• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך לקניית מסיר שיער קוסמטי לנשים

דף הבית » מדריך לקניית מסיר שיער קוסמטי לנשים

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 7 דקות

קרדיט לתמונה ראשית: AMAZON   ARTOLF

לפני הקריאה לפני קנייה ושימוש בבית, חובה להתייעץ עם רופא העור שלך על השיטה הכי טובה עבורך

למי לא נמאס לך משיער המיותר? מי חולם על עור חלק ללא שערות?

שיער הוא חלק נורמלי מגופנו, אך למי שמבקש להיפטר ממנו (מעל 95% מהנשים ו-40% מהגברים). אישה מרגישה הרבה יותר סקסית אם גופה חלק משיער וגברים מרגישים אסתטיים לאחר טיפול מאחת השיטות להסרת שיער מהגוף.

לא חסרות אפשרויות. בין שעווה, גילוח, סוכר, קרמים, לייזר, אלקטרוליזה ו- IPL (phew), ולמעשה אנו תקועים לעיתים קרובות מול ים של שיטות לבחירה. ואם להיות כנים, זה יכול להיות ממש מבלבל. בין עם מכונת גילוח או שעווה המחפשת פתרון קבוע יותר ובין אם אתה מסיר שיער לייזר, IPL או אלקטרוליזה.

למרבה הצער, הסרת שיער לצמיתות – בין אם זה על הפנים או על הגוף – לא ממש אפשרית, אין שיטה אחת שתסיר את כל השיער הלא רצוי לצמיתות. במקום זאת, המונח הנכון הוא “הפחתת שיער לצמיתות”. “רוב צמיחת השיער מונעת על ידי הורמונים, כך שאם מאזן ההורמונים משתנה, זה יכול להוביל לגירוי של זקיקי השיער וכתוצאה מכך, לצמיחת שיער חדשה. עם זאת, דברים כמו אלקטרוליזה, הסרת שיער בלייזר ו- IPL הם הפתרונות הטובים ביותר להשגת עור ללא שיער חלק ו “קבוע למחצה “.

לא תדע בדיוק איך זה יעבוד באזור ספציפי בגופך עד שתנסה זאת. ובכל זאת, אם המטרה שלך היא לא לראות שוב שיער באזור היעד שלך, זה יכול להיות ההימור הטוב ביותר שלך.

יש הרבה גאדג’טים, מכונות וטיפולים שמבטיחים הסרת שיער לצמיתות. אך התוצאות יכולות להיות שונות מטיפולים שנעשו על ידי איש מקצוע. “בעוד שרוב מכשירי ה- IPL בבית נחשבים לבטוחים, הם אינם חזקים כמעט כמו טיפולים בקליניקה. לא מומלץ לנסות בבית, מכיוון שטיפולים אלה עדיפים תמיד להיעשות על ידי אנשי מקצוע. שאם אתה באמצע הטיפולים ואינך מסוגל לסיים אותם מכל סיבה שהיא, גילוח הוא האפשרות הטובה ביותר לפני שתוכל להמשיך שוב.

לפי הודעת מרכז ה- FDA למכשירי בריאות ולבטיחות. הנוהג להסרת שיער מקצועית מוסדר בדרך כלל על ידי הרשויות הממלכתיות והמקומיות. להלן מספר טיפים הקשורים לשיטות נפוצות להסרת שיער.

הונאות בריאות נפוצות כיום יותר, מכיוון שאינטרנט פתח את השוק העולמי לאנשים מהמחשבים האישיים שלהם. אם אתה מתפתה לרכוש כל טיפול לא מוכח או מעט מוכר, במיוחד אם הוא נמכר באינטרנט, פנה תחילה לרופא או לרופא המטפל.

זהירות ממוצרים שבפרסומות טלוויזיה, רדיו, דיוור ישיר, שיווק מפה לאוזן ומודעות בעיתונים ובמגזינים. ללא אישור FDA או משרד בריאות ישראלי קח את הכל בספקנות.

הסרת שיער בלייזר ואלקטרוליזה הם שני סוגים פופולריים של שיטות להסרת שיער לטווח ארוך. שניהם פועלים על ידי הכוונת זקיקי שיער הנמצאים מתחת לפני העור.

על פי האגודה האמריקאית לכירורגיה דרמטולוגית, הסרת שיער בשיטות אלו נמצאת בעלייה, עם עלייה של כמעט 30 אחוזים משנת 2013. האלקטרוליזה הולכת וגוברת בפופולריות, אך זה לא נפוץ כמו טיפול בלייזר.

הצעות לסוגי מסירי שיער קוסמטיים בבלאסטפרייס

הצעות למסיר שיער לגילוח שיער קוסמטי לנשים ב KSP

אז, איך תדעי מהי השיטה הטובה ביותר עבורך?

מכשירים להסרת שיער ב- IPL – ההמלצה הגורפת

ידוע גם בשם אור פועם אינטנסיבי, IPL – Intense pulsed light משתמש בידית יד מבוקרת כדי לספק הבזקי אור אינטנסיבי גלוי ורחב (מולטי-ספקטרום מ 500-1200 ננו מטר) ומציע עוצמה חלשה יותר בהשוואה לטיפולי לייזר. האור עובר דרך העור הבהיר יחסית ופוגע בריכוזי מלנין גבוהים – בהם בסיס השיער (הכהה בהרבה מהעור) וכתמים. בהיחסמו בגופים כהים אלו הופכת אנרגיית האור לאנרגיית חום הממיסה והורסת את התאים. הפולסים הם מהירים והכאב המורגש הוא מינימלי. דופקים עדינים אלו גורמים לשיער לנשור, וכתוצאה מכך הפחתת שיער בהדרגה. כאשר משתמשים. במערכות מבוססות אור – כמו לייזר או IPL – שיטות אלה משפיעות רק על שלב צמיחת השיער (מחזור הצמיחה הפעיל). “זו הסיבה שיש צורך בסדרת טיפולים להפחתת צמיחת השיער לצמיתות”. “בחלקים שונים של הגוף יש אחוז שונה של שיער אנגן.” ככזה, הזמן בין טיפול לטיפול קצר יותר – ארבעה עד שישה שבועות לבית השחי וביקיני, ושמונה עד 12 שבועות באזורים אחרים.

על מנת להסיר את השיער לצמיתות יש לבצע טיפול בן כ-5 עד 10 מחזורים בהפרשים של כחודש – תלוי באזור המטופל, בגוני העור והשיער ובאיכות המכשיר המשמש לטיפול. אחוזי ההצלחה של הטיפולים נעים בין 70% עד 85% (ויקיפדיה)

במקום לשלם ההרבה כסף, ולא להתעסק בסבל וכאב עם סכינים, לייזר, קרמים, שעווה, מריטה וכו’, אפשר תוך כמה טיפולים, ובאישור רופא העור לעשות זאת בנוחיות שלכם בבית שלכם, להיפטר מהשיער לכמה חודשים!

טיפולי הסרת שיער בשיטת IPL נחשבים כיעילים וגם בטוחים, ויש אישור ממשרד הבריאות הישראלי וכן מה-FDA האמריקאי.

מכשירים להסרת שיער בלייזר

הסרת שיער בלייזר משתמשת בקרינה קלה באמצעות לייזרים בחום גבוה. המטרה היא לפגוע בזקיקי השיער כדי להאט משמעותית את צמיחת השיער. למרות שההשפעות נמשכות זמן רב יותר משיטות הסרת שיער ביתיות, כגון גילוח, טיפול בלייזר אינו יוצר תוצאות קבועות. ויש לקבל מספר טיפולים להסרת שיער לטווח ארוך.

הסרת שיער בלייזר מבטלת את צמיחת השיער – ולא הסרת שערות – כך שיש צורך בטיפולי מעקב שוטפים שיאריכו גם את התוצאות.

לעיתים מומלץ להשתמש בתכשיר הרדמה מקומי לפני הליך הסרת שיער בלייזר, כדי למזער את הכאב. במקרים אלה, ה- FDA ממליץ לצרכנים לדון עם איש מקצוע רפואי בנסיבות שבהן יש להשתמש בקרם, והאם השימוש מתאים.

מי שמחליט להשתמש בתכשיר צריך לעקוב אחר הוראות הרופא ולשקול להשתמש בתכשיר המכיל את כמות ההרדמה הנמוכה ביותר שיש. המרכז להערכת תרופות ולמחקר של ה- FDA קיבל דיווחים על תופעות לוואי חמורות ומסכנות חיים לאחר שימוש בכמויות גדולות של מוצרים מעוררי עור להסרת שיער בלייזר.

תופעות לוואי של הסרת שיער בלייזר יכולות לכלול שלפוחיות, שינוי צבע לאחר הטיפול, נפיחות, אדמומיות, שינויי פיגמנטציה, דלקות וצלקות. יש להימנע מאור השמש במהלך ההחלמה לאחר ההליך. תופעות לוואי קלות כמו גירוי ואדמומיות נוטות להיעלם תוך מספר שעות מההליך. כל התסמינים שנמשכים זמן רב יותר מזה צריכים להיות מטופלים עם הרופא שלך. צלקות ושינויים במרקם העור הם תופעות לוואי נדירות. ניתן למזער את הסיכון לתופעות לוואי ולנזק קבוע לעור על ידי הקפדה על פנייה לרופא עור מוסמך בלבד.

תוצאות הסרת שיער בלייזר צפויות יותר כאשר עושים זאת על ידי רופא עור. ה- FDA אינו ממליץ על מכשירים להסרת שיער בלייזר בבית, כי התוצאות והבטיחות אינם מובטחים. אין גם מספיק מחקרים קליניים כדי להוכיח כי לייזרים בבית יעילים יותר מהסרת שיער במשרד רופא עור.

מספר הטיפולים שאתה צריך תלוי במכשיר ובצמיחת השיער האישית שלך. המפתח הוא להיות עקבי לגבי השימוש שלך כדי לראות תוצאות. בעוד שלעתים קרובות מתוארים הסרת שיער בלייזר כקבועה, המציאות היא שזקיקי השיער שלך יבריאו וייצרו שערות חדשות בשלב כלשהו. זה יכול גם לקחת כמה מפגשים כדי לראות תוצאות. אך אינך רוצה לעשות שימוש יתר במכשיר מכיוון שהוא עלול להוביל לגירוי בעור ולהיפר פיגמנטציה (שלפוחיות וגירוי הם תופעות לוואי אפשריות אצל כל המשתמשים. הקפד לבצע את כל ההוראות הכלולות במכשיר שלך כדי למנוע פציעות).

יש להימנע מאור שמש ישיר במשך מספר ימים יש כאלה טוענים עד שישה שבועות, לאחר השימוש במכשיר להסרת שיער בלייזר. פעולה זו תסייע בהפחתת הסיכון לתופעות לוואי.

יש לשים לב כי בכל מכשיר להסרת שיער בבית או הליך הסרת שיער בלייזר אצל רופא עור, חשוב להימנע משעווה או צביטה באזור בין טיפול לטיפול. במקום זאת, להתגלח רק כדי לשמור על זקיק השיער כך שלמכשיר הלייזר או ה- IPL יהיה מה למקד במהלך הטיפול הבא.

אם המטופל בהריון, מניק, נחשפת לשמש או אם יש מצבים רפואיים אחרים, יתכן שלא שאי אפשר לבצע להסרת שיער בלייזר.

איך לבחור מכשיר הסרת שיער בלייזר

קניות למכשיר הנכון להסרת שיער בלייזר עוברות מעבר לחיפוש הביקורות הטובות ביותר. שבו תרצה לוודא שמכשיר פוטנציאלי מכיל את הדברים הבאים:

  • קו מנחה לצבע שיער ולגוון העור. המכשיר צריך להתאים לגוון העור הטבעי שלך ובצבע השיער שלך. הסרת שיער בלייזר נוטה לעבוד הכי טוב על אנשים עם גווני עור בהירים ושיער כהה. למרות שערות חדשות עשויות עדיין לצמוח, תבחין כי הן צומחות בצבע עדין ובהיר מבעבר. פירוש הדבר שכאשר יש צמיחה מחודשת זה לא ייראה כמו קודם.
  • קיבולת פלאש. הכוונה היא לקיבולת של IPL או אורך גל לייזר. לכן, ככל שהמספר גבוה יותר, כך המכשיר צפוי להחזיק מעמד זמן רב יותר.
  • רמות עוצמה משתנות.
  • כבל חשמלי לשימוש ארוך יותר או שמופעל על ידי סוללה לנוחות השימוש.
  • חלקים שונים לחלקי גוף משתנים. זה עשוי לכלול קבצים מצורפים לאזור הביקיני, בית השחי, הפנים ועוד.

התקציב שלך הוא שיקול נוסף, לא מומלץ להיות חסכן מדי, אחרת תפספסו תכונות חשובות. מכשיר לייזר טוב בבית בדרך כלל עולה 350 שקל ומעלה.

חסרונם המשותף של מכשירי הלייזר וה-IPL
לבעלי שיער בהיר, בלונדיני או ג’ינג’י, שתי השיטות אינן יעילות לרוב משום שאנרגיית האור של שני המכשירים אינה נקלטת ביעילות על ידי גוונים בהירים של שיער, שאינם נבדלים משמעותית מהגוון הכללי של העור. מכשיר לייזר חדש פתר חלקית את הבעיה, המכשיר נותן פתרון לכהי עור ולבלונדינים על ידי הקטנת עוצמת האור והארכת משך זמן הפולס, אך עדיין לא נמצא פתרון לבעלי שיער שקוף (בעלי שיער שיבה או שיער בהיר מאודׂׂׂ).

הסרת שיער בשיטת IPL או לייזר מומלצת להגיע לקבוצת גיל של אנשים שההתפתחות ההורמונאלית מסתיימת (מעל גיל 18או בחלוף 3 שנים מהוסת הראשונה).

אפילציה (או אלקטרוליזיס)

אפילציה זהו תהליך הלחמה של פריצות נימי דם (כאשר הנימים ניפגשים עם המטריקס נוצרות שערות). השיטה מוגדרת כקוסמטית. ביישומה מלחימים את נימי הדם ומנתקים אותם מהמטריקס, תהליך המוביל להסרת שיער לצמיתות מהגוף. הטיפול מתבצע על ידי החדרת מחט דקיקה מיוחדת לאפילציה לזקיק השערה, העברת זרם חשמלי אשר צורב את השורש ובכך מנתק ומונע צמיחת שיער חוזרת והוצאת השיערה באמצעות פינצטה. הטיפול באפילציה במחט חשמלית נעשה במהלך סדרת מפגשים. הטיפול נחשב לבעל שיעורי הצלחה גבוהים

הסיכונים משיטות אלה כוללים זיהום ממחט לא סטרילית וצלקות מטכניקה לא נכונה. אלקטרוליזה נחשבת לשיטת הסרת שיער לצמיתות, מכיוון שהיא הורסת את זקיק השיער. זה דורש סדרה של פגישות לאורך תקופת זמן. שלא כמו הסרת שיער בלייזר, אלקטרוליזה מגובה על ידי מינהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) מקור מהימן כפתרון קבוע.

יתרונות: בנוסף לייצור תוצאות קבועות יותר, אלקטרוליזה היא תכליתית ביותר. זה יכול לעזור לעכב צמיחת שיער חדשה לכל סוגי העור והשיער. ניתן להשתמש באלקטרוליזה גם בכל מקום בגוף, כולל הגבות.

תופעות לוואי וסיכונים: תופעות לוואי קלות שכיחות, אך הן נוטות להיעלם תוך יום. התסמין השכיח ביותר הוא אדמומיות קלה מגירוי בעור. כאבים ונפיחות נדירים. תופעות לוואי קשות אפשריות כוללות זיהום ממחטים לא סטריליות המשמשות במהלך ההליך, כמו גם צלקות. פנייה לרופא עור מוסמך יכולה למזער את הסיכונים.

אפילטורי פינצטה משתמשים גם בזרם חשמלי להסרת שיער. הפינצטה תופסת את השיער קרוב לעור, והאנרגיה מוחלת בקצה הפינצטה. אין גוף מידע משמעותי הקובע את יעילותו של אפילציה פינצטה להסרת שיער לצמיתות.

משחות קוסמטיות 

ניתן להשיג בצורות ג’ל, קרם, אירוסול, תרכובות הינן תכשירים אלקלייניים ביותר או, במקרים מסוימים, חומציים המשפיעים על מבנה החלבון של השיער וגורמים לו להתמוסס למסה ג’לי ואז יכול לנגב בקלות מהעור. צרכנים צריכים לעקוב בקפידה אחר ההוראות ולשמור על כל האזהרות בתווית המוצר.

לדוגמא, יצרנים ממליצים בדרך כלל לערוך בדיקת עור ראשונית לתגובה אלרגית וגירוי. אין להשתמש במשחות לגבות או סביב העיניים או לעור מודלק או שבור.

במשרד הקוסמטיקה והצבעים של ה- FDA התקבלו דיווחים על כוויות, שלפוחיות, עקצוץ, פריחות מגרדות וקילופי עור הקשורים למסירי שיער קוסמטיים.

בניגוד למוצרי שיער כימיים שמסירים שיער על פני העור, שיטות אלה מוציאות שערות מתוך הזקיק, מתחת לפני השטח.

למשל בשעווה מורחים שכבה של שעווה מומסת על העור ומניחים להתקשות. (שעווה קרה, הרכה בטמפרטורת החדר, מאפשרת למשתמש לדלג על שלבי ההיתוך וההקשחה.) לאחר מכן הוא נשלף במהירות בכיוון ההפוך לצמיחת השיער, לוקח את השיער העקור איתו. תיוג של שעווה עשוי להזהיר כי אנשים אלה אינם אמורים לשמש אנשים הסובלים מסוכרת ובעיות במחזור הדם. אין להשתמש בשעווה מעל דליות, שומות או יבלות. אסור להשתמש בשעווה על ריסים, אף, אוזניים או פטמות, אזורים באברי המין, או על עור מגורה, סדוק או שרוף בשמש. כמו במוצרי קרמים כימיים, זה יכול להיות רעיון טוב לעשות בדיקה מקדימה על שטח קטן לתגובה אלרגית או גירוי.

סוכר דומה לשעווה. תערובת סוכר מחוממת נמרחת על העור, לפעמים מכוסה ברצועת בד, ואז מורמת להסרת שיער. זאת טכניקה עתיקה בה לולאת חוט מסתובבת על פני העור כדי למרוט את השיער.

כל הטכניקות הללו עלולות לגרום לגירוי בעור ולזיהום.

גילוח

הגילוח הנפוץ ביותר הוא הסרת שיער הפנים אצל גברים. נשים רבות מסירות את השיער מרגליהן באמצעות גילוח; יש נשים וגברים המגלחים לעיתים את שיער בית השחי, שיער החזה, שיער הערווה או שיער הראש.  ויקיפדיה

גילוח שיער רק כשהוא רטוב, יכול לעזור להפחית גירוי בעור וחתכים. חשוב להשתמש בתער נקי עם להב חד. בניגוד למה שנהוג לחשוב, גילוח אינו משנה את המרקם, הצבע או קצב הצמיחה של השיער. מכונות גילוח ומכונות גילוח חשמליות נמצאות בסמכות הוועדה לבטיחות מוצרים לצרכן.

על אף שהגילוח היא השיטה הידועה ביותר להסרת שיער, הנשים טוענות לחסרונות של: השיער גדל מהר יולר ולשיער קשה יותר ויותר.

פתרון זמני, שמצריך טיפול חוזר תוך יומיים שלושה. לא כואב וזול.


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם