקום לאבטח את האופניים שלך.

היכן לנעול את האופניים בסככה או במוסך 

הפיתרון הטוב ביותר הבא הוא נעילת האופניים שלך באחסון חיצוני; בדרך כלל סככה או מוסך.

ודא שיש אובייקט חזק ומוצק לנעול את האופניים שלך. לדוגמה, תוכלו למלט עוגן קרקע ברצפת המוסך, או ליצר מתלה לאופניים.

מנעולי האופניים שבהם אתה משתמש בבית לא צריכים להיות ניידים, אז קנה את המנעולים הגדולים והכבדים ביותר שאתה יכול להרשות לעצמך כדי להעניק לאופניים שלך את מירב ההגנה.

כדאי להשקיע קצת זמן בהבטחת האחסון מאובטח גם כן. קנו מנעול הגון לסככה או לדלת המוסך. אתה יכול אפילו לשקול השקעה באזעקת סככה כדי להרתיע גנבים עתידיים.

רישום וסימון אבטחה לאופניים

מניעה טובה יותר מריפוי, אך אם – למרות המאמצים הטובים ביותר – האופניים שלך נגנבים, תרצה את הסיכוי הטוב ביותר להחזיר אותם. רישום וסימון אבטחה זה יעזור בכך; סימון אבטחה יכול להוות גורם מרתיע.

איך ולמה לרשום את האופניים שלך

כאשר מוצאיםאופניים גנובות, לעיתים קרובות קשה למשטרה להחזיר אותם או להעמיד לדין עבריינים, מכיוון שלא ניתן לעקוב אחר הבעלים.

לכן מומלץ לקנות ערכת סימון אבטחה מובלט, מכיוון שהדבר ירתיע את האופניים שלך.

מה לעשות אם האופניים שלך נגנבים?

אם האופניים שלך נגנבים, עליך לפנות למשטרה בהקדם האפשרי.

מודעות למכירת אופניים גנובות מופיעות לרוב ברשת תוך 24 שעות מהגניבה, אם כי לפעמים זה לוקח יותר זמן.

השלבים הבאים ימקסמו את הסיכוי שלך להחזיר את האופניים שלך:

 1. פנה למשטרה אם הגניבה בעיצומה התקשר למספר 100
 2. תן כמה שיותר פרטים  הודע ​​להם את אמצעי הזיהוי שלך, וספק תמונה וכמה שיותר פרטים אחרים שאתה יכול.
קראו את הכתבות שלנו 

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות